معرفی سیستم اعلام حریق زیمنس (Siemens) + عکس

معرفی سیستم اعلام حریق زیمنس (Siemens) + عکس

تولیدکنندگانی مختلفی در سراسر دنیا به تولید تجهیزات اعلام حریق می‌پردازند. ما در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در خصوص اعلام حریق زیمنس و تجهیزات اعلام حریق زیمنس از جمله دتکتورها، پنل مرکزی و غیره بپردازیم.

سیستم اعلام حریق زیمنس (Siemens)

معرفی شرکت اعلام حریق زیمنس

شرکت زیمنس ابتدا یک کارگاه کوچک در شهر برلین بود و سپس توانست با پیشرفت روزافزون، به یک شرکت جهانی بزرگ تبدیل شود. زیمنس نقش مهمی در شکل‌دهی تکامل تکنولوژی‌های آلمان، اروپا و همینطور سایر نقاط جهان داشته است. اگر به دنبال یک سیستم اعلام حریق پیشرفته هستید، اعلام حریق Siemens می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. زیمنس برخی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های اعلام حریق در بازار امروز را ارائه می‌دهد و همچنین به نوآوری و بهبود تجهیزات خود نیز ادامه می‌دهد. این شرکت به تولید سیستم اعلام حریق آدرس پذیر و اعلام حریق متعارف می‌پردازد.

سیستم‌ها و دستگاه اعلام حریق زیمنس از قابل‌اعتمادترین تجهیزات در بازار هستند. این محصولات عمر بالایی دارند و به این ترتیب به شما اطمینان می‌دهند که سیستم تا چند سال آینده به خوبی کار خواهد کرد. علاوه بر این، زیمنس یک گارانتی جامع برای محصولات خود ارائه می‌دهد و می‌توانید مطمئن باشید که در صورت بروز هر گونه مشکل، سیستم شما تحت پوشش گارانتی خواهد بود. نصب و استفاده از سیستم‌های اعلام حریق زیمنس با مزایای زیادی برای کسب و کارها همراه است که در ادامه به بررسی این مزایا می‌پردازیم.

اعلام حریق زیمنس یکی از بزرگترین و مشهورترین تولیدکنندگان سیستم‌های اعلام حریق در آلمان است که محصولاتی باکیفیت و طول عمر بالا تولید می‌کند.

(از مطلب معرفی تجهیزات آتش نشانی نیز بازدید کنید.)

معرفی شرکت اعلام حریق زیمنس

مزایای سیستم اعلام حریق زیمنس

علاوه بر اینکه زیمنس یکی از معتبرترین برندهای ایمنی آتش‌نشانی است، برخی از مزایای کلیدی سیستم‌های زیمنس شامل این موارد می‌شود:

 • حداکثر حفاظت از کارمندان و ساختمان‌ها و کسب و کار افراد
 • طراحی شده برای تشخیص زودهنگام دود پیش از انتشار و افزایش آسیب‌های ناشی از آن
 • سیستم‌های بصری با رابط کاربری آسان
 • قابل سفارشی‌سازی مطابق با نیازهای کاربران

زیمنس طیف گسترده‌ای از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهد که می‌توان آنها را برای رفع نیازهای خاص کاربر، سفارشی‌سازی ساخت. محصولات زیمنس شامل دتکتورها، تجهیزات مونیتورینگ یا نظارتی و راه‌حل‌های نرم‌افزاری برای مدیریت کل فرآیند از ابتدا تا انتها است. سازگار بودن این تجهیزات باعث می‌شود. این سیستم‌ها نصب آسان و سریعی دارند و بعلاوه با اکثر انواع ساختمان‌ها نیز سازگار هستند.

محصولات اعلام حریق زیمنس با ویژگی تشخیص زودهنگام و سریع نشانه‌های آتش، کاربری آسان و قابل تنظیم متناسب با نیاز کاربران، قابل سفارشی‌سازی است.

(از مطلب اسپرینکلر آتش نشانی نیز دیدن کنید.)

مزایای سیستم اعلام حریق زیمنس

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش سینتِسو (Sinteso) اعلام حریق زیمنس

سینتسو تمام عناصر حفاظت در برابر آتش را شامل می‌شود. این سیستم‌های اعلام حریق زیمنس با مجموعه‌ای جامع از محصولات، سیستم‌ها و خدمات گارانتی، از ساختمان‌ها، اموال و جان شما محافظت می‌کند. این سیستم‌ها تمام عناصر حفاظتی از دستگاه‌های تشخیصی، هشدار و تخلیه گرفته تا خاموش کردن و مدیریت و خطر و غیره در یک سیستم واح، قدرتمند و مجهز به اینترنت اشیا، به شما اطمینان می‌دهد که همه چیز تحت کنترل است.

این سیستم اعلام حریق زیمنس شامل انواع مختلفی از پنل‌های مرکزی (4، 8، 12 و 28 لوپ) می‌شود که می‌توانید گزینه‌ی مناسب را با توجه به بزرگ یا کوچک بودن و یا میزان پیچیدگی کاربرد خود انتخاب کنید.

سیستم‌های Sinseto از اعلام حریق زیمنس انواع مختلفی از پنل‌ها را ارائه می‌کند که مناسب برای انواع پروژه‌های کوچک و بزرگ است.

(از صفحه‌ی کابل اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش سینتسو (Sinteso) زیمنس

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش Cerberus PRO (EN) اعلام حریق زیمنس

سیستم‌های Cerberus PRO با طیف وسیعی از دستگاه‌ها، سیستم‌ها و خدمات عمر به شما کمک می‌کنند تا در تمام سال از ساختمان و افراد محافظت کنید و در عین حال فناوری و هدف را با هم داشته باشید. به لطف تکنولوژی ابری (Cloud)، شما می‌توانید از هر کجا و هر زمانی برای نظارت بهتر، نگهداری و برنامه‌ریزی، به سیستم حفاظتی خود دسترسی داشته باشید. این سیستم تمام ویژگی‌ها و امکانات مورد نیاز شما را تامین می‌کند و بنابراین می‌توانید مطمئن باشید همه‌چیز تحت کنترل شماست.

به لطف پیشنهادات و مجموعه‌های گسترده‌ی اعلام حریق زیمنس، از جمله پنل مرکزی اعلام حریق، برای پروژه‌های مختلف می‌توانید گزینه‌ی مناسبی را پیدا کنید. پنل‌های اعلام حریق این مجموعه در انواع 1، 4، 8 و 12 لوپ موجود است.

(پیشنهاد می‌کنیم از مطلب بررسی تفاوت اعلام حریق متعارف و آدرس پذیر نیز بازدید کنید.)

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش Cerberus PRO (EN)

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش Cerberus PRO (UL) اعلام حریق زیمنس

وقتی صحبت از محافظت از چیزهای مهم می‌شود، نحوه‌ی محافظت از آنها نیز مهم است. برای حفاظت در برابر آتش، سیستم‌های اعلام حریق Cerberus™ PRO زیمنس، راه‌حلی یکپارچه است که تمام موارد حفاظتی را در بر می‌گیرد. این مجموعه، یک مجموعه‌ی جامع، دانش کاربردی و خدمات مشاوره‌ی تخصصی را برای اطمینان از راه‌حل بهینه‌ی ایمنی در برابر آتش ادغام می‌کند. این سیستم بهره‌وری عملیاتی از ساختمان را به حداکثر می‌رساند و از یکپارچگی سیستم تا اعمال الزامات فانونی برای مطابقت با استانداردها و مقررات، طیف وسیعی از نیازها را براورده می‌سازد.

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش Cerberus Pro زیمنس با افزایش بهره‌وری عملیاتی، بهترین ایمنی در برابر حریق را ارائه می‌کنند.

(در مورد تفاوت سیستم اعلام و اطفا حریق نیز مطالعه کنید.)

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش Cerberus PRO (UL) - زیمنس

نمونه کارهای Cerberus PRO زیمنس

چه از یک مغازه‌ی کوچک محافظت کنید یا از ساختمان‌های تجاری بزرگ، کشتی دریایی یا محوطه‌ی دانشگاهی بزرگ، نمونه کارهای Cerberus PRO اعلام حریق زیمنس مجموعه‌ی کاملی از راه‌حل‌ها را برای محافظت از تاسیسات شما با طراحی انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که طراحی ایمنی مناسبی برای نیازهای خود بکار برده شده است.

نمونه کارهای Cerberus PRO زیمنس

 • پنل اعلام حریق Cerberus PRO 50 pt. Panel

این پنل اعلام حریق زیمنس یک راه‌حل ایده‌آل ایمنی آتش‌سوزی را برای تاسیسات کوچک تا متوسط ارائه می‌دهد و نوآوری و قدرت را در یک سیستم انعطاف‌پذیر و مقرون به صرفه ترکیب می‌کند.

پنل اعلام حریق Cerberus PRO 50 pt. Panel زیمنس

 • پنل اعلام حریق Cerberus PRO 252/502 pt. Panel

این پنل اعلام حریق زیمنس به شما کمک می‌کند تا نیازهای هر تاسیسات با اندازه‌ی متوسط تا بزرگ را از سیستم‌های قدیمی برطرف کنید.

پنل اعلام حریق Cerberus PRO 252/502 pt. Panel زیمنس

 • پنل اعلام حریق Cerberus PRO Modular Panel

طراحی این پنل اعلام حریق زیمنس به گونه‌ای مقیاس‌پذیر است تا نیازهای شما را برآورده سازد. این پنل بعلاوه قابل تنظیم است و قیمت مناسب پنل اعلام حریق زیمنس به شما امکان می‌دهد مقرون‌به‌صرفه‌ترین سیستم را برای هر مرکز بزرگ و پیچیده بسازید.

پنل اعلام حریق Cerberus PRO Modular Panel

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش آدرس‌پذیر Cerberus FIT اعلام حریق زیمنس

هوشمند همیشه به معنای پیچیده و بزرگ نیست. سیستم اعلام حریق Cerberus FIT زیمنس، حفاظت از آتش را به روشی ساده و مطابق با نیازهای ساختمان‌های کوچک تا متوسط، به حداکثر می‌رساند. شما می‌توانید با خرید این سیستم اعلام حریق زیمنس در هزینه‌های عملیاتی خود تا حد زیادی صرفه‌جویی کنید و در عین حال بهره‌وری لازم را به دست آورید. استفاده از این فناوری آسان است و نیازی به آموزش گسترده ندارد.

حفاظت از آتش به معنای حفاظت از افراد و دارایی‌ها و در نتیجه تداوم کسب و کار است. با این سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیمنس، حفاظت در برابر آتش مطمئن و مقرون به صرفه است. با تجهیزات تاییدشده از یک تولیدکننده، می‌توانید مطمئن باشید که همه‌چیز به گونه‌ای طراحی شده که کاملا با هم کار کنند. انعطاف‌پذیری پنل مرکزی امکان می‌دهد تا عملکرد سیستم برای هر برنامه بهینه‌سازی شود. طیف گسترده‌ای از دتکتورها و دستگاه‌های هشداردهنده با عملکرد صوتی، تشخیص سریع و مطمئن و تخلیه‌ی ایمن ساختمان را تضمین می‌کند. از ویژگی‌های این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انعطاف‌پذیری
 • عملیات نصب و استفاده‌ی آسان
 • پیکربندی هوشمند
 • محصولات گسترده و متنوع

سیستم اعلام حریق Cerberus FIT زیمنس با ویژگی‌هایی همچون قیمت مقرون به صرفه، نصب و استفاده‌ی آسان و افزایش بهره‌وری همراه است و می‌تواند برای ساختمان‌های کوچک تا متوسط مناسب باشد.

(از مطلب اینترفیس اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

سیستم‌های حفاظت در برابر آتش آدرس‌پذیر Cerberus FIT اعلام حریق زیمنس

سیستم‌های تشخیص حریق اعلام حریق زیمنس

سیستم اعلام حریق برای محافظت از افراد و ساختمان‌ها در تمام طول سال کلیدی و مهم است. سیستم‌های اعلام حریق زیمنس به لطف دتکتورهای ASA (آنالیز سیگنال پیشرفته) که از فناوری تجزیه و تحلیل سیگنال‌های پیشرفته برای تشخیص زودهنگام منبع آتش‌سوزی و در عین حال متمایز کردن آنها از پدیده‌های اشتباه استفاده می‌کنند، کمترین میزان آلارم‌های کاذب را به همراه دارند. علاوه بر این، دتکتورهای مجهز به فناوری DFT بررسی سلامت منظم را انجام می‌دهند. هر دوی این تکنولوژی‌ها به شما امکان می‌دهند فضاهایی بدون مشکل را ایجاد و حفظ کنید.

دتکتورهای زیمنس با تشخیص زودهنگام حریق و کمترین میزان آلارم‌های کاذب یکی از بهترین گزینه‌ها برای نصب در ساختمان‌های مختلف هستند.

(از مطلب کپسول اطفای حریق نیز بازدید کنید.)

سیستم‌های تشخیص حریق زیمنس

دتکتورهای اعلام حریق اتوماتیک زیمنس

زیمنس در سبد تجهیزات خود، دتکتورهای اعلام حریق اتوماتیک دارد که طیفی کامل از سیگنال ساده تا سیگنال بسیار پیچیده را شامل می‌شود تا تضمینی برای تشخیص بدون عیب و نقص در هر شرایطی وجود داشته باشد. به لطف دتکتورهای هوشمند ASA که دقیقا با شرایط موجود در محل مطابقت دارد، دتکتورهای بهینه برای تمام شرایط از جمله ساختمان‌های تجاری، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت، مراکز داده و غیره، ارائه می‌شود.

دتکتورهای اتوماتیک اعلام حریق زیمنس مناسب برای استفاده در ساختمان‌های مختلف تجاری، اداری، مسکونی و غیره هستند.

(در فایرفایت می‌توانید با کپسول آتش نشانی Co2 و کاربرد آن آشنا شوید.)

دتکتورهای اعلام حریق اتوماتیک زیمنس

دتکتور اعلام حریق زیمنس با تکنولوژی ASA

دتکتور ترکیبی FDOOTC241 زیمنس

این دتکتور برای تشخیص زودهنگام و قابل اعتماد هر گونه آتش است و با توجه به تجزیه و تحلیل سه معیار دود، حرارت و گاز عمل می‌کند. واکنش سریع به آتش‌سوزی‌هایی که با تولید گاز مونوکسیدکربن (CO) همراه هستند و هشدار قابل اطمینان در محیط‌هایی با احتمال آلارم کاذب، از ویژگی‌های این دتکتور است. این دتکتور اعلام حریق زیمنس طبق اصل پراکندگی نور با دو سنسور پراکندگی نوری رو به جلو و عقب عمل می‌کند. محفظه‌ی نمونه‌برداری الکترونیکی نوری، نورهای مزاحم خارجی را مسدود می‌کند اما ذرات دود تیره و روشن را به خوبی تشخیص می‌دهد.

دو حسگر حرارتی و گاز مونوکسید کربن این دتکتور ایمنی تشخیص حریق و نشانه‌های آن را افزایش می‌دهد و احتمال وقوع آلارم کاذب را کاهش می‌دهد. رفتار تشخیصی این دتکتور با مجموعه پارامترهای برنامه ویژه‌ی ASA کاملا قابل انتخاب است. تجزیه و تحلیل اضافی گاز CO نیز این دتکتور را گزینه‌ای سریع و ایده‌آل برای محیط‌های حساسی مانند بیمارستان‌ها، مراکز نگهداری از سالمندان و غیره می‌سازد. دتکتورهای اعلام حریق از پرمصرف‌ترین تجهیزات اعلام حریق هستند.

دتکتورهای ترکیبی زیمنس از دو حسگر حرارت و گاز مونوکسید کربن بهره می‌برند که تشخیص حریق را سریع‌تر و مطمئن‌تر می‌سازد.

(از مطلب فوم ضد حریق نیز بازدید کنید.)

دتکتور ترکیبی FDOOTC241 اعلام حریق زیمنس

دتکتور دودی چند سنسوری  OOH740 زیمنس

این دتکتور برای تشخیص آتش‌سوزی‌های شعله‌ور ناشی از احتراق مواد جامع و مایع و همینطور آتش‌سوزی‌های آهسته و دودزا مناسب است. در محیط‌هایی که احتمال وقوع آلارم کاذب زیاد است، استفاده از این دتکتور اعلام حریق زیمنس می‌تواند بسیار ایده‌آل باشد. این دتکتور طبق اصل پراکندگی نور عمل می‌کند و محفظه‌ی نمونه‌برداری الکترونیک نوری، باعث مسدود شدن نورهای مزاحم می‌شود اما ذرات دود تیره و روشن را به خوبی تشخیص می‌دهد. دو سنسور حرارتی دیگر نیز ایمنی دتکتور در برابر پدیده‌های کاذب را افزایش می‌دهد.

در مجموعه حالات دتکتور می‌توانید بین سه مجموعه پارامتر یکی را انتخاب کنید: استاندارد پلاس (PS1)، سرکوب (PS5) و حساسیت بالا (PS9).

(پیشنهاد می‌کنیم در مورد شستی اعلام حریق نیز مطالعه کنید.)

دتکتور دودی چند سنسوری  OOH740 اعلام حریق زیمنس

دتکتور حرارتی FDT241 زیمنس

نظارت بر اتاق‌هایی که در آنها امکان افزایش سریع دما در صورت وقوع حریق بسیار بالا است و یا زمانی که استفاده از دتکتورهای دودی اپتیکال دشوار است، بسیار مهم و ضروری است. این دتکتور حرارتی اعلام حریق زیمنس دارای دو سنسور حرارتی است تا در صورت از کار افتادن یکی از سنسورها، سنسور دیگر بتواند با بالاترین کلاس آتش، حریق را شناسایی کند. روش عملکرد این دتکتور به این گونه است که دمای محیط و دمای محفظه‌ی دتکتور اندازه‌گیری می‌شود و به این ترتیب افزایش دما بلافاصله قابل تشخیص است. رفتار تشخیص دتکتور نیز به لطف تکنولوژی ASA قابل انتخاب است.

دتکتور حرارتی FDT241 اعلام حریق زیمنس با دو سنسور حرارتی دما ثابت و دما افزایشی، گزینه‌ی خوبی برای تشخیص حرارت ناشی از ایجاد حریق است.

(از مطلب پمپ آتش نشانی نیز بازدید کنید و با انواع مختلف پمپ‌های آتش نشانی آشنا شوید.)

دتکتور حرارتی FDT241 زیمنس

سیستم‌ها و تجهیزات هشدار دهنده‌ی اعلام حریق زیمنس

بخشی از عملکرد سیستم اعلام حریق ساختمان‌ها، هشدار دادن به ساکنان در مورد شرایط اضطراری و راهنمایی آنها برای انجام اقداماتی از قبیل خروج از ساختمان، رفتن به محل امن و غیره است. برای این کار، زیمنس دستگاه‌های اعلان صوتی و بصری را ارائه می‌دهد که از صدا، نور و حتی پیام‌های صوتی برای اطلاع دادن به ساکنان و ایمن نگه داشتن آنها، استفاده می‌کند. این دستگاه‌های هشدار صوتی و بصری برای رفع نیازهای هر ساختمان، قابل اعتماد و انعطاف‌پذیر هستند و همگی با آخرین استانداردهای روز دنیا مطابقت دارند.

تجهیزات هشدار دهنده‌ی حریق برند زیمنس در انواع هشدار صوتی و بصری، بخش مهمی از سیستم اعلام حریق هستند.

(مطلب علائم راهنمای اعلام حریق می‌تواند برای شما مفید باشد.)

سیستم‌ها و تجهیزات هشدار دهنده‌ی اعلام حریق زیمنس

تجهیزات هشدار LED (سری SL) اعلام حریق زیمنس

تجهیزات هشدار سری SL اعلام حریق زیمنس یک راه‌حل مدرن و مقرون به صرفه برای انواع کاربردها است. تکنولوژی بسیار کارآمد LED جریان کمتری ارائه می‌دهد که منجر به مصرف انرژی کمتر و هزینه‌ی نصب کمتر در پروژه‌های مختلف می‌شود. از مزایای اصلی این تجهیزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه‌های سری SL هزینه‌ی نصب کلی پایین‌تری دارند و به منابع تغذیه‌ی کمتری نسبت به فناوری زنون سری Z نیاز دارند.
 • با نصب سری SL در مقایسه با سری تکنولوژی زنون Z، بیش از 30% در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.
 • فناوری جدید منجر به مصرف جریان بسیار کارآمد می‌شود
 • مطابق با الزامات NFPA 72 است

تجهیزات هشداردهنده‌ی اعلام حریق زیمنس مصرف جریان کمی دارند و مطابق با استاندارد NFPA72 ارائه می‌شوند.

(از مطلب چراغ اضطراری اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

تجهیزات هشدار LED (سری SL)

انتخاب تجهیزات هشدار حریق مناسب

اعلام حریق زیمنس انواع تجهیزات اعلان حریق مانند آژیر، آژیر فلاشر، زنگ، بلندگو و لوازم ترکیبی را ارائه می‌دهد. دستگاه‌های هشداردهنده‌ی حریق برای کاربردهای داخل و خارج از ساختمان موجود هستند و همچنین در انواع مقاوم در برابر آب و هوا و مقاوم در برابر خرابکاری در دسترس هستند. چراغ‌های آتش‌نشانی در گزینه‌های کم‌شدت و شدت بالا ارائه می‌شوند.

تجهیزات هشدار دهنده‌ی اعلام حریق زیمنس در انواع مقاوم در برابر آب و هوا و خرابکاری، قابل استفاده در کاربردهای داخلی و خارجی ساختمان هستند.

انتخاب تجهیزات هشدار حریق مناسب

تجهیزات هشدار دهنده اعلام حریق زیمنس برای کاربردهای داخلی

زیمنس انواع دستگاه‌های اعلان حریق داخلی را برای استفاده در کاربردهای استاندارد ایمنی در برابر آتش‌سوزی ارائه می‌دهد. این مدل‌ها شامل آژیر، آژیر فلاشر، زنگ، بلندگو و لوازم ترکیبی می‌شود. چراغ های چشمک زن اعلام حریق با استفاده از پروتکل منحصربفردی کار می‌کنند و همگام می‌شوند که تنها در محصولات اعلام حریق زیمنس در دسترس است. تنظیمات این چراغ‌های چشمک‌زن قابل انتخاب است و البته در انواع بدنه فلزی یا بدنه پلاستیکی تولید و عرضه می‌شوند.

تجهیزات هشدار دهنده اعلام حریق زیمنس برای کاربردهای داخلی

تجهیزات هشدار حریق مناسب برای محیط بیرون و ویژه

زیمنس انواع تجهیزات هشدار دهنده‌ی حریق را برای استفاده در محیط‌های باز و کاربردهای ایمنی در برابر آتش ارائه می‌دهد که شامل چراغ‌های چشمک‌زن، آژیر، آژیرفلاشرها، بلندگو، زنگ و لوازم ترکیبی می‌شود. این تجهیزات از نظر مقاومت در فضای باز و محیط‌های مرطوب رتبه‌بندی شده‌اند. چراغ‌های چشمک‌زن با استفاده از پروتکل منحصربفردی که فقط مختص زیمنس است، همگام‌سازی می‌شوند.

تجهیزات هشدار حریق مناسب برای محیط بیرون و ویژه

دتکتورهای خاص و ویژه‌ی اعلام حریق زیمنس

برخی از محیط‌ها هستند که وظیفه‌ی چالش‌برانگیز شناسایی حریق و خطرات مخرب مرتبط با آتش‌سوزی را بیش از پیش دشوار می‌سازند. برای مثال مناطقی که حاوی مواد بسیار قابل اشتعال یا انفجاری هستند، فضاهایی با دسترسی ضعیف، ساختمان‌های تاریخی با محدودیت‌های زیبایی شناختی یا معماری‌های خاص، نمونه‌هایی معدود از این محیط‌ها هستند. اعلام حریق زیمنس طیف وسیعی از دتکتورهای خاص را برای انواع نیازهای کاربردی استثنایی توسعه داده است.

دتکتورهای خاص زیمنس از جمله دتکتورهای شعله، بیم دتکتور و غیره برای کاربردهای پیچیده یا معماری‌های خاص طراحی و ارائه می‌شوند.

(از مطلب کفپوش عایق برق نیز بازدید کنید.)

دتکتورهای خاص و ویژه‌ی اعلام حریق زیمنس

دتکتورهای حرارتی خطی – فیبرولیزر اعلام حریق زیمنس

هنگامی که در تونل‌ها، سالن‌ها، گاراژهای بزرگ، پارکینگ‌ها، سینی کابل و یا تسمه نقاله آتش‌سوزی رخ دهد، نیاز به سرعت عمل بالایی هست. در چنین موقعیت‌هایی محافظت از زندگی، کاهش خسارت و آسیب به دارایی‌های مادی و جلوگیری از هزینه‌های ناشی از قطعی عملکرد بسیار مهم است. برای رویایی با این چالش‌ها، اعلام حریق زیمنس سیستم تشخیص حرارت خطی یا دتکتور حرارتی خطی (سیستم تشخیص حرارت نوع خطی) را ارائه می‌کند که یک راه‌حل اثبات شده در سراسر جهان و بعلاوه یکی از پرکاربردترین تجهیزات در دنیا است.

دتکتورهای حرارتی خطی با قابلیت تشخیص حرارت در تمام طول کابل خود، یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های تشخیص حریق هستند.

دتکتورهای حرارتی خطی – فیبرولیزر اعلام حریق زیمنس

ویژگی‌های دتکتور حرارتی خطی اعلام حریق زیمنس

دتکتورهای حرارتی خطی زیمنس راه‌حلی همه‌جانبه

زیمنس به عنوان یک متخصص در زمینه‌ی تولید محصولات اعلام حریق و حفاظت در برابر آتش، راه‌حل‌های کاملی را از یک منبع واحد برای برنامه‌های کاربردی در محیط‌های خاص (به عنوان مثال برای تونل) ارائه می‌دهد. این مساله یک تعامل و عملکرد روان بین همه‌ی سیستم‌ها را تضمین می‌کند.

دتکتور حرارتی خطی اعلام حریق زیمنس یک راه‌حل همه‌جانبه

مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها با دتکتورهای حرارتی خطی اعلام حریق زیمنس

فیبرولیزر (FibroLaser) سال‌هاست که برای عملکرد قابل اطمینان با حداقل هزینه‌ها در چرخه‌ی عمر، طراحی شده است. این را می‌توان در طول برنامه‌ریزی توسط کارشناسان خبره و نرم‌افزار طراحی و محاسبات ویژه‌ی تست شده با VdS تجربه کرد و در اجرای تکنولوژی سنسورهای نصب سریع و 100% بدون نیاز به تعمیر و نگهداری، ادامه دارد. ادغام ساده در سیستم‌های استاندارد اقتصادی نیز به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

مقرون به صرفه بودن هزینه‌های دتکتور حرارتی خطی زیمنس

تشخیص حرارت قابل اطمینان با سنسورهای قوی دتکتور حرارتی خطی

فیبرولیزر با استفاده از حسگرهای قوی تشخیص حرارت بسیار قابل اعتمادی را حتی در شرایط دشوار مانند رطوبت، خوردگی یا کثیفی فراهم می‌کند. حتی در صورت تداخل الکترومغناطیسی برای مثال در سینی کابل یا تونل‌های راه آهن، دقت سنسورها کاهش نمی‌یابد.

تشخیص حرارت قابل اطمینان با سنسورهای قوی دتکتور حرارتی خطی زیمنس

تشخیص سریع حریق با دتکتورهای حرارتی خطی

فیبرولیزر به گرمای همرفتی و تابشی حساس است و در عرض یک ثانیه از فاصله‌ی 0.5 متری به طور دقیق تجزیه و تحلیل می‌شوند. این سیستم به شدت در برابر پدیده‌های اختلال‌گر مصون است و می‌تواند آتش‌های واقعی را با سرعت و دقت بالایی شناسایی کند. این دتکتورها همچنین احتمال ایجاد آلارم‌های کاذب را نیز از بین می‌برد.

تشخیص سریع دتکتور حرارتی خطی زیمنس

دتکتورهای حرارتی خطی اعلام حریق زیمنس با هشدار قابل اعتماد و واکنش موثر

برای هشدار و تخلیه‌ی سریع و ایمن، می‌توان پیش‌هشدار را تعریف کرد تا پیش از اعلام به آتش‌نشانی، مرکز کنترل وضعیت حریق را اعلام کند. برای اینکه سیستم بتواند در مواقع اضطراری مداخله‌ی موثری داشته باشد، فیبرولیزر اطلاعات مهمی مانند محل دقیق وقوع حریق، گستره‌ی آن و جهت انتشار حریق را در اختیار آتش‌نشانی قرار می‌دهد. بخش‌های ضروری مانند سیستم‌های تهویه، تخلیه‌ی دود، هدایت و سیستم‌های اطفای حریق نیز با توجه به حریق کنترل می‌شوند. دستورات اعلام و کنترل حریق از طریق یک رابط استاندارد منتقل می‌شود.

هشدار قابل اعتماد و واکنش موثر دتکتور حرارتی خطی اعلام حریق siemens

دتکتور دود مکشی ASD اعلام حریق زیمنس

دتکتورهای دودی مکشی به طور مداوم نمونه‌های هوا را از مناطقی که نیاز به محافظت دارند، می‌گیرند و این نمونه‌ها را از نظر وجود دود مورد بررسی قرار می‌دهند. این دتکتورها تشخیص قابل اعتماد دود در مناطق مهم که تشخیص زودهنگام حریق برای تداوم کسب و کار بسیار مهم و ضروری است را تضمین می‌کنند. دتکتورهای دودی مکشی اعلام حریق زیمنس مدل FDA221 و FDA241 از دو طول موج برای تمایز بین دود و پدیده‌های فریبنده استفاده می‌کنند. این ویژگی باعث می‌شود قابلیت اطمینان تشخیص حریق حتی در دشوارترین محیط‌ها افزایش یابد. علاوه بر این، FDA221 و FDA241 را می‌توان مستقیما در یک سیستم حفاظت از آتش زیمنس نیز ادغام کرد.

دتکتور دود مکشی زیمنس نوع دیگری از دتکتورهای خاص این برند است که با نمونه‌گیری هوا در مناطق تحت حفاظت، وضعیت آن را از نظر وجود دود بررسی می‌کند.

(از مطلب سیستم اطفا حریق گازی نیز بازدید کنید.)

دتکتور دود مکشی ASD زیمنس

طبقه‌بندی هوشمند ذرات موجود در هوا در دتکتورهای مکشی اعلام حریق زیمنس

فناوری تشخیص اپتیکال یا نوری از دو طول موج آبی و مادون قرمز استفاده می‌کند. این کار FDA221 و FDA241 را قادر می‌سازد تا ذرات کوچکتر موجود در هوا را که در مراحل اولیه‌ی گرم شدن بیش از حد و یا در آتش‌های باز وجود دارد را شناسایی کند. با تعیین اندازه و غلظت ذرات معلق در هوا، دتکتورها بین دود، گرد و غبار و بخار تفاوت قائل می‌شوند. این کار باعث می‌شود قابلیت اطمینان تشخیصی دتکتور افزایش یابد و احتمال وقوع آلارم کاذب نیز از بین برود.

دتکتور دود مکشی ASD زیمنس با قابلیت طبقه‌بندی هوشمند ذرات موجود در هوا

دتکتورهای دودی مکشی Siemens قابل استفاده در کاربردهای مختلف

دتکتور FDA221 حداکثر مساحت 500 متر مربع را با میزان حساسیت قابل برنامه‌ریزی 0.14 تا 20 درصد در متر پوشش می‌دهد. FDA241 حداکثر 800 متر مربع را با محدوده‌ی حساسیت قابل برنامه‌ریزی 0.03 تا 20% پوشش می‌دهد. این دتکتورها تا سه حالت عملکرد را ارائه می‌دهند: فوق حساس، تشخیص خودکار و قوی. علاوه بر این، برای این دتکتورها می‌توان آستانه‌ی هشدار تعریف و برنامه‌ریزی کرد.

دتکتور FDA241 یک عملکرد پاکسازی قابل برنامه‌ریزی و یک خروجی قابل برنامه‌ریزی 4 تا 20 میلی‌آمپر را ارائه می‌دهد که قادر به نمایش میزان دود و جریان هوا است. این ویژگی باعث می‌شود این دتکتورهای دودی مکشی برای کاربردهای چالش‌برانگیز ایده‌آل باشند.

(در فایرفایت با انواع لوازم جانبی سیستم اعلام حریق آشنا شوید.)

دتکتور دود مکشی ASD قابل استفاده در کاربردهای مختلف

نصب و ادغام آسان دتکتورهای دودی مکشی زیمنس

دتکتورهای FDA221 و FDA241 برای نصب آسان طراحی شده‌اند. این دتکتورها را می‌توان مستقیما روی لوپ دتکتور سیستم اعلام حریق زیمنس نصب کرد. از آنجایی که همه‌ی دتکتورها و لوازم جانبی یک لوپ مشترک دارند، کابل‌کشی کمتری مورد نیاز خواهد بود.

نصب و ادغام آسان دتکتور دود مکشی ASD اعلام حریق زیمنس

نگهداری کم و طول عمر بالای دتکتور مکشی اعلام حریق زیمنس

محفظه‌ی دتکتور به گونه‌ای طراحی شده است که از ورود گرد و غبار به آن تا حد ممکن جلوگیری شود. برای کاربردهایی با غلظت گرد و غبار زیاد در هوا، کارتریج فیلتر دارای گواهی VdS می‌توان تهیه کرد. از مزایای این سیستم‌ها می‌توان به چرخه‌ی عمر طولانی محصول و نیاز به نگهداری کم اشاره کرد؛ حتی اگر دتکتورها در محیط‌هایی با گرد و غبار بالا نصب شوند.

نگهداری کم و طول عمر بالای دتکتور دود مکشی ASD زیمنس

موارد کاربرد دتکتورهای دودی مکشی اعلام حریق زیمنس

دتکتورهای دود مکشی عمدتا در مناطقی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نمی‌توان دتکتورهای دود خطی نصب کرد و یا اینکه دتکتورهای دودی خطی نمی‌تواند با دقت کافی عمل کند. این موارد شامل مناطق غیرقابل دسترسی یا محدود مانند اتاق‌های عمل، تشخیص دود نامرئی در ساختمان‌های تاریخی، در مترو، گاراژها و پارکینگ‌ها و غیره اشاره کرد. کاربرد دتکتورهای دود مکشی متنوع است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

دتکتور دودی مکشی زیمنس در نقاطی نصب می‌شود که دتکتورهای دودی خطی نمی‌توانند تشخیص دقیق و قابل اعتمادی داشته باشند.

موارد کاربرد دتکتورهای دودی مکشی اعلام حریق زیمنس

دتکتورهای بی‌سیم SWING اعلام حریق زیمنس

زیمنس با محصولات SWING استانداردهای ایمنی جدیدی را در سیستم‌های اعلام حریق بی‌سیم ارائه می‌کند و از ترکیب تکنولوژی بسیار قابل اطمینان مش برای انتقال ایمن بی‌سیم با تکنولوژی منحصربفرد ASA برای قابلیت اطمینان بالا و در دسترس بودن سیستم استفاده می‌کند. SWING یک راه‌حل ایده‌آل برای اتاق‌ها و ساختمان‌هایی با ارزش تاریخی با نیازهای زیبایی‌شناختی یا معماری و برای تاسیسات موقت است.

به لطف فناوری وایرلس، دستگاه‌ها می‌توانند سریعا و آزادانه در محل قرار داده شده یا جابجا شوند. این امر برنامه‌ریزی را تسهیل می‌کند و نصب مقرون به صرفه را امکان‌پذیر می‌سازد. همچنین در صورت تغییر ساختمان، این سیستم‌ها درجه‌ی بالایی از آزادی و انعطاف را ارائه می‌دهند.

(از مطلب کپسول آتش نشانی فوم نیز بازدید کنید.)

دتکتورهای بی‌سیم SWING اعلام حریق زیمنس

دتکتورهای بیسیم اعلام حریق زیمنس بدون نیاز به کابل‌کشی

دتکتورهای وایرلس اعلام حریق زیمنس برای نصب در ساختمان‌ها یا اتاق‌هایی با ارزش تاریخی و یا مکان‌هایی که به دلیل زیبایی‌شناختی و معماری نمی‌توان کابل‌کشی انجام داد (برای مثال موزه‌ها، سایت‌های تاریخی، کتابخانه‌ها و غیره)، ایده‌آل هستند. بعلاوه از این دتکتورهای بی‌سیم می‌توان در ساختمان‌ها و سایت‌های موقت نیز استفاده کرد.

دتکتورهای بی‌سیم SWING اعلام حریق زیمنس بدون نیاز به کابل‌کشی

دتکتورهای وایرلس زیمنس بدون وقفه در فرآیندها و با انعطاف‌پذیری بالا

دتکتورهای SWING را می‌توان بدون وقفه در عملیات نصب کرد، چه نصب تازه‌ی سیستم باشد و چه توسعه‌ی سیستم‌های اعلام حریق موجود. این دتکتورها برای اتاق‌های صنعتی با تغییر کاربری، اتاق‌های ادارات با تغییر پلان و موارد مشابه مناسب است.

این سیستم را می‌توان به سرعت و به راحتی با نیازهای جدید مانند تغییر در کاربرد اتاق و یا گسترش و توسعه‌ی ساختمان تطبیق داد. به عنوان مثال برای اتاق‌های هتل، دفاتر مدیریت یا سالن‌های همایش و غیره.

دتکتورهای بی‌سیم SWING زیمنس با انعطاف‌پذیری بالا

حداکثر حفاظت با تکنولوژی منحصربفرد دتکتورهای بیسیم اعلام حریق زیمنس

SWING اولین سیستم تشخیص حریق رادیویی در بازار است که به جای توپولوژی ستاره‌ای معمولی از تکنولوژی نوآورانه‌ی مش استفاده می‌کند و ارتباط بی‌سیم بین حداقل دو مسیر ارتباطی اضافی را تضمین می‌کند و علاوه بر این، به لطف تکنولوژی ASA زیمنس، دتکتور SWING از یک دتکتور دودی وایرلس معمولی قابل‌اطمینان‌تر است. با انتخاب ساده‌ی مجموعه پارامترهای ASA کاربرد ویژه، این دتکتور با شرایط محیطی فعلی قابل تطبیق است. این ویژگی باعث می‌شود سیستم اعلام حریق بی‌سیم زیمنس یک راه‌حل بهینه برای کاربردهای مختلف با حداکثر میزان ایمنی و اطمینان باشد.

دتکتورهای بی‌سیم SWING زیمنس با حداکثر حفاظت

دتکتور شعله اعلام حریق زیمنس

تشخیص آتش‌سوزی‌های بدون دود مایعات و گازها و همینطور آتش‌های باز تشکیل‌دهنده‌ی دود در داخل و خارج از ساختمان از وظایف دتکتورهای شعله است. دتکتور شعله اعلام حریق زیمنس مجهز به سه سنسور مادون قرمز است. این ویژگی همراه با تکنولوژی ASA،  تشخیص بدون خطا را بدون توجه به نور خورشید یا نور ناشی از منابع جعلی امکان‌پذیر می‌سازد.

دتکتور شعله اعلام حریق زیمنس

دتکتور دودی خطی اعلام حریق زیمنس

دتکتور دود خطی بهترین انتخاب برای مناطقی است که دسترسی محدودی دارند. این دتکتور می‌تواند آتش‌های شعله‌ور و دودزاد در ساختمان‌هایی با سقف بلند مانند انبارها، دهلیزها یا کتابخانه‌ها را سریعا شناسایی کند. از آنجایی که این موارد سقف بلندی دارند، استفاده از دتکتورهای دودی نقطه‌ای غیرعملی است. دتکتور دودی خطی بر اساس اصل بازتاب نور عمل می‌کند: دتکتور نور مادون قرمز را به یک بازتابنده ارسال می‌کند که بازتابنده نیز آن را سریعا بازمی‌گرداند. با اندازه‌گیری فاصله‌ی اضافی که اجسام خارجی را در پرتو نور تشخیص می‌دهد، تا حد زیادی از آلارم‌های کاذب جلوگیری می‌شود.

دتکتور دودی خطی فاصله‌ی نظارتی متغیری از 5 تا 100 متر را فراهم می‌کند. علاوه بر این، این دتکتور باید در یک انتها نصب شود. این بدان معناست که بین دتکتور و بخش بازتابنده نیاز به کابل‌کشی وجود ندارد. از آنجایی که کابل‌کشی کمتری نیاز است، استفاده از دتکتور دودی خطی یک راه‌حل مقرون به صرفه است.

دتکتورهای دودی خطی اعلام حریق زیمنس می‌توانند فاصله‌ی نظارتی متفاوتی از 5 متر تا 100 متر داشته باشند و در ساختمان‌هایی با سقف بلند نصب شوند.

(در بلاگ فایرفایت با مانیتور آتش نشانی نیز آشنا شود و در مورد آن مطالعه کنید.)

دتکتور دودی خطی اعلام حریق زیمنس

فناوری‌های تشخیص حریق اعلام حریق زیمنس

سیستم اعلام حریق ساختمان اولین خط دفاعی برای حفاظت از جان و مال افراد است. هرچه زودتر از وجود آتش مطلع شوید، زودتر می‌توانید نسبت به اطفای آن اقدام کنید و آسیب‌های ناشی از آتش نیز بسیار کاهش خواهد یافت. سیستم‌های اعلام حریق زیمنس بر فناوری‌های نوآورانه و سابقه‌ی طولانی تجربه و تخصص زیمنس در این حوزه متکی است.

فناوری تشخیص حریق زیمنس به شما تضمین می‌دهد که همیشه در بهترین موقعیت برای محافظت از موارد مهم هستید. زیمنس به عنوان تنها تولیدکننده‌ای که عدم آلارم‌های کاذب را تضمین می‌کند و بعلاوه به عنوان ارائه‌دهنده‌ی فناوری‌های ASA و ISOtechnology، تجهیزاتی مقرون به صرفه را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

زیمنس تجهیزات خود را با دو فناوری پیشرفته‌ی ASA و ISOtechnology ارائه می‌دهد که عملکرد درست و قابل اطمینان تجهیزات را تضمین می‌کند.

فناوری‌های تشخیص حریق اعلام حریق زیمنس

معرفی ISOtechnology

ایا می‌دانستید اعلام حریق زیمنس اولین و تنها سازنده‌ای است که بدون هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای از عایق داخلی یا ایزوتکنولوژی در تمام دستگاه‌ها و تجهیزات اصلی سیستم اعلام حریق خود استفاده می‌کند؟ این تکنولوژی حفاظت و بقای بهتری را در تمام دستگاه‌ها و تجهیزات شما تضمین می‌کند. از مزایای ایزوتکنولوژی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداکثر حفاطت در برابر اتصال کوتاه برای سیستم‌های حفاظت در برابر آتش ایمن‌تر و قابل اعتمادتر
 • گزارش فوری و تشخیص اتصال کوتاه برای به حداقل رساندن خرابی‌های سیستم اعلام حریق
 • ایزوله سازی انعطاف‌پذیر و انتخابی باعث می‌شود گسترش سیستم و اصلاح آن آسان‌تر باشد.
 • عیب‌یابی و نگهداری سریع‌تر منجر به افزایش تداوم کسب و کار با حفاظت برتر می‌شود.

ایزوتکنولوژی باعث حفاظت در برابر اتصال کوتاه و به حداقل رسیدن خرابی‌ها می‌شود و این ویژگی‌ها طول عمر بیشتر محصولات را تضمین می‌کنند.

معرفی ISOtechnology

معرفی ASAtechnology و ضمانت حذف آلارم کاذب

هنگامی که ساختمان شما توسط دتکتورهای آنالیز سیگنال پیشرفته (ASAtechnology) محافظت می‌شود، اعلام حریق زیمنس تضمین می‌کند که هیچ آلارم کاذبی رخ نخواهد داد. این تکنولوژی به طور هوشمند دود، حرارت و گاز مونوکسیدکربن را در هر محیطی تشخیص می‌دهد و آلارم کاذبی به همراه ندارد. این فناوری و توانایی آن در شناسایی سریع آتش‌سوزی و موارد اضطراری بدون تاثیرپذیری از عوامل محیطی فریبنده کاملا تاییدشده است، البته به شرطی که تجهیزات خود را از نمایندگی اعلام حریق زیمنس معتبر تهیه کرده باشید.

(از مطلب خاموش کننده آبی نیز بازدید کنید.)

 ASAtechnology و ضمانت حذف آلارم کاذب

خرید و قیمت اعلام حریق زیمنس

در این مطلب به معرفی انواع سیستم اعلام حریق زیمنس و تجهیزات حفاظت در برابر حریق پرداختیم. اعلام حریق زیمنس در ایران یکی از پرفروش‌ترین محصولات خارجی است که به خاطر قابلیت اطمینان و کیفیت بالای محصولات بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر زیمنس نسبت به سیستم‌های متعارف این برند آلمانی بیشتر است. قیمت سیستم اعلام حریق زیمنس و سایر تجهیزات اعلان حریق خارجی و ایرانی را می‌توانید در صفحه لیست قیمت سیستم های اعلام حریق مشاهده کنید. اعلام حریق آرات به عنوان نماینده اعلام حریق زیمنس به فروش محصولات این برند می‌پردازد.

منبع مطلب

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم