خانه / لیست قیمت سیستم های اعلام حریق

لیست قیمت سیستم های اعلام حریق

قیمت سیستم های اعلام حریق: ابتدا بگویید به دنبال چه‌جور امکاناتی هستید؟

نیازی به توضیح نیست که قیمت سیستم های اعلام حریق به المان های مختلفی بستگی دارد. ایرانی و خارجی بودن و حتی آمریکایی و آسیایی بودن شرکت های طراح سیستم های اعلان حریق روی قیمت آنها اثرگذار است. همه می دانیم که قیمت سیستم های اعلام حریق ایرانی از نمونه های اروپایی ارزانتر است و به همین ترتیب قیمت سیستم های اعلان حریق آمریکایی از نمونه های آسیایی بیشتر است. اگر تاثیر کشور سازنده و برندی که تحت لوای آن سیستم های اعلام حریق طراحی و عرضه می شوند را در نظر نگیریم، کاربرد و اجزای تشکیل دهنده‌ی آنها در تخمین هزینه سیستم های اعلان حریق بسیار موثر است. به طور خلاصه اگر بخواهم بگویم لازم است برای بررسی هزینه های همچین سیستمی، به پرسش های زیر پاسخ دهیم:

  1. هدف از طراحی سیستم اعلام حریق چه بوده است؟
  2. کاربری ساختمان مدنظر چیست و شرایط آن چگونه است؟
  3. دستور العمل سازمان آتش نشانی در اینباره شامل چه توصیه هایی است؟
  4. توقعات شما از سیستم اعلام حریق شامل چه مشخصات فنی می شود؟
  5. برای استقرار یک سیستم اعلام حریق چقدر بودجه اختصاص داده اید؟

قیمت سیستم های اعلام حریق

قیمت سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر

قیمت سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر (Addressable alarm system) بالاتر از قیمت سیستم های اعلان حریق متعارف است. اجزای تشکیل دهنده سیستم های اعلان حریق آدرس پذیر بیشتر از سیستم های معمولی بوده و مکانیزم تشخیص دود و حرارت در این سیستم به گونه ای است که بتوان در فضاهای گسترده نقطه آغاز آتش سوزی را به طور دقیق تشخیص داد. سیستم اعلام آدرس پذیر، در مقایسه با سیستم های متعارف سیستم پیشرفته تری است و معمولا در مکان هایی که نگهداری از آنها حساسیت بیشتر، متراژ بالاتر و یا طبقات بیشتری دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
قیمت سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر

در تعیین هزینه سیستم های اعلان حریق آدرس پذیر تعداد اجزای تشکیل دهنده سیستم بسیار حایز اهمیت است. در سیستم های ضد حریق آدرس پذیر، تمام اجزا اعم از دتکتورها، شستی‌ها و آژیرها دارای مشخصه منحصر به فرد برای سیستم هستند؛ آنچنان که در صورت وقوع آتش سوزی، بر روی پنل اعلام حریق شماره و آدرس دقیق دتکتور قابل رصد کردن خواهد بود تا به این ترتیب بتوان به سرعت نقطه دچار حریق معین و برای اطفای آتش قبل از سرایت به سایر بخش های ساختمان اقدام کرد.

قیمت سیستم اعلان حریق آدرس پذیر (Addressable)

قیمت سیستم های اعلام حریق متعارف/ کانونشنال

قیمت سیستم های اعلام حریق متعارف یا کانوِنشنال، به جهت برخورداری از جزئیات و ادوات ساده تر در مقایسه با قیمت سیستم های اعلان حریق پیشرفته کمتر و اقتصادی تر است. این سیستم عمدتا برای اماکنی استفاده می شود که از نظر وسعت زیر بنا، تعداد طبقات و نیز اهمیت نگهداری در جایگاه پایین تری در مقایسه با هتل ها، بیمارستان ها و فرودگاه ها قرار می گیرند. در این سیستم اعلام حریق قسمت های مختلف ساختمان به یک دتکتور مجهز می شوند تا هر منطقه یا زون به این شکل تحت پوشش ادوات تشخیص دود و حرارت قرار گرفته باشد. زون ها در واقع ورودی های پنل اعلام حریق هستند.

قیمت سیستم های اعلام حریق متعارف

در سیستم ضد حریق متعارف اگر بخواهیم یک ساختمان 5 طبقه را مجهز کنیم، هر طبقه از ساختمان را یک زون در نظر می‌گیریم، که با در نظر گرفتن محدوده پارکینگ و درب ورودی در کل 6 زون و منطقه نظارتی در نظر گرفته می‌شود. پنل های مرکزی سیستم متعارف از 2 زون تا 24 زون در بازار موجود است. هر زون از نظر تعداد دتکتور بسته به برند و شرکت سازنده می تواند شامل 25-30 دتکتور شستی (در بعضی برند ها تعداد نامحدود شستی) استفاده شود. خط آژیر، در واقع خروجی های پنل اعلام حریق هستند. پنل ها حداقل دو خط آژیر دارند و بر روی هر خط آژیر بسته به جریان خروجی پنل و جریان مصرفی آژیر می توان آژیر متصل نمود. مواردی که همگی در تعیین قیمت سیستم های اعلام حریق متعارف اثرگذار است.

قیمت سیستم های اعلان حریق متعارف (کانونشنال)

قیمت سیستم های اعلام حریق خارجی

شرکت ها و برندهای خارجی از دیرباز در صنعت مقابله با حریق، در ایران فعالیت داشته‌اند و شرکت‌های با سابقه و متخصص در این زمینه نمایندگی شرکت هایشان را در ایران تاسیس کرده‌اند. این برندها که در دو دسته متعارف و آدرس پذیر محصولات خود را تولید می‌کنند، در لیست برند های مورد تایید سازمان آتش نشانی ایران قرار گرفته اند. قیمت سیستم های اعلام حریق خارجی بسته به کشور سازنده و برندی که تحت لوای آن تولید می‌شوند تفاوت می‌کند. برای تمام شرکت های خارجی می توان این قاعده کلی را هم در نظر گرفت که قیمت سیستم های ضد حریق آدرس پذیر در مقایسه با سیستم های متعارف بالاتر است. تعدادی از مهم ترین تولیدکنندگان سیستم های اعلان حریق خارجی می‌‌توان به شرکت های زتا، آپولو، یونی پاس و فایرگارد اشاره کرد.

قیمت سیستم های اعلام حریق خارجی

قیمت سیستم های اعلام حریق ایرانی

تولید کنندگان کشورمان با تجربه‌هایی که در زمینه تولید سیستم‌های امنیتی و الکتریکی داشته اند، بیش از یک دهه است که در زمینه تولید سیستم‌های اعلام حریق ورود کرده اند. بسیاری از تولیدات این شرکت‌ها با اخذ استانداردهای بین‌المللی و استاندارد ملی ایران، همچنین پس از بررسی توسط سازمان‌های آتش نشانی کشور صلاحیت شده و در لیست برندهای مجاز سازمان های آتش نشانی سراسر کشور قرار گرفته اند. قیمت سیستم های اعلام حریق ایرانی در مقایسه با نمونه‌های اروپایی، آمریکایی و چینی اقتصادی‌تر است و از این منظر مورد توجه قرار گرفته است. محصولات اعلام حریق ایرانی، عمدتا شامل سیستم های متعارف است اگرچه برند سنس اخیرا سیستم اعلام حریق آدرس پذیر هم به بازار عرضه کرده است.

برخی از مطرح ترین برندهای سیستم های اعلام حریق ایرانی را مشاهده می‌کنید:

قیمت سیستم های اعلام حریق ایرانی

‫0/5 (0 امتیاز)
5٫0
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)