لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق

تاریخ بروز رسانی
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
  »  مطالب ویژه   »   لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق
کالای خود را جستجو کنید.
فیلتر ها
فیلتر فعال
 • فیلتر های فعال
 • فیلتر ها
 • مرتب سازی
 • برند اعلام حریق
  برند های مورد نظر خود را انتخاب کنید .
 • نوع تجهیزات
  نوع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب کنید .
محصول مورد نظر پیدا نشد !
محصول مورد نظر پیدا نشد !

جدیدترین لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی

قبل از آنکه بخواهیم درباره عوامل موثر در قیمت سیستم‌ اعلام حریق صحبت کنیم، شما می‌توانید با کلیک بر روی نام شرکت‌های ایرانی تولیدکننده سیستم‌های اعلام حریق، لیست قیمت سیستم‌ اعلام حریق ایرانی را که مربوط به نیمه اول سال 1400 است دریافت کنید. تولید کنندگان کشورمان با تجربه‌هایی که در زمینه تولید سیستم‌های امنیتی و الکتریکی داشته اند، بیش از یک دهه است که در زمینه تولید سیستم‌های اعلام حریق ورود کرده اند.
قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی در مقایسه با نمونه‌های اروپایی، آمریکایی و چینی اقتصادی‌تر است و از این منظر مورد توجه قرار گرفته است. محصولات اعلام حریق ایرانی، عمدتا شامل سیستم‌های متعارف است اگرچه برند زیتکس اخیرا سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر هم به بازار عرضه کرده است.

در ادامه لیست قیمت برخی از مطرح‌ترین برندهای سیستم‌های اعلام حریق ایرانی را مشاهده می‌کنید.

لیست قیمت سیستم اعلام حریق زیتکس

شرکت اعلام حریق زیتکس در زمره برترین شرکت‌‌های فعال در صنعت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی است. شرکت زیتکس اولین برند ایرانی است که موفق می‌شود تایید سازمان آتش نشانی تهران و نشان استاندارد ملی ایران را دریافت کند. شرکت اعلام حریق زیتکس در ابتدا فقط سیستم‌های اعلام حریق متعارف یا کانوِنشنال تولید می‌کرد که از سال ۹۷ اقدام به طراحی سیستم‌های پیشرفته‌ی آدرس‌پذیر هم کرده اما تا این لحظه موفق به اخذ تاییدیه‌ سازمان آتش نشانی تهران نشده است. لیست قیمت اعلام حریق زیتکس را در از لینک زیر مشاهده کنید.

لیست قیمت اعلام حریق زیتکس

لیست قیمت سیستم اعلام حریق آریاک

سیستم اعلام حریق آریاک یکی از برندهای داخلی تولیدکننده‌ی سیستم‌های اعلام حریق متعارف است. برخی از محصولات این شرکت دارای تاییدیه از اداره‌ی آتش‌نشانی تهران هستند. برای آگاهی از لیست قیمت اعلام حریق آریاک روی لینک کلیک کنید.

لیست قیمت سیستم اعلام حریق سنس

سیستم اعلام حریق سنس یکی از سیستم‌های اعلام حریق شناخته‌شده ایرانی است. شرکت سانا پژوهش گستر، تحت برند اعلام حریق سنس (Sens) از سال ۱۳۸۷ تولید محصولات سیستم‌های اعلام حریق را آغاز کرد.اعلام حریق سنس درکنار برندهای مشهور خارجی و همچنین رقبای داخلی توانسته جایگاه مناسبی برای خود دست‌وپا کند. قیمت سیستم اعلام حریق سنس، به مانند سایر شرکت‌های ایرانی مزیت رقابتی خوبی با برندهای خارجی دارند؛ سیستم اعلام حریق سنس در تلاش است تا به عنوان دومین تولیدکننده محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر ایرانی لقب بگیرد.

لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت سیستم اعلام حریق تسلا

شرکت آشکار سازان ایرانیان اولین بار در سال ۱۳۹۰ با نام تجاری Detex محصولات خود را به بازار عرضه کرد. پس از چندی محصولات این شرکت با برند تسلا (Tesla) به بازار ارائه شدند. امروزه نیز تجهیزات اعلام حریق تسلا با بدست آوردن گواهی های بین المللی و استانداردهای داخلی بخش مهمی از بازار سیستم‌های اعلام حریق ایران را در اختیار دارد. به صورت کلی در ایران تولیدکنندگان قابل قبولی برای محصولات اعلام حریق متعارف یا کانوِنشنال (Conventional) داریم. از جمله می‌توان به برندهای آریاک، سنس، تسلا و زیتکس اشاره کرد.

لیست قیمت اعلام حریق تسلا

لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان

ردیفنام دستگاه اعلام حریقمدلقیمت (تومان)
1پنل 2 زون اعلام حریق سایانCP-S2,750,000
3پنل 4 زون اعلام حریق سایانCP-S2,770,000
4پنل 6 زون اعلام حریق سایانCP-S2,800,000
5پنل 8 زون اعلام حریق سایانCP-S2,850,000
6پنل 10 زون اعلام حریق سایانCP-S2,900,000
7پنل 12 زون اعلام حریق سایانCP-S3,000,000
8پنل 14 زون اعلام حریق سایانCP-S3,200,000
9پنل 16 زون اعلام حریق سایانCP-S3,400,000
10دتکتور دودی سایانSD-S92159,500
11دتکتور حرارتی ثابتHD-S92F155,500
12دتکتور حرارتی افزایشیHD-S92R157,500
13دتکتور دود موضعی دیواری (220 ولت)GD-S91230,000
14دتکتور دود موضعی سقفی(24 ولت)GD-S24250,000
15دتکتور دود موضعی سقفی ( 220 ولت)GD-S94240,000
16آژیر 24 ولت اعلام حریقA-S95140,000
17آژیر فلاشر 24 ولت اعلام حریقAF-S95149,000
18شستی اعلام حریق برگشت پذیرCN-S92110,000
19ریموت اندیکاتورRA-S9212,000

سیستم اعلام حریق سایان، در بین سایر محصولات سیستم اعلام حریق ایرانی که مورد تایید سازمان آتشنشانی هستند، دارای مناسب‌ترین قیمت است. در ادامه می‌توانید اطلاعاتی در مورد این برند ایرانی بدست آورده و لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان را ببینید.

لیست قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس

اعلام حریق زیتکس یکی از اولین برندهای ملی ایرانی است که توانسته تاییدیه سازمان آتش‌­نشانی را برای تجهیزات آدرس‌پذیر خود اخذ کند. قابلیت‌­های فوق العاده­‌ی پنل آدرس­‌پذیر زیتکس در کنار مزیت قیمتی که این سیستم با مدل‌های آدرس‌پذیر خارجی دارد، سبب شده اقبال بسیاری در ایران و برخی کشورهای همسایه به خرید آن وجود داشته باشد. برای دریافت جدیدترین لیست قیمت سیستم اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس با مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید تا به طور همزمان لیست تخفیف‌های خرید حجمی را به اطلاعتان برسانیم. برای ارتباط سریع با کارشناسان ما کافی است با شماره 09120149425 تماس بگیرید.

در مورد سیستم های مختلف و متنوع اطفا حریق می توان موارد زیادی را بیان کرد. قطعا یکی از مهم ترین نکات در خرید این سیستم ها قیمت می باشد. قیمت این سیستم ها را می توان به شکل های مختلف و متنوعی بیان کرده و از آن ها در شرایط مختلف استفاده کرد. در نظر داشته باشید که این سیستم ها بر اساس فناوری های جدید کار می کنند. می توانید با توجه به تمامی موارد و نکات موجود قیمت سیستم اطفا حریق را به راحتی در اختیار داشته باشید. توجه کنید که عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت این محصولات تاثیر گذار می باشند. می توان با توجه به ویژگی های بسیار زیاد بیان شده بهترین خرید ها را نیز انجام داد.

در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین نکات تاثیر گذار بر روی قیمت این سیستم ها که باید به آن توجه داشته باشید استاندارد ها می باشند. کیفیت هر سیستم با توجه به تعداد استاندارد های رعایت شده در آن مشخص می شود. برای اینکه قیمت این سیستم ها را به صورت دقیق تعیین کنید باید لیستی از تجهیزات و لوازم مورد نیاز را تهیه کنید. توجه داشته باشید که تمامی دستگاه های به کار رفته در این سیستم ها را می توان به شکل های گوناگونی مورد بررسی قرار داد.

قطعا برای خرید قسمت های مختلف این تجهیزات می توانید از برند های مختلف کمک بگیرید. برای هماهنگی بیشتر قسمت های مختلف می توانید تمامی تجهیزات را از برندی مشخص تهیه کنید. علاوه بر تجهیزات که بر روی قیمت سیستم اطفا حریق تاثیر مستقیم دارند می توان عوامل بسیار زیاد دیگری را نیز بیان کرد. این عوامل به محیط و محل نصب نیز وابسته می باشند.

چه عواملی در تعیین قیمت سیستم‌ اعلام حریق موثر است؟

نیازی به توضیح نیست که قیمت سیستم های اعلام حریق به المان های مختلفی بستگی دارد. ایرانی و خارجی بودن و حتی آمریکایی و آسیایی بودن شرکت های طراح سیستم‌های اعلان حریق روی قیمت آنها اثرگذار است. همه می دانیم که قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی از نمونه های اروپایی ارزانتر است و به همین ترتیب قیمت سیستم‌های اعلان حریق آمریکایی از نمونه های آسیایی بیشتر است. اگر تاثیر کشور سازنده و برندی که تحت لوای آن سیستم های اعلام حریق طراحی و عرضه می شوند را در نظر نگیریم، کاربرد و اجزای تشکیل دهنده‌ی آنها در تخمین هزینه سیستم‌های اعلان حریق بسیار موثر است. قبل از آنکه لیست قیمت سیستم های اعلام حریق را به تفکیک بیان کنیم، باید به طور خلاصه بگویم لازم است برای بررسی هزینه های همچین سیستمی، به پرسش های زیر پاسخ دهیم:

 1. هدف از طراحی سیستم اعلام حریق چه بوده است؟
 2. کاربری ساختمان مدنظر چیست و شرایط آن چگونه است؟
 3. دستور العمل سازمان آتش نشانی در اینباره شامل چه توصیه هایی است؟
 4. توقعات شما از سیستم اعلام حریق شامل چه مشخصات فنی می شود؟
 5. برای استقرار یک سیستم اعلام حریق چقدر بودجه اختصاص داده اید؟

قیمت سیستم اعلام حریق

قیمت سیستم‌ اعلام حریق آدرس‌پذیر

قیمت سیستم‌های اعلام حریق آدرس پذیر (Addressable alarm system) بالاتر از قیمت سیستم‌های اعلان حریق متعارف است. اجزای تشکیل دهنده سیستم‌های اعلان حریق آدرس پذیر بیشتر از سیستم های معمولی بوده و مکانیزم تشخیص دود و حرارت در این سیستم به گونه‌ای است که بتوان در فضاهای گسترده نقطه آغاز آتش‌سوزی را به طور دقیق تشخیص داد. سیستم اعلام آدرس‌پذیر، در مقایسه با سیستم‌های متعارف سیستم پیشرفته‌تری است و معمولا در مکان‌هایی که نگهداری از آنها حساسیت بیشتر، متراژ بالاتر و یا طبقات بیشتری دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
هزینه سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

در تعیین هزینه سیستم‌های اعلان حریق آدرس پذیر تعداد اجزای تشکیل دهنده سیستم بسیار حایز اهمیت است. در سیستم‌های ضد حریق آدرس پذیر، تمام اجزا اعم از دتکتورها، شستی‌ها و آژیرها دارای مشخصه منحصر به فرد برای سیستم هستند؛ آنچنان که در صورت وقوع آتش سوزی، بر روی پنل اعلام حریق شماره و آدرس دقیق دتکتور قابل رصد کردن خواهد بود تا به این ترتیب بتوان به سرعت نقطه دچار حریق معین و برای اطفای آتش قبل از سرایت به سایر بخش های ساختمان اقدام کرد.

هزینه سیستم اعلان حریق آدرس پذیر (Addressable)

قیمت سیستم اعلام حریق متعارف/ کانونشنال

قیمت سیستم های اعلام حریق متعارف یا کانوِنشنال، به جهت برخورداری از جزئیات و ادوات ساده تر در مقایسه با قیمت سیستم‌های اعلان حریق پیشرفته کمتر و اقتصادی‌تر است. این سیستم عمدتا برای اماکنی استفاده می‌شود که از نظر وسعت زیر بنا، تعداد طبقات و نیز اهمیت نگهداری در جایگاه پایین‌تری در مقایسه با هتل‌ها، بیمارستان ها و فرودگاه‌ها قرار می‌گیرند. در این سیستم اعلام حریق قسمت‌های مختلف ساختمان به یک دتکتور مجهز می‌شوند تا هر منطقه یا زون به این شکل تحت پوشش ادوات تشخیص دود و حرارت قرار گرفته باشد. زون ها در واقع ورودی‌های پنل اعلام حریق هستند.

هزینه سیستم اعلام حریق متعارف کانونشنال

در سیستم ضد حریق متعارف اگر بخواهیم یک ساختمان 5 طبقه را مجهز کنیم، هر طبقه از ساختمان را یک زون در نظر می‌گیریم، که با در نظر گرفتن محدوده پارکینگ و درب ورودی در کل 6 زون و منطقه نظارتی در نظر گرفته می‌شود. پنل های مرکزی سیستم متعارف از 2 زون تا 24 زون در بازار موجود است. هر زون از نظر تعداد دتکتور بسته به برند و شرکت سازنده می تواند شامل 25-30 دتکتور شستی (در بعضی برند ها تعداد نامحدود شستی) استفاده شود.

خط آژیر، در واقع خروجی های پنل اعلام حریق هستند. پنل ها حداقل دو خط آژیر دارند و بر روی هر خط آژیر بسته به جریان خروجی پنل و جریان مصرفی آژیر می توان آژیر متصل نمود. مواردی که همگی در تعیین قیمت سیستم‌های اعلام حریق متعارف اثرگذار است.

هزینه سیستم اعلام حریق متعارف کانونشنال

سالانه بسیاری از افراد، جان خود را در حوادثی مانند آتش سوزی خانه، محل کار و…،  از دست می دهند. حادثه آتش سوزی به صورت کامل قابل پیشگیری نمی باشد اما می توان با استفاده از تجهیزات اطفاء حریق، احتمال وقوع آن را تا حد زیادی کاهش داد. در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی جامع را در مورد هزینه اعلام حریق، به شما ارائه دهیم. اگر شما هم علاقه دارید تا اطلاعات خود را در زمینه هزینه خرید این تجهیزات، افزایش دهید، تا پایان با ما همراه باشید.

عوامل تاثیر گذار در تعیین  هزینه اعلام حریق

هزینه خرید دستگاه اعلام حریق، به عوامل مختلفی مانندِ نوع ساختمان، برند سازنده دستگاه، استاندارد دستگاه و مدل دستگاه، بستگی دارد. در ادامه این مقاله، عوامل فوق را به صورت کامل، توضیح خواهیم داد.

 1. نوع معماری ساختمان

اولین عامل تاثیر گذار در تعیین هزینه اعلام حریق، نوع معماری ساختمان می باشد. متخصصان نصب سیستم اعلام حریق، برای تخمین هزینه، در اولین مرحله به ساختمان شما مراجعه می کنند. معمولا هزینه نصب سیستم اعلام حریق در کارخانه یا شرکت، نسبت به هزینه نصب سیستم در مجتمع های مسکونی، بالاتر است. از طرفی دیگر، هرچه متراژ یک ساختمان بیشتر باشد، هزینه نصب سیستم اعلام حریق در آن نیز افزایش خواهد یافت.

 1. برند سازنده دستگاه اعلام حریق

دومین عامل تاثیر گذار در تعیین هزینه اعلام حریق، برند سازنده دستگاه می باشد. برند های خارجی نسبت به برند های ایرانی، هزینه خرید بالاتری دارند. در مقابل، برند های معتبر ایرانی نیز نسبت به برند های غیرمعتبر، گران تر می باشند. برخی از برند های معتبرِ سیستم اعلام حریق ایرانی، عبارتند از؛ سایان، زیتکس و سنس.

 1. نوع استاندارد دستگاه اعلام حریق

سومین عامل تاثیر گذار در تعیین هزینه اعلام حریق، نوع استاندارد دستگاه می باشد. دستگاه های اعلام حریق، دارای استاندارد های گوناگونی هستند. هر دستگاه با استانداردی منحصر به فرد، برای نصب در ساختمانی خاص، مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. مدل دستگاه اعلام حریق

چهارمین عامل تاثیر گذار در تعیین هزینه اعلام حریق، مدل دستگاه می باشد. دستگاه های اعلام حریق در دو نمونه آدرس پذیر و متعارف، در بازار عرضه می شوند. دستگاه های آدرس پذیر، قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهند و ساختاری پیچیده تر دارند. به همین دلیل، هزینه خرید دستگاه های آدرس پذیر نسبت به دستگاه های متعارف، بالاتر می باشد.

البته هر کدام از سیستم های آدرس پذیر و متعارف نیز خود، دارای مدل های مختلفی هستند و بسته به مدل، قیمت آنها متغیر خواهد بود.

هزینه کلی خرید سیستم اعلام حریق 

در پاراگراف های قبل، عوامل تاثیر گذار در تعیین هزینه خرید سیستم اعلام حریق را به شما توضیح دادیم. در این بخش قصد داریم تا هزینه کلی خرید این سیستم ها را بیان نماییم.

در حال حاضر، هزینه خریدِ ارزان ترین سیستم اعلام حریق، حدود 700 هزار تومان است. با این حال، قیمت خرید برخی از پیشرفته ترین دستگاه های اعلام حریق، به 40 میلیون تومان نیز می رسد. البته دستگاه های پیشرفته معمولا در کارخانه های صنعتی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد مسکونی ندارند.

عوامل موثر بر قیمت سیستم اطفا حریق

عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت سیستم اطفا حریق تاثیر دارند. می توانید با توجه به تمامی این موارد بهترین کارایی را نیز مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که قیمت های بیان شده بر اساس عوامل متعددی می باشند. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت سیستم اطفا حریق می توان موارد زیر را نام برده و هریک را به صورت مختصر شرح داد.

 • محل نصب: یکی از مهم ترین نکات در مورد سیستم های اطفا حریق که باید به آن توجه داشته باشید مکان نصب می باشد. نوع ساختمان و برخی نکات دیگر باعث می شوند تا قیمت این سیستم ها برای شما تعیین شوند. در نظر داشته باشید که ابعاد مکان برای نصب نیز بسیار با اهمیت می باشند. می توان با توجه به این نکات به راحتی یک تخمین قیمت کلی را انجام داد.
 • نوع و مدل دستگاه: یکی از مهم ترین نکات در مورد قیمت این سیستم ها که باید به آن توجه داشته باشید نوع و مدل دستگاه ها می باشد. با توجه به نیاز خود باید دستگاه های مناسب را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که بهتر است که از دستگاه های به روز تر برای مکان های مختلف استفاده کنید تا دقت بالاتری را برای شما داشته باشند. امروزه برند های مختلف در این زمینه فعالیت می کنند که با تحقیق در مورد هریک از آن ها می توانید بهترین خرید را انجام دهید. قطعا برند و نوع دستگاهی که برای نصب انتخاب کرده اید بر روی قیمت کلی سیستم شما تاثیر مستقیم خواهد داشت.
 • استاندارد ها: یکی دیگر از نکات تاثیر گذار بر روی قیمت این محصولات که باید به آن توجه داشته باشید استاندارد های مختلف می باشد. توجه داشته باشید که این استاندارد های مربوط به شرکت های بزرگ دنیا می باشد پس باید به آن ها توجه داشته باشید. هرچه این استاندارد ها بیشتر و دقیق تر باشند می توان کیفیت و دقت بالاتری را نیز مشاهده کرد.
 • نصب: از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت تمام شده این سیستم ها نصب دقیق می باشد. می توان هزینه نصب را به عنوان یکی از مهم ترین موارد در نظر داشت که افراد کمی به آن توجه می کنند.

نحوه کاهش هزینه خرید سیستم اعلام حریق

به منظور کاهش هزینه خرید سیستم های اعلام حریق، شما می توانید از دو راه حلِ زیر، کمک بگیرید؛

 1. خرید دستگاه های ایرانی (دستگاه های ایرانی معتبر، هزینه خرید پایینی دارند اما کیفیت آنها نسبتا قابل قبول است)
 2. خرید دستگاه های متعارف (دستگاه های متعارف، نسبت به دستگاه های آدرس پذیر، قیمت خرید پایین تری دارند و در ساختمان های کوچک، بسیار کاربردی می باشند)

خرید سیستم اطفا حریق

برای خرید انواع سیستم های اطفا حریق می توانید از مجموعه های متنوعی کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که قیمت سیستم اطفا حریق در هنگام خرید برای شما محاسبه شده و به صورت دقیق بیان می شود. می توانید سیستم های مختلف را با قیمت های متفاوت در لیستی مشاهده کنید و با توجه به نیاز خود هریک را انتخاب کنید.

قیمت سیستم اعلام حریق خارجی

شرکت ها و برندهای خارجی از دیرباز در صنعت مقابله با حریق، در ایران فعالیت داشته‌اند و شرکت‌های با سابقه و متخصص در این زمینه نمایندگی شرکت هایشان را در ایران تاسیس کرده‌اند. این برندها که در دو دسته متعارف و آدرس پذیر محصولات خود را تولید می‌کنند، در لیست برند های مورد تایید سازمان آتش نشانی ایران قرار گرفته اند. قیمت سیستم‌های اعلام حریق خارجی بسته به کشور سازنده و برندی که تحت لوای آن تولید می‌شوند تفاوت می‌کند.

برای تمام شرکت های خارجی می توان این قاعده کلی را هم در نظر گرفت که قیمت سیستم‌های ضد حریق آدرس‌پذیر در مقایسه با سیستم های متعارف بالاتر است. تعدادی از مهم ترین تولیدکنندگان سیستم های اعلان حریق خارجی می‌‌توان به شرکت های زتا، آپولو، یونی پاس و فایرگارد اشاره کرد.

قیمت سیستم اعلام حریق خارجی

loading
نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم