fire arat certificate fire arat certificate
dedal dedal
acl acl
bsi bsi

آژیر اعلام حریق و آژیر فلاشر اعلام حریق

کاربرد آژیر اعلام حریق و آژیر فلاشر اعلام حریق (Fire Alarm Beacon and Sounder) در اعلام حریق و حفظ امنیت ساختمان‌ها بسیار ضروری است. آژیر اعلام حریق یک وسیله‌ای شنیداری است که با استفاده از صدا به افراد ساکن در ساختمان وقوع حریق را اطلاع می‌دهد. آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق را هم داخل ساختمان و هم بیرون ساختمان می‌توان استفاده کرد؛ البته که آژیری که خارج از ساختمان نصب می‌شود صدای قوی‌تری دارد. آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق به صورت سقفی و دیواری نصب می‌شود و از ساختمانی الکترونیکی و دو پل مثبت و منفی تشکیل شده است.

خرید آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

قیمت سیستم اعلام حریق
لیست قیمت اعلام حریق
قیمت دتکتور دودی اعلام حریق
برندهای ایرانی اعلام حریق

انواع آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق متعارف

آژیر و آژیر فلاشر متعارف

سیستم اعلام حریق به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که یکی از انواع آن متعارف است. آزیر و آژیر فلاشر اعلام حریق در دو نوع آژیر متعارف و آژیر آدرس پذیر قابل استفاده می‌باشد. آژیر اعلام حریق متعارف را می‌توان در تمام سیستم‌های متعارف برندهای دیگر استفاده کرد. در سیستم اعلام حریق متعارف معمولا از دو آژیر استفاده می‌شود؛ به این دلیل که اگر یک مدار قطع شد، از آژیر دیگر بتوان استفاده کرد. نکته حانز اهمیت دیگر این است که آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق را باید در فاصله حداقل 2 متری از سطح زمین نصب کرد.

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق آدرس پذیر

آژیر و آژیر فلاشر آدرس پذیر

دو نوع آژیر فلاشر اعلام حریق، صرف‌نظر از روش ارتباطی آنها، شامل آژیر فلاشر متعارف و آدرس‌پذیر می‌شود که در دو نوع قابل شنیدن (زنگ‌ها، بلندگو و آژیر) و قابل مشاهده (فلاشر و آژیر فلاشر) قابل تهیه است. آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق آدرس پذیر باید با سایر تجهیزات سیستم مثل پنل اعلام حریق هم نام باشد؛ یعنی بر خلاف آژیر و آژیر فلاشر متعارف، آژیر اعلام حریق آدرس پذیر را نمی‌توان با سیستم‌های برندهای دیگر استفاده کرد.

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق وایرلس

آژیر و آژیر فلاشر وایرلس

آژیر و فلاشر اعلام حریق باید با یکدیگر استفاده شوند تا اطمینان حاصل شود که هم صوت و هم نور فلاشر برای همه‌ی افراد، صرف نظر از هر ناتوانی‌ای قابل تشخیص باشد تا بتوانند به موقع از وقوع خطر و آتش سوزی مطلع شوند. به این ترتیب می‌توان از آژیر فلاشر اعلام حریق استفاده کرد که ترکیب همزمان صوت و نور است. این کار علاوه بر ایجاد سر و صدای کمتر، به کاهش هزینه‌های نصب نیز کمک می‌کند زیرا فقط به یک نقطه برای نصب نیاز است.

آژیر و آژیر فلاشر ایرانی

آژیر و آژیر فلاشر ایرانی

برندهای اعلام حریق ایرانی در ابتدا در زمینه سیستم‌های اعلام حریق متعارف با برندهای خارجی وارد رقابت شدند. اما با گذر زمان سیستم‌های اعلام حریق ایرانی< پیشرفت چشمگیری کرده و به زمینه اعلام حریق آدرس پذیر نیز ورود کردند. از جمله برندهای ایرانی معروف که در زمینه تولید تجهیزات اعلام حریق از جمله انواع آژیر و آژیر فلاشر متعارف و آدرس پذیر فعالیت دارند می‌توان به اعلام حریق زیتکس، اعلام حریق سایان، اعلام حریق تسلا، اعلام حریق آریاک و اعلام حریق سنس اشاره کرد.

آژیر اعلام حریق خارجی

آژیر اعلام حریق خارجی

مرکز اعلام حریق آرات بعنوان فروشنده انواع آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق خارجی و داخلی در حال فعالیت است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت انواع آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق خارجی نظیر آژیر فلاشر آدرس پذیر و متعارف برند هوچیکی، برند جنت، آژیر فلاشر الکترونیکی پرلا، آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق هورینگ و سایر برندهای مطرح خارجی در این عرصه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آژیر اعلام حریق IP بالای خارجی

آژیر اعلام حریق IP بالای خارجی

انواع آژیر و آژیر فلاشر اعلام خطر آتش‌نشانی را می‌توان روی سیستم‌های اعلام حریق ساختمان نصب کرد که با آلارم‌های صوتی یا بصری به ساکنان ساختمان از وقوع حریق هشدار می‌دهند تا محل را تخلیه کنند. متداول‌ترین دستگاه‌های هشدار حریق که امروزه نصب می‌شوند شامل چراغ چشمک زن سیستم اعلام حریق، آژیر فلاشر، بلندگو و بلندگوهای چشمک‌زن می‌شوند.

آژیر اعلام حریق موتوری

آژیر اعلام حریق موتوری

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق دارای انواع متفاوتی از قبیل آژیر الکترونیکی پیزو، آژیر موتوری، آژیر ضد انفجار، آژیر تک صدا و آژیر چند صدا می‌باشد. آژیر و آژیر فلاشر موتوری اعلام حریق در محیط های بسیار بزرگ و صنعتی استفاده می شود که توان خروجی آنها 1000 تا 1800 هرتز است. آژیر اعلام حریق موتوری از آژیر و آژیر فلاشر معمولی گران‌تر است.

آژیر دزدگیر

آژیر دزدگیر

آژیر دزدگیر یا سیستم هشدار سرقت چیست؟ آژیر دزدگیر متشکل از یک سری قطعات الکتریکی است که به یک ساختمان متصل می‌شوند. آنها از طریق سنسورها، تمام حرکات و باز شدن درها و پنجره‌ها را تشخیص داده و با فعال کردن زنگ هشدار خود از ورود افراد غریبه و مشکوک به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند.

تهیه بهترین آژیر اعلام حریق

 

در مورد سیستم های  اعلام حریق می توان ویژگی های بسیار زیادی را بیان کرد. در نظر داشته باشید که این سیستم ها از قیمت ها و تجهیزات بسیار متنوعی تشکیل شده اند. با استفاده از بهترین تجهیزات می توانید کارایی بسیار خوبی را مشاهده کنید. آژیر سیستم اعلام حریق یکی از مهم ترین بخش های موجود می باشد. این تجهیزات با استفاده از بهترین قابلیت های موجود می توانند برای شما بهترین کارایی را داشته باشند. این سیستم ها را می توان به عنوان بخش صوتی به کار رفته در اعلام حریق در نظر داشت. آژیر ها در تنوع بسیار بالایی تولید شده و به کار گرفته می شوند. می توانید با توجه به کیفیت موجود در این محصولات بالاترین دقت در عملکرد را مشاهده کرد.

توجه داشته باشید که دقت کار در این آژیر ها بسیار با اهمیت بوده و به شکل های گوناگونی می توان آن ها را مورد استفاده قرار داد. در صورتی که این سیستم ها را در مکان های مناسب نصب کنید تعداد افراد بیشتری صدای آن را خواهند شنید. در نظر داشته باشید که این آژیر ها در سایز و توان های متنوعی تولید می شوند. توجه به سیستم های موجود باعث می شود تا بهترین مدل را برای نصب انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که این آژیر ها معمولا کنار فلاشر ها به کار گرفته می شوند. برای اینکه عملکرد سیستم اعلام حریق شما تکمیل شود بهتر است که از فلاشر های مختلف نیز استفاده کنید.

در زمانی که دود تمامی فضا را گرفته است استفاده از فلاشر و آژیر در کنار یکدیگر باعث می شود تا شما بهترین عملکرد را مشاهده کنید. کیفیت در این تجهیزات را می توان به شکل های مختلف مورد آزمایش قرار داد. در نظر داشته باشید که کیفیت در این محصولات به شکل های گوناگونی مورد توجه افراد می باشد. باید به شکل های ظاهری این محصولات نیز توجه داشته باشید زیر در معرض دید عموم قرار دارند.

 

خرید آژیر سیستم اعلام حریق

 

برای خرید آژیر سیستم اعلام حریق می توان نکات زیادی را بیان کرد تا بتوانید بهترین کیفیت را در اختیار داشته باشید. امروزه این محصولات را با استفاده از متریال های بسیار قوی تولید می کنند. مدل های بسیار قوی موجود در این محصولات را می توان برای مکان های صنعتی مورد استفاده قرار داد. در نظر داشته باشید که این آژیر ها با پنل مرکزی در ارتباط می باشند. می توان با توجه به این قابلیت بهترین کارایی را نیز مشاهده کرد. هرچه کیفیت در این محصولات بالاتر باشد می توان راحت تر و دقیق تر آن ها را نصب کرد. در صورتی که خرید های خود را از مجموعه های معتبر انجام دهید می توانید در زمانی کم بهترین کارایی را مشاهده کنید.

آژیر سیستم اعلام حریق را باید از مجموعه های معتبر خریداری کنید تا دچار خرابی های متعدد نشوند. در نظر داشته باشید که این محصولات در توان های مختلف تولید شده اند که می توانید با توجه به نیاز خود آن ها را خریداری کنید. توجه داشته باشید که باید تعداد مشخصی از این محصولات را برای یک ساختمان خریداری کنید. بهتر است برای نصب این محصولات برند های یکسان را انتخاب کنید تا بهترین کارایی را برای شما داشته باشند. در صورتی که نیاز به توان های بالاتری دارید بهتر است که از تقویت کننده ها نیز استفاده کنید.

طراحی ظاهری این محصولات یکی از مهم ترین نکات در هنگام خرید می باشد. می توانید با استفاده از ظاهر موجود در این تجهیزات بهترین خرید ها را نیز انجام داد. قطعا طراحی بدنه این محصولات باعث می شود تا آن ها را در بخش های مختلف نصب کنید.

 

قیمت آژیر سیستم اعلام حریق

 

در خرید انواع آژیر سیستم اعلام حریق یکی از مهم ترین موارد قیمت می باشد. افراد با توجه به قیمت های بسیار متنوع موجود می توانند انتخاب های خود را انجام دهند. برای اینکه کیفیت بالاتری در صدای پخش شده در اختیار داشته باشید می توانید به قیمت های موجود توجه داشته باشید. امروزه این محصولات را با قیمت های بسیار جذابی در بازار به فروش می رسانند. می توانید با توجه به لیست قیمت های موجود بهترین انتخاب ها را داشته باشید. لیست های بیان شده بر اساس توان و برند های موجود می باشند که می توانید قیمت های بسیار متنوعی را در اختیار داشته باشید. از مهم ترین نکات تاثیر گذار بر روی قیمت آژیر سیستم اعلام حریق می توان به نحوه نصب و راه اندازی اشاره کرد. قطعا مدل هایی که راحت تر نصب می شوند دارای محبوبیت بیشتری هستند.

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق + عکس

سیستم اعلام حریق بخشی مهم از ایمنی هر ساختمان است. حریق، انتشار دود یا گاز سمّی باعث فعال شدن دتکتورها می‌شود و سپس آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق ساکنان و افراد را از وجود خطر مطلع می‌سازند. در ادامه‌ی این مطلب در مورد آژیر اعلام حریق یا چراغ چشمک زن اعلام حریق به عنوان یکی از تجهیزات مهم هشداردهنده و همینطور نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق و لیست قیمت آژیر اعلام حریق صحبت خواهیم کرد.

چراغ چشمک زن اعلام حریق

اهمیت سیستم اعلام حریق و نصب آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق در دو نوع سیستم اعلام حریق آدرس پذیر و سیستم اعلام حریق متعارف، سیستم‌هایی کاملا پیشرفته هستند که برای انجام عملیات‌های کلیدی آتش‌سوزی و ایمنی مانند تشخیص، هشدار و نظارت محیط بر شبکه‌ای از لوازم، دستگاه‌ها و پنل مرکزی متکی هستند. هدف اصلی سیستم اعلام حریق شناسایی حریق و همزمان اعلام کردن و هشدار حریق به ساکنان و مراکز خدمات اضطراری است.

با این حال، اگر دستگاه‌های آغازگر یا سیستم های کشف و اعلام حریق از جمله دتکتورهای دودی، دتکتور حرارتی، دتکتور گازی، دتکتور گاز مونوکسید کربن و غیره دچار مشکل شوند، سیستم اعلام حریق بدون ابزار کلیدی خود برای تشخیص و سیگنال حریق خواهد بود. بدون این دستگاه‌های تشخیص، سیستم قادر به محافظت از اموال، دارایی‌ها و ساکنان نخواهد بود. به همین ترتیب نقش دستگاه‌های هشداردهنده نیز مهم است؛ آژیر و آژیرفلاشر یا چراغ چشمک زن اعلام حریق در کنار سایر لوازم جانبی اعلام حریق به ساکنان و یا افراد حاضر در یک ساختمان هشدار می‌دهد که نسبت به خطر آگاه باشند و ساختمان را ترک کنند.

در نتیجه سیستم‌های اعلام حریق باید از نظر عملکرد مورد تست و بازرسی قرار گیرند تا با تست سیستم اعلام حریق اطمینان حاصل شود همه‌ی دستگاه‌ها از جمله چراغ فلاشر اعلام حریق به درستی عمل می‌کند تا از هرگونه خطرات و مشکلات بعدی جلوگیری شود. برای اطلاع از لیست قیمت آژیر اعلام حریق و بررسی قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق می‌توانید به آرات سر بزنید که به عنوان نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق فعالیت می‌کند.

چراغ فلاشر اعلام حریق یا آژیر اعلام حریق از تجهیزات هشدار دهنده است که پس از فعال شدن دستگاه‌های آغازگر، فعال می‌شود.

(در بلاگ فایرفایت در مورد تفاوت سیستم اعلام و اطفا حریق مطلبی نوشته‌ایم که می‌تواند برای شما مفید باشد.)

اهمیت نصب آژیر فلاشر اعلام حریق

خرید چراغ چشمک‌زن و آژیرفلاشر اعلام حریق

مرکز اعلام حریق آرات به عنوان فروشنده‌ی انواع تجهیزات اعلام حریق و تجهیزات آتش نشانی و همینطور به عنوان نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق فعالیت می‌کند. شما می‌توانید برای خرید تجهیزات مورد نظر خود به سایت اعلام حریق آرات مراجعه کنید. ضمنا قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق را می‌توانید در صفحه‌ی مربوط به آن مشاهده کنید.

برای اطلاع از لیست قیمت آژیر اعلام حریق با مشاوران مرکز آرات نیز می‌توانید تماس بگیرید. قیمت تجهیزات اعلام حریق مختلف را نیز در صفحه‌ی لیست قیمت سیستم اعلام حریق مشاهده کنید. آرات با فروش آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق در خدمت مشتریان است.

خرید چراغ چشمک‌زن و آژیرفلاشر اعلام حریق

انواع آژیر اعلام حریق آتش نشانی

انواع آژیر و آژیر فلاشر اعلام خطر آتش‌نشانی را می‌توان روی سیستم‌های اعلام حریق ساختمان نصب کرد که با آلارم‌های صوتی یا بصری به ساکنان ساختمان از وقوع حریق هشدار می‌دهند تا محل را تخلیه کنند. متداول‌ترین دستگاه‌های هشدار حریق که امروزه نصب می‌شوند شامل چراغ چشمک زن سیستم اعلام حریق، آژیر فلاشر، بلندگو و بلندگوهای چشمک‌زن می‌شود که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم. ضمنا شما می‌توانید برای بررسی قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق به نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق رجوع کنید.

(در فایرفایت با برند اعلام حریق هوچیکی آشنا شوید.)

انواع آژیر آتش نشانی

چراغ چشمک زن اعلام حریق یا Strobe

چراغ چشمک زن اعلام حریق از فلاش برای هشدار دادن به افراد ناشنوا یا کم‌شنوا در ساختمان بکار برده می‌شود تا این افراد نیز بتوانند از وقوع حریق آگاه شوند و نسبت به تخلیه‌ی ساختمان اقدام کنند. این دستگاه‌ها معمولا روی دیوار یا سقف نصب می‌شوند و هر چراغ چشمک زن دارای درجه‌بندی کاندلا (candela) است که واحد پایه‌ی شدت نور است.

هر چه نرخ کاندلا در چراغ چشمک زن اعلام حریق بیشتر باشد، منطقه‌ی پوشش‌دهی آن نیز بیشتر خواهد بود. قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق بسته به برند و ویژگی‌های آن متفاوت است که می‌توانید در لیست قیمت آژیر اعلام حریق بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق در ارتباط باشید.

چراغ چشمک زن نوعی از آژیر اعلام حریق است که با انتشار نور افراد را از وجود خطر مطلع می‌سازد و یک وسیله‌ی هشداری مناسب برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا می‌تواند باشد.

(از مطلب خاموش کننده آبی نیز بازدید کنید.)

چراغ چشمک زن اعلام حریق یا Strobe

آژیر فلاشر اعلام حریق

آژیر فلاشر اعلام حریق یکی از انواع آژیر آتش نشانی است که صدا و فلاشر را در یک دستگاه ترکیب می‌کند تا به ساکنان شرایط خطر را هشدار دهد. این دستگاه هر دو نوع این ارتباط را در شرایط اضطراری فراهم می‌کند. بخش فلاشر مانند چراغ چشمک زن اعلام حریق عمل می‌کند و بخش آژیر نیز یک صدای کلاسیک سه زمانی پخش می‌کند؛ به این معنی که هر تن صدا یک توالی روشن خاموش سه نیم‌ثانیه‌ای دارد که به دنبال آن یک سکوت نیم‌ثانیه‌ای می‌آید و این چرخه تکرار می‌شود.

وقتی این دستگاه برای استفاده در حالت عمومی برنامه‌ریزی شده باشد (اعلان به کل ساختمان برای تخلیه)، صدای آژیر باید دسی‌بل بالاتری نسبت به صدای متوسط محیطی و دسی‌بل بالاتر نسبت به حداکثر صدای محیطی که حداقل 60 ثانیه طول می‌کشد، داشته باشد. به طور کلی ترکیب آژیر و فلاشر اعلام حریق در طراحی مدرن و شیک در سیستم‌های اعلام حریق، موثرتر است و صرفه‌جویی در زمان و ایمنی برای تمام افراد را به همراه دارد.

برای خرید آژیر و آژیر فلاشر و اطلاع از لیست قیمت آژیر اعلام حریق، با مرکز آرات در تماس باشید که به عنوان نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق فعالیت می‌کند و می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

آژیر فلاشر اعلام حریق از هر هشدار صوتی و بصری برای اعلان خطر استفاده می‌کند.

(آیا در مورد نصب درب ضد حریق و اهمیت آن در ساختمان‌ها اطلاع دارید؟)

آژیر فلاشر اعلام حریق

بلندگو و بلندگوهای چشمک‌زن

بلندگوها و بلندگوهایی که دارای چراغ چشمک زن اعلام حریق هستند، دستگاه‌های هشدار آتش نشانی هستند که در سیستم‌های تخلیه‌ی صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. سیستم تخلیه صوتی در انواع خاصی از ساختمان‌ها نیاز است تا نصب شود. برای مثال در شهر نیویورک، فضاهای بزرگ پر رفت‌وآمد، فضاهای اداری، ساختمان‌های مرتفع و خانه‌های سالمندان باید مجهز به سیستم تخلیه‌ی صوتی باشند.

در هنگام حریق، بلندگوها و بلندگوهای چشمک زن که به نوعی آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق هستند، یک صدای مشخص و به دنبال آن دستورالعمل‌های صوتی زنده پخش می‌کنند. صدای آلارم منتشر شده از بلندگوها مانند آژیر باید حجم بالاتری از صدای متوسط محیط و حداکثر صدای محیط با طول 60 ثانیه، داشته باشد. با این حال، بلندگوها و بلندگوهای چشمک زن باید آزمون intelligibility یا مفهوم بودن و قابل درک بودن را بگذرانند تا اطمینان حاصل شود صدا به وضوح برای تمام افراد و ساکنان قابل درک است.

این تجهیزات را می‌توانید از نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق معتبر تهیه کنید و از قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق برندهای مختلف نیز مطلع شوید.

بلندگوها معمولا در سیستم‌های تخلیه‌ی صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دستورالعمل‌های تخلیه به صورت زنده از بلندگوها پخش می‌شود.

(در مطلب کپسول اطفای حریق با انواع کپسول‌های آتش‌نشانی آشنا شوید.)

بلندگو و بلندگوهای چشمک‌زن

هدف از نصب آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

آتش‌سوزی در یک ساختمان بزرگ می‌تواند بسیار ترسناک باشد و حفاظت در برابر حریق ضروری است. با نصب یک سیستم اعلام حریق استاندارد در ساختمان‌ها می‌توان یک شبکه‌ی ایمنی ایجاد کرد تا تشخیص حریق و اطفای آن سریع‌تر انجام شود. یک دتکتور دودی فوتوالکتریک یا دتکتور دودی یونیزاسیون، دود ناشی از حریق را تشخیص می‌دهد، دتکتورهای حرارتی، حرارت و گرمای ناشی از حریق را شناسایی می‌کنند و در صورتی که افراد زودتر متوجه حریق شوند، فشردن دکمه‌ی شستی اعلام حریق، سیستم را فعال می‌کند.

در صورت وقوع حریق، ساکنان باید ساختمان را تخلیه کنند. چراغ چشمک زن اعلام حریق و آژیر اعلام حریق نوعی هشدار برای سیستم اعلان حریق است که نه تنها صدای بلندی را در هنگام فعال شدن سیستم منتشر می‌کند، بلکه همزمان یک فلاش نوری قدرتمند نیز از خود ساطع می‌کند. هدف از این تجهیزات ایجاد آگاهی فوری از وقوع خطر است تا افراد هر چه سریعتر محل را تخلیه کنند.

برای انتخاب و نصب تجهیزات مناسب از جمله آژیرها بهتر است با نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق مشورت کنید. ضمنا شما می‌توانید قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق و همینطور لیست قیمت آژیر اعلام حریق را نیز دریافت کنید.

بوق‌ها و آژیرها هشدار اولیه هستند و بارق یا آژیر فلاشر و آژیر اعلام حریق یک هشدار ثانویه است. چراغ چشمک زن اعلام حریق از فواصل دور نیز قابل مشاهده است و برای ایمنی افراد ناشنوا یا کم‌شنوا در ساختمان‌ها ضروری است.

(از مطلب کابل نسوز اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

هدف از نصب چراغ چشمک زن سیستم اعلام حریق

آزیر و آژیر فلاشر اعلام حریق در محیط‌های پردود

هنگامی که دود زیادی فضا را پر می‌کند، خروج افراد از ساختمان با مشکل مواجه می‌شود. بعلاوه دود از شعله‌های آتش نیز می‌تواند خطرناک‌تر باشد. اما مشکل این است که دود آنقدر غلیط است که نمی‌توان مسیر خروجی را تشخیص داد. در اینجاست که چراغ چشمک زن اعلام حریق با تابش نور زیاد می‌تواند افراد را به سمت ایمنی هدایت کند تا افراد بتوانند مسیر خروج را پیدا کنند.

خرید آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق از نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق می‌تواند ایده‌ی خوبی برای ایمن‌سازی محیط‌های مختلف باشد. فروش آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق در مراکز مختلف از جمله مرکز آرات انجام می‌شود.

آزیر و آژیر فلاشر اعلام حریق با انتشار نور مسیر تاریک شده توسط دود را روشن می‌سازد و افراد می‌توانند مسیر خروج را طی کنند.

(مطالعه‌ی مطلب کفپوش عایق برق را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.)

چراغ چشمک زن در محیط‌های پردود

آژیر فلاشر اعلام حریق برای افراد ناشنوا یا کم‌شنوا

چراغ چشمک زن اعلام حریق نه تنها برای روشن کردن راه کاربردی است، بلکه برای کسانی که ناشنوا یا کم‌شنوا هستند نیز وسیله‌ای برای هشدار حریق محسوب می‌شود. بعلاوه نور پالس‌دار این چراغ‌ها می‌تواند افرادی که در خواب هستند یا افراد مسنی که کم‌شنوا هستند را نیز از وجود خطر مطلع سازد. اگر آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق در مسیر راه‌پله‌ها قرار گیرند می‌توانند به افراد کمک کنند تا در زمان دید ضعیف، مسیر خود را در امتداد راه‌پله طی کنند.

شما می‌توانید با رجوع به مرکز اعلام حریق آرات به عنوان نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق و اطلاع از قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق، نسبت به خرید این تجهیزات اقدام کنید.

نور پالس‌دار آژیر اعلام حریق افراد ناشنوا و کم‌شنوا را از وجود حریق مطلع می‌سازد.

(با تجهیزات خاموش کننده حریق و عملکرد آنها آشنا شوید.)

چراغ چشمک زن برای افراد ناشنوا یا کم‌شنوا

عملکرد آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق به چه صورت است؟

آژیر فلاشر ترکیبی از آژیر و چراغ چشمک زن اعلام حریق است. هنگامی که اعلام حریق از هر منبعی از جمله دتکتورها یا شستی‌ها فعال می‌شود، آژیر، آژیر فلاشر یا چراغ چشمک زن اعلام حریق نیز فعال می‌شود تا افراد را از وقوع خطر مطلع سازد. هنگام خطر همه‌ی این دستگاه‌های هشداردهنده باید فعال شوند تا افراد نسبت به تخلیه‌ی محل اقدام کنند.

با ترکیب چراغ چشمک زن با آلارم‌ها، به بهترین وجه اطمینان حاصل می‌کنید که همه‌ی افراد با هر شرایطی از وضعیت اضطراری آگاه می‌شوند. چراغ‌های چشمک‌زن و آژیر فلاشر اعلام حریق، فلاش‌های همزمان نور را منتشر می‌کنند و بسته به نیاز ساختمان‌ها، شدت این فلاش‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

در مورد عملکرد آژیرها از نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق اطلاعات لازم را کسب کنید و با بررسی قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق، تجهیزات مناسبی برای ایمن‌سازی خانه‌های خود تهیه کنید.

چراغ چشمک زن اعلام حریق برای اطمینان از این است که افراد ناشنوا یا کم‌شنوا از روشن شدن زنگ هشدار آگاه شوند.

(از مطلب کپسول آتش نشانی فوم نیز بازدید کنید.)

نحوه‌ی عملکرد چراغ چشمک زن اعلام حریق

نحوه‌ی درست نصب آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

همانطور که گفتیم، اطلاع‌رسانی به افراد در شرایط اضطراری بسیار مهم است. نصب صحیح آژیر اعلام حریق و چراغ چشمک زن اعلام حریق یا آژیر فلاشرها هم برای حفاظت از اموال حائز اهمیت است و هم با ارائه‌ی بیشترین اطلاعات در هنگام حریق، ایمنی ساکنان را تضمین می‌کند.

چراغ چشمک زن دیواری یا آژیر فلاشرهای دیواری بیشتر در اتاق‌هایی با سقف بلند نصب می‌شود. آژیر اعلام حریق سقفی یا فلاشرهای سقفی را نمی‌توان بالاتر از ارتفاع 9 متر و بالاتر از کف زمین نصب کرد و در این شرایط، نصب دیواری ترجیح داده می‌شود. فلاشرهای سقفی برای پوشش مناطقی بهتر است که نصب دیواری این تجهیزات باعث شود نور چراغ‌های چشمک زن توسط موانع مسدود شود.

برای نصب درست آژیرها بهتر است از نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق کمک بگیرید. شما می‌توانید همچنین لیست قیمت آژیر اعلام حریق را نیز از این مراکز دریافت کرده و تجهیزات مناسبی تهیه کنید.

چراغ‌های چشمک‌زن و آژیر اعلام حریق معمولا در انواع سقفی و دیواری موجود هستند که با توجه به شرایط محیط انتخاب می‌شود.

(در فایرفایت با سیستم اطفا حریق گازی نیز آشنا شوید.)

نصب درست چراغ چشمک زن اعلام حریق

قوانین NFPA برای نصب آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

طبق دستورالعمل‌های تعیین شده توسط NFPA، ساکنان به یک دستگاه اعلان بصری نیاز دارند تا به طور مستقیم و غیرمستقیم به آنها هشدار بدهد. به تعبیری این یعنی افراد برای اطلاع از وجود خطر نیاز به دیدن مستقیم حریق ندراند، چراغ چشمک زن اعلام حریق با پخش نور به سمت دیوارها، سقف، کف، مبلمان و غیره پوشش غیرمستقیم ایجاد می‌کنند و افراد از هر موقعیتی می‌توانند متوجه نور این چراغ‌ها شوند و نسبت به تخلیه‌ی محل اقدام کنند.

این مساله هنگام انتخاب آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق سقفی یا دیواری حائز اهمیت است. تمام فضاهای عمومی از جمله کلاس‌های درس، اتاق‌های کنفرانس، سرویس‌های بهداشتی، راهروها و لابی‌ها باید مجهز به چراغ فلاشر آتش نشانی باشند. علاوه بر این، چراغ‌های چشمک زن به همراه آژیر در اتاق‌های غیرخواب باید 6 اینچ از سقف (15 سانتی‌متر) و در اتاق خواب باید 24 اینچ (60 سانتی‌متر) از سقف فاصله داشته باشند. قرار دادن و نصب صحیح آژیرفلاشر اعلام حریق در به حداکثر رساندن پوشش صدا و نور چشمک زن، بسیار کلیدی است.

مراکز فروش آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق باید اطلاعات لازم در خصوص قوانین نصب این تجهیزات را ارائه بدهند. شما همچنین می‌توانید لیست قیمت آژیر اعلام حریق را نیز از این مراکز دریافت کنید.

نصب آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق باید طبق قوانین NFPA انجام شود.

(پیشنهاد می‌کنیم در مورد دتکتور دود مکشی نیز مطالعه کنید.)

قوانین NFPA برای نصب چراغ چشمک زن

نصب آژیر اعلام حریق و فلاشر در اتاق خواب

طبق دستورالعمل NFPA 72 اتاق‌های خواب به چراغ چشمک زن اعلام حریق با شدت نور 110 کاندلا (cd) نیاز دارند که باید حداقل در 60 سانتی‌متری از سقف نصب شوند. برای فلاشرهای 177 کاندلا، چراغ نباید بیش از 60 سانتی‌متری سقف نصب شود. همچنین چراغ باید در فاصله‌ی 4 متری از سر تخت باشد.

در مورد نصب آژیرفلاشرها در اتاق خواب با نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق مشورت کنید. قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق با توجه به برند انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد اما این تجهیزات برای ایمنی ضروری هستند.

نصب چراغ چشمک زن در اتاق خواب

نصب آژیر اعلام حریق و فلاشر در مکان‌های غیرخواب

بیشتر ساختمان‌های تجاری با مناطق غیرخواب سروکار دارند. در این مکان‌ها، آژیر اعلام حریق و فلاشر باید 2 تا 2.5 متر بالاتر از کف و 15 سانتی‌متر پایین‌تر از سقف نصب شوند. آژیر اعلام حریق سقفی برای سقف‌هایی که بیشتر از 9 متر نباشند، مجاز است. در سیستم اعلام حریق صنعتی و سایر محیط‌ها اندازه‌ی اتاق‌های غیرخواب، تعداد آژیر فلاشر مورد نیاز آن را تعیین می‌کند:

 • اتاق‌های 20 در 20 اینچ یک چراغ چشمک زن 15 کاندلا
 • اتاق‌های 30 در 30 اینچ دو چراغ چشمک زن 15 کاندلا یا یک چراغ چشمک زن 30 کاندلا
 • اتاق‌های 40 در 40 اینچ دو چراغ چشمک زن 30 کاندلا یا یک چراغ چشمک زن 60 کاندلا
 • اتاق‌های 50 در 50 اینچ دو چراغ چشمک زن 60 کاندلا یا یک چراغ چشمک زن 95 کاندلا
 • اتاق‌های 60 در 60 اینچ دو چراغ چشمک زن 95 کاندلا یا یک چراغ چشمک زن 135 کاندلا
 • اتاق‌های 100 در 100 اینچ سه چراغ چشمک زن 95 کاندلا یا دو چراغ چشمک زن 240 کاندلا یا یک چراغ چشمک زن 375 کاندلا

برای نصب این تجهیزات در مناطقی غیر از اتاق خواب با نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق مشورت بگیرید و لیست قیمت آژیر اعلام حریق را نیز از این مراکز معتبر بخواهید.

(در مورد سیستم تخلیه دود نیز مطالعه کنید.)

نصب چراغ چشمک زن در محیط‌های عمومی

نصب آژیر و آژیر فلاشر در راهروها

از آنجایی که ساکنان ساختمان حین تخلیه، اتاق‌ها را ترک می‌کنند و وارد راهروها می‌شوند، باید چراغ‌های چشمک‌زن در راهروها نیز نصب شود. طبق دستورالعمل NFPA 72 آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق در راهروها باید از همه جا قابل مشاهده باشد که در این مورد می‌توانید با نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق مشورت کنید. طبق این کد، الزامات زیر باید در نظر گرفته شود:

 • چراغ‌های چشمک زن در راهروها نباید فاصله‌ی بیش از 30 متر داشته باشند.
 • چراغ‌های چشمک زن باید در فاصله‌ی 4 متری از هر دو انتهای راهروها قرار گیرند.
 • اگر راهروها حالت چرخشی دارند هر دو انتهای آن باید دارای چراغ چشمک زن باشد تا از هر دو جهت دیده شود.

به این ترتیب در کنار چراغ اضطراری اعلام حریق و علائم راهنمای اعلام حریق که در ساختمان‌ها نصب می‌شوند تا مسیرهای خروجی راحت‌تر تشخیص داده شوند، می‌توان از چراغ فلاشر نیز استفاده کرد. برای اطلاع از قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق با مشاوران مرکز ارات تماس بگیرید.

(در مورد پمپ آتش نشانی بیشتر بخوانید.)

نصب چراغ چشمک زن در راهروها

دتکتورهای دودی دارای چراغ چشمک زن اعلام حریق – تجهیزات ایمنی برای افراد ناشنوا یا کم‌شنوا

دتکتورهای دودی یکی از تجهیزات اعلام حریق مهم برای ایمنی جان انسان‌ها هستند اما افراد ناشنوا یا کم‌شنوا نمی‌توانند به صدای بوق معمولی این دتکتورها برای هشدار آتش‌سوزی وابسته باشند. افرادی که کم‌شنوا یا ناشنوا هستند باید از آلارم‌هایی با چراغ چشمک‌زن استفاده کنند که توسط یک آزمایشگاه مستقل آزمایش شده باشد. آلارم اتاق‌های خواب با آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق باید از شدت نور بالایی برخوردار باشد تا بتواند افرادی که در خواب هستند را بیدار کند.

در مورد ویژگی‌ها و قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق می‌توانید با نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

(در مورد اسپرینکلر آتش نشانی نیز مطالعه کنید.)

دتکتورهای دودی دارای چراغ چشمک زن اعلام حریق

نکات ایمنی دتکتورهای دودی با آژیر اعلام حریق

 • دتکتورهای دودی برای افراد ناشنوا و کم‌شنوا در دسترس است. این دتکتورها از چراغ چشمک زن برای بیدار کردن و هشدار دادن به فرد استفاده می‌کنند. دستگاه‌های اعلام هشدار ویبره مانند دستگاه تکان‌دهنده‌ی بالش یا تخت نیز برای این افراد ممکن مورد نیاز باشد که با صدای زنگ هشدار فعال می‌شوند.
 • همیشه تجهیزاتی تهیه کنید که دارای برچسب یک آزمایشگاه شناخته‌شده و معتبر باشد.
 • اطمینان حاصل کنید همه‌ی افراد خانه سیگنال‌های نور، لرزش یا صدا ناشی از فعال شدن سیستم اعلام حریق را می‌شناسند و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند.

اگر به فکر خرید آژیر و آژیر فلاشر هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق معتبر این تجهیزات را تهیه کنید. چرا که علاوه بر اطمینان از کیفیت، لیست قیمت آژیر اعلام حریق نیز منصفانه‌تر و بصرفه‌تر خواهد بود.

(در فایرفایت بخوانید: پرشر سوئیچ چیست؟)

نکات ایمنی دتکتورهای دودی دارای چراغ چشمک زن

اهمیت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق

شکست امن برای تقویت هر سیستمی مورد نیاز است. ساختن یک سیستم کاملا خطرناپذیر برای هر چیزی غیرممکن است اما وقتی بحث خطر زندگی در میان است، به حداکثر رساندن ایمنی یک ضرورت است. به همین دلیل است که توصیه می‌شود ساختمان‌ها علاوه بر دتکتورهای دودی مجهز به دتکتورهای حرارتی و شستی اعلام حریق نیز باشند تا اطمینان حاصل شود حتی اگر یکی از سیستم‌ها متوجه آتش‌سوزی انجام نشود، اعلان خطر اتفاق افتد.

همه‌ی افراد قادر به شنیدن صداهای نمادین هشدار نیستند و افراد کم‌شنوا و ناشنوا نیز باید در مورد تخلیه و وقوع حریق مطلع شوند. افزودن یک آژیر اعلام حریق یا آژیر فلاشر به آلارم‌های استاندارد تضمین می‌کند که پوشش اعلان دستور تخلیه فقط به شنیدن آژیر و دستور تخلیه محدود نمی‌شود و امکان دیدن آن نیز وجود دارد. به این ترتیب هنگام نصب سیستم اعلام حریق، مطمئن شوید که گزینه‌های موجود چراغ چشمک زن اعلام حریق و آژیر و آژیرفلاشر را در نظر بگیرید چرا که انواع مختلفی از این تجهیزات با قدرت و فرکانس نور متفاوت وجود دارد.

اطلاعات لازم در خصوص این تجهیزات و قیمت آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق را می‌توانید از نمایندگی فروش آژیر فلاشر اعلام حریق بدست آورید.

آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق برای ایمنی بیشتر ساختمان‌ها و هشدار به تمام افراد در هر شرایطی می‌تواند بسیار کاربردی و موثر باشد.

(از مطلب اسپری فوم ضد حریق نیز بازدید کنید.)

اهمیت چراغ چشمک زن اعلام حریق

 

منبع مطلب

 

لیست قیمت برای مصرف کننده

برای با خبر شدن از تخفیف های همکاری با ما تماس بگیرین.

تماس برای اطلاع از تخفیف همکاری

برندهای اعلام حریق متعارف ایرانی

ارسال سریع
ارسال سریع
گارانتی کالا
گارانتی کالا
قیمت مناسب
قیمت مناسب

تخمین قیمت

اطلاعات شما با نام و شماره تماس ثبت شد.
مبلغ کل :
0 تومان
0 تومان

فرم تخمین هزینه اعلام حریق

برای تخمین حدودی هزینه پروژه اعلام حریق خود کافی است از فرم پیش‌رو، برند و تجهیزات مدنظر خودتان را معین کنید. برای اطلاع از قیمت‌های همکاری با ما تماس بگیرید.
تخمین هزینه اعلام حریق آدرس پذیر
برای اطلاع از قیمت تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر با همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید. مرکز اعلام حریق آرات یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی عرضه تجهیزات اعلام حریق هوشمند در ایران است.

آخرین مطالب

بررسی انواع سیستم اطفاء حریق آبی

بررسی انواع سیستم اطفاء حریق آبی

بررسی انواع سیستم اطفاء حریق آبی سیستم‌ های اطفای حریق برای خاموش کردن آتش و کنترل گسترش آن طراحی شده‌اند. این سیستم‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: 1. سیستم‌های…

mahdie
۱۳ تیر ۱۴۰۳
8 دقیقه
آشنایی با انواع کابل ها در سیستم اعلام حریق

آشنایی با انواع کابل های نسوز در سیستم اعلام حریق

انواع کابل های نسوز در سیستم اعلام حریق کابل‌های نسوز در سیستم‌های اعلام حریق در بازار ایران، کابل‌های نسوز که برای سیستم‌های اعلام حریق استفاده می‌شوند، اساساً به سه دسته…

mahdie
۱۳ تیر ۱۴۰۳
9 دقیقه
لیست قیمت اعلام حریق سایان

لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان

لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان سیستم اعلام حریق سایان، در بین سایر محصولات سیستم اعلام حریق ایرانی که مورد تایید سازمان آتشنشانی هستند، دارای مناسب‌ترین قیمت است. اما از…

اعلام حریق آرات
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
4 دقیقه
نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم