fire arat certificate fire arat certificate
dedal dedal
acl acl
bsi bsi

بیم دتکتور – دتکتور دودی خطی (Beam Detector)

دتکتور دودی خطی ، دتکتور لیزری یا بیم دتکتور همگی بر دتکتورهای دودی دلالت دارند که کشف حریق را به صورت خطی انجام می‌دهند. بیم دتکتور وسیله‌ای است که از یک پرتوی نور برای تشخیص و شناسایی دود در مناطق بزرگ تخت پوشش خود استفاده می‌کند. ویژگی‌های بیم دتکتور (Beam Detector) که آشکارساز دودی خطی هم نامیده می‌شود، با توجه به پوشش شعاعی یا پروژکتوری که اعمال می‌کند، نسبت به انواع دیگر کاربردی‌تر است. آشکارساز خطی دود براساس دو فاکتور «تعداد سطوح حساسیت از پیش تعیین‌‌شده» و «میزان تضعیف پرتوی دریافت‌شده‌ی گیرنده» کالیبره و بهینه‌سازی می‌شود.

راهنمای خرید بیم دتکتور اعلام حریق

قیمت سیستم اعلام حریق
قیمت سیستم
اعلام حریق
قیمت دتکتور دودی اعلام حریق
قیمت دتکتور دودی
اعلام حریق

انواع بیم دتکتور

بیم دتکتور رفلکتوری – بیم دتکتور انعکاسی

بیم دتکتور رفلکتوری – بیم دتکتور انعکاسی

بیم دتکتور انعکاسی شامل یک فرستنده‌ی نور و آشکارساز در یک محفظه قرار دارد که به اصطلاح به آن head دتکتور گفته می‌شود. در سوی دیگر یک آینه‌ی بازتابنده یا همان انعکاس‌دهنده قرار دارد که پرتوی ارسالی از فرستنده و پس از انعکاس از رفلکتور به بخش head برمی‌گردد. مسیر نور با انعکاس نوری که از فرستنده خارج می‌شود بدست می‌آید که درست در مقابل بیم دتکتور قرار می‌گیرد. در فضاهایی که نمای داخلی شیشه‌ای دارند، راه‌اندازی و کابل کشی بیم دتکتور رفلکتوری خیلی سخت است. بنابراین در اینجا بهتر است از نوع فرستنده-گیرنده استفاده شود.

بیم دتکتور فرستنده - گیرنده

بیم دتکتور فرستنده - گیرنده

یک بیم دتکتور نوری فرستنده گیرنده، در واقع سیستمی است که دارای یک گیرنده و فرستنده‌ی نور جداگانه است. از این بیم دتکتور در مواردی استفاده می‌شود که فضای کمی برای نصب دتکتور منطقه وسیع است و از آنجایی که بخش‌های این دتکتور از هم جدا هستند هر واحد آن نسبتا کوچک است. جنبه‌ی زیبایی همچنین برای اماکن فرهنگی و یا میراثی (مانند موزه‌ها) نیز بسیار مهم است. بیم دتکتورهای فرستنده گیرنده شامل تشخیص تصویربرداری دود در مناطق باز است که در آن از دو طول موج نور برای تشخیص دود استفاده می‌شود.

بیم دتکتور مورتوردار

بیم دتکتور مورتوردار

با پیشرفت تکنولوژی سیستم‌های اعلام حریق، مصرف‌کنندگان نیز خواستار راه‌حل‌هایی موثر و مقرون به صرفه برای کاربردهای متفاوت می‌شوند. نیاز به سیستم‌های اعلام حریق برای فضاهای بزرگ (مانند سالن‌های ورزشی، مراکز تفریحی و فرهنگی و ...) از جمله درخواست‌های مصرف‌کنندگان است. در فضاهایی مانند سالن‌های ورزشی، وسعت فضا ممکن است تا 10000 متر مربع باشد.  به همین خاطر بیم دتکتور موتوردار اولین انتخاب برای تشخیص آتش در فضاهایی این چنین بزرگ است. مزیت استفاده از آن، توانایی شناسایی دود پخش شده در فضاهای بزرگ است. به طور کلی کاربرد بیم دتکتور معمولا برای کشف و اعلام حریق در مکان‌های بزرگ و مهم مثل انبارها، فرودگاه‌ها و آشیانه هواپیما، کارخانه‌ها، بناهای تاریخی و سایر فضاهای مشابه است.

بیم دتکتور غیر موتوردار

بیم دتکتور غیر موتوردار

در فضاهای صنعتی که بیم دتکتور در سیستم اعلام حریق صنعتی استفاده می‌‌شود، ممکن است لیفتراک‌ها و جرثقیل‌ها جلوی اشعه فرستنده را بگیرند. اما چون تیرگی ناگهانی و حذف کامل نور از نشانه‌های آتش نیست، بیم دتکتور غیر موتوردار در این حالت آن را به عنوان هشدار و نه خطا در نظر می‌گیرد. این باعث می‌شود احتمال خطا در زمینه تشخیص و کشف آتش‌سوزی کاهش یابد. در واقع همه تغییراتی که در میزان نور دریافتی بیم دتکتور رخ می‌دهد ناشی از آتش‌سوزی نیست. بلکه می‌تواند از شرایط محیطی مثل گرد و غبار، خاک روی شیشه فرستنده و عوامل دیگر رخ دهد. در این صورت، این مسئله به صورت خودکار و به مرور زمان توسط دتکتورها کشف و رفع می‌شود.

بیم دتکتور

شناسایی سریع حریق و اطفای آن یکی از چالش‌ها در سایت‌ها و ساختمان‌های مختلف است. برای این منظور سیستم‌های اعلام حریق و انواع تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی ازتجهیزات اعلام حریق با قدرت تشخیص بالا، بیم دتکتور یا دتکتور دودی خطی است. در این مطلب اعلام حریق آرات تصمیم داریم در خصوص کاربرد بیم دتکتور، لیست قیمت بیم دتکتور و نمایندگی فروش بیم دتکتور بیشتر صحبت کنیم.

 

خرید بیم دتکتور

خرید و فروش بیم دتکتور و آشنایی با برندهای خوب و باکیفیت دغدغه ی بسیاری از افراد فعال در حوزه امنیت ساختمان است. این دستگاه در مواقع اضطراری می تواند از ایجاد خسارت های بسیار بالا جلوگیری نماید. بنابراین توجه به نوع برند و کیفیت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. انواع دتکتور های مختلفی در بازار موجود است که شما حتما باید ویژگی های محیط خود را بررسی نموده و با توجه به آن خرید خود را انجام دهید.

خرید بیم دتکتور باکیفیت برای انواع محیط های مسکونی، کاری و فضاهای باز باعث می شود تا در صورت وجود آتش سوزی خسارات جانی و مالی کمتری را تجربه نمایید. متاسفانه انجام یک سهل انگاری کوچک می تواند یک آتش سوزی بزرگی را ایجاد نماید. قطعا وجود دستگاه های حریق باکیفیت می تواند خسارت های ناشی از این واقعه را تا حد زیادی کاهش دهد. این دستگاه ها به دلیل نیازمند نبودن به هیچ گونه لوله کشی بسیار کاربردی می باشند و می توان از آن ها در محیط های وسیع بهره گرفت.

 

فروش بیم دتکتور

دستگاه های مربوط به اطفا حریق نقش مهمی را در تضمین امنیت جانی و مالی افراد ایفا می نمایند. استفاده از هرگونه دستگاه های بی کیفیت می تواند باعث به خطر افتادن جان و مال شما شود. انتخاب برند و فروشگاه مناسب که اقدام به خرید و فروش بیم دتکتور باکیفیت می نماید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. توصیه می شود حتما قبل از اقدام برای خرید مشاوره ی کاملی با متخصصان امر داشته باشید. انجام این کار سبب افزایش دقت شما در این کار خواهد شد.

شرکت اعلام حریق آرات با داشتن سابقه ی خوب و درخشان در امر خرید و فروش بیم دتکتور یکی از بهترین و معتبرترین مراکز خرید این محصول می باشد. برای تکمیل تمام پروژه های شهری و صنعتی می توانید با مشاوران این مجموعه تماس حاصل فرمایید. مشاوره آنلاین در سایت کمک بزرگی برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما می باشد. انواع برندهای ایرانی و خارجی باکیفیت در این مجموعه به فروش می رسد. انجام تماس تلفنی و ارسال ایمیل نیز از دیگر راه های ارتباطی مجموعه آرات با مشتریان عزیز می باشد. توصیه می شود به این موضوع توجه داشته باشید که تنها یک فرد حرفه ای توانایی انتخاب دتکتور برای محیط شما را دارد.

 

بیم دتکتور چیست؟

دتکتور دودی خطی، دتکتور لیزری و بیم دتکتور همگی بر دتکتورهایی دلالت دارند که کشف حریق را به صورت خطی انجام می‌دهند. بیم دتکتور وسیله‌ای است که از یک پرتوی نور برای تشخیص و شناسایی دود در مناطق بزرگ تخت پوشش خود استفاده می‌کند. ویژگی‌های بیم دتکتور (Beam Detector) که آشکارساز دودی خطی هم نامیده می‌شود، با توجه به پوشش شعاعی یا پروژکتوری که اعمال می‌کند، نسبت به انواع دیگر کاربردی‌تر است.

آشکارساز خطی دود براساس دو فاکتور «تعداد سطوح حساسیت از پیش تعیین‌‌شده» و «میزان تضعیف پرتوی دریافت‌شده‌ی گیرنده» کالیبره و بهینه‌سازی می‌شود. اینکه میزان حساسیت دتکتور چقدر باشد، به برد مورد نظر و محیط آن بستگی دارد و معمولا برای استفاده در فضاهای باز بزرگ و یا در انبارها مناسب و مقرون به صرفه هستند.

برای خرید بیم دتکتور و اطلاع از قیمت بیم دتکتور می‌توانید با آرات به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور در ارتباط باشید.

بیم دتکتورها نسبت به نوع نقطه‌ای، به نوع و رنگ دود حساسیت کمتری دارند و بنابراین برای استفاده در مکان‌هایی که حریق در آن دود سیاه تولید می‌کند، مناسب هستند. با این حال بیم دتکتور نیز مثل هر دتکتور دیگر به دود قابل رویت برای کار کردن نیاز دارد و ممکن است از پس کشف دودهای غیر قابل رویت یا ضعیف چندان برنیاید.

(در فایرفایت بخوانید: پرشر سوئیچ چیست؟)

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

قیمت بیم دتکتور

قیمت بیم دتکتور به عوامل مختلفی بستگی دارد. برد این دستگاه یکی از عوامل مهم در قیمت آن می باشد، انواع بردهای 40، 100 و یا بیشتر وجود دارد. قطعا دستگاه های دارای برد بیشتر دارای قیمت بیشتری می باشند. نوع آن نیز از دیگر موارد مهم در قیمت گذاری محسوب می شود. قیمت دستگاه های رفلکتوری با نوع گیرنده، فرستند یکی نیست. وجود امکان کنترل از راه دور نیز از سایر موارد می باشد. دستگاه های دارای کنترل از راه دور قیمت بیشتری دارند. در این شرایط شما به راحتی و از راه دور می توانید از وضعیت مطلع گردید.

خرید و فروش بیم دتکتور به قیمت های مختلفی انجام می شود و موارد مختلفی در قیمت آن نقش دارد. در صورتی که گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی وجود داشته باشد قطعا رضایت شما از خرید بیشتر خواهد بود. البته هر چقدر حساسیت محیط بالا و مساحت آن بیشتر باشد هزینه ی مربوطه افزایش خواهد یافت. برای اطلاع یافتن از قیمت دقیق بیم دتکتور می توانید به قسمت تخمین قیمت در سایت آرات مراجعه نمایید. در این قسمت شما با قرار دادن اطلاعات پروژه و نوع کاربری می توانید قیمت تقریبی را بدانید. انجام یک مشاوره رایگان و تخصصی باعث کاهش هزینه های اضافی و افزایش کیفیت دستگاه های اطفا حریق شما خواهد شد.

مرکز اعلام حریق آرات در طی سال‌ها تجربه فروش بیم دتکتور و انواع تجهیزات اعلام حریق اکنون به یکی از مراکز بزرگ و قابل اعتماد در این عرصه تبدیل شده است و به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور فعالیت می‌کند. اگر چنانچه به جز خرید عمده بیم دکتور و دریافت لیست قیمت بیم دتکتور نیازمند دریافت مشاوره در زمینه خرید انواع سیستم اعلام حریق ایرانی هستید، می‌توانید با شماره مرکز پشتیبانی و ارتباط با مشتریان مرکز اعلام حریق آرات به شماره 09120149425 تماس بگیرید. ضمنا می‌توانید لیست قیمت سیستم اعلام حریق را نیز بررسی کنید.

قیمت بیم دتکتور اعلام حریق

کاربرد بیم دتکتور

با پیشرفت تکنولوژی سیستم‌های اعلام حریق، مصرف‌کنندگان نیز خواستار راه‌حل‌هایی موثر و مقرون به صرفه برای کاربردهای متفاوت می‌شوند. نیاز به سیستم‌های اعلام حریق برای فضاهای بزرگ، مانند سالن‌های ورزشی، مراکز تفریحی و فرهنگی و غیره از جمله درخواست‌های مصرف‌کنندگان است. در فضاهایی مانند سالن‌های ورزشی، وسعت فضا ممکن است تا 10000 متر مربع باشد. سرعت پخش آتش در این گونه فضاها می‌تواند بسیار زیاد باشد. به همین خاطر بیم دتکتور اولین انتخاب برای تشخیص آتش در فضاهایی این چنین بزرگ است. مزیت استفاده از آن، توانایی شناسایی دود پخش‌شده در فضاهای بزرگ است.

برای خرید دتکتور دودی خطی و اطلاع از قیمت بیم دتکتور می‌توانید با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات در ارتباط باشید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور فعالیت می‌کند.

کاربرد بیم دتکتور معمولا برای کشف و اعلام حریق در مکان‌های بزرگ و مهم مثل انبارها، فرودگاه‌ها و آشیانه هواپیما، کارخانه‌ها، بناهای تاریخی و سایر فضاهای مشابه است زیرا پوشش‌دهی بزرگتر و بیشتری (10 تا 100 متر) نسبت به دتکتورهای خطی دارد.

کاربرد بیم دتکتور برای سالن‌ها و فضاهای بزرگ

نحوه کار بیم دتکتور

بیم دتکتور دارای دو بخش گیرنده و فرستنده است. این دو در مقابل یکدیگر نصب می‌شوند. فرستنده بیم دتکتور دائما به گیرنده پرتوی مادون قرمز می‌فرستد. در این شرایط همه چیز عادی است. در صورت وقوع آتش‌سوزی، دود آتش با اشعه‌ی ارسالی برخورد می‌کند و آن را تغییر می‌دهد. بر همین اساس، گیرنده آن را به عنوان دود و در نهایت آتش می‌شناسد.

برای اطلاع از نحوه کار این دتکتورها می‌توانید از نمایندگی فروش بیم دتکتور اطلاعات کافی را کسب کنید. بعلاوه شما می‌توانید لیست قیمت بیم دتکتور را بررسی کرده و برای خرید اقدام کنید.

(در مورد دتکتور شعله و عملکرد آن بیشتر بدانید.)

نحوه عملکرد بیم دتکتورها

انواع بیم دتکتور

همانطور که اشاره کردیم بیم دتکتورها برای شناسایی دود و آتش‌سوزی در مناطق بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ساختمان‌هایی که سقف‌ها بلند هستند و یا به هر دلیل دیگری استفاده از دتکتور دودی نقطه‌ای به صرفه نیست، از بیم دتکتوراستفاده می‌شود. انواع مختلفی از بیم دتکتور وجود دارد که شامل نوع فرستنده – گیرنده، انعکاسی و موتوری می‌شود. در ادامه به معرفی هر کدام از این انواع می‌پردازیم.

برای انتخاب بیم دتکتور مناسب و اطلاع از لیست قیمت بیم دتکتور می‌توانید با نمایندگی فروش بیم دتکتور، در ارتباط باشید.

بیم دتکتور فرستنده – گیرنده (END-TO-END)

بیم دتکتور نوری فرستنده – گیرنده، در واقع سیستمی است که دارای یک گیرنده و فرستنده‌ی نور جداگانه است. از این بیم دتکتور در مواردی استفاده می‌شود که فضای کمی برای نصب دتکتور منطقه وسیع است و از آنجایی که بخش‌های این دتکتور از هم جدا هستند هر واحد آن نسبتا کوچک است. کوچک بودن سایز آن بعلاوه مزیتی برای جنبه‌ی زیبایی ساختمان در نظر گرفته می‌شود. این جنبه‌ی زیبایی همچنین برای اماکن فرهنگی و یا میراثی (مانند موزه‌ها) نیز بسیار مهم است.

بیم دتکتور فرستنده – گیرنده شامل تشخیص تصویربرداری دود در مناطق باز است که در آن از دو طول موج نور برای تشخیص دود استفاده می‌شود. این نوع از بیم دتکتور، همانطور که گفتیم دارای یک فرستنده و گیرنده‌ی جداگانه است. فرستنده اشعه‌ی مادون قرمز را به گیرنده ارسال می‌کند. این اشعه با سه سطح کیفیتی می‌تواند به گیرنده برسد؛ سه حالت نرمال، خطا و یا آتش.

نوع دتکتور انتخابی شما به شرایط استفاده از آن بستگی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای خرید بیم دتکتور به نمایندگی فروش بیم دتکتور مجاز رجوع کنید و لیست قیمت بیم دتکتور را نیز از این مراکز بخواهید.

پردازش بیم دتکتورهای فرستنده-گیرنده وابسته به کیفیت سیگنال ارسالی است و به همین خاطر فرستنده و گیرنده باید دقیقا روبروی هم جایگذاری شوند.

(از مطلب اسپرینکلر آتش نشانی بازدید کنید.)

معرفی بیم دتکتورهای فرستنده - گیرنده (END-TO-END)

بیم دتکتور انعکاسی (Reflective)

بیم دتکتور انعکاسی شامل یک فرستنده‌ی نور است و آشکارساز در یک محفظه قرار دارد که به اصطلاح به آن head دتکتور گفته می‌شود. در سوی دیگر یک آینه‌ی بازتابنده یا همان انعکاس‌دهنده قرار دارد که پرتوی ارسالی از فرستنده و پس از انعکاس از رفلکتور به بخش head برمی‌گردد. مسیر نور با انعکاس نوری که از فرستنده خارج می‌شود، بدست می‌آید که درست در مقابل دتکتور قرار می‌گیرد.

عملکرد دتکتور خطی انعکاسی به این صورت است که در یک فضای محافظت‌شده فرستنده و گیرنده قرار می‌گیرند و در سمت دیگر یک ابزار تابنده قرار می‌گیرد. اشعه ارسالی پس از برخورد با صفحه تابنده به سمت دتکتور برمی‌گردد. اما در صورت وقوع آتش‌سوزی، میزان نور دریافتی کاهش می‌یابد و دتکتور این حالت را به عنوان آتش‌‌سوزی در نظر می‌گیرد.

برای دریافت لیست قیمت بیم دتکتور و خرید بیم دتکتور با مرکز آرات در تماس باشید که به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور فعالیت می‌کند.

کاهش کیفیت نور به معنای افت کیفیت سیگنال است که دتکتور آن را به منزله‌ی حریق تشخیص می‌دهد.

مزایای دتکتور انعکاسی نسبت به نوع فرستنده-گیرنده

یکی از اولین مزایای بیم دتکتور انعکاسی نسبت به نوع فرستنده-گیرنده کاهش میزان کابل‌کشی آن است. کابل‌کشی فقط در یک سمت نیاز است و در سوی دیگر، فقط باید صفحه تابنده نصب شود و نیازی به کابل‌‌کشی ندارد. البته الزاما این بدان معنا نیست که بیم دتکتور انعکاسی نسبت به نوع فرستنده-گیرنده برتری دارد؛ هر چند اغلب اوقات اینطور است.

برای انتخاب و خرید بیم دتکتور مناسب، بهتر است با نمایندگی فروش بیم دتکتور در ارتباط باشید و لیست قیمت بیم دتکتور را نیز از این مراکز بخواهید.

در فضاهایی که نمای داخلی شیشه‌ای دارند، راه‌اندازی و نگه‌داری بیم دتکتور انعکاسی خیلی سخت است. بنابراین در اینجا بهتر است از نوع فرستنده-گیرنده استفاده شود.

(از مطلبی که در مورد مخزن آب آتش نشانی نوشته‌ایم، بازدید کنید.)

معرفی بیم دتکتورهای انعکاسی

طول برد بیم دتکتور

طول برد بیم دتکتور می‌تواند بنا به نوع و برند آن محصول متفاوت باشد. اما میزان آن هر عددی که باشد به روشنی در کاتالوگ آن ذکر می‌شود. این میزان از 30 متر، 50 متر و 80 متر می‌تواند باشد و تا 100 و 120 متر هم برسد. اشعه مادون قرمزی که ارسال می‌شود، معمولا به صورت یک خط نازک در نظر گرفته می‌شود و البته با چشم غیرمسلح قابل‌ رویت نیست. البته ممکن است شکل این اشعه هم همیشه خط نازک نماند و پراکندگی نوری داشته باشد و مثلا در حین رسیدن به مقصد کمی پهن‌تر شود. اما بیشینه قدرت آن در مرکز آن است.

بیم دتکتورها در برندها و انواع مختلفی موجود هستند و قیمت بیم دتکتور نیز با توجه به ویژگی‌های آنها متفاوت است. بنابراین می‌توانید برای اطلاع از لیست قیمت بیم دتکتور و خرید آن، با نمایندگی فروش بیم دتکتور در ارتباط باشید.

شناسایی و جبران شرایط خطا

در فضاهای صنعتی که بیم دتکتور در سیستم اعلام حریق صنعتی استفاده می‌‌شود، ممکن است لیفتراک‌ها و جرثقیل‌ها جلوی اشعه فرستنده را بگیرند. اما چون تیرگی ناگهانی و حذف کامل نور از نشانه‌های آتش نیست، بیم دتکتور در این حالت آن را به عنوان هشدار و نه خطا در نظر می‌گیرد. این باعث می‌شود احتمال خطا در زمینه تشخیص و کشف آتش‌سوزی کاهش یابد.

برای اطلاع از لیست قیمت بیم دتکتور برای مراکز صنعتی با مشاوران مرکز آرات تماس بگیرید. آرات به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور از برندهای مختلف فعالیت می‌کند.

همه تغییراتی که در میزان نور دریافتی بیم دتکتور رخ می‌دهد ناشی از آتش‌سوزی نیست. بلکه می‌تواند از شرایط محیطی مثل گرد و غبار، خاک روی شیشه فرستنده و عوامل دیگر رخ دهد. در این صورت، این مسئله به صورت خودکار و به مرور زمان توسط دتکتورها کشف و رفع می‌شود.

(در مورد دتکتور حرارتی و کاربرد ان نیز مطالعه کنید.)

شناسایی و جبران شرایط خطا در بیم دتکتور اعلام حریق

تاثیر شرایط آب و هوایی بر عملکرد بیم دتکتور

شرایط محیطی نظیر دمای بالا، باران، برف، مه و شبنم می‌توانند در عملکرد عددی دستگاه بیم دتکتور تداخل ایجاد کرده و باعث بروز هشدارهای کاذب شوند. به علاوه شرایط فضای باز محیط خارج ساختمان، پیش‌بینی رفتار دود را غیرممکن می‌سازد و روی آن تاثیر منفی دارد.

این مسائل باعث می‌شود، بیم دتکتور عملکرد و تشخیص درستی نداشته نباشد. اگرچه این مساله با بررسی‌های تخصصی هنگام نصب و انتخاب بیم دتکتور مناسب، قابل رفع است. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم با نمایندگی فروش بیم دتکتور و افراد متخصص در زمینه نصب این تجهیزات در ارتباط باشید. برای دریافت لیست قیمت بیم دتکتور و خرید دتکتور دودی خطی مناسب نیز از این مراکز کمک بگیرید.

نصب و آغاز کار بیم دتکتور

پس از نصب و تنظیم بیم دتکتور، وقتی فرستنده برای اولین بار روشن می‌شود، نقطه‌ی مرجع خود را سطح سیگنال نوری دریافتی در آن زمان در نظر می‌گیرد. گفتیم که تجمیع گرد و غبار می‌تواند توان سیگنال نوری آن را کاهش دهد. به علاوه این را هم ذکر کردیم که خود فرستنده می‌تواند تا حدی این آلودگی را جبران کند. اما وقتی از یک حد مشخص بگذرد، دستگاه دیگر قابل جبران‌سازی آن‌ها نیست و شرایط موجود را به عنوان خطا در نظر می‌گیرد.

برای اطلاع از قیمت بیم دتکتور و خرید بیم دتکتور با نمایندگی فروش بیم دتکتور در ارتباط باشید و نصب این تجهیزات را نیز به افراد متخصص در این زمینه واگذار کنید.

(با سیستم اطفا حریق اتوماتیک فوم و کاربرد آن بیشتر آشنا شوید.)

نصب دتکتور دودی خطی یا Beam detector

مزایای بیم دتکتور

  • عملکرد آسان
  • ظاهر زیبا و شکیل
  • کابل‌کشی کمتر نسبت به سایر دتکتورها
  • تعمیر و نگهداری آسان
  • محدوده وسیع تحت پوشش
  • نصب و راه‌اندازی سریع و آسان
  • کمترین میزان آلارم‌های کاذب در بیم دتکتور
  • ایده‌آل برای مناطقی با دسترسی مشکل

مقایسه بیم دتکتور و دتکتور نقطه‌ای

فضای تحت پوشش

بنا بر استانداردها، فاصله گیرنده و فرستنده در دتکتورهای نقطه‌ای 9.1 متر است. بنابراین اگر این دستگاه‌ها در جای درست خود قرار بگیرند، می‌توانند تعداد دتکتورهای مورد نیاز را به طور کل کاهش دهند. اما اگر محیط از حدی بزرگ‌تر باشد، بهتر این است که بیم دتکتور استفاده شود. چرا که با پوشش‌دهی گسترده، تعداد مورد نیاز شما بسیار کاهش یافته و طبعا هزینه‌ی نصب و نگهداری آن به طور کل کاهش می‌یابد.

برای خرید و اطلاع از قیمت بیم دتکتور، پیشنهاد می‌کنیم با مرکز اعلام حریق آرات در ارتباط باشید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور می‌تواند شما را راهنمایی کند.

نوع پوشش‌دهی

وقتی حریق رخ می‌دهد، دود آن به سمت سقف می‌رود. شکل ستون آن هم با گسترش خود کم کم به شکل مخروط وارونه در‌می‌آید. هر چه نرخ رشد حریق بالاتر باشد، تراکم این فضای مخروطی دود هم بیشتر می‌شود. وقتی سقف یک فضا بلند باشد، بیم دتکتور نسبت به حریق‌های آهسته و دودزا بهتر از دتکتورهای نقطه‌ای عمل می‌کنند. چرا که این نوع دتکتور، نمونه‌ای از حجم کل دود موجود را سنجش می‌کنند؛ در صورتی که دتکتورهای نقطه‌ای فقط دود محوطه خود را می‌سنجند که ممکن است آنقدر کم باشد که اصلا به عنوان حریق تشخیص داده نشود.

برای انتخاب نوع مناسب دتکتور و اطلاع از لیست قیمت بیم دتکتور با نمایندگی فروش بیم دتکتور اعلام حریق در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

گفته شد که اگر جسمی جلوی مسیر اشعه قرار بگیرد، می‌تواند دتکتور نقطه‌ای را دچار اختلال کند؛ با این حال این نوع همچنان برای فضاهای دارای سقف معمولی و نه چندان بلند بسیار مناسب است. اختلالی که درباره آن صحبت کردیم، ممکن است در فضاهای دارای سقف بلند به وجود بیاید.

(با سیستم اطفا حریق گازی و کاربرد آن آشنا شوید.)

مقایسه دتکتور دودی خطی و نقطه‌ای از نظر پوشش‌دهی

تاثیر جریان هوا

وقتی جریان هوا سریع باشد، خیلی جدی می‌تواند روی قابلیت‌های دتکتورهای نقطه‌ای تاثیر منفی بگذارد. بنابراین مهم است که هوا پایدار باشد. اما برای این مدل وضعیت کاملا متفاوت است. چرا که محدوده حسگر بیم دتکتورها چیزی حدود 120 متر یا حتی بیشتر در مقابل حدود 5 سانتیمتر دتکتور نقطه‌ای است. بنابراین احتمال اینکه دود در مجاورت آن قرار نگیرد، خیلی کم است. مگر اینکه به درستی نصب نشده باشد.

جریان هوا نیز می‌تواند بر عملکرد دتکتورها تاثیرگذار باشد؛ بنابراین برای انتخاب دتکتور مناسب و دریافت لیست قیمت بیم دتکتور، با مشاوران نمایندگی فروش بیم دتکتور در ارتباط باشید.

(از مطلب پنل اعلام حریق بازدید کنید.)

محدودیت‌های محیطی

یکی از محدودیت‌های دتکتورهای نقطه‌ای، اختلال در عملکرد در محیط‌های ناپایدار مثل محیط‌های دارای دمای بالا، گرد و غبار و رطوبت بالا و دارای گازهای خورنده است. البته ممکن است بعضی از این‌ها روی بیم دتکتورها هم تاثیر منفی خود را بگذارند. ولی در مجموع مقاومت دتکتور دودی خطی بیشتر بوده و حتی می‌توان از آن در محیط‌های ضد انفجار هم استفاده کرد.

برای اینکه انتخاب مطمئن‌تری داشته باشید، حتما به توضیحات داخل کاتالوگ هر دتکتور توجه کنید. در محیط‌هایی که نیاز است اعلام حریق سریع انجام گیرد و در عین حال آلودگی محیطی آن نیز بالاست، می‌توان آن را پشت شیشه نصب کرد. بعلاوه از نمایندگی فروش بیم دتکتور نیز می‌توانید اطلاعات کافی را کسب کنید و لیست قیمت بیم دتکتور را نیز دریافت کنید.

(از مطلب شیر سیامی بازدید کنید.)

 

مقایسه بیم دتکتور و دتکتور دودی نقطه‌ای از نظر محدودیت‌های محیطی

محدودیت بیم دتکتور پشت شیشه

اگر بیم دتکتور را پشت شیشه نصب کردید و مخصوصا اگر محیط ناپایداری دارید، حتما در نظر داشته باشید که باید شیشه حتما تمیز باشد؛ در غیر این صورت با اختلال مواجه خواهد شد. به علاوه اگر از دتکتورهای انعکاسی استفاده می‌کنید، باید نسبت به شیشه با زاویه قرار بگیرد تا از بازتاب اشعه پس از برخورد با شیشه جلوگیری شود، چرا که سیگنال نادرستی به گیرنده می‌فرستد.

در مورد محدودیت‌های این تجهیزات می‌توانید با مشاوران نمایندگی فروش بیم دتکتور صحبت کرده و اطلاعات کافی را دریافت کنید. ضمنا برای دریافت لیست قیمت بیم دتکتور نیز با آرات در ارتباط باشید.

این نکته نهایی را هم در نظر بگیرید که نور با عبور از شیشه بخشی از قدرت خود را از دست می‌دهد. بنابراین باید دنبال راهکاری باشید تا این میزان را به حداقل برسانید. در زمینه دتکتور انعکاسی پیشنهاد این است که حداکثر برد مجاز را تا حدود 20% کاهش دهید تا این از دست دادن قدرت را جبران کنید.

(در مورد هیدرانت آتش نشانی مطالعه کنید.)

فروش بیم دتکتور در مرکز اعلام حریق آرات

در مورد انواع و کاربرد بیم دتکتورها در این مطلب به طور مفصل صحبت کردیم. سایر دتکتورها شامل آشکارسازهای حرارتی، دودی و غیره هستند که برای کاربری‌های دیگری استفاده می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد فروش بیم دتکتور و لیست قیمت بیم دتکتور می‌توانید با مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید که به عنوان نمایندگی فروش بیم دتکتور فعالیت می‌کند.

لیست قیمت برای مصرف کننده

برای با خبر شدن از تخفیف های همکاری با ما تماس بگیرین.

تماس برای اطلاع از تخفیف همکاری

برندهای اعلام حریق متعارف ایرانی

ارسال سریع
ارسال سریع
گارانتی کالا
گارانتی کالا
قیمت مناسب
قیمت مناسب

تخمین قیمت

اطلاعات شما با نام و شماره تماس ثبت شد.
مبلغ کل :
0 تومان
0 تومان

فرم تخمین هزینه اعلام حریق

برای تخمین حدودی هزینه پروژه اعلام حریق خود کافی است از فرم پیش‌رو، برند و تجهیزات مدنظر خودتان را معین کنید. برای اطلاع از قیمت‌های همکاری با ما تماس بگیرید.
تخمین هزینه اعلام حریق آدرس پذیر
برای اطلاع از قیمت تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر با همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید. مرکز اعلام حریق آرات یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی عرضه تجهیزات اعلام حریق هوشمند در ایران است.

آخرین مطالب

لیست قیمت سیستم اعلام حریق

لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق

جدیدترین لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی قبل از آنکه بخواهیم درباره عوامل موثر در قیمت سیستم‌ اعلام حریق صحبت کنیم، شما می‌توانید با کلیک بر روی نام شرکت‌های ایرانی…

اعلام حریق آرات
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
11 دقیقه
لیست قیمت دتکتور دودی

لیست قیمت دتکتور دودی اعلام حریق

دتکتور دودی (Smoke Detector) یک وسیله‌ی الکترونیکی کشف آتش است که به طور اتوماتیک وجود دود را به عنوان نشانه‌ی اصلی آتش‌سوزی حس می‌کند و سیستم اعلام حریق را فعال…

اعلام حریق آرات
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
7 دقیقه
نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم