مانیتور آتش نشانی (Fire Monitor): قیمت مانیتور آتش نشانی و معرفی انواع آن + عکس

مانیتور آتش نشانی (Fire Monitor)

مانیتورهای آتش نشانی دستگاه‌های مانیتور صنعتی هستند که برای رساندن جریان آب زیاد به منظور اطفای حریق در صنایع پرخطر مورد استفاده قرار می‌گیرند. حفظ فاصله‌ی ایمن از حریق یکی از نکات مهم در اطفای حریق است و مانیتور آتش نشانی (Fire Monitor) یکی از تجهیزات کاربردی برای حفظ فاصله‌ی ایمن و پاشش آب یا فوم روی موضع حریق است. در ادامه‌ی این مطلب بلاگ فایرفایت تصمیم داریم در مورد مانیتورهای آتش نشانی، قیمت مانیتور آتش نشانی، انواع مانیتور آتش نشانی، مشخصات فنی مانیتور آتش نشانی، مانیتور زمینی آتش نشانی، مانیتور ثابت آتش نشانی، هیدرانت آتش نشانی، مانیتور آتش نشانی tft و مانیتور آتش نشانی چرخدار بیشتر صحبت کنیم.

مانیتور آتش نشانی

مانیتور آتش نشانی چیست؟

مانیتور آتش نشانی یا مانیتور آتش یک جت آبی با ظرفیت بالا و قابل کنترل برای اطفای حریق دستی یا سیستم‌های حفاظت از آتش اتوماتیک است. از مانیتورهای آتش اغلب در قایق‌های آتش‌نشانی، یدک‌کش‌ها و بالای کامیون‌های آتش‌نشانی بزرگ برای کاربرد در اطفای حریق دستی استفاده می‌شود و آتش‌نشانان می‌توانند آن را به سوی هدف ثابت کرده و آن را بکار گیرند و به این ترتیب برای رساندن آب یا فوم از خارج از منطقه‌ی مستقیم آتش استفاده می‌شود.

مانیتور آتش نشانی برای محافظت از آتش در مناطقی مانند آشیانه‌های هواپیما و سکوهای فرود هلیکوپتر در کنار سیستم اعلام حریق فرودگاه به عنوان سیستم حفاظت از آتش ثابت نصب می‌شوند. همچنین تاسیساتی با مواد بسیار قابل‌اشتعال مانند پالایشگاه‌های نفت نیز ممکن است از این تجهیزات ثابت برای حفاظت در برابر آتش و اطفای حریق استفاده کنند.

قابلیت هدایت مانیتور آتشنشانی

بر خلاف شلنگ‌های آتش‌نشانی استاندارد که معمولا برای استفاده نیاز به چند اپراتور دارد، اکثر مانیتورهای آتش نصب‌شده بر روی دستگاه قابل هدایت توسط یک آتش‌نشان یا اپراتور است. این مانیتورها را می‌توان به طور اتوماتیک برای سیستم‌های ثابت قرار داد و یا ممکن است دارای طراحی قابل‌حمل باشند. مانیتور‌های قابل حمل یا مانیتور پرتابل اتش نشانی، آتش‌نشان را قادر می‌سازد تا جهت اسلحه‌ی آن را تنظیم کند و سپس آن را برای انجام کارهای دیگر، ترک کند.

( در صفحه‌ی  اعلام حریق بیسیم  می‌توانید نسبت به نصب و خرید این تجهیزات اطلاعات کسب کنید.)

یک مانیتور آتش‌نشانی می‌تواند 2000 گالن یا بیشتر (7600 لیتر) در دقیقه تخلیه کند. مستر استریم master stream اصطلاحی است که برای جریان آب 350 گالن در دقیقه یا بیشتر (1300 لیتر) استفاده می‌شود و توسط یک دستگاه جریان اصلی مانند مانیتور آتشنشانی منتقل می‌شود. جریان‌های اصلی اغلب در انتهای نردبان‌های هوایی ماشین آتش‌نشانی، نازل های تله اسکویر یا نازل‌های مانیتور یافت می‌شود و فشار بالایی که نیاز دارند، باعث می‌شود برای استفاده‌ی دستی مناسب نباشند.

مانیتور آتش نشانی پرتابل و قابل هدایت

بهترین وسایل اطفا حریق

در سیستم اطفا حریق می توان تجهیزات بسیار متنوعی را مشاهده کرد که برای استفاده در حالت های مختلف مناسب می باشند. می توانید با استفاده از تجهیزات بسیار پیشرفته موجود بهترین عملکرد را برای مهار آتش انجام دهید. از مهم ترین تجهیزات موجود که با آب کار می کند می توان به مانیتور آتش نشانی اشاره کرد. این محصولات در تنوع بالایی مورد استفاده قرار می گیرند. در تمامی عملیات های اطفا حریق می توان استفاده از این وسایل را به صورت گسترده ای مشاهده کرد. توجه داشته باشید که به روز کردن این محصولات باعث می شود تا بازدهی عملکردی آن ها نیز بالا رود.

یکی از مهم ترین ویژگی های موجود در مانیتور آتش نشانی که باید به آن اشاره کرد دبی خروجی می باشد. می توان با استفاده از این وسایل میزان قابل توجهی از آب را با فشار زیاد بر روی آتش پاشید. این محصولات علاوه بر آب می توانند کف را نیز با فشار بالایی انتقال دهند. در صورتی که از بهترین مدل های موجود استفاده کنید می توانید عملکرد سریع و قابل اعتمادی را مشاهده کنید. در انتخاب مدل های مختلف یکی از مهم ترین نکات که افراد به آن توجه دارند حالت دینامیکی این وسایل می باشد. رابط کاربری راحت مانیتور آتش نشانی باعث می شود تا افراد بسیار سریع تر از آن ها استفاده کنند.

مدل های مختلف این وسایل را می توان به شکل های مختلف مورد استفاده قرار داد. از مدل های ساکن تا متحرک این وسایل همگی دارای یک ساختار بسیار قوی می باشند. متریال ساخت این وسایل به گونه ای می باشد که در برابر فشار بالای آب به خوبی مقاومت می کند. یکی دیگر از نکات مهم در این محصولات نحوه پاشش می باشد. در مدل های مختلف شما می توانید روش های متفاوتی از پاشش آب را مشاهده کنید. در برخی از مدل های به روز می توان نحوه پاشش را نیز تغییر داد.

هدف استفاده از مانیتور آتش نشانی

محدودیت‌هایی در میزان آب خروجی از نازل‌های آتش‌نشانی و شلنگ‌های دستی برای تخلیه وجود دارد که این میزان معمولا 1000 لیتر در دقیقه است. در جریان‌های بالاتر، ممکن است رانش به سمت عقب اتفاق بیفتد که باعث می‌شود آتش‌نشانان نتوانند به طور ایمن از این تجهیزات استفاده کنند. به همین خاطر، نازل‌های دستی بُرد محدودی دارند و در نتیجه‌ی کارآیی آنها نیز محدود است.

برای اطفای حریق‌های بزرگ‌تر که مقدار زیادی تشعشعات و حرارت از خود ساطع می‌کنند، لازم است آب یا فوم به مقدار کافی و از فاصله‌ی ایمن پرتاب شود. همانطور که گفتیم، انجام این کار با استفاده از نازل‌ها و شلنگ‌های آتش‌نشانی غیرممکن است ولی مانیتور ثابت آتش نشانی یا مانیتور زمینی آتش نشانی راه‌حلی ارائه می‌دهد زیرا می‌تواند آب و فوم را به فاصله‌ی دورتری پخش کند و قابلیت نصب شدن آن نیز باعث می‌شود نسبت به تجهیزات اطفای حریق دستی ایمن‌تر باشد.

مانیتور آتش نسبت به نازل و شلنگ‌های آتش‌نشانی برای اطفای حریق ایمن‌تر است و آتش‌نشانان می‌توانند بدون احتمال رانش به عقب هنگام پاشش آب یا فوم، نسبت به اطفای حریق اقدام کنند. بعلاوه از مانیتورهای آتش نشانی می‌توان از فاصله‌ی دور استفاده کرد و امکان اطفای حریق ایمن آتش‌سوزی‌های بزرگ و خطرناک را فراهم می‌کند.

(در مورد سیستم اطفا حریق اتوماتیک فوم نیز مطالعه کنید.)

امکان استفاده از مانیتور آتش نشانی حتی از فواصل دور

خرید مانیتور آتش نشانی

در خرید مانیتور آتش نشانی یکی از مهم ترین نکات که به آن اشاره شد تنوع بالای مدل های مختلف می باشد. می توانید با توجه به این تنوع بالا به راحتی بهترین نمونه را برای خرید انتخاب کنید. در صورتی که با مدل های مختلف آشنایی ندارید می توانید از کارشناسان مربوطه جهت دریافت مشاوره نیز کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که این مانیتور ها روز به رو در حال پیشرفت می باشند. در صورتی که از مدل های با کیفیت استفاده کنید می توانید بهترین بازدهی و طول عمر را مشاهده کنید.

امروزه فناوری های بسیار پیشرفته ای را در این محصولات به کار می برند. می توانید با توجه به نیاز خود از هریک از مدل ها نهایت استفاده را داشته باشید. در خرید این محصولات یکی از مهم ترین نکات که باید به آن توجه داشته باشید سلامت وسایل می باشد. خرابی در این محصولات به شکل های مختلف اتفاق می افتد. نشتی های مختلف از مهم ترین خرابی های رایج می باشند. در صورتی که نیاز به تعویض مانیتور آتش نشانی می باشد بهتر است که از مدل های به روز تر استفاده کنید.

سرعت چرخش و راحتی برای کار کردن از مهم ترین ویژگی های موجود می باشد. در نظر داشته باشید که کیفیت در این محصولات را می توان با انجام برخی از تست ها به راحتی تشخیص داد. در هنگام خرید بهتر است که انواع مدل ها را امتحان کرده و بهترین مدل را انتخاب کنید. در صورتی که خرید های خود را از مجموعه های معتبر انجام دهید می توانید از پشتیبانی آن ها استفاده کنید.

مانیتور آتش نشانی ثابت (Fixed Fire Monitor)

تفاوت مانیتور آب با مانیتور آتش نشانی

از مانیتور آتش نشانی می‌توان برای پخش آب یا فوم اطفای حریق (و در بعضی موارد حتی پودرهای شیمیایی خشک) استفاده کرد. مونیتورهای آب معمولا فقط آب را پخش می‌کنند، در حالی که مانیتورهای فوم می‌توانند برای پخش کردن فوم و همینطور آب نیز مورد استفاده قرار گیرند. مانیتورهایی که برای پخش فوم بکار برده می‌شوند نیاز به نازل‌های خاصی دارند که امکان القای کنسانتره‌ی فوم را فراهم کند و نازل‌های فوم تنفسی نیز برای هوادهی محلول فوم مورد نیاز هستند. بنابراین مانیتورهای آب و فوم اساسا از نظر نازل‌هایی که روی بدنه‌ی ماینتور تعبیه شده، با هم متفاوت هستند اما بدنه‌ی آنها با هم مشابه است.

از نظر فنی، نازل مانیتور قسمتی است که در آن القا و هوادهی فوم (فوم تنفسی اولیه) انجام می‌شود. به همین خاطر می‌توان مانیتور آب را با تغییر نازل آب به نازل فوم به ماینتور فوم تبدیل کرد. با این حال، مهم است اطمینان حاصل شود که ظرفیت نازل فوم با ظرفیت نازل آب مطابقت داشته باشد تا عملکرد مورد نیاز حاصل شود.

(پیشنهاد می‌کنیم مطلب اعلام حریق اتاق سرور را نیز مطالعه کنید.)

آیا مانیتور آب با مانیتور فوم آتش نشانی متفاوت است؟

محدوده‌ی موثر مانیتور آتش نشانی

محدوده‌ی یک مانیتور آتش نشانی از نقطه‌ی اتصال آن تا جایی که آب یا فوم می‌رسد، اندازه‌گیری می‌شود. با این حال، برخی از استانداردها و روش‌ها، فاصله‌ی مانیتور تا دورترین جایی که آب یا فوم تخلیه می‌شود را به عنوان محدوده در نظر می‌گیرند.

محدوده مانیتورهای آتش نشانی در برگه‌ی اطلاعات دستگاه ثبت می‌شود. اما محدوده‌ی موثر یک تعریف رسمی نیست اما محدوده واقعی مانیتور را در شرایط واقعی (با در نظر گرفتن عواملی مانند شرایط نامطلوب بادی) نشان می‌دهد. برای مثال یک مانیتور با محدوده 60 متر در واقع در فاصله‌ی 35 تا 45 متری از نقطه‌ی خطر نصب می‌شود تا شرایط باد نامطلوب را در نظر بگیرد و عملکرد موثر اطفای حریق را تضمین کند.

(از مطلب شستی اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

تعیین نقطه نصب مانیتور آتش نشانی

هنگام تصمیم‌گیری برای نقطه‌ی نصب مانیتور آتش‌نشانی، فاکتورهایی مانند محدوده یا بُرد مانیتور، جهت و سرعت باد مورد انتظار، تشعشعات از حریق، شرایط محل و غیره باید در نظر گرفته شود. برای پوشش بهتر، شاید لازم باشد بیش از یک مانیتور در مکان‌های مختلف نصب شود و از نوسان جهت باد و مشکلات دسترسی در مواقع اضطراری جلوگیری شود. برای خطرات در ارتفاع یا اسکله‌ها، مانیتورها نیز باید در ارتفاع محل مورد نظر نصب شوند تا پوشش موثرتری داشته باشند.

منظور از محدوده‌ی مانیتور آتش نشانی، فاصله‌ی نقطه‌ی نصب آن تا جایی است که آب یا فوم می‌رسد. محدوده‌ی موثر نیز نسبت به شرایطی همچون باد و طوفان تغییر می‌کند. برای نصب مانتیور آتش نشانی باید فاکتورهای مختلفی مانند جهت و سرعت باد، شرایط محل، برد مانیتور و غیره را در نظر گرفت.

عملکرد موثر مانیتور آتش نشانی

انواع مانیتور آتش نشانی

مانیتورهای آتش نشانی به دلیل کاربردهای متفاوتی که دارند به شش دسته‌ی مختلف تقسیم می‌شوند که در ادامه به معرفی این مانیتورهای آتش می‌پردازیم:

شش دسته مختلف مانیتور آتش نشانی

انواع مانیتور آتش نشانی: 1. مانیتور ثابت آتش نشانی (Fixed Fire Monitor)

مانیتورهای ثابت با فوم برای اطفای حریق و با آب برای سرد کردن سازه‌ها استفاده می‌شود تا مقادیر بالایی جریان فوم یا آب را بر نقاط خطرناک بپاشد و از تشدید شرایط و بدتر شدن حریق جلوگیری کند.

این مانیتورهای آتش نشانی گاهی برای محافظت از خطرات بالا مانند آشیانه‌های هوانوردی و سکوهای فرود هلیکوپتر در سیستم‌های حفاظت از آتش ثابت نصب می‌شوند. همچنین تاسیساتی با مواد بسیار قابل اشتعال مانند پالایشگاه‌های نفت ممکن است به طور دائمی مانیتور ثابت آتش نشانی داشته باشند.

(در صفحه‌ی معرفی تجهیزات خاموش کننده حریق با انواع تجهیزات اطفای حریق آشنا شوید.)

 

انواع مانیتور آتش نشانی: 2. مانیتور پرتابل آتش نشانی (Potable Fire Monitor)

مانیتورهای قابل‌حمل یا پرتابل در مواردی استفاده می‌شوند که نیاز به پرتاب جریان به فواصل دور هست اما دسترسی به مانیتور ثابت آتش نشانی وجود ندارد. مانیتور پرتابل آتش نشانی معمولا روی کامیون‌های آتش‌نشانی (یا حتی وسایل نقلیه‌ی کوچکتر) حمل می‌شوند و در شرایط اضطراری به سرعت مونتاژ و مستقر می‌شوند.

شلنگ‌های آتش‌نشانی به این مانیتور متصل می‌شود و پس از شارژ شلنگ‌ها، مانیتور جریان موثری برای اطفای حریق تولید می‌کند. این مانیتورها برای استفاده با محلول آب و فوم متناسب با خطر، مناسب هستند. مانیتور آتش نشانی چرخدار نیز نوعی مانیتور پرتابل است.

(از صفحه‌ی کابل اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

مانیتور آتش نشانی پرتابل (Potable Fire Monitor)

انواع مانیتور آتشنشانی: 3. تریلر مانیتور آتش‌نشانی (Fire Monitor Trailer)

تریلر مانیتور آتش نشانی همانطور که از نام آن پیداست، روی تریلر نصب می‌شود و سپس با کمک بکسل به وانت یا کامیون متصل شده، به مناطقی که حریق در آن اتفاق افتاده، حمل می‌شود. تریلر مانیتور آتش نشانی با شلنگ به هیدرانت‌های آتش‌نشانی متصل می‌شود تا منبع آب آن تامین شود. برای اطفای حریق با فوم نیز معمولا مخازن فوم روی خود تریلرها نصب شده تا از آن برای اطفای حریق استفاده شود. این تریلرها در واقع همانند ماشین آتش‌نشانی هستند.

(برای خرید و نصب سیستم‌های متعارف به صفحه‌ی اعلام حریق متعارف رجوع کنید.)

مانیتور آتش نشانی تریلر (Fire Monitor Trailer)

انواع مانیتور آتش نشانی: 4. مانیتور آتش کنترل از راه دور (Remote Control Fire Monitor)

مانیتورهای آتش‌نشانی کنترل از راه دور به آتش‌نشانان توانایی کنترل جریان آب از یک مکان دور را ارائه می‌دهند. این مانیتورهای آتش نشانی برای مکان‌های خطرناک یا صعب‌العبور بسیار ایده‌آل هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تمامی الزامات کاربردهای شهری و پتروشیمی را برآورده سازند.

(از مطلب اعلام حریق ساختمان نیز بازدید کنید.)

مانیتور آتش نشانی کنترل از راه دور (Remote Control Fire Monitor)

انواع مانیتور آتشنشانی: 5. تاور مانتیور یا مانیتور آتش‌نشانی برج (Tower Fire Monitor)

تاور مانیتورها تجهیزات ساختاری هستند که برای افزایش سطح پوشش مانتیتورهای آتش بکار می‌روند تا از یک ارتفاع معین بالای زمین (مثلا پایانه‌های دریایی) مخازن ذخیره‌سازی را برای اطفای حریق استفاده کند. چالش اینجاست که سازه باید به خودی خود بایستد، در برابر باد و لرزه‌ها مقاوم باشد، نیروهای واکنش ناشی از مانیتور آتشنشانی را کنترل کند، تمام سکوها، نردبان‌های دسترسی، لوله‌ها و غیره را در خود جای دهد و باید آب یا محلول اطفای حریق را تا انتهای ساختمان که مانیتور آتش نشانی نصب شده است، حمل کند.

تاور مانیتور آتش نشانی معمولا از مواد فولاد کربنی ساختمانی ساخته می‌شود. مشخصات مواد مانند شکل، درجه و ضخامت بر اساس محاسبات نرم‌افزار ویژه‌ی FMEA انجام می‌شود و این مانیتورها مطابق با استانداردهای EN 1990 و EN 1090-1 طراحی و تولید می‌شوند.

(در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر می‌توانید نسبت به خرید و نصب این تجهیزات اقدام کنید.)

 مانیتور آتش نشانی تاور یا برج (Tower Fire Monitor)

انواع مانیتور آتش نشانی: 6. مانیتور چرخشی یا نوسانی آتش نشانی (Oscillating Monitor)

برخی از خطرات آتش‌سوزی نیاز به خنک کردن مناطق خطر بزرگ با استفاده از آب دارند. به طور مشابه، در برخی شرایط به جای استفاده از یک نقطه‌ی خاص، نیاز به اعمال فوم در یک منطقه‌ی بزرگ است. این کار را می‌توان با استفاده از مانیتور نوسانی آتش نشانی انجام داد زیرا این مانیتورها، در جهت افقی نوسان و چرخش دارند و به جای یک نقطه‌ی خاص می‌توانند یک محدوده‌ی بزرگ‌تر را پوشش دهند. مانیتورهای نوسانی آب و فوم آتش نشانی از جعبه دنده و ابزارهای مکانیکی برای نوسان مانیتور در یک زاویه‌ی از پیش تعیین شده استفاده می‌کنند.

نیروی حرکتی می‌تواند یک منبع تغذیه‌ی خارجی باشد و یا این نیرو از طریق آب تامین شود (یعنی با استفاده از مقدار آب عرضه شده به دستگاه). واحدهای دارای انرژی آبی معمولا بیشتر ترجیح داده می‌شوند زیرا به هیچ منبع تغذیه‌ی خارجی نیاز ندارند. استفاده از این نوع مانیتور آتش نشانی برای موارد آتش‌سوزی‌های شدید که عملیات بهتر است بدون اپراتور انجام شود، توصیه می‌شود.

(در سایت ما با طراحی سیستم اعلام حریق آشنا شوید.)

مانیتور آتش نشانی چرخشی یا نوسانی (Oscillating Monitor)

مانیتور HVLR و کاربرد آن

مانیتورهای HVLR یا حجم بالای بُرد بلند (High Volume Long Range) مانیتورهای کاربردی ویژه‌ای هستند که برای کاربردهای با حجم بالا از فاصله‌ی ایمن مناسب هستند و ایمنی پرسنل را تضمین می‌کنند. این مانیتورهای آتشنشانی در جاهایی کاربرد دارند که خطر گرمای تابشی از آتش‌سوزی‌های خطرناک و بزرگ، زیاد است و به ویژه برای نصب در تاسیسات نفت و گاز، ذخیره‌سازی و پردازش مایعات قابل‌اشتعال، پورت‌ها و غیره می‌تواند کاربردی باشد.

اگرچه این مانیتورها را می‌توان برای هر موقعیتی که استفاده از آب یا فوم اطفای حریق لازم است، نصب کرد اما مانیتور HVLR به طور خاص برای نشت مایعات قابل‌اشتعال و آتش‌سوزی مخازن مفید است. نرخ بالای کاربرد این مانیتورها در کنترل چنین حریق‌هایی بسیار موثر است و در نتیجه زمان اطفای حریق کاهش خواهد یافت.

(از صفحه‌ی سیستم اعلام و اطفا حریق صنعتی نیز بازدید کنید.)

مانیتور آتش نشانی HVLR

هیدرانت آتش نشانی چیست؟

هیدرانت آتش نشانی یا هیدرانت مانیتور یک شیر آتش‌نشانی با پیکربندی خاص است. این دستگاه به عنوان یکی از تجهیزات اطفای حریق علاوه بر خروجی شلنگ و پمپ استاندارد، دارای زانویی مخصوص است که می‌توان روی آن یک مانیتور آتش‌نشانی نصب کرد.

شیرهای آتش‌نشانی یا هیدرانت‌ها شبیه استوانه‌های آهنی کوتاه و کلفت در اندازه و ظاهرهای مختلف با انواع سوپاپ و نقاط اتصال هستند و اغلب در خیابان‌ها و پیاده‌روها دیده می‌شوند. هیدرانت آتش نشانی که به عنوان دستگاه حفاظت از آتش فعال شناخته می‌شوند، آتش‌نشانان را قادر می‌سازند تا نزدیک‌ترین منبع آب را در محل آتش‌سوزی پیدا کنند.

مخزن آب ماشین‌های آتش نشانی

مخزن آب ماشین‌های آتش‌نشانی، محدود است و پیش از اتصال شلنگ به هیدرانت برای مهار آتش بکار برده می‌شود. مزیت بزرگ این هیدرانت‌ها این است که می‌توانند حجم زیادی آب برای اطفای حریق تامین کنند که از طریق شلنگ‌ها به ماشین آتش‌نشانی پمپ می‌شود تا تحت فشار گیرد و سپس به عنوان منبع، به چند شلنگ آتش‌نشانی متصل شود.

هیدرانت آتش نشانی یک شیر آتش‌نشانی با پیکربندی خاص است

مانیتور آتش نشانی tft

شرکت TFT یکی از برندهای برتر آمریکایی در زمینه‌ی صنعت آتش‌نشانی و تولید محصولات مرتبط با اطفای حریق از جمله نازل آتش نشانی، مانیتور آتشنشانی، شیرهای هیدرانت و غیره است. مانیتورهای آتش نشانی TFT دارای ساختار و بدنه‌ای محکم و مقاوم از جنس فولاد هستند و وزن نسبتا سبکی دارند.

مانیتورهای ریموت کنترلی TFT دارای برد کنترل از فاصله‌ی 360 متری است و علاوه بر کنترل از راه دور، می‌توان چرخش مانیتور را نیز از راه دور و یا دستی کنترل کرد. با تعویض نازل‌های این مانیتورها می‌توان از آن هم برای آب و هم برای پاشش فوم استفاده کرد.

(با انواع کپسول آتش نشانی  و نوع عملکرد آنها بیشتر آشنا شوید.)

مانیتور آتش نشانی ریموت کنترلی tft

قیمت مانیتور آتش نشانی

برای خرید انواع مانیتور آتش نشانی یکی از مهم ترین نکات که افراد و شرکت های مختلف به آن توجه می کنند قیمت می باشد. مدل های داخلی و خارجی زیادی در این محصولات قابل مشاهده می باشد. می توانید بهترین قیمت را در مجموعه های معتبر مشاهده کنید. توجه داشته باشید که سایز بندی در این محصولات از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت می باشد. می توانید با توجه به لیست قیمت مانیتور آتش نشانی به راحتی بهترین مدل ها را برای خرید انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که خرید این محصولات با قیمت های بسیار عالی باعث می شود تا شما در زمانی کم آن ها را نصب کنید. قیمت های متنوع را می توانید از مجموعه های معتبر به راحتی مشاهده کنید. متریال ساخت در مدل های مختلف متفاوت بوده و با توجه به این ویژگی ها می توانید قیمت های متنوعی را مشاهده کنید.

همانطور که در این مطلب اعلام حریق آرات گفتیم، سیستم مانیتور آتش یک روش حفاظت از آتش سریع است که برای محافظت در برابر گسترش سریع آتش در مناطق پر خطر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دلیل ماهیت تخصصی و اندازه‌ی فشرده‌ی این دستگاه‌ها، معمولا جایگزین سیستم‌های آبی اطفای حریق (deluge systems) در مناطق پرخطر یا با فضای محدود می‌شوند.

از مانیتور آتشنشانی همچنین می‌توان برای حفاظت از باند فرود هلیکوپتر و سایر مناطق بزرگ برای حفاظت در برابر آتش استفاده کرد. برای خرید این دستگاه باید به مشخصات فنی مانیتور آتش نشانی توجه شود. فروش مانیتور آتش‌نشانی در شرکت‌های مختلف انجام می‌شود و قیمت مانیتور آتش نشانی نیز نسبت به نوع آنها و شرکت سازنده می‌تواند متفاوت باشد. با این حال برای موارد خاص شاید بتوان مانیتور آتش نشانی دست دوم نیز با قیمت مناسب‌تر تهیه کرد.

(در سایت مطلبی در خصوص آموزش نکات آتش نشانی به کودکان نوشته‌ایم.)

خرید مانیتور آتش نشانی

منبع مطلب

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم