فروش تجهیزات اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی

فروش تجهیزات اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی- مرکز اعلام حریق آرات

فروش تجهیزات اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش‌نشانی

فروش تجهیزات اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش‌نشانی اهمیت زیادی در حفظ امنیت و سلامت ساکنان محلی دارد که در آنجا استفاده می‌شود. تجهیزات اعلام حریق، قبل از استفاده در پروژه‌های شهری، باید مورد تایید سازمان آتش‌نشانی قرار گیرند. بدین صورت که تولیدکننده یا واردکننده، نمونه‌ی محصولات خود را همراه با استانداردهای اخذ شده و گواهی‌نامه‌های دریافتی به سازمان آتش نشانی ارائه می‌کند. در صورت مورد تایید بودن تجهیزات، از آن پس اجازه دارند تا از آنها در پروژه‌ها خود استفاده کنند. مرکز اعلام حریق آرات به عنوان یکی از مراکز فروش تجهیزات اعلام حریق در تهران و شهرستان‌ها توانسته اعتماد مشتریان را جلب کند. در ادامه می‌توانید  قیمت سیستم اعلام حریق را در این صفحه مطالعه کنید.

فروش تجهیزات اعلام حریق

مراکز فروش تجهیزات اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق تجهیزاتی هستند که وظیفه‌ی شناسایی آتش‌سوزی و اعلام آژیر خطر را به عهده دارند. این تجهیزات در زمان حریق، دود یا حرارت فعال می‌شوند و در نتیجه به ساکنین آن محل هشدار می‌دهند. اگر بخواهیم انواع تجهیزات اعلام حریق را خیلی مختصر معرفی کنیم، موارد زیر از مهم‌ترین ادواتی هستند که در سیستم‌های اعلام حریق ایفای نقش می‌کنند. اجزای سیستم اعلام حریق بسته به نوع برند و ایرانی یا خارجی بودنشان دارای قیمت متفاوتی هستند. باز هم تاکید می‌کنیم که برای تامین احتیاجات در زمینه تامین ادوات اعلام خرید، به آن دسته از مراکز فروش تجهیزات اعلام حریق مراجعه کنید که محصولاتشان تاییدیه سازمان آتش‌نشانی را داشته باشند.

فروش انواع اعلام حریق

دتکتور اعلام حریق

دتکتورهای اعلام حریق بر اساس نوع تشخیص حریق به سه نوع دتکتور حرارتی، دتکتور دودی و دتکتور شعله‌ای تقسیم می‌شوند.

دتکتورهای دودی با تشخیص دود، آتش سوزی را تشخیص می‌دهند و به این ترتیب سیستم کنترل حریق را فعال می‌کنند.

دتکتورهای حرارتی نسبت به تغییرات دمای محیط حساس هستند و با افزایش ناگهانی دما فعال می‌شوند. از این دتکتورها معمولا در جاهایی استفاده می‌شود که دما ثابت است و استفاده از آن در مکان‌هایی که دما نوسان دارد مناسب نیست.

دتکتورهای شعله‌ای شعله‌های آتش را تشخیص می‌دهند و برای استفاده در مکان‌هایی که احتمال آتش‌سوزی در آن‌ها زیاد است مناسب است.

شستی اعلام حریق

شستی‌های اعلام حریق به افراد این امکان را می‌دهند تا در صورت بروز حادثه‌ی آتش‌سوزی با فشار دادن این شاسی، سیستم اعلام حریق را فعال کنند. در دتکتورهای اعلام حریق مانند دتکتور دودی، آتش به صورت اتوماتیک کشف می‌شود اما شستی‌ها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که فردی آتش را مشاهده کرده و می‌خواهد هشدار دهد.

پنل اعلام حریق

پنل اعلام حریق درواقع اصلی‌ترین و مهمترین بخش یک سیستم اعلام حریق است. پنل اعلام حریق وظیفه‌ی ارتباط بین دتکتورها، شستی‌ها، آژیر و غیره را بر عهده دارد. پنل‌های اعلام حریق باید قادر به تشخیص و اعلام خطای قطعی مدار باشند و در هنگام قطعی برق باید به صورت اتوماتیک برق اضطراری را وارد مدار کنند.

عرضه انواع تجهیزات اعلام حریق

لیست شرکت‌های مورد تایید آتش‌نشانی تهران

مطابق قوانین شهرسازی تهران، پروژه‌های ساختمانی آن دسته که ارتفاع از کف خیابان آنها بیشتر از 23 متر است و همچنین ساختمان‌های تجاری و اداری، جهت گرفتن پایان کار از شهرداری باید تاییدیه‌ی ایمنی آتش‌نشانی را از سازمان آتش‌نشانی داشته باشند. از این رو این سازمان  لیست شرکت‌های فعال و دارای صلاحیت در زمینه‌ی ایمنی و پیشگیری حریق را ارائه کرده است تا مردم به سهولت اطلاع یافته و درخواست خود را به شرکت مورد نظر ارجاع دهند. برای دریافت لیست شرکت‌هایی که حق فعالیت در زمینه اجرای پروژه‌های اعلام حریق دارند به سایت مرکز آتش‌نشانی تهران مراجعه کنید.

فرم تاییدیه آتش‌نشانی

تاییدیه آتش‌نشانی برای هر ساختمان یا پروژه مانند یک شناسنامه یا هویت است و جهت صدور آن قوانین و مقررات ایمنی و استفاده از تجهیزات در این زمینه باید مورد تایید بازرسان آتش نشانی قرار گیرد. کارفرمایان باید دستور العمل صادرشده توسط سازمان آتش‌نشانی را با کمک مشاورین شرکت‌های آتش‌نشانی به طور دقیق اجرا نمایند.

تجهیزات اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی

سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی جهت اطلاع رسانی، لیست تجهیزات و نمایندگی‌های فعال مورد تایید را در قالب لیستی هر ساله بروزرسانی کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. توجه داشته باشید تجهیزاتی که در این لیست قرار ندارند مورد تایید سازمان نخواهند بود. تجهیزات مورد تایید سازمان آتش‌نشانی در سیستم‌های متعارف شامل تجهیزات اعلام حریق ایرانی و اعلام حریق خارجی هستند. در سیستم‌های آدرس‌پذیر هم برند زیتکس اخیرا توانست به عنوان اولین برند ایرانی تمامی استانداردهای لازم را جهت فعالیت در زمینه فروش تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر کسب کند. برای دانلود لیست تجهیزات اعلام حریق که مورد تایید سازمان آتش‌نشانی هستند کلیک کنید.

لیست تجهیزات اعلام حریق

فروش تجهیزات اعلام حریق – مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات فروش تجهیزات مورد تایید سازمان آتش‌نشانی را همواره در دستور کار خود قرار داده است. برندهای مختلف تجهیزات آتش‌نشانی با قیمت‌های مناسب تا برندهای گران قیمت که همگی مورد تایید سازمان آتش‌نشانی هستند را می‌توانید از مرکز آرات تهیه کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص روند اخذ تاییدیه آتش‌نشانی، انتخاب برند و مقایسه‌ی قیمت برندهای مورد تاییید آتش‌نشانی با شماره ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم