fire arat certificate fire arat certificate
dedal dedal
acl acl
bsi bsi

اعلام حریق وایرلس یا بیسیم (Wireless Fire Alarm)

سیستم‌های اعلام حریق وایرلس (Wireless Fire Alarm) یا همان سیستم اعلام حریق بیسیم از دهه 80 میلادی در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عدم نیاز به کابل کشی داخلی، سهولت نصب و بی نیازی از بسترهای فیزیکی به جهت برقراری ارتباط موثر بین اجزای سیستم اعلام حریق از مهمترین مزایای استفاده از سیستم‌های اعلام حریق بیسیم در اماکن حساس و بزرگ مثل فرودگاه‌ها و برج‌های تجاری است. برندهای اعلام حریق ایرانی و خارجی در پروژه‌های نصب اعلام حریق وایرلس مورد استفاده قرار می‌گیرند که مهم‌ترین آنها برند اعلام حریق ایرانی وایرلس هگزا است.

راهنمای خرید سریع تجهیزات اعلام حریق وایرلس

لیست قیمت اعلام حریق وایرلس هگزا
لیست قیمت
اعلام حریق وایرلس هگزا
لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی
لیست قیمت سیستم‌های
اعلام حریق ایرانی

محصولات اعلام حریق وایرلس یا بیسیم

پنل مرکزی اعلام حریق وایرلس

پنل مرکزی اعلام حریق وایرلس

نصب پنل مرکزی اعلام حریق در سیستم‌های بیسیم از این نظر که قابلیت نصب در فضاهایی که فاقد امکان برای کابل کشی بیرونی و داخلی است بسیار ساده‌تر است و در صورت هرگونه تغییر در محیط داخلی ساختمان و انجام نوسازی قابلیت انتقال به مکان جدید را دارد. مهمترین ویژگی پنل‌های اعلام حریق وایرلس ایجاد ارتباط با سایر اجزای سیستم اعلام حریق از طریق امواج رادیویی بیسیم است. نحوه کارکرد در سیستم اعلام حریق بیسیم به این شکل است که سیگنال‌ها با امواج رادیویی به پنل مرکزی هشدار می‌دهند و دتکتورها به محض دریافت آلارم سریعا فعال می‌شوند.

دتکتورهای اعلام حریق وایرلس

دتکتورهای اعلام حریق وایرلس

سیستم اعلام حریق وایرلس به همه اجزا تشخیص دهنده‌ی حریق و تجهیزات اعلام هشدار مثل پنل مرکزی، سنسور اعلام حریق، دتکتورهای حرارتی و دودی، تلفن کننده اعلام حریق، شستی، آژیر و آژیر فلاشر مجهز است؛ یعنی ارتباط این تجهیزات به جای استفاده از سیم‌های 2 رشته‌ای و 3 رشته‌ای توسط امواج رادیویی صورت می‌گیرد. درباره نصب دتکتور در سیستم اعلام حریق وایرلس می‌توان اشاره کرد که دتکتور موضعی را می‌توان در مکان کوچک مثل آشپزخانه و اتاق‌ها نصب کرد. سنسورهای دتکتور موضعی در اعلام حریق وایرلس، به محض بالا رفتن حجم دود و حرارت اعلام هشدار کرده و صدای آژیر آن بلند می‌شود.

شستی سیستم اعلام حریق بیسیم

شستی سیستم اعلام حریق بیسیم

شستی‌های اعلام حریق وایرلس در دو مدل قابل ریست و شیشه شکستنی تولید می‌شوند. تقریبا تمامی شستی‌های اعلام حریق قابل ریست بوده و پس از فشرده شدن می‌توان آنها را بازنشانی کرده و مجددا مورد استفاده قرار داد. برای استفاده از شستی‌های شیشه شکستنی در هنگام حریق باید شیشه یا طلق روی شستی شکسته شود. پس از استفاده از شستی‌ها می‌توان شیشه یا طلق روی آن را تعویض کرد و دوباره شستی قابل استفاده خواهد بود. نوع دیگر شستی‌های قابل ریست شدن هستند. هنگام استفاده از شستی‌ها زمان آژیر اعلام خطر نباید بیش‌تر از 3 ثانیه طول بکشد. معمولا اجزای سیستم‌های اعلام حریق وایرلس در این قسمت‌ها جنرال و مشابه سایر مدل‌های اعلام حریق است.

تجهیزات خاص اعلام حریق وایرلس

تجهیزات خاص اعلام حریق وایرلس

اعلام حریق بیسیم چون با دریافت امواج رادیویی کار می‌کند نسبت به سیستم‌های اعلام حریق که با سیم فعال می‌شوند نصب و بهره‌برداری راحت‌تری دارد. خودتان تصور کنید که یک ساختمان چند طبقه را چقدر کم هزینه‌تر و سریع تر میتوان به سیستم اعلام حریق بیسیم مجهز کرد تا با سیستم اعلام حریق معمولی؛ که نه تنها به کلی سیم نیاز دارد بلکه باید برای  درست کردن نمای داخلی ساختمان هم کلی به خرج افتاد. از مهم‌ترین تجهیزات جانبی اعلام حریق وایرلس به باتری‌های ادوات باید اشاره کرد که در صورت صحت عملکرد آنها، حتی در زمان قطعی برق هم سیستم به درستی فرمان صادر می‌کند.

لیست قیمت برای مصرف کننده

برای با خبر شدن از تخفیف های همکاری با ما تماس بگیرین.

تماس برای اطلاع از تخفیف همکاری
ارسال سریع
ارسال سریع
گارانتی کالا
گارانتی کالا
قیمت مناسب
قیمت مناسب

نمایندگی محصولات اعلام حریق وایرلس ایرانی و خارجی در کشور

مرکز اعلام حریق آرات در جایگاه نمایندگی رسمی و عاملیت فروش معتبرترین برندهای اعلام حریق وایرلس ایرانی و خارجی در تهران آماده ارائه خدمات مشاوره و فروش تجهیزات اعلام حریق بیسیم به همکاران محترم و مردم عزیز است. از مهم‌ترین مزایای خرید محصولات اعلام حریق از مرکز آرات، برخورداری از قیمت‌های مناسب و تخفیف‌های خوبی است که به همکاران ارائه می‌گردد. چنانچه برای خرید محصولات نیاز به مشاوره دارید، همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات آماده پاسخگویی به احتیاجات شما هستند.

آخرین مطالب

جدیدترین تکنولوژی‌ها در کنترل پنل اعلام حریق

جدیدترین تکنولوژی‌ها در کنترل پنل اعلام حریق

پنل اعلام حریق یکی از اصلی‌ترین اجزای یک سیستم اعلام حریق است که وظیفه‌ی هماهنگی بین سایر اجزا را بر عهده دارد و علاوه بر بررسی کلیه‌ی ورودی‌ها و خروجی‌ها،…

alifirefight
04 جولای 2021
6 دقیقه
دتکتور حرارتی خطی

دتکتور حرارتی خطی (Linear Heat Detector)

در این مطلب تصمیم داریم در مورد یکی از انواع دتکتورهای حرارتی به نام دتکتور حرارتی خطی (Linear Heat Detector) و چگونگی نصب و استفاده از آنها نکاتی را بیان…

alifirefight
29 آوریل 2021
9 دقیقه