سیستم اطفا حریق پامچال: معرفی انواع تجهیزات اعلام حریق پامچال + عکس

سیستم اطفا حریق پامچال

نصب سیستم اعلام حریق و همینطور سیستم‌های اطفا حریق می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از حریق و اطفای آن در مراحل اولیه‌ی آتش داشته باشد و به این صورت از افزایش خسارت‌های مالی و جانی نیز جلوگیری می‌شود. شرکت‌های مختلفی به تولید تجهیزات اطفا حریق می‌پردازند که در این مطلب فایرفایت تصمیم داریم به معرفی سیستم اطفا حریق پامچال بپردازیم.

معرفی گروه صنعتی پامچال

گروه صنعتی پامچال فعالیت خود را از سال 1369 آغاز کرده است. اولین محصولات این شرکت ایرانی، انواع کپسول آتش نشانی بود. با این حال تولیدات پامچال به کپسول‌های خاموش‌کننده محدود نماند و این شرکت توانست به تولید محصولات دیگری مانند هوزریل و جعبه آتش نشانی نیز بپردازد.

سیستم اطفا حریق پامچالمتشکل از محصولاتی بسیار باکیفیتاست و محصولات این برند گواهینامه‌ی ISO9001:2008 نیز دریافت کرده است.

(از مطلبی که در مورد تفاوت سیستم اعلام و اطفا حریق نوشته‌ایم، بازدید کنید.)

معرفی شرکت اطفا حریق پامچال

معرفی تجهیزات اطفا حریق برند پامچال

گروه صنعتی پامچال به تولید محصولاتی از جمله کپسول‌های آتش‌نشانی، هوزریل، جعبه آتش‌نشانی یا فایرباکس و همینطور لوازم یدکی مربوطه می‌پردازد. تجهیزات اطفا حریق وسایل مهمی هستند که می‌توان در لحظات اولیه‌ی وقوع حریق از آنها برای کنترل و خاموش کردن آتش استفاده کرد. وجود یک کپسول آتش نشانی در پارکینگ یا جعبه‌ی آتش‌نشانی در ساختمان‌ها می‌تواند از ایجاد یک فاجعه جلوگیری کند. در ادامه محصولات سیستم اطفا حریق پامچال را معرفی می‌کنیم.

تجهیزات اطفا حریق پامچال

سیستم اطفا حریق پامچال: هوزریل و قرقره هوزریل

قرقره شیلنگ آتش آتش‌نشانی یکی از تجهیزات مهم مورد استفاده برای توزیع شلنگ است که معمولا در کامیون‌های آتش‌نشانی و جعبه‌های فایرباکس نصب می‌شود. قرقره‌ها علاوه بر کمک به باز و بسته کردن شیلنگ‌ها، از گره خوردن آنها نیز جلوگیری می‌کنند.

قرقره شیلنگ آتش نشانی باعث می‌شود شیلنگ‌ها در یک منطقه به صورت فشرده جمع شوند و در صورت لزوم بتوان به سادگی آنها را باز کرد.

(با دتکتور دودی و دتکتور حرارتی آشنا شده و به راحتی برای خرید اقدام کنید.)

قرقره هوزریل استاندارد پامچال

این هوزریل با قطر صفحه قرقره 50 سانتی‌متری و بدنه‌ای مقاوم ساخته می‌شود تا در برابر اعوجاج یا خوردگی مقاوم باشد. شیلنگ مورد استفاده در این قرقره می‌تواند بین 20 تا 30 متر باشد و تا 30 بار تحمل فشار آب دارد. همچنین از نازل آتش نشانی سه حالته پلیمری پامچال یا نازل سه حالتی آلومینیومی پامچال برای این محصول استفاده می‌شود که مقاوم به ضربه است و کاربران می‌توانند در حالت جت و اسپری برای پاشیدن آب روی آتش استفاده کنند.

این محصول مورد تایید آتش نشانی و دارای پروانه کاربرد استاندارد ملی هوزریل آتش نشانی با شیلنگ نیمه سخت است و بر اساس استاندارد 22157-1 ساخته شده است.

(در مورد شستی اعلام حریق و عملکرد آن بیشتر بخوانید.)

هوزریل آتش نشانی پامچال

قرقره متحرک

در مواقعی که امکان نصب شیلنگ‌های اتش‌نشانی وجود ندارد و یا برای کمک به اطفای سریع‌تر حریق نیاز به شیلنگ‌های بیشتری است، می‌توان از قرقره متحرک استفاده کرد. این محصول در سیستم اطفا حریق پامچال، مجهز به شیلنگ 3/4 اینچی است که در فشار کاری 12 بار و فشار آزمون 30 بار مقاومت دارد. برای این هوزریل چرخدار از نازل چرخشی سه حالته استفاده شده که مقاوم به ضربه است و می‌تواند آب را به صورت جت یا اسپری پخش کند.

از این محصول می‌توان برای اطفای حریق، آبیاری و شست‌وشواستفاده کرد.

(با کابل نسوز اعلام حریق و ویژگی‌ها و اهمیت استفاده از آن آشنا شوید.)

قرقره متحرک در سیستم اطفا حریق پامچال

سیستم اطفا حریق پامچال: جعبه آتش نشانی

یکی از محصولات کاربردی گروه صنعتی پامچال، جعبه‌های آتش نشانی است که معمولا از آنها برای نگهداری شلنگ و قرقره آتش‌نشانی، کپسول آتش نشانی یا سایر تجهیزات اطفا حریق استفاده می‌شود. فایرباکس برای بهره‌برداری از ذخایر آب و خاموش کردن آتش در مراحل اولیه‌ی آن کاربرد دارد. این محصول معمولا به صورت روکار یا توکار تعبیه می‌شود و با رنگ قرمز، کاملا مشخص و قابل شناسایی است.

گروه صنعتی پامچال، جعبه‌های اتش نشانی را در جنس‌های مختلف استیل و فولادی و همینطور در انواع جعبه آتش نشانی دو طبقه، تک کابین، دو کابین و غیره تولید می‌کند.

(از مطلب پنل اعلام حریق بازدید کنید.)

جعبه آتش نشانی یا فایرباکس پامچال

سیستم اطفا حریق پامچال: کپسول‌های خاموش‌کننده

کپسول‌های آتش نشانی یکی از تجهیزات مهم برای اطفای حریق هستند. نگهداری از کپسول آتش نشانی در خودرو، انتخاب کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه، کپسول آتش‌نشانی برای پارکینگ، اتاق سرور و غیره، با توجه به مواد قابل احتراق با یکدیگر متفاوت هستند. گروه صنعتی پامچال در لیست تجهیزات خود برای سیستم اطفا حریق پامچال، انواع مختلفی از کپسول‌های خاموش کننده تولید می‌کند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

کپسول آتش نشانی در سیستم اطفا حریق پامچال

کپسول پودر و گاز پامچال دارای پایه‌ی چرخ‌دار

خاموش کننده های پودری متشکل از پودر خشک هستند که با گاز نیتروژن تحت فشار قرار می‌گیرد. با پخش شدن پودر خاموش کننده روی حریق، واکنش‌های شیمیایی انجام می‌شود که باعث انبساط و بسته شدن پودر می‌شود. به این ترتیب لایه‌ای محافظ روی حریق ایجاد می‌شود و از رسیدن اکسیژن به آن جلوگیری می‌شود.

گروه صنعتی پامچال کپسول آتش نشانی پودر و گاز را در دو نوع 25 کیلویی و 50 کیلویی تولید می‌کند. نوع گاز استفاده در این کپسول‌ها گاز ازت با خلوص بسیار بالا است و کپسول‌ها می‌توانند در فشار بین 16 تا 17.5 بار کار کنند. جنس بدنه‌ی این کپسول‌ها از فولاد است که باعث می‌شود کپسول مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته باشد.

برای عملکرد درست کپسول‌ها در شرایط اضطراری لازم است کنترل قطعات کپسول به صورت سالانه انجام شود و تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی نیز هر دو سال یکبار انجام شود.

(در مورد نصب سیستم اعلام حریق در خانه سالمندان مطالعه کنید.)

کپسول اطفا حریق پودر و گاز پامچال

کپسول‌های آتش نشانی معمولی پامچال

سایر کپسول‌های آتش نشانی پودر و گاز پامچال که در انواع 12، 6، 4، 3، 2 و 1 کیلوگرمی تولید می‌شوند، برای نصب روی دیوار مناسب هستند. این کپسول‌ها نیز متشکل از پودر خاموش کننده و گاز ازت با خلوص بالا برای فشرده‌سازی پودر هستند. برای عملکرد درست کپسول‌ها لازم است نکات شارژ کپسول آتش نشانی را مطالعه کنید، چرا که گذشتن از تاریخ مصرف کپسول آتش نشانی باعث می‌شود این خاموش‌کننده‌ها دیگر کارآیی لازم را برای اطفای حریق نداشته باشند.

کپسول آتش نشانی پامچال

خرید سیستم اطفا حریق پامچال

امروزه خرید سیستم اعلام حریق مانند سیستم اعلام حریق متعارف یا سیستم اعلام حریق آدرس پذیر، بسیار رایج است. ساختمان‌های اداری، تجاری، صنعتی و حتی مسکونی ملزم به نصب سیستم اعلام حریق و دتکتور اعلام حریق هستند تا با شناسایی نشانه‌های آتش در مراحل اولیه، بتوان از گسترش آن جلوگیری کرد. در کنار این سیستم‌ها، مالکان و مدیران می‌توانند از سیستم اطفا حریق سقفی و همینطور سیستم اطفا حریق آبی، سیستم اطفا حریق گازی، سیستم های اطفا حریق اتوماتیک فوم و همینطور اسپرینکلر آتش نشانی استفاده کنند تا سیستم به طور اتوماتیک آتش را خاموش نماید. صمنا شما می‌توانید لیست قیمت سیستم اعلام حریق را در فایرفایت چک کنید.

با این حال، تجهیزات دیگری مانند کپسول‌های آتش‌نشانی، جعبه‌های آتش‌نشانی، هوزریل و غیره نیز برای اطفای حریق بسیار کاربردی هستند. با خرید سیستم اطفا حریق پامچال و تجهیزات این برند ایرانی می‌توانید همیشه مجهز بوده و در صورت وقوع حریق، سریعا نسبتا به اطفای آن اقدام کنید.

منبع مطلب

خرید سیستم اطفا حریق پامچال

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم