سیستم اطفا حریق فلیم گارد: معرفی انواع تجهیزات اعلام حریق فلیم گارد + عکس

سیستم اطفا حریق فلیم گارد

نصب سیستم اطفا حریق از جمله اسپرینکلرهای آتش‌نشانی، راهی بسیار کاربردی برای مبارزه با آتش در محیط‌هایی مانند انبارها، کارخانه‌ها، ساختمان‌های اداری، مسکونی و غیره است. در این مطلب اعلام حریق آرات تصمیم داریم به معرفی یک شرکت انگلستانی تولیدکننده‌ی سیستم‌های اعلام و اطفا حریق بپردازیم. با ما همراه باشید تا با سیستم اطفا حریق فلیم گارد آشنا شوید.

معرفی شرکت فلیم گارد (Flameguard)

شرکت فلیم گارد یکی از تولیدکنندگان سیستم‌های اعلام و اطفا حریق است که در بازار جهانی به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است. این شرکت با بهره‌وری از نوآوری و فناوری‌های مدرن، همیشه راه‌حل‌های مقرون به صرفه و قابل‌اعتمادی را برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای تشخیص و حفاظت از آتش ارائه می‌کند.

گروه اعلام و اطفا حریق فلیم گارد در سال 2017 ثبت شده و طیف متنوعی از محصولات و خدمات اعلام حریق، سیستم اطفا حریق فلیم گارد، شیرآلات و کنترل‌ها و سایر محصولات صنعتی را ارائه می‌دهد.

(در مورد نگهداری از کپسول آتش نشانی در خودرو نیز مطالعه کنید.)

معرفی شرکت فلیم گارد

محصولات شرکت فلیم گارد

این شرکت راه‌حل‌های حفاظت از آتش مانند دتکتور دودی، دتکتور حرارتی، کابل نسوز اعلام حریق و کابل‌های معمولی، شستی اعلام حریق و غیره را برای سیستم اعلام حریق متعارف و سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر یا هوشمند ارائه می‌دهد. سیستم اطفا حریق فلیم گارد نیز شامل محصولاتی مانند اسپرینکلر اتش نشانی، سیستم اطفا حریق فوم، سیستم اطفا حریق آبی، هوزریل آتش نشانی، پمپ آب، دریچه‌ها و هیدرانت آتش نشانی می‌شود. در ادامه به معرفی تجهیزات متنوع سیستم اطفا حریق فلیم گارد می‌پردازیم.

فلیم گارد از کیفیت بسیار بالا برخوردار است و محصولات خود را با نیازهای سخت‌ترین محیط‌های صنعتی منطبق می‌سازد. بعلاوه سیستم اعلام و اطفا حریق فایرگارد دارای گواهینامه‌ی استانداردهای جهانی برای عملکرد و ایمنی هستند.

(در مورد رفع بوق ممتد دتکتورهای دودی مطالعه کنید.)

تجهیزات اطفا حریق فلیم گارد

سیستم اطفا حریق فلیم گارد: اسپرینکلر آتش نشانی

اسپرینکلرها یکی از تجهیزات خاموش‌کننده حریق هستند که با استفاده از لوله‌کشی به یک منبع تامین آب متصل هستند. این سیستم‌ها می‌توانند به طور اتوماتیک حرارت ناشی از حریق را تشخیص داده و فعال شوند اما برای تشخیص بهتر معمولا با دتکتورهای حرارتی متصل می‌شوند. با فعال شدن اسپرینکلر، سیستم فعال شده و آب روی حریق پاشیده می‌شود.

اسپرینکلرهای پایین زن و بالازن فلیم گارد مدل FL100P

اسپرینکلرهای پایین زن و بالازن فلیم گارد با واکنش سریع همراه هستند. این اسپرینکلرها دارای محفظه‌ی شیشه‌ای هستند. در اسپرینکلرهای پایین زن که محفظه‌ی شیشه‌ای قرمز دارند، دمای فعالسازی 68 درجه‌ی سانتی‌گراد یا 155 درجه‌ی فارنهایت است و در اسپرینکلرهای بالازن با محفظه‌ی شیشه‌ای سبز، دمای فعالسازی 93 درجه‌ی سانتی‌گراد یا 200 درجه‌ی فارنهایت خواهد بود.

اتصالات رزوه در این تجهیزات با استاندازد ISO7/1 مطابقت دارد. انتخاب اسپرینکلر آتش‌نشانی مناسب با توجه به قوانین NFPA 13 و بر اساس محل نصب، میزان خطر و سایر الزامات انجام می‌شود

(در مورد سیستم اطفا حریق در قطار بیشتر بخوانید.)

اسپرینکلر آتش نشانی فلیم گارد flameGuard

اسپرینکلرهای نوع فلش سریع (Flush Type)

اسپرینکلر نوع QR یا واکنش سریع (Quick Response) یکی از انواع سیستم اطفا حریق فلیم گارد است که مکانیزم آن مشابه با اسپرینکلرهای استاندارد است اما تفاوت متمایزکننده‌ی آن، این است که نوع واکنش سریع به گرمای ناشی از آتش به سرعت واکنش نشان می‌دهد و در نتیجه زمان عملیات سریع‌تر می‌شود.

اسپرینکلر نوع واکنش سریع برای اهداف و کاربردهایی که نیاز به واکنش فوری برای اطفای حریق وجود دارد، بسیار مناسب است.

(پیشنهاد می‌کنیم از مطلب کپسول آتش نشانی مناسب آشپزخانه نیز بازدید کنید.)

اسپرینکلر فلش تایپ استاندارد

اسپرینکلر نوع SR یا استاندارد (Standard Response) سیستم اطفا حریق فلیم گارد از عنصر ذوب آلیاژی خاصی استفاده می‌کند. زمانی که گرما و حرارت ناشی از آتش سوزی به دمای عملیاتی اسپرینکلر می‌رسد، عنصر ذوب‌شونده، ذوب می‌شود و منحرف‌کننده برای پاشش سریع آب به طور اتوماتیک به سمت پایین خارج می‌شود.

اسپرینکلر استاندارد سیستم اطفا حریق فلیم گارد

سایر اسپرینکلرها و تجهیزات در سیستم اطفا حریق فلیم گارد

سایر محصولات در سبد سیستم اطفا حریق فلیم گارد شامل اسپرینکلرهای افقی دیواری، اسپرینکلرهای مخفی، اسپرینکلرهای آب و فوم، شیرهای کاهش فشار و غیره می‌شود. اسپرینکلرهای دیواری یا بغل زن فلیم گارد مناسب مکان‌هایی هستند که امکان نصب اسپرینکلرهای سقفی وجود ندارد.

اسپرینکلرهای مخفی فلیم گارد نیز از نوع استاندارد و پاسخ سریع دارای حباب شیشه‌ای حساس به حرارت هستند که برای نصب روی سیستم‌های لوله مخفی طراحی شده است که ظاهر سقف اهمیت بالایی دارد.

(از مطلب سیستم اعلام و اطفا حریق کارخانه بازدید کنید.)

تجهیزات اطفا حریق فلیم گارد

سیستم اطفا حریق فلیم گارد: محصولات فوم خاموش کننده

فوم ضد حریق فلیم گارد

فوم ضد حریق فلیم گارد نوعی خاموش کننده پایدار برای محیط زیست برای آتش‌سوزی‌های کلاس A است. کنستانتره فوم Fire-Break آب را مرطوب‌تر می‌سازد و باعث نفوذ سریع‌تر آب به زیرلایه‌ی مواد در حال اشتعال شده و با انبساط کف کنترل شده، باعث کنترل و اطفای هرچه سریع‌تر آتش می‌شود. این محصول همچنین ابزاری ضروری برای مدیریت آب است. با تجهیزات مناسب و کنستانتره‌ی فوم Fire-Break می‌توان منبع آب را حداقل 10 برابر حجم آن افزایش داد.

کنستانتره فوم Fire-Break برای آتش‌سوزی‌های کلاس A از جمله چوب، کاغذ، زغال سنگ و لاستیک طراحی و استفاده می‌شود.

(در مورد دتکتور دودی یونیزاسیون بیشتر بدانید.)

فوم ARCTIC FOAM

فوم‌های نوع AFFF یا Aqueous Film Forming Foam و همینطور فوم‌های AFFF مبتنی بر کنستانتره نوع الکل (AFFF/ATC) برای آتش‌سوزی‌های کلاس B مورد استفاده قرار می‌گیرد. کنستانتره فوم ARCTIC فاقد هر گونه PFOS است و با در نظرگرفتن ایمنی و عملکرد فرموله شده است.

سیستم اطفا حریق فلیم گارد و معرفی فوم خاموش کننده

فوم RE-HEALING

این کنستانتره فوم بدون فلوئور سازگار با محیط زیست است و برای آتش‌سوزی کلاس B طراحی و ساخته می‌شود. این فوم که از محصولات سیستم اطفا حریق فلیم گارد است، با نوآوری در فوم آتش‌نشانی است که با استفاده از فناوری کنستانتره فوم مصنوعی با کارآیی بالا فرموله شده است و جایگزینی برای کنستانتره‌های فوم سنتی مانند AFFF، AR-AFFF و فوم‌های Fluor-Protein طراحی شده است.

فوم آتش نشانی فلیم گارد

سیستم اطفا حریق فلیم گارد: نازل‌های اتش نشانی

نازل فوم و آب فلیم گارد از دسته محصولاتی هستند که برای مهار سریع آتش و شعله‌ها، فوم را روی آتش می‌ریزند و از احتراق مجدد آتش و سوختن مواد جلوگیری می‌کنند. نازل مه (Fognozl) محصول دیگری از سیستم اطفا حریق فلیم گارد است که آب را سرعت کم و با قطعات بسیار ریز پخش می‌کند و برای اطفای حریق در مناطق بسته مانند کانال، محفظه‌ی موتور و نوار نقاله استفاده می‌شود.

نازل‌های دیگری نیز به شکل افقی هستند که آب یا فوم را به صورت 360 درجه پخش می‌کنند و برای خنک کردن آتش یا تشکیل لایه‌ای از آب استفاده می‌شوند. ترموکول (THERMOCOOL) نیز محافظت در برابر قرار گرفتن در معرض فولاد سازه‌های افقی یا عمودی و سایر سطوح صاف را فراهم می‌کند. الگوی خاص توزیع آب در این نازل‌ها از هدر رفتن بیش از حد آب مشابه با نازل‌های معمولی جلوگیری می‌کند.

(پیشنهاد می‌کنیم از مطلبی که در مورد انتخاب سیستم اعلام حریق مناسب نوشته‌ایم، بازدید کنید.)

سیستم اطفا حریق فلیم گارد: نازل آتش نشانی

خرید سیستم اطفا حریق فلیم گارد

علاوه بر نصب سیستم‌های اعلام حریق و تجهیزات اعلام حریق مهمی مانند دتکتور اعلام حریق و پنل مرکزی، نصب سیستم اطفا حریق نیز می‌تواند برای محافظت در برابر حریق به ویژه در ساختمان‌هایی با ریسک آتش‌سوزی بالا بسیار مهم باشد. از این رو مالکان می‌توانند نسبت به نصب انواع سیستم اطفا حریق سقفی و همینطور اسپرینکلرهای آتش اقدام کنند. مرکز اعلام حریق آرات به عنوان مرجع فروش انواع سیستم اعلام و اطفا حریق فعالیت می‌کند . شما می‌توانید لیست قیمت سیستم اعلام حریق را در این سایت مشاهده کرده و در صورت تصمیم به خرید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید.

منبع مطلب

خرید سیستم اطفا حریق فلیم گارد

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم