اعلام حریق ایرانی

اعلام حریق ایرانی

معرفی سیستم‌های اعلام حریق ایرانی

در ایران نیز استفاده از سیستم‌های اعلام حریق مانند بسیاری از کشورهای دیگر برای تامین امنیت مالی و جانی الزامی است. حتی دریافت پایان کار در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی نیاز به تاییدیه آتش‌نشانی دارد. به طور مثال تمام ساختمان‌های 5 طبقه به بالا، برای اخذ مجوز پایان کار ملزم به نصب سیستم اعلام حریق هستند. سازمان آتش نشانی نیز تاییدیه را به مجهز بودن ساختمان به سیستم‌های اعلام حریق مورد تایید خود منوط کرده‌است. سیستم‌های اعلام حریق ایرانی چند سالی هست که در زمینه سیستم‌های متعارف وارد رقابت با نمونه‌های خارجی شده‌اند، حتی اخیرا برخی برندهای اعلام حریق ایرانی سیستم‌های اعلام حریق پیشرفته و کنترل پذیر را هم جهت احراز استاندارد به سازمان‌های مربوطه ارائه کرده‌اند که نشانه پیشرفت در زمینه توسعه‌ی سیستم‌های اعلام حریق تولید داخل است.

اعلام حریق ایرانی

برندهای اعلام حریق ایرانی

سابقه‌ی تولید سیستم های اعلام حریق در ایران بسیار طولانی است. اولین کارخانجات تولید سیستم‌های اعلام حریق در ایران در حدود 30 سال پیش فعالیتشان را در شهر تبریز آغاز کردند. در حال حاضر برندهای متفاوت و زیادی در کارخانجات ایران در حال تولید هستند که شاید مهمترین و نام آشناترین آنها شرکت اعلام حریق زیتکس باشد. بسیاری از تولیدات اعلام حریق در داخل کشور به کشور های همسایه نیز صادر می شود.

با سابقه ترین و با اعلام حریق ایران عبارتند از :

  1. اعلام حریق زیتکس
  2. اعلام حریق سایان
  3. اعلام حریق تسلا
  4. اعلام حریق آریاک
  5. اعلام حریق سنس

برندهای اعلام حریق ایرانی

وضعیت تاییدیه‌های تجهیزات اعلام حریق تولید داخل چگونه است؟

سیستم‌های اعلام حریق داخلی که بالاتر نام بردیم دارای تاییدیه سازمان آتش‌نشانی تهران و نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد هستند. علاوه بر استاندارد ملی ایران، تاییدیه‌های بین‌المللی نظیر Dedal اروپا نیز تولیدات ایرانی را تایید کرده‌اند. کیفیت تجهیزات اعلام حریق ایرانی به گونه‌ای است که از نظر نگارنده برای پروژه‌های مسکونی به شرط حفظ شرایط نگهداری کاملا مکفی است و مصرف‌کننده نیاز به هزینه‌های بیشتر برای تهیه تجهیزات اروپایی ندارد. شرکت اعلام حریق زیتکس به طور مثال با تاسیس آزمایشگاه تخصصی تجهیزات اعلام حریق، کیفیت محصولات خود و سایر تولیدکنندگانی که تمایل داشته باشند را افزایش داده و در مقایسه با برندهای اروپایی کارایی مناسب و قیمت اقتصادی‌تری ارائه می‌کند.

سیستم‌های اعلام حریق ایرانی استاندارد

آیا سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر تولید داخلی داریم؟

در ابتدا در ایران تنها سیستم های اعلام حریق متعارف تولید می‌شدند. درسال‌های اخیر نیز تنها تولید کننده‌ی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر سنس را تولید شد که تاکنون موفق به اخذ تاییدیه از سوی سازمان استاندارد و سازمان آتش نشانی نشده است. اعلام حریق زیتکس ایران نیز محصولات آدرس پذیر خود را روانه بازار کرده و این تولید کننده نیز منتظر دریافت تاییدیه‌ها از سمت مراجع مربوطه هستند. شرکت اعلام حریق تسلا هم، محصولات آدرس پذیر را تولید کرده اما فعلا به مرحله تایید و  تولید انبوه نرسیده است.

توجه داشته باشید سیستم‌های آدرس پذیر بیشتر مناسب مکان‌های بزرگ و با پیچیدگی بالا هستند. جهت ساختمان‌های مسکونی و پروژه‌های کوچک استفاده از سیستم‌های متعارف توصیه شده چرا که دارای نصب و استفاده آسان‌تری بوده و قیمت آن نیز مناسب‌تر است.

انواع اعلام حریق ایرانی

 قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی

در کل سیسستم‌های اعلام حریق داخلی نسبت به برندهای خارجی قیمت مناسب‌تری دارند. در صورت تمایل برای خرید سیستم اعلام حریق ایرانی توصیه می شود از برندهای مورد تایید سازمان آتش‌نشانی استفاده شود. در بین برندهای داخلی برند زیتکس نزدیک‌ترین برند به کسب نشان استاندارد محصولات آدرس‌پذیر هوشمند خود است و محصولات آن در مقایسه با سایر رقبا کیفیت بالاتری دارد. با کلیک بر روی لینک‌های زیر می توانید لیست قیمت سیستم‌ها اعلام حریق ایرانی مورد تایید آتش‌نشانی را مشاهده نمایید. لیست قیمت‌های ارائه‌شده قیمت مصرف‌کننده است، جهت دریافت تخفیف‌های همکاری با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

خرید اعلام حریق ایرانی

مرکز اعلام حریق آرات تمامی برند‌های ایرانی در زمینه تولید سیستم‌های اعلام حریق را جهت ارائه به همکاران محترم در کل کشور فراهم آورده است. برای اطلاع از تخفیف همکاری برندها، وضعیت موجودی انبار و یا طرح هرگونه مساله‌ای که به نحوی به خرید و فروش تجهیزات و دتکتورهای اعلام حریق ایرانی یا خارجی مرتبط است، با شماره ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم