سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system
سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system
سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system
سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system

سیستم اعلام حریق آریاک – Ariak Fire alarm system

شرکت  اعلام حریق آریاک فعالیت خود را از سال 1367 آغاز کرد و با عنوان آریاک الکتریک تهران به ثبت رسید. این شرکت با سال‌ها تجربه در طراحی، تولید، مشاوره و اجرای سیستم‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند. بهره‌مندی از آزمایشگاه‌های تخصصی و مجهز و منطبق بودن بر استانداردهای معتبر اروپایی و ملی این برند ایرانی را یکی از برندهای شناخته شده و محبوب ساخته است. شرکت آریاک تنها سیستم‌های متعارف تولید می‌کند و در لیست تجهیزات خود سیستم آدرس‌پذیر ندارد. تجهیزات این شرکت مورد تایید سازمان آتش‌نشانی ایران نیز هست.

راهنمای خرید سریع محصولات اعلام حریق آریاک

لیست قیمت سیستم اعلام حریق متعارف آریاک
لیست قیمت سیستم
اعلام حریق آریاک
تجهیزات اعلام حریق استاندارد آتش‌نشانی
تجهیزات اعلام حریق
استاندارد آتش‌نشانی

محصولات اعلام حریق آریاک

پنل مرکزی اعلام حریق آریاک

پنل مرکزی اعلام حریق آریاک

پنل‌های اعلام حریق آریاک در مدل‌های تک زون، 6-2  زون، 14-8  زون و 28-16  زون تولید می‌شوند. این پنل‌ها دارای نشان استاندارد ملی ایران نیز هستند. کنترل پنل اعلام حریق آریاک قابل گسترش است و کارت‌های آن را می‌توان جدا و تعویض کرد. بعلاوه امکان اضافه کردن کارت آژیر برای خروجی آژیر اختصاصی برای هر زون نیز وجود دارد.

دتکتور اعلام حریق آریاک

دتکتور اعلام حریق آریاک

انواع دتکتورهای اعلام حریق آریاک شامل دتکتورهای دود فوتوالکتریک 12، 24 و 48 ولت رله‌دار، دتکتور دود فوتوالکتریک 220 ولت موضعی، دتکتورهای دودی یونیزاسیون 220، 24، 48 و 12 ولت است. دتکتورهای مورد استفاده در سیستم‌های امنیتی از نوع 12 ولت و 4 سیمه باید باشند. دتکتور 12 ولت رله‌دار آریاک مناسب استفاده در سیستم‌های امنیتی است. از خروجی رله‌ی این دتکتور می‌توان برای راه‌اندازی یک آژیر مرکزی استفاده کرد.

شستی اعلام حریق آریاک

شستی اعلام حریق آریاک

یکی از لوازم جانبی‌های سیستم اعلام حریق آریاک، شستی است. در صورت وقوع حریق می‌توان از شستی‌های آریاک نصب شده در راه‌های خروجی و راه‌پله‌ها استفاده کرد. شستی‌های اعلام حریق آریاک در ارتباط با کنترل پنل هستند و با فعال شدن آنها آژیر اعلام حریق فعال می‌شود. با ضربه زدن به شیشه و یا شکستن آن، فرمان خطر به کنترل پنل ارسال می‌شود.

تجهیزات خاص اعلام حریق آریاک

تجهیزات خاص اعلام حریق آریاک

شرکت اعلام حریق آریاک افزون بر تجهیزات اعلام حریق روتین، اقدام به تامین تجهیزات اختصاصی و ویژه‌ کرده است. آژیر اعلام حریق یکی از تجهیزات جانبی سیستم‌های اعلام حریق است که با ایجاد صدا وقوع حریق را اعلام می‌کند. جنس بدنه‌ی آژیر اعلام حریق آریاک از نوع ABS و غیر قابل اشتعال است. قدرت صدای آن 110-80 دسی‌بل و از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است.

سیستم اعلام حریق آریاک

شرکت آریاک فعالیت خود را از سال 1367 آغاز کرد و با عنوان آریاک الکتریک تهران به ثبت رسید. این شرکت با سالها تجربه در طراحی، تولید، مشاوره و اجرای سیستم‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند. بهره‌مندی از آزمایشگاه‌های تخصصی و مجهز و منطبق بودن بر استانداردهای معتبر اروپایی و ملی این برند ایرانی را یکی از برندهای شناخته شده و محبوب ساخته است. شرکت آریاک تنها سیستم‌های متعارف تولید می‌کند و در لیست تجهیزات خود سیستم آدرس‌پذیر ندارد. تجهیزات این شرکت مورد تایید سازمان آتش‌نشانی ایران نیز هست. در این مطلب تصمیم داریم در مورد انواع تجهیزات سیستم اعلام حریق آریاک نکاتی را بیان کنیم. لیست قیمت تجهیزات این برند را می‌توانید در صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق آریاک مشاهده کنید.

سیستم اعلام حریق متعارف آریاک

سیستم‌های اعلام حریق متعارف به عنوان سیستم هشدار سریع حریق برای ساختمان‌های مسکونی یا کاربری‌های کوچک طراحی شده‌اند. این سیستم‌ها نسبت به سیستم آدرس‌پذیر قیمت کمتری دارند و به همین خاطر طرفدار و کاربری مخصوص خود را دارند. در سیستم‌های متعارف امکان تشخیص محل دقیق دتکتور یا شستی فعال شده وجود ندارد و تنها می‌توان زون یا منطقه‌ی وقوع حریق را شناسایی کرد. در صورت وقوع آتش‌سوی در محل این سیستم‌ها فعال شده و آلارم را به صدا در می‌آورند. برای پیدا کردن محل دقیق آتش‌سوزی، باید تمام منطقه (زون) مورد نظر مورد جستجو قرار گیرد.

پنل‌های اعلام حریق آریاک

پنل‌های اعلام حریق آریاک در مدل‌های تک زون، 6-2 زون، 14-8 زون و 28-16 زون تولید می‌شوند. این پنل‌ها دارای نشان استاندارد ملی ایران نیز هستند. کنترل پنل اعلام حریق آریاک قابل گسترش است و کارت‌های آن را می‌توان جدا و تعویض کرد. بعلاوه امکان اضافه کردن کارت آژیر برای خروجی آژیر اختصاصی برای هر زون نیز وجود دارد. روی این پنل‌ها به تعداد زون‌ها چراغ وجود دارد. چراغ نمایش وضعیت زون‌ها، آژیرها و عیوب داخلی دستگاه را می‌توانید روی این پنل‌ها مشاهده کنید. امکان غیرفعال کردن هر یک از زون‌ها و تست مجموعه‌ی اعلام حریق روی این پنل وجود دارد. بعلاوه می‌توان پنل اعلام حریق آریاک را به تلفن‌کننده‌ی خودکار متصل کرد. منبع تغذیه‌ی پنل‌های متعارف آریاک برق 24 ولتی است و برای مواقع اضطراری و قطع برق باید دو باتری 12 ولتی متناسب با شرایط دستگاه استفاده شود. در صورت قطع باتری یا نامرغوب بودن آن، وضعیت آن روی پنل نمایش داده می‌شود. از قابلیت‌های دستگاه کنترل مرکزی آریاک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • امکان اضافه کردن خروجی آژیر برای هر یک از زون‌ها
 • امکان اتصال تلفن‌کننده‌ی خودکار
 • امکان غیرفعال کردن دلخواه هر یک از زون‌ها
 • تشخیص قطعی یا اتصالی در مسیر زون‌ها و یا خط آژیر
 • نمایش وضعیت تغذیه و باتری‌ها و غیره

پنل اعلام حریق آریاک

دتکتورهای دودی آریاک

انواع دتکتورهای اعلام حریق آریاک شامل دتکتورهای دود فوتوالکتریک 12، 24 و 48 ولت رله‌دار، دتکتور دود فوتوالکتریک 220 ولت موضعی، دتکتورهای دودی یونیزاسیون 220، 24، 48 و 12 ولت است. دتکتورهای مورد استفاده در سیستم‌های اعلام حریق معمولا 24 ولت هستند و تنها با مرکز اعلام حریق می‌توانند کار کنند. بعلاوه دتکتورهایی که همراه با سیستم‌های امنیتی کار می‌کنند تنها با نوع خاصی از دتکتورها سازگاری دارند. دتکتورهای مورد استفاده در سیستم‌های امنیتی از نوع 12 ولت و 4 سیمه باید باشند. دتکتور 12 ولت رله‌دار آریاک مناسب استفاده در سیستم‌های امنیتی است. از خروجی رله‌ی این دتکتور می‌توان برای راه‌اندازی یک آژیر مرکزی استفاده کرد. دتکتور 24 ولت رله‌دار آریاک مناسب استفاده به همراه سیستم‌های اعلام حریق است. این دتکتور علاوه بر ارتباط با پنل مرکزی نی‌تواند به صورت مستقل دستگاه جانبی نزدیک خود را راه بیاندازد. دتکتور دودی 48 ولت رله‌دار آریاک نیز مانند دو مدل قبلی قابلیت راه‌اندازی دستگاه‌های جانبی خود را دارد. شرکت آریاک تنها شرکتی است که دتکتورهای 48 ولت تولید می‌کند. دتکتور دودی آریاک مدل APD 24 مناسب تشخیص آتش‌های دودزا است و برای نصب در اماکن عمومی، کارخانه‌ها و منازل مسکونی مناسب است. این دتکتور به همراه سیستم اعلام حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل دیگر مشابه با این مدل، دتکتور مدل آریا است که تنها از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند. دتکتورهای دودی آریاک دارای یک چراغ LED هستند که در شرایط معمولی هر 5 ثانیه چشمک می‌زند. در صورت فعال شدن دتکتورها این چراغ به صورت مداوم روشن می‌ماند و پس از برطرف شدن دود و ریست دستگاه دوباره به حالت معمول بازمی‌گردند.

دتکتور دود موضعی آریاک

دتکتور 220 ولت موضعی آریاک بدون نیاز به پنل مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دتکتورها دارای آژیر هستند که در صورت فعال شدن دتکتور، آژیر آنها به صدا درمی‌آید. این دتکتور نیاز به تغذیه‌ی 220 ولتی دارد. باتری پشتیبان برای دتکتور موضعی آریاک یک باتری 9 ولتی کتابی است که در مواقع ضروری و قطع برق، دتکتور را روشن نگه می‌دارد. بعلاوه این دتکتور نیز دارای خروجی رله است و دستگاه‌هایی مانند تلفن‌کننده، شیر برقی و وسایل دیگر را می‌توان به آن متصل کرد.

دتکتورهای حرارتی آریاک

انواع دتکتورهای حرارتی اعلام حریق آریاک شامل دتکتور حرارتی 12، 24 و 48 ولت رله‌دار، دتکتور حرارتی 24 ولت و دتکتور موضعی 220 ولت است. دتکتورهای حرارتی دما ثابت آریاک در مدل‌های 12، 24 و 48 ولت رله‌دار هستند. این دتکتورها پس از برقراری تغذیه آماده‌ی فعالیت می‌شوند. با رسیدن دما به یک دمای از پیش تعیین‌شده ( 65 درجه‌ی سانتی‌گراد) این دتکتور فعال می‌شود و چراغ LED روی آن به حالت روشن ثابت درمی‌آید. با کاهش دما دتکتور به صورت خودکار به حالت اولیه برمی‌گردد. دتکتور حرارتی دما افزایشی آریاک مناسب تشخیص آتش‌هایی با شعله‌ی زیاد و گرمازا مناسب است. این دتکتورها برای محیط‌هایی مانند پارکینگ‌ها مناسب است که در آن افزایش ناگهانی دما وجود دارد. دتکتورهای دما افزایشی در مقایسه با دتکتورهای دما ثابت با سرعت بیشتری حریق را تشخیص می‌دهند.

دتکتور حرارت موضعی آریاک

این دتکتور دارای تغذیه‌ی 220 ولت و باتری بک‌آپ و خروجی رله است. از این دتکتور می‌توان بدون استفاده از سیستم اعلام حریق استفاده کرد. از ویژگی‌های دتکتور آریاک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • دارای بازر داخلی
 • نمایش وضعیت تغذیه
 • دارای شارژر کنترل شده برای باتری‌ها
 • دارای خروجی رله برای اتصال شیر برقی یا هر دستگاه دیگر
 • امکان تست عملکرد دستگاه و غیره

دتکتور گاز آریاک

دتکتور گاز 24 ولت آریاک و دتکتور گاز موضعی آریاک وسیله‌ای مناسب برای تشخیص گازهای شهری و مایع، گازهای آتش‌زا مانند پروپان، ایزوبوتان و الکل است و به همراه سیستم اعلام حریق کار می‌کند. از این دتکتور می‌توان در اماکن عمومی، ساختمان‌های مسکونی، تاسیسات و کارخانه‌ها استفاده کرد. این دتکتور دارای یک چراغ LED است که هر 5 ثانیه یکبار چشمک می‌زند. با تشخیص نشت گاز چراغ این دتکتور به صورت ثابت روشن می‌ماند و با ریست کردن دستگاه دوباره به وضعیت اولیه‌ی خود بازمی‌گردد. از آنجایی که جریان خط اعلام حریق برای فعال ساختن دتکتورهای گازی کافی نیست این دتکتورها نیاز به تغذیه‌ی بیرونی دارند و از سیستم تغذیه نمی‌شوند.
دتکتور اعلام حریق آریاک

شستی اعلام حریق آریاک

یکی از لوازم جانبی‌های سیستم اعلام حریق آریاک، شستی است. در صورت وقوع حریق می‌توان از شستی‌های نصب شده در راه‌های خروجی و راه‌پله‌ها استفاده کرد. شستی‌ها در ارتباط با کنترل پنل هستند و با فعال شدن آنها آژیر اعلام حریق فعال می‌شود. با ضربه زدن به شیشه و یا شکستن آن، فرمان خطر به کنترل پنل ارسال می‌شود. ولتاژ تغذیه‌ی شستی‌های اعلام حریق آریاک در حالت عادی 30 ولت و در زمان فعال شدن 16 ولت است. پس از برقراری اتصالات و روشن کردن کنترل پنل می‌توان درب شستی را با پیچ و بدون شکستن شیشه‌ی آن باز کرد و صحت عملکرد آن را مورد بررسی قرار داد. آریاک شستی‌های خود را در دو مدل شستی‌های معمولی و شستی چراغ‌دار پالسی تولید می‌کند.

آژیر و آژیر فلاشر آریاک

آژیر اعلام حریق یکی از تجهیزات جانبی سیستم‌های اعلام حریق است که با ایجاد صدا وقوع حریق را اعلام می‌کند. جنس بدنه‌ی آژیر اعلام حریق آریاک از نوع ABS و غیر قابل اشتعال است. در این آژیر از صفحه‌‌ی پیزو برای تولید صدا استفاده شده است و قدرت صدای آن 110-80 دسی‌بل و از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است. آژیر یکی از هشداردهنده‌های سیستم اعلام حریق است که به‌صورت صوتی عمل می‌کند. آژیر آریاک نیز دارای تأییدیه آتش‌نشانی است. جنس بدنه این محصول از ABS می‌باشد و برای تولید صدا از صفحه پیزو استفاده می‌کند. میزان قدرت صدای این آژیر ۸۰ تا ۱۱۰ دسیبل است و به همین دلیل از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار می‌باشد.
شستی اعلام حریق آریاک

تلفن‌کننده‌های آریاک

آریاک تلفن‌کننده‌های خود را در دو نوع تلفن‌کننده‌ی خودکار ده حافظه‌ی سخنگو و تلفن‌کننده‌ی خودکار ده حافظه‌ی آژیری تولید و به بازار عرضه می‌کند. تلفن‌کننده‌ی سخنگو برای ارتباط خودکار هوشمند در سیستم‌های اعلام حریق و سیستم‌های امنیتی بکار برده می‌شود و پیام ضبط شده را به تلفن و موبایل ثبت شده روی آن ارسال می‌کند. از ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • دارای حافظه برای 10 شماره تلفن 16 رقمی
 • قابلیت ضبط پیام‌ها به مدت 30 ثانیه
 • امکان نمایش شماره تلفن‌های ثبت شده
 • دارای حافظه‌ی دائمی و غیره

نصب سیستم اعلام حریق آریاک

در نصب سیستم‌های اعلام حریق باید در نظر داشته باشید که کنترل پنل باید نزدیک درب خروجی نصب شود تا آتش‌نشانان بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. یک دتکتور برای حفاظت از پنل مرکزی باید در نزدیکی آن قرار داده شود و سایر دتکتورها و شستی‌های اعلام حریق در مکان‌های مناسبی که از پیش تعیین شده‌اند، نصب می‌گردند. برای نصب سیستم‌های اعلام حریق آریاک و سایر برندها بهتر است از افراد متخصص در این زمینه بهره بگیرید تا از مشکلات و اختلال در عملکرد درست سیستم، پیشگیری کرده باشید. آژبرفلاشرها باید در جایی نصب شوند که در معرض دید همه‌ی افراد قرار گیرند و بعلاوه شستی‌های اعلام حریق نیز باید جایی نصب شوند که دسترسی به آنها آسان باشد. پس از نصب تمام تجهیزات صحت عملکرد هر کدام از آنها باید به صورت جداگانه بررسی شود. برای بررسی دتکتورهای دودی می‌توانید از اسپری دود استفاده کنید.
آژیر اعلام حریق آریاک

لیست قیمت برای مصرف کننده

برای با خبر شدن از تخفیف های همکاری با ما تماس بگیرین.

تماس برای اطلاع از تخفیف همکاری

برندهای اعلام حریق متعارف ایرانی

ارسال سریع
ارسال سریع
گارانتی کالا
گارانتی کالا
قیمت مناسب
قیمت مناسب

نمایندگی شرکت اعلام حریق آریاک

مرکز اعلام حریق آرات در جایگاه نمایندگی رسمی اعلام حریق آریاک (Ariak) مستقر در تهران آماده ارائه خدمات مشاوره و فروش تجهیزات اعلام حریق آریاک به همکاران محترم و مردم عزیز است. از مهم‌ترین مزایای خرید محصولات اعلام حریق از مرکز آرات، برخورداری از قیمت‌های مناسب و تخفیف‌های خوبی است که به همکاران ارائه می‌گردد. چنانچه برای خرید محصولات نیاز به مشاوره دارید، همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات آماده پاسخگویی به احتیاجات شما هستند.

تخمین قیمت

اطلاعات شما با نام و شماره تماس ثبت شد.
مبلغ کل :
0 تومان
0 تومان

فرم تخمین هزینه اعلام حریق

برای تخمین حدودی هزینه پروژه اعلام حریق خود کافی است از فرم پیش‌رو، برند و تجهیزات مدنظر خودتان را معین کنید. برای اطلاع از قیمت‌های همکاری با ما تماس بگیرید.
تخمین هزینه اعلام حریق آدرس پذیر
برای اطلاع از قیمت تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر با همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید. مرکز اعلام حریق آرات یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی عرضه تجهیزات اعلام حریق هوشمند در ایران است.

آخرین مطالب

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

در زندگی روزانه با اصطلاح هوشمند بارها مواجه می‌شویم: ساعت هوشمند، موبایل هوشمند، تلویزیون هوشمند و غیره که برای محصولاتی هوشمند بکار برده می‌شود که از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا…

اعلام حریق آرات
۲۴ شهریور ۱۴۰۱
11 دقیقه
نکات نگهداری از انواع سوپاپ

نکات نگهداری از انواع سوپاپ

سوپاپ‌ها کلید هدایت هوا یا مایعات از طریق لوله‌ها هستند و نادیده گرفتن آنها تا زمانی که دچار مشکل شوند، آسان است. با این حال، نگهداری سوپاپ می‌تواند از مشکلات…

اعلام حریق آرات
۲۰ شهریور ۱۴۰۱
5 دقیقه