محصولات اعلام حریق زیتکس

خرید محصولات اعلام حریق زیتکس

اعلام حریق زیتکس (Zitex) اولین برند ایرانی است که مرد تایید سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران قرار گرفته است. این برند ایرانی بعلاوه دارای گواهی‌نامه‌ی اروپایی Dedal هم هست. محصولات اعلام حریق زیتکس بسیار باکیفیت و با قیمت مناسب انتخابی شایسته برای کاربران محصولات اعلام حریق است. اعلام حریق زیتکس بدون شک یکی از برترین برندهای ملی در بین تجهیزات اعلام حریق است، محصولات آن از مواد باکیفیتی ساخته شده‌اند و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند. از نظر کیفیت، خطا در زمان راه‌اندازی و آلارم‌های کاذب، محصولات اعلام حریق زیتکس در نوع خود کم آزارترین و بهترین هستند.

محصولات اعلام حریق زیتکس

با انتقال تجربه و فراهم‌آوری زیرساخت‌های تکنولوژیک، شرکت زیتکس موفق به تولید این محصولات در ایران شد. محصولات زیتکس، اکنون مرزها را در نوردیده‌اند و در پروژه‌های بسیاری در بیرون از مرزهای ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برای خرید محصولات اعلام حریق زیتکس می‌توانید به سایت مرکز اعلام حریق آرات مراجعه کنید. بعلاوه برای مطالعه‌ی کاتالوگ جامع محصولات اعلام حریق زیتکس می‌توانید روی این لینک کلیک کنید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات اعلام حریق زیتکس با ما همراه باشید.

انواع محصولات اعلام حریق زیتکس

محصولات اعلام حریق زیتکس در دو دسته‌ی متعارف یا Conventional و آدرس‌پذیر یا Addressable در دسترس است که در ادامه درباره آنها به‌طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

خرید محصولات اعلام حریق زتکس

محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس اولین و تنها برند ملی آدرس‌پذیر ایرانی است که توانسته تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی را کسب کند. امکانات این سیستم آدرس پذیر فوق‌العاده و در رده‌ی بالاترین برندهای بین‌المللی است. قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای در پنل آدرس‌پذیر زیتکس پیش‌بینی شده است که این سیستم را بیش از پیش برای پروژه‌های بزرگ و صنعتی معقول می‌نماید. با توجه به اینکه این سیستم توانسته از آزمون‌های سازمان ملی استاندارد و سازمان آتش‌نشانی تهران با سربلندی بیرون آید، امید است در سال‌های پیش رو  تاییدیه‌های بین‌المللی بیشتری نصیب خود کرده و در بازارهای جهانی به عنوان یک محصول خوب مطرح شود.

محصولات اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس

در ادامه به برخی از ویژگی‌های فنی اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس خواهیم پرداخت.
پنل‌های مرکز اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس قابلیت شبکه با سایر پنل‌ها و تکرارکننده‌ها را دارد. این ارتباط به وسیله پروتکل RS-485 برقرار می‌گردد.

آدرس دهی اتوماتیک محصولات زیتکس

تجهیزات شامل دتکتورهای اعلام حریق زیتکس و آژیرهای آدرس‌پذیر و همینطور بین پنل‌ها و تکرارکننده‌ها به صورت اتوماتیک شبکه برقرار می‌گردد.

این روش در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر مانند برندهایی مثل زتا و آپولو که آدرس‌دهی به صورت دستی انجام می‌پذیرد، یا برندهایی مثل هوچیکی و دکون که آدرس‌دهی حتما نیاز به پروگرامر دارد، مزیت محسوب می‌شود. در این روش تجهیزات بر روی لوپ‌ها قرار می‌گیرند، بعد از چک شدن و نبود ایراد یا خطا فرآیند آدرس‌دهی به صورت اتوماتیک انجام می‌گیرد.

تجهیزات اعلام حریق زیتکس

نمایش گرافیکی وضعیت قطعات در پنل آدرس پذیر زیتکس

بر روی پنل آدرس‌پذیر زیتکس، لیست قطعات شامل نوع هر کدام به همراه وضعیت هر یک به صورت گرافیکی نمایش داده می‌شود.

ارتباط دو طرفه بین پنل و قطعات در سیستم آدرس پذیر زیتکس

یکی از ویژگی‌های مهم سیستم‌های آدرس‌پذیر ارتباط پیوسته بین قطعات و پنل مرکزی است. تجهیزات وضعیت خود را به صورت پیوسته برای پنل ارسال می‌کنند. به بیان دیگر پنل همواره در حال مشاهده‌ی وضعیت تجهیزات است و بدین ترتیب امکانات زیادی در اختیار بهره‌بردار قرار می‌گیرد که در ادامه  توضیح خواهیم داد.

پنل آدرس پذیر زیتکس - محصولات اعلام حریق زیتکس

قابلیت SAFE SAVING در محصولات اعلام حریق زیتکس

این قابلیت امکان گرفتن پشتیبان از تنظیمات و پیکربندی موجود روی پنل را فراهم می‌آورد. این قابلیت همچنین باعث می‌شود که اطلاعات در زمان تعویض کارت لوپ‌ها از دست نرود. بعلاوه پنل این قابلیت را دارد که بدون نیاز به کامپیوتر میانی برنامه‌نویسی و تنظیم شود.

گزارش گیری و ثبت گزارش

این پنل 10.000 رویداد را ثبت و ذخیره می‌کند، می‌توان گزارش‌گیری را از طریق چاپگر انجام داد، فایل TEXT تهیه کرد و یا روی U-DISK ذخیره کرد.

قابلیت پیدا کردن ایراد در سیم کشی

مشخص کردن نقطه‌ی دقیق محل آسیب سیم‌کشی با مشخص کردن سیم‌کشی مثبت و منفی امکان‌پذیر است.

محصولات زیتکس (Zitex)

قابلیت تغییر در ویژگی ها از پنل مرکزی زیتکس

برای اعمال تغییراتی که در ادامه می‌آید لزوما نیاز به نرم افزار یا دست بردن در برنامه نیست. با قابلیت ارتباط دو طرفه امکان اعمال این تغییرات وجود خواهد داشت

تغییر میزان حساسیت دتکتورهای دودی زیتکس

حساسیت سطح پایین، سطح بالا و سطح متوسط. این ویژگی برای مکان‌هایی مناسب است که ممکن است مثلا در طول روز آلودگی‌هایی داشته باشند و سطح این آلودگی‌ها در شب اصلا وجود نداشته باشد.

یک کارگاه ریخته‌گری یا چوب‌بری به صورت طبیعی در زمان فعالیت مقداری آلودگی خواهد داشت. در این مواقع می‌توان میزان حساسیت را کم و در هنگام شب میزان حساسیت دتکتور دودی را افزایش داد تا با کوچکترین دودها فعالیت خود را آغاز کند.

دتکتور های دودی زیتکس

تغییر میزان کلاس حرارتی دتکتورهای حرارتی زیتکس

دتکتورهای حرارتی نیز می‌توانند کلاس حرارتی خود را به وسیله پنل تغییر دهند. این قابلیت نیز برای سالن‌های تولید در روز و شب مناسب خواهد بود.

تغییر صدا و وضعیت آژیرها در پنل مرکزی اعلام حریق زیتکس

از طرق پنل می‌توانند وضعیت آژیر فلاشرها را به آژیر تنها، فلاشر تنها و یا آژیر فلاشر با هم تبدیل کرد. ویژگی دیگر تغییر سطح صدای آژیرها از طریق پنل مرکزی است که در سه سطح بالا، متوسط و پایین قابل تنظیم است. قابلیت تعریف تن صدا و تغییر تناوب‌های زمانی برای شرایط مختلف آلارم و هشدار تخلیه نیز وجود دارد.

محافظت در برابر آسیب‌دیدگی‌ها: قابلیت محافظت از آسیب‌دیدگی‌های پنل در برابر اتصال کامپیوتر و دستگاه، در برابر آسیب‌دیدگی در زمان تعویض قطعات و دستگاه، محافظت از کارت لوپ در برابر جریان کشی مازاد

نرم افزار تخصصی محصولات اعلام حریق زیتکس

نرم افزار تخصصی محصولات اعلام حریق زیتکس

محصولات اعلام حریق زیتکس دارای نرم‌افزار برنامه‌ریزی و کانفیگ تخصصی، نرم‌افزار محاسبه‌ی میزان جریان کشی قطعات روی لوپ بر اساس نوع تجهیزات و اندازه کابل هستند. بعلاوه می‌توان میزان حریان کشی قطعات روی هر لوپ را به صورت آنلاین مشاهده کرد.

zitex fire alarm

عدم نیاز به لایسنس برای راه‌ندازی محصولات اعلام حریق زیتکس

یکی از ایرادات و مشکلاتی که در سیستم‌های اعلام حریق آدرس‌پذیر موجود در بازار مشاهده می‌شود وجود لایسنس برای راه اندازی پنل است. این موضوع که در بسیاری از موارد فروشندگان سیستم‌ها از مشتری پنهان می‌کنند باعث ایجاد انحصار، مشکلات پشتیبانی تجهیزات و تحمیل هزینه‌های اضافه بر مصرف‌کننده‌ی سیستم‌ها می‌شود. در وهله‌ی اول موضوع عنوان نمی‌شود ولی درگذر زمان، مصرف‌کننده متوجه می‌شود که برای پشتیبانی عیب‌یابی و حتی در بعضی موارد راه اندازی سیستم، هزینه‌های بسیار بالایی را باید به فروشنده پرداخت نماید.

امکانات جانبی بیشتر در اعلام حریق زیتکس

همچنین موضوع تحریم‌ها در برخی مواقع پشتیبانی پنل‌ها و نرم افزارهای پنل‌ها را با مشکل مواجه می‌کند. البته در پنل های زیکس به علت آنکه تولید داخلی است مشکل وجود ندارد. روی هم رفته قفل‌های سخت‌افزاری در چهار سطح برای پنل قابل تعریف است که از دستکاری و دخالت افراد غیر متخصص در عملکرد پنل جلوگیری به عمل آید.

امکانات جانبی بیشتر در اعلام حریق زیتکس

وجود 4 خروجی رله‌ای برای راه‌اندازی تجهیزات جانبی و سناریوهای حریق

وجود 2 خروجی آژیر متعارف

پنل های متعارف اعلام حریق زیتکس

تکنولوژی پیش هشدار پنل متعارف زیتکس

در نهایت از ویژگی‌های پنل متعارف زیتکس استفاده از تکنولوژی Pre Alarm برای تشخیص دودهای مزمن در محیط و کثیفی‌های دتکتورها است.

لیست محصولات اعلام حریق متعارف زیتکس

سیستم اعلام حریق متعارف زیتکس یکی از سامانه‌های اعلام حریق است که در برابر ضربه، لرزش و حریق مقاوم است. محصولات اعلام حریق زیتکس در دسته‌ی متعارف دارای محصولات زیر است:

 • دستگاه مرکزی
 • دتکتورهای دودی
 • دتکتورهای حرارتی
 • دتکتورهای ترکیبی دود و حرارت
 • دتکتور گاز
 • شستی‌ها
لیست محصولات اعلام حریق متعارف زیتکس

دتکتورها و کنترل پنل‌های سیستم اعلام حریق متعارف زیتکس می‌توانند وقوع خطر در یک منطقه را به خوبی اعلام کنند. در ادامه در مورد هر کدام از اینها به صورت خلاصه توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

پنل مرکزی محصولات اعلام حریق زیتکس

پنل مرکزی سیستم اعلام حریق زیتکس از ۲ زون تا ۱۸ زون تولید شده است. این پنل‌ها که قلب تپنده‌ی سیستم اعلام حریق هستند در کارخانه‌ی زیتکس با آخرین تکنولوژی ساخت (SMD دو لایه) و آبکاری متالیزه می‌شوند. تکنولوژی‌های ساخت بالا باعث به حداقل رسیدن آلارم‌های کاذب در سیستم می‌شود.

 • تعداد دتکتور حرارتی در هر زون ۲۵ عدد
 • تعداد دتکتور دودی در هر زون ۲۵ عدد
 • تعداد شستی بی نهایت
 • تعداد ۲ خط آژیر
 • قابلیت نصب ۱۰ آژیر روی هر خط

دتکتور دودی متعارف زیتکس

 

دتکتور دودی متعارف زیتکس

دتکتور دودی متعارف زیتکس در سه مدل ZI-S815 ،ZI-S817 و ZI-S820 ارائه می‌شوند. ویژگی‌های این سه مدل یکسان است به غیر از چند تفاوتی که به شرح زیر است:

 1. دکتور دودی 820 بیشترین حساسیت و دکتور 815 کمترین حساسیت به دود را داراست.
 2. دتکتور 820 سنگین‌تر و بزرگتر و دتکتور 815 سبکترین و کوچکترین است.
 3. دتکتور 820 گرانتر از دو مدل دیگر است و دتکتور 815 هم ارزانترین مدل بین این سه مدل دتکتور دودی است.

دتکتورهای دودی متعارف زیتکس عملکرد مطلوبی در شناسایی دودهای ناشی از حریق‌های پنهان یا آشکار دارند. این دتکتورها برای آشکارسازی دود در منازل، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، انبارها مناسب هستند.

دتکتورهای حرارتی متعارف زیتکس

دتکتورهای حرارتی متعارف زیتکس

دکتورهای حرارتی متعارف زیتکس در سه مدل ZI-H715 ،ZI-H717 و ZI-H720 ارائه می‌شوند. دتکتورهای حرارتی به واسطه‌ی شناسایی دمای محیط در حالت ثابت و افزایش دما در مقطع زمانی خاص فعال می‌شوند.

دمای ثابت آلارم در گستره‌ی دمایی بین 55 تا 65 درجه سانتی گراد بوده و نرخ افزایشی که باعث ارسال هشدار می‌شود 8 تا 15 درجه سانتی گراد در دقیقه است. دتکتورهای حرارتی و دتکتورهای دودی از نظر شکل ظاهری هیچ تفاوتی با هم ندارند.

دتکتورهای ترکیبی دودی و حرارتی زیتکس

دتکتورهای ترکیبی دودی و حرارتی زیتکس

دتکتورهای ترکیبی زیتکس در دو مدل ZI-HSD1015 و ZI-HSD1020 ارائه می‌شود.که دتکتور 1020 نسبت به دود حساسیت بیشتری دارد. به طور کلی در این دتکتورها با تلفیق سنسورهای دودی و حرارتی، امکان شناسایی همزمان دود و حرارت وجود دارد. سنسور حرارتی در این دتکتورهای ترکیبی از نوع RoR است و فعال سازی این دتکتور بر اساس افزایش دمای محیط در یک مقطع زمانی مشخص و یا رسیدن به یک دمای از پیش تعیین شده اتفاق می‌افتد.

استفاده از این نوع دتکتورها می‌تواند هزینه‌های مربوط به سیستم‌های اعلام حریق را کاهش دهد. البته این نکته را هم باید ذکر کنیم که دتکتورهای ترکیبی باید هر دو نشانه‌ی حرارت و دود را دریافت کنند تا اعلام هشدار کنند. بنابراین بکاربردن این دتکتورها در موتورخانه‌های منازل مسکونی بیشتر است.

فروش محصولات اعلام حریق زیتکس

دتکتور گاز زیتکس

دتکتور گازی زیتکس را می‌توان شاهکار تولید ملی نامید. این دتکتور دارای عملکردی فوق‌العاده، زیبایی ظاهری و قیمت مناسب در مقابل نمونه‌های خارجی خود است.

دتکتور گازی متعارف زیتکس هم می‌تواند به صورت مستقل و هم به صورت شبکه با دستگاه مرکزی کار کند. این دتکتور می‌تواند گاز طبیعی، LNG و CNG را در محیط تشخیص دهد. این دتکتورها در هر دو حالت استفاده (چه مستقل و چه شبکه‌ای) نیاز به برق 220 ولت شهری دارند.

شستی اعلام حریق زیتکس

شستی اعلام حریق زیتکس

از شستی‌های اعلام حریق برای فعال کردن هشدار به صورت دستی استفاده می‌شود. محصولات اعلام حریق متعارف زیتکس دارای سه نوع شستی است که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

مدل ZI-CP 85: این مدل از نوع برگشت‌ناپذیر است. با شکستن شیشه‌ی جلویی فرمان اعلام حریق به دستگاه مرکزی اعلام می‌شود. از این شستی می‌توان در محیط‌های داخل ساختمان استفاده کرد.

مدل ZI-CP 86: این مدل شستی هم از نوع برگشت‌ناپذیر است. در اثر شکستن شیشه‌ی جلویی فرمان اعلام حریق به دستگاه مرکزی اعلام می‌شود. در مدل‌های برگشت‌ناپذیر پس از اولین استفاده باید شستی‌ها جایگزین شوند. در این مدل شیشه‌ی محافظ ضدآب است تا از نفوذ آب و رطوبت در شرایط نامطلوب محیطی جلوگیری شود.

مدل ZI-CP 95: این مدل شستی بر خلاف دو مدل قبلی از نوع برگشت‌پذیر است و قابلیت ریست کردن دارد.

لازم به ذکر است که روی هر سه مدل شستی کلید تست تعبیه شده است که جهت تست سلامت شستی و مدار قابل استفاده است.

شستی زیتکس - محصولات اعلام حریق زیتکس

محصولات اعلام حریق زیتکس را از مرکز آرات بخرید!

خب به انتهای این مطلب رسیدیم. امیدوارم توضیحات ما توانسته باشد شما را برای خرید بهترین برند ایرانی در تجهیزات اعلام حریق متقاعد کرده باشد. برای مشاهده لیست قیمت اعلام حریق زیتکس می‌توانید به این صفحه سر بزنید و اگر خواهان خرید محصولات اعلام حریق زیتکس با قیمت خوب و تخفیفات همکاری ویژه هستید؛ اگر گواهی اصالت کالا، گارانتی و پشتیبانی از خدمات محصولات برای شما مهم است، با شماره ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم