لیست قیمت اعلام حریق سنس: جدیدترین قیمت تجهیزات اعلام حریق سنس

تاریخ بروز رسانی
۰۳ تیر ۱۳۹۷
  »  اعلام حریق سنسسیستم اعلام حریق ایرانیسیستم اعلام حریق متعارفلیست قیمت سیستم‌ اعلام حریق متعارف و آدرس‌پذیر   »   لیست قیمت اعلام حریق سنس: جدیدترین قیمت تجهیزات اعلام حریق سنس
کالای خود را جستجو کنید.
فیلتر ها
فیلتر فعال
 • فیلتر های فعال
 • فیلتر ها
 • مرتب سازی
 • برند اعلام حریق
  برند های مورد نظر خود را انتخاب کنید .
 • نوع تجهیزات
  نوع تجهیزات مورد نظر خود را انتخاب کنید .
محصول مورد نظر پیدا نشد !
محصول مورد نظر پیدا نشد !

لیست قیمت اعلام حریق سنس

قبل از اشاره به لیست قیمت اعلام حریق سنس، باید بدانیم که سیستم اعلام حریق سنس یکی از سیستم‌های ایرانی اعلام حریق شناخته‌شده است. شرکت سانا پژوهش گستر، تحت برند اعلام حریق سنس (Sens) از سال 1387 تولید محصولات سیستم‌های اعلام حریق را آغاز کرد. اعلام حریق سنس درکنار برندهای مشهور خارجی و همچنین رقبای داخلی توانسته جایگاه مناسبی برای خود دست‌وپا کند. قیمت سیستم اعلام حریق سنس، به مانند سایر شرکت‌های ایرانی مزیت رقابتی خوبی با برندهای خارجی دارند؛ اگرچه همانطور که قبلا گفتیم محصولات آدرس‌پذیر ایرانی هنوز نتوانسته‌اند استاندارد سازمان ملی آتش‌نشانی ایران را کسب کنند، اما سیستم اعلام حریق سنس در کنار برند زیتکس در تلاش است تا عنوان اولین تولیدکننده محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر ایرانی را به نام خود ثبت کنند.

سیستم اعلام حریق سنس در بخش تولید محصولات متعارف موفق به اخذ تاییدیه سازمان آتش نشانی تهران شده، دارای استاندارد سیستم های اعلام حریق ایران و استانداردهای معتبر بین‌المللی است. قبل از ادامه متن لیست قیمت اعلام حریق سنس را که مربوط به زمستان 99 است مشاهده کنید. برای اطلاع از جزئیات تخفیف می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

ردیف عنوان مدل قیمت- تومان
لیست قیمت پنل مرکزی اعلام حریق سنس
پنل اعلام حریق 2 زون سنسPCS4.800.000 تومان
پنل اعلام حریق 4 زون سنسPCS4.850.000
پنل اعلام حریق 6 زون سنسPCS4.900.000
پنل اعلام حریق 8 زون سنسPCS4.950.000
پنل اعلام حریق 10 زون سنسPCS4.990.000
پنل اعلام حریق 12 زون سنسPCS5.950.000
پنل اعلام حریق 14 زون سنسMCS6.400.000
پنل اعلام حریق 16 زون سنسMCS6.800.000
پنل اعلام حریق 18 زون سنسMCS7.400.000
پنل اعلام حریق 20 زون سنسMCS7.800.000
پنل اعلام حریق 22 زون سنسMCS8.420.000
پنل اعلام حریق 24 زون سنسMCS8.790.000
لیست قیمت دتکتور دودی اعلام حریق سنس
دتکتور دودی سنسSD-101269.500
دتکتور حرارتی اعلام حریق سنس
دتکتور حرارتی دما ثابت سنسHD-101265.500
دتکتور دما افزایشی سنسRD-100315.000
لیست قیمت دتکتور ترکیبی حرارتی دودی سنس
دتکتور مولتی دود و حرارت سنسMD-101385.000
لیست قیمت شستی اعلام حریق سنس
شستی اعلام حریق سنسRC-100235.000
لیست قیمت دتکتور گازی سنس
دتکتور نشت گاز سنسGD-3000
لیست قیمت آژیر فلاشر اعلام حریق سنس
آژیر اعلام حریق سنسRSF-90255.000
آژیر فلاشر اعلام حریق سنسRSF-91265.000

معرفی محصولات اعلام حریق سنس

محصولات اعلام حریق سنس در دسته‌های سیستم های متعارف (Conventional) و آدرس پذیر (Addressable) ارائه می‌شوند. شرکت سنس اولین تولیدکننده‌ی سیستم‌های اعلام حریق ایرانی است که توانسته‌است سیستم اعلام حریق آدرس پذیر خود را روانه‌ی بازار کند، اگرچه رقابت بین این شرکت و شرکت زیتکس برای ثبت استاندارد محصولاتشان ادامه دارد. در ادامه به معرفی تعدادی از اقلامی که در لیست قیمت محصولات اعلام حریق سنس به آنها اشاره شد می‌پردازیم.

لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت پنل اعلام حریق سنس – پنل اعلام حریق متعارف (Conventional Fire Alarm Control Panel)

پنل‌های سیستم متعارف اعلام حریق سنس از نظر فنی به دو دسته تقسیم می‌شوند. پنل‌های روتین PC5 و پنل MC5 که از حالت طبیعی و روتین رله‌های خروجی بیشتری دارد. این دو پنل از نظر ظاهری نیز با یکدیگر متفاوت هستند. پنل‌های MC5 بدنه‌ای فلزی و سایز بزرگتری دارند اما به طور کلی از نظر قیمت بین این دو پنل تفاوت چندانی وجود ندارد. پنل‌های متعارف اعلام حریق سنس از 2 زون تا 24 زون را شامل می‌شوند. هر دو مدل تا 12 زون را پشتیبان یمی‌کنند اما از 14 زون به بالا تنها در مدل MC5 تولید و به فروش می‌رسد.

به طور کلی پنل‌های اعلام حریق متعارف سنس از نظر قیمتی هم‌سطح با سایر برندهای ایرانی هستند. پنل دو زون سنس 2.050.000 قیمت‌گذاری شده است و با افزایش هر کارت دو زون 150.000 تومان به قیمت پنل اضافه می‌شود. به این ترتیب یک پنل 4 زون سنس 2.200.000 تومان قیمت دارد. پنل‌های متعارف سنس دارای تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی و استانداردهای لازم هستند و در مرکز اعلام حریق آرات با تخفیف همکاری به فروش می‌رسند.

لیست قیمت پنل اعلام حریق سنس | پنل اعلام حریق متعارف

لیست قیمت دتکتور سنس – دتکتور دودی (Smoke Detector) – اپتیکال دودی (Optical Smoke Detector)

 • دتکتور S۶-CDS-۲۰۰: این یک دتکتور دودی میکروکنترلری است، برای تشخیص انواع دود مناسب بوده و به خاطر ساختار میکروپروسسوری خطای ناچیزی دارد.
 • دتکتور SD-۱۰۱: مدل دیگری از دتکتور های دودی نوری متعارف اعلام حریق سنس است که تنها تفاوت آن با دتکتور قبلی میزان پوشش‌دهی آن است.

دتکتور دودی اعلام حریق سنس از نظر ظاهری شکیل و مقبول است و از نظر کیفیت، دارای استاندارد و تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی است. این دتکتور از نظر قیمتی هم‌رده با دتکتورهای سایر برندهای ایرانی است و با قیمت 139.500 تومانی در رده‌ی دتکتورهای دودی برندهای زیتکس، تسلا و غیره قرار می‌گیرد. دتکتورهای دودی برای نصب در مکان‌هایی با احتمال آتش دودزا، مانند مناطق مسکونی و تجاری، بسیار ایده‌آل هستند.

لیست قیمت محصولات اعلام حریق Sens

انواع دتکتور حرارتی سنس (Heat Detector)

دتکتورهای حرارتی اعلام حریق سنس دارای شکل ظاهری ساده و قابل قبول هستند. این دتکتورها از نظر فنی و کارکرد توانسته‌اند تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و استانداردهای لازم را دریافت کنند. دتکتورهای حرارتی سنس به دو دسته‌ی دتکتور دما ثابت و دتکتور دما افزایشی تقسیم می‌شوند که طبق دستورالعمل و نیاز مشتری، در پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دتکتورها از نظر قیمتی مشابه سایر برندهای ایرانی هستند. دتکتور دما ثابت با قیمت 137.500 تومان و دتکتور دما افزایشی با قیمت 139.500 تومان در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. در ادامه می‌توانید با این دتکتورها آشنا شوید.

۱- دتکتور حرارتی دما ثابت (Fixed Temperature Heat Detector)

S۶-CHD-۱۰۱ و HD-۱۰۱ در صورت رسیدن دمای محیط به بالای ۷۰ درجه سانتی گراد هشدار حریق را به مرکز اعلام حریق ارسال می کند.

۲- دتکتور حرارتی افزایشی (Rate of Rise Heat Detector)

S۶-CRD-۱۰۰ و RD-۱۰۰ این دتکتور در صورتی که سرعت افزایش دما از ۸ درجه سانتی‌گراد بر دقیقه تجاوز کند، فعال می‌شود. دتکتور گازی مونوکسیدکربن (که انواع آن را در لیست قیمت اعلام حریق سنس مشاهده کردید) در دو نوع ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت با استفاده از یک سنسور الکتروشیمیایی میزان دود در محیط را اندازه می‌گیرد. سنسور حرارت هم دمای محیط را اندازه‌گیری می‌کند. دتکتورهای گاز و دما برای محیط‌هایی که دارای وسایل گاز سوز و یا سوزاننده‌ی سایر سوخت‌ها هستند، مانند پارکینگ‌های طبقاتی اتومبیل، بسیار مناسب هستند. این دتکتور‌ها در دو مدل توسط سیستم اعلام حریق سنس ارائه شده است:

مدل‌ GH2 220 Volt:در این دتکتور در صورتی که غلظت گاز از حد مجاز بگذرد و یا دما از 70 درجه سانتی گراد عبور کند، ابتدا وارد مرحله پیش هشدار و سپس وارد مرحله هشدار می‌شود. گاز متان و گاز بی رنگ‌و‌بوی مونوکسیدکربن از گازهای قابل شناسایی توسط این دتکتور است. این دتکتور بازوی قدرتمندی دارد که امکان اعلام حریق و استفاده مستقل از پنل اعلام حریق را ممکن می‌سازد. این دتکتور به تنهایی یک سیستم اعلام حریق است. بعلاوه اینکه برای استفاده در زمان‌های اضطرار و یا اتصال به شیرهای برقی، دو خروجی رله‌ای در این دتکتور در نظر گرفته شده‌است.

مدل GD-101 24 V: نسبت به مدل قبلی دارای عملکرد مستقل نیست، خروجی رله ای ندارد زمان راه اندازی آن 7 ثانیه است که در مدل قبلی زمان اعلام آلارم 2 دقیقه بود. در این مدل هم مانند مدل قبلی، برای تشخیص گروه گازی متان و گاز مونوکسید کربن مورد استفاده قرار می گیرد.

لیست قیمت دتکتور ترکیبی اعلام حریق سنس

دتکتور ترکیبی یا مولتی اعلام حریق سنس زمانی عمل خواهد کرد که دود و آتش را همزمان در کنار هم تشخیص دهد. از این دتکتور مطابق با آیین‌نامه‌ها و ضوابط در موارد خاص و در محل مناسب استفاده می‌شود. این نوع دتکتور از نظر قیمتی نسبت به دتکتورهای دودی و حرارتی گران‌تر است و با قیمت 169.500 تومان عرضه می‌شود که می‌توانید با تخفیف همکاری آن را تهیه کنید. دتکتور ترکیبی سنس نیز دارای تاییدیه از سازمان آتش‌نشانی و استاندارد است.

قیمت دتکتور گازی سنس

از دتکتور گازی سنس برای تشخیص نشت گاز شهری استفاده می‌شود. برخلاف باقی محصولات سنس، این محصول مورد تایید از سازمان آتش‌نشانی نیست و با قیمت 490.000 تومان نسبت به سایر هم‌رده‌های خود دارای قیمت بیشتری است. این محصول را می‌توانید با تخفیف از مرکز آرات تهیه کنید.

لیست قیمت شستی اعلام حریق سنس

شستی اعلام حریق سنس با ظاهر مناسب و ساده از نوع قابل ریست یا برگشت‌پذیر است. این شستی را می‌توان پس از استفاده در سیستم، یعنی فشار دادن و فعال کردن سیستم اعلام حریق، دوباره به حالت اولیه بازگرداند و مورد استفاده قرار داد. شستی اعلام حریق سنس دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و استانداردهای مربوطه است. این شستی 95.000 تومان قیمت‌گذاری شده است.

لیست قیمت آژیر و آژیر فلاشر سیستم اعلام حریق سنس

یکی از مواردی که در لیست قیمت اعلام حریق سنس مشاهده کردید انواع آژیرها و فلاشرهای اعلام حریق است. در برند سنس آژیر و فلاشرهای زیر تولید و عرضه شده‌اند. آژیر فلاشر و آژیر اعلام حریق سنس از نظر شکل ظاهری در رده‌ی میانی برندهای ایرانی قرار می‌گیرند. این تجهیزات نه خیلی ساده و نه خیلی شیک هستند. از نظر فنی این تجهیزات موفق به اخذ تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و استانداردهای لازم شده‌اند. آژیر و آژیر فلاشر سنس از نظر قیمتی تفاوتی با سایر برندها ندارند؛ آژیر سنس با قیمت 105.000 تومان و آژیر فلاشر با قیمت 110.000 تومان عرضه می‌شود.

 •  RSF-91 آژیر و آزیر فلاشر: دارای صدایی با شدت و کیفیت مناسب است. قابلیت نصب آسان به سقف و دیوار دارد.
 •  آژیر و آژیر فلاشر چند صدایی: بر روی این آژیر ها دیپ سوئچ هایی تعبیه شده که می توان با استفاده از آنها صدای مورد نظر را انتخاب کرد.
 •  آژیر و آژیر فلاشر 220 ولت AS-5 و ASF 5: این آژیرها نسبت به آژیرهای نوع اول IP بالاتری دارند.
 • تلفن کننده اتوماتیک: تلفن کننده اتوماتیک دستگاهی است که در هنگام بروز حادثه به صورت اتوماتیک با شماره‌های ذخیره شده تماس می‌گیرد و پیام از پیش ضبط شده‌ای را پخش می‌کند. این شماره‌ها می‌تواند شماره مرکز آتش نشانی یا مدیر HSE سازمان باشد. تلفن کننده اتوماتیک اعلام حریق سنس قابلیت ذخیره‌سازی تا 8 شماره را دارد. در صورت موفق نبودن تماس مجددا اقدام به تماس می‌کند. در برابر نوسانات برق مقاوم است. قابلیت نمایش رویدادهای اخیر را دارد. بعلاوه دارای طراحی زیبا و چشم‌نوازی هم هست.قیمت محصولات متعارف سنس

آیا اعلام حریق سنس محصولات بیسیم (وایرلس) هم دارد؟

سیستم‌های اعلام حریق بیسیم، یکی از انواع دستگاه‌های اعلام حریق بوده که نصب و راه‌اندازی آن نیاز به کابل‌کشی ندارد. در سیستم‌های اعلام حریق معمولی برای ایجاد ارتباط از کابل‌های 2 رشته یا 3 رشته استفاده می‌شود. این ارتباط در سیستم‌های بیسیم از طریق پروتکل بیسیم و امواج اتفاق می‌افتد. این موضوع موجب مزیت‌هایی برای این سیستم شده‌است که می‌توان از جمله آن به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت و راحتی نصب
 • عدم نیاز به وجود ساختارهای کابل‌کشی (لذا امکان تجهیز ساختمانی که در آن ساکنین، سکونت دارند فراهم است)
 • هزینه کابل و کابل‌کشی صفر
 • سرعت بسیار بالا در اجرای پروژه
 • عیب‌یابی آسان

در حال حاضر تنها برند ایرانی که محصولات اعلام حریق بیسیم دارد شرکت هگزا است. سایر رقبای ایرانی در تلاشند تا سیستم‌های اعلام حریق پیشرفته‌تر را هم تولید و روانه بازار کنند. همانطوری که مشاهده کردید درحال حاضر هیچ محصول وایرلسی در لیست قیمت اعلام حریق سنس نبوده، اما مرکز اعلام حریق آرات تمامی محصولات اعلام حریق سنس را که در بازار موجود است، با قیمت کارخانه به همکاران و مشتریان ارائه می‌کند. برای اطلاع از تخفیف‌های همکاری تماس بگیرید.

نمایندگی فروش اعلام حریق سنس در تهران – لیست قیمت اعلام حریق سنس را از مرکز آرات بخواهید

یکی از اهداف مرکز اعلام حریق آرات فروش بی‌واسطه و مستقیم تجهیزات اعلام حریق ایرانی، ازجمله محصولات اعلام حریق سنس است. شما می‌توانید برای راهنمایی و انتخاب بهینه‌ترین و مناسب‌ترین سیستم اعلام حریق با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نمایندگی رسمی فروش سیسم اعلام حریق ایرانی و جدیدترین قیمت‌های اعلام حریق ایرانی به این صفحه رجوع کنید.

loading
نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم