معرفی و فروش انواع دتکتور دودی زیتکس

فروش دتکتور دودی زیتکس

یکی از برترین شرکت‌های فعال در تولید سیستم‌های اعلام حریق، شرکت اعلام حریق زیتکس است. این شرکت اولین برند ایرانی است که تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی تهران و نشان استاندارد ملی ایران را دریافت کرده است. در این مطلب تصمیم داریم به معرفی دتکتور دودی زیتکس به عنوان یکی از پرکاربرد ترین انواع دتکتور‌های زیتکس و فروش آن در مرکز اعلام حریق آرات بپردازیم.

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

فروش دتکتور دودی زیتکس

دتکتورهای دودی وسیله‌ای الکترونیکی برای کشف حریق هستند که به صورت اتوماتیک دود را به عنوان یکی از نشانه‌های اصلی آتش‌سوزی تشخیص داده و سیستم اعلام حریق را فعال می‌کنند. دتکتورهای دودی زیتکس در هر دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این دتکتورها در هر دو دسته دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و علامت استاندارد و تاییدیه‌ی Dedal اروپا هستند.

فروش دتکتور دودی زیتکس

دتکتور دودی زیتکس از نوع فوتوالکتریک یا نوری است. در ادامه انواع دتکتور دودی را معرفی می‌کنیم. قبل‌تر در مطلبی ویژه‌تر در اینباره صحبت کرده‌ایم و برای اطلاع از قیمت انواع دتکتور دود می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید.

دتکتور دودی یونیزاسیون یا یونیزه

یکی از روش‌های قدیمی شناسایی و کشف دود استفاده از دتکتورهای یونیزه بود. در محفظه‌ی این دتکتورها یک ماده‌ی رادیواکتیو وجود داشت که این ماده در حال انتشار یون‌هایی بود که در فضا مولکول‌های هوا را یونیزه می‌کرد. در این نوع دتکتور یونیزه شدن هوا باعث ایحاد یک جریان الکتریکی می‌شود. وقتی که دود وارد دتکتور می‌شود این جریان الکتریکی قطع شده و دتکتور فعال می‌شود.

دتکتورهای دودی یونیزه برای تشخیص آتش‌های دودزا بسیار خوب عمل می‌کنند اما در تشخیص انواع دیگر آتش مثل ذوب شدن مواد خیلی خوب نیستند. مزیت این دتکتورها تشخیص سریع آتش است اما به دلیل وجود مواد رادیواکتیو و معایب و ضررهای آن استفاده از این نوع دتکتور منسوخ شده است.

دتکتورهای دودی فتوالکتریک زیتکس

دتکتورهای دودی نوری یا فوتوالکتریک

به دلیل مضراتی که ماده‌ی رادیواکتیو موجود در دتکتورهای یونیزاسیون برای سلامتی انسان‌ها و محیط زیست داشت این دتکتورها جای خود را به دتکتورهای دودی نوری دادند. دتکتور دودی نوری (اپتیکال) از یک منبع نوری و یک سنسور نوری برای تشخیص دود حاصل از آتش‌سوزی استفاده می‌کنند.

هر زمان به دلیل وجود ذرات دود شدن نور دریافتی کاهش پیدا کند دتکتور وارد فاز حریق می‌شود. تمامی دتکتورهای دودی نقطه‌ای در حال حاضر از نوع فوتوالکتریک یا همان نوری هستند.

دتکتور دودی زیتکس

برند زیتکس سعی کرده است کلاس متفاوتی از سیستم‌های اعلام حریق را تولید و به بازار عرضه کند. این برند دتکتورهای خود را در کلاس‌ها و مدل‌های مختلف، بسته به نیاز و سلیقه‌ی مشتری عرضه می‌کند. دتکتورهای دودی زیتکس در دو گروه متعارف و آدرس‌پذیر در بازار موجودند. در مورد سیستم‌های آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید در صفحه‌ی اعلام حریق آدرس پذیر Zitex بیشتر بخوانید. سیستم‌های آدرس‌پذیر یا هوشمند نسبت به تجهیزات متعارف پیشرفته‌تر هستند.

در دتکتورهای دودی متعارف اعلام حریق زیتکس سه مدل 815، 817 و 820 تولید می‌شود. تفاوت میان این مدل‌ها در بحث شکل ظاهری آنها است که با طراحی‌های مختلفی عرضه می‌شوند. در مدل‌های بالاتر این دتکتورها به شیک‌تر شدن ظاهر توجه شده است؛ برای مثال دتکتوری که در منزل، فروشگاه و یا در یک هتل مورد استفاده قرار می‌گیرند از نظر ظاهری و اهمیت آن متفاوت هستند. دتکتورهای دودی زیتکس به خاطر طراحی فنی خود، در مقابل اختلالات مغناطیسی و گرد و غبار مقاوم هستند.

دتکتور دودی متعارف زیتکس

سه مدل دتکتور دودی متعارف زیتکس داریم:

  • دتکتور دودی متعارف Zitex مدل ZI-S 820

دتکتور دودی زیتکس مدل 820 از نظر طراحی و شکل ظاهری شکیل‌ترین مدل برند زیتکس است. به علت طراحی خاص این دتکتور، قیمت آن نسبت به دو مدل دیگر گران‌تر است و به همین علت مورد استقبال کمتری قرار می‌گیرد. دتکتور دودی 820 زیتکس بیشتر برای پروژه‌های خاص و لوکس‌تر مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و غیره استفاده می‌شود. این دتکتور مانند دو مدل دیگر در مقابل اختلالات مغناطیسی و ورود گرد و غبار و حشرات مقاوم است. این دتکتور با تکنولوژی SMT و تحت استانداردهای BS EN 54-7 و ISIRI 3709, 3708 تولید می‌شوند.

مدت زمان اولیه برای فعال شدن این دتکتور 5 ثانیه است. گستره‌ی دمای کارکرد آن از منفی 15 تا 80 درجه‌ی سانتی‌گراد و مساحت 100 مترمربع را پوشش می‌دهد. این دتکتور دارای یک LED برای نمایش وضعیت کارکرد آن است که در حالت عادی به رنگ سبز چشمک‌زن و در حالت فعال شدن، به صورت ثابت روشن و به رنگ قرمز درمی‌آید. LEDهای این دتکتور به صورت 360 درجه قابل مشاهده هستند. جنس دتکتور زیتکس مدل 820 از ABS غیرقابل اشتعال است.

دتکتور زیتکس مدل ZI-S 820

  • دتکتور دودی متعارف  Zitex مدل ZI-S 817

دتکتور دودی زیتکس مدل 817 از نظر طراحی و قیمت بین دو مدل دیگر قرار می‌گیرد.این دتکتور در مقابل اختلالات مغناطیسی و همینطور ورود گرد و غبار و حشرات، مقاوم است. دتکتورهای دودی فتوالکتریک زیتکس با استفاده از تکنولوژی SMT تولید می‌شوند. استاندارد طراحی این دتکتور BS EN 54-7 و ISIRI 3709, 3708 است. گستره‌ی ولتاژ این دتکتور V.D.C 32-12 و گستره‌ی دمای کارکرد آن منفی 15 تا 80 درجه‌ی سانتی‌گراد تعیین شده است. این دتکتور نیز مساحتی حدود 100 متر مربع را پوشش می‌دهد.

دتکتور دودی زیتکس مدل 817 مانند باقی دتکتورهای زیتکس دارای یک LED است که در حالت عادی چشمک‌زن و سبز و در حین هشدار به صورت دائم به رنگ قرمز روشن می‌ماند. زاویه‌ی دید LEDها 360 درجه است و از تمام زوایای پیرامون دتکتور قابل مشاهده است. جنس این دتکتور از متریال مقاوم و غیرقابل اشتعال ساخته می‌شود.

دتکتور دودی زیتکس مدل ZI-S817

  • دتکتور دودی متعارف Zitex مدل ZI-S 815

دتکتور دودی زیتکس مدل 815، از نظر ظاهری ساده‌ترین مدل این برند است که بیشتر برای پروژه‌های مسکونی و عادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تکنولوژی استفاده شده برای ساخت این دتکتور SMT است. بعلاوه در طراحی این مدل دتکتور دودی زیتکس از استانداردهای BS EN 54-7 و ISIRI 3709,3708 استفاده شده است. گستره‌ی ولتاژ آن V.D.C 32-12 و گستره‌ی دمای کارکرد آن از منفی 15 تا 80 درجه‌ی سانتی‌گراد است. این دتکتور محدوده‌ی 100 متر مربع را پوشش می‌دهد.

دتکتور دودی مدل 815 دارای یک LED است که در زمان‌های عادی چشمک‌زن سبز است و در زمان هشدار چراغ آن قرمز شده و به صورت مداوم روشن می‌ماند. این LED با زاویه‌ی 360 درجه از دور تا دور محیط اطراف دتکتور قابل مشاهده است. سیم‌بندی این دتکتور همراه با ریموت، 3 رشته و سیم‌بندی آن بدون ریموت، 2 رشته انجام می‌شود. جنس دتکتور دودی زیتکس مدل 815 از مواد مقاوم و غیرقابل اشتعال است.

آشکارساز دود زیتکس مدل ZI-S815

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

اعلام حریق زیتکس در رده‌ی محصولات آدرس‌پذیر خود یک مدل دتکتور دودی دارد. دتکتور دودی نوری آدرس‌پذیر زیتکس برای شناسایی دودهای سیاه و سفید حاصل از سوختن مواد شیمیایی، پنبه، چوب و سایر مواد بسیار مناسب هستند. این دتکتورها بعلاوه قابلیت تنظیم در سه حالت کم، متوسط و زیاد را نیز دارند.

آشکارساز دودی آدرس‌پذیر زیتکس

فروش دتکتور دودی زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌ی فروش انواع تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. ما در این مطلب در مورد دتکتور دودی زیتکس صحبت کردیم. برای خرید دتکتورهای دودی زیتکس می‌توانید با کارشناسان ما و با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید. بعلاوه برای اطلاع از اطلاعات کامل تجهیزات و قیمت محصولات زیتکس می‌توانید صفحه‌ی سیستم اعلام حریق زیتکس را بررسی کنید. امیدواریم که بتوانیم بزودی در کنار شما در پروژه‌های ایمن سازی ضد حریق به خدمت رسانی بپردازیم.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم