معرفی و فروش انواع دتکتور دودی زیتکس

فروش دتکتور دودی زیتکس

یکی از برترین شرکت‌های فعال در تولید سیستم‌های اعلام حریق، شرکت اعلام حریق زیتکس است. این شرکت اولین برند ایرانی است که تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی تهران و نشان استاندارد ملی ایران را دریافت کرده است. در این مطلب تصمیم داریم به معرفی دتکتور دودی زیتکس و فروش آن در مرکز اعلام حریق آرات بپردازیم. برای آشنایی با سایر محصولات برندهای ایرانی و جدیدترین لیست قیمت سیستم اعلام حریق هم می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید. ما در این صفحه تلاش کرده‌‍‌ایم به صورت منظم قیمت‌ها را به روزرسانی کنیم اما برای اطلاع بیشتر از تخفیف‌های حجمی همکاران با ما تماس بگیرید.

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

فروش دتکتور دودی زیتکس

دتکتورهای دودی وسیله‌ای الکترونیکی برای کشف حریق هستند که به صورت اتوماتیک دود را به عنوان یکی از نشانه‌های اصلی آتش‌سوزی تشخیص داده و سیستم اعلام حریق را فعال می‌کنند. دتکتورهای دودی زیتکس در هر دو دسته‌ی متعارف و آدرس‌پذیر تولید و به بازار عرضه می‌شوند. این دتکتورها در هر دو دسته دارای تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی و علامت استاندارد و تاییدیه‌ی Dedal اروپا هستند.

دتکتور دودی زیتکس از نوع فوتوالکتریک یا نوری است. در ادامه انواع دتکتور دودی را معرفی می‌کنیم. قبل‌تر در مطلبی ویژه‌تر در اینباره صحبت کرده‌ایم و برای اطلاع از قیمت انواع دتکتور دود می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید.

 

دتکتور دودی یونیزاسیون یا یونیزه

یکی از روش‌های قدیمی شناسایی و کشف دود استفاده از دتکتورهای یونیزه بود. در محفظه‌ی این دتکتورها یک ماده‌ی رادیواکتیو وجود داشت که این ماده در حال انتشار یون‌هایی بود که در فضا مولکول‌های هوا را یونیزه می‌کرد. در این نوع دتکتور یونیزه شدن هوا باعث ایحاد یک جریان الکتریکی می‌شود. وقتی که دود وارد دتکتور می‌شود این جریان الکتریکی قطع شده و دتکتور فعال می‌شود.

حتما بخوانید:
لیست قیمت اعلام حریق آریاک

دتکتورهای دودی یونیزه برای تشخیص آتش‌های دودزا بسیار خوب عمل می‌کنند اما در تشخیص انواع دیگر آتش مثل ذوب شدن مواد خیلی خوب نیستند. مزیت این دتکتورها تشخیص سریع آتش است اما به دلیل وجود مواد رادیواکتیو و معایب و ضررهای آن استفاده از این نوع دتکتور منسوخ شده است.

دتکتورهای دودی فتوالکتریک زیتکس

دتکتورهای دودی نوری یا فوتوالکتریک

به دلیل مضراتی که ماده‌ی رادیواکتیو موجود در دتکتورهای یونیزاسیون برای سلامتی انسان‌ها و محیط زیست داشت این دتکتورها جای خود را به دتکتورهای دودی نوری دادند. دتکتور دودی نوری (اپتیکال) از یک منبع نوری و یک سنسور نوری برای تشخیص دود حاصل از آتش‌سوزی استفاده می‌کنند.

هر زمان به دلیل وجود ذرات دود شدن نور دریافتی کاهش پیدا کند دتکتور وارد فاز حریق می‌شود. تمامی دتکتورهای دودی نقطه‌ای در حال حاضر از نوع فوتوالکتریک یا همان نوری هستند.

دتکتور دودی زیتکس

دتکتورهای دودی زیتکس در دو گروه متعارف و آدرس‌پذیر در بازار موجودند. در مورد سیستم‌های آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید در صفحه‌ی اعلام حریق آدرس پذیر Zitex بیشتر بخوانید. سیستم‌های آدرس‌پذیر یا هوشمند نسبت به تجهیزات متعارف پیشرفته‌تر هستند.

دتکتور دودی متعارف زیتکس

سه مدل دتکتور دودی متعارف زیتکس داریم:

  • دتکتور دودی متعارف Zitex مدل ZI-S 820

دتکتور زیتکس مدل ZI-S 820

  • دتکتور دودی متعارف  Zitex مدل ZI-S 817 

دتکتور دودی زیتکس مدل ZI-S817

  • دتکتور دودی متعارف Zitex مدل ZI-S 815

آشکارساز دود زیتکس مدل ZI-S815

دتکتور دودی 815 پایین‌ترین میزان حساسیت و ساده‌ترین دتکتور از نظر طراحی ظاهری است. البته بالا یا پایین بودن میزان حساسیت به دود مزیت به شمار نمی‌آید. بالا بودن حساسیت دتکتور دودی در مکانی که آلودگی‌های محیطی دارد باعث به وجود آمدن آلارم‌های کاذب می‌شود.

حتما بخوانید:
نمایندگی رسمی اعلام حریق زیتکس

دتکتورهای 817 و 820 ظرافت بیشتری در طراحی دارند و از زیبایی ظاهری بیشتری برخوردار هستند. به طور کلی دتکتورهای دودی متعارف زیتکس برای شناسایی و تشخیص دودهای حاصل از حریق‌های پنهان یا آشکار بسیار مناسبند و برای نصب در منازل، فروشگاه‌ها، انبار، هتل و غیره گزینه‌ی خوبی هستند.

دتکتور دودی آدرس‌پذیر زیتکس

اعلام حریق زیتکس در رده‌ی محصولات آدرس‌پذیر خود یک مدل دتکتور دودی دارد. دتکتور دودی نوری آدرس‌پذیر زیتکس برای شناسایی دودهای سیاه و سفید حاصل از سوختن مواد شیمیایی، پنبه، چوب و سایر مواد بسیار مناسب هستند. این دتکتورها بعلاوه قابلیت تنظیم در سه حالت کم، متوسط و زیاد را نیز دارند.

آشکارساز دودی آدرس‌پذیر زیتکس

فروش دتکتور دودی زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌ی فروش انواع تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. ما در این مطلب در مورد دتکتور دودی زیتکس صحبت کردیم. برای خرید دتکتورهای دودی زیتکس می‌توانید با کارشناسان ما و با شماره تلفن ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید. بعلاوه برای اطلاع از قیمت محصولات زیتکس می‌توانید صفحه‌ی لیست قیمت اعلام حریق زیتکس را هم بررسی کنید. امیدواریم که بتوانیم بزودی در کنار شما در پروژه‌های ایمن سازی ضد حریق به خدمت رسانی بپردازیم.

0/5 (0 Reviews)
alifirefight

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *