دتکتور ایرانی اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق با هدف پیشگیری و یا کاهش خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی نصب و راه‌اندازی می‌شوند. یکی از بخش‌های مهم در سیستم اعلام حریق، دتکتورها هستند. دتکتورها بسته به نوعشان می‌توانند دود، حرارت یا مونوکسیدکربن را تشخیص دهند. در این مطلب تصمیم داریم در مورد انواع دتکتور و همینطور دتکتور ایرانی نکاتی را بیان کنیم.

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

انواع دتکتورهای اعلام حریق

دتکتورها تجهیزاتی هستند که شروع حریق را در لحظات اولیه تشخیص می‌دهند. حریق و آتش‌سوزی با خود نشانه‌هایی به همراه دارد که دتکتورها بسته به نوع خود آنها را تشخیص می‌دهند. بنابراین یکی از دسته‌بندی‌های انواع دتکتور بر اساس نشانه‌های حریق است. نشانه‌های حریق عبارتند از:

  • دود
  • شعله
  • دما و نرخ تغییر دما

بر این اساس دتکتورها به انواع دتکتورهای دودی، حرارتی و شعله تقسیم می‌شوند.

دتکتور اعلام حریق

 

دتکتورهای اعلام حریق زیتکس به صورت نقطه‌ای و خطی حریق را تشخیص می‌دهند و از این جهت می‌توانیم دتکتور حرارتی نقطه‌ای، حرارتی خطی، دودی نقطه‌ای و غیره داشته باشیم. لازم به ذکر است دتکتورهایی که برای استفاده در اماکن شهری و ساختمان‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند از نوع حرارتی و دودی نقطه‌ای هستند.

دسته‌بندی دیگر برای دتکتورها بر مبنای نوع سیستم کشف حریق است. به این ترتیب سه نوع دتکتور آدرس‌پذیر، متعارف و وایرلس (بیسیم) داریم.

 

دتکتورهای اعلام حریق ایرانی

شرکت‌های مختلفی در ایران تجهیزات اعلام حریق تولید می‌کنند که برخی از آنها موفق به اخذ تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی نیز شده‌اند. دتکتورهای ایرانی مزیت‌های زیادی نسبت به نمونه‌های خارجی خود دارند. باید گفت این دتکتورها از نظر حساسیت کامل قابل اطمینان هستند. خیلی از مشتریان نسبت به کیفیت عملکرد تجهیزات برند ایرانی نگران هستند. اگرچه در بعضی موارد برخی از تجهیزات اعلام حریق ایرانی موثر نبوده اما مطالعات بسیاری بر روی تجهیزات موجود در بازار انجام شده و حساسیت‌های سازمان‌های ناظر افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب مصرف کننده می‌تواند با خیال راحت از برندهای باکیفیت ایرانی استفاده کند.

دتکتور اعلام حریق برند داخلی

نکته‌ی دیگر در مورد تجهیزات اعلام حریق ایرانی قیمت مناسب آنها نسبت به نمونه‌های خارجی است. بعلاوه در دسترس بودن تجهیزات جانبی و پشتیبانی محصولات از ویژگی‌هایی است که تجهیزات ایرانی را پرطرفدار می‌سازد. در برندهای خارجی در بعضی موارد دتکتور یا تجهیزات دیگر آن وارد کشور نمی‌شود و کسانی که قبلآ آنها را نصب کرده‌اند با تعمیر، گارانتی، تعویض و یا اضافه کردن دتکتورهای آن برند خاص دچار مشکل می‌شوند. مشکلی که در مورد تجهیزات و دتکتور ایرانی کمتر پیش می‌آید.

انواع برندهای ایرانی دتکتور اعلام حریق

شرکت‌های تولیدکننده‌ی دتکتور ایرانی تجهیزات خود را در رده‌ی تجهیزات متعارف تولید کرده و توانسته‌اند تاییدیه‌های لازم را دریافت کنند. تمامی دتکتورهای ایرانی از جمله دتکتور‌های اعلام حریق سنس از نوع نقطه‌ای و مناسب محیط‌های خانگی و شهری هستند. دتکتور دودی، حرارتی و گاز ایرانی در کنار کنترل پنل ایرانی مناسب نصب در بناهای شهری و پروژه‌های کوچک هستند و اسانداردهای لازم را دارند.

انواع برندهای ایرانی دتکتور اعلام حریق

انواع دتکتور ایرانی مناسب نصب در محیط‌های صنعتی نیست. بعلاوه دتکتورهای گازی تولید شده توسط برندهای داخلی نتواتسته‌اند استانداردهای لازم را بدست بیاورند. تنها دتکتور گاز پیشگام توانسته تاییدیه سازمان استاندارد را اخذ کند. به همین خاطر بیم دتکتور ایرانی برای سیستم اعلام حریق کاملا منتفی است اما تولیدکنندگان در تلاش هستند که بیم دتکتور ایرانی را تولید و به بازار عرضه کنند.

دتکتور آدرس‌پذیر ایرانی

دتکتور ایرانی اعلام حریق تا مدتها صرفا برای استفاده در سیستم‌های متعارف مناسب بودند. در نهایت شرکت اعلام حریق زیتکس توانست با اخذ تاییدیه‌های سارمان آتش‌نشانی محصولات آدرس‌پذیر خود را به بازار عرضه کند. در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس می‌توانید در مورد آن بیشتر بخوانید.

دتکتور آدرس‌پذیر ایرانی

دتکتور ایرانی آدرس‌پذیر تولید شرکت زیتکس انقلابی در تولیدات محصولات اعلام حریق ایرانی بود. دتکتور آدرس‌پذیر ایرانی زیتکس با قیمت بسیار مناسب نسبت به نمونه‌های خارجی خود مورد استقبال بسیار زیادی قرار گرفته است.

فروش دتکتورهای ایرانی در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات به فروش انواع سیستم‌های اعلام حریق می‌پردازد. انواع دتکتورهای با کیفیت ایرانی مانند دتکتور اعلام حریق آریاک با قیمت مناسب و گارانتی معتبر در این مرکز به فروش می‌رسد. برای اطلاع از نحوه‌ی خرید سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر ایرانی و همینطور دتکتور ایرانی می‌توانید با کارشناسان فروش این شرکت تماس بگیرید.

فروش دتکتور ایرانی در مرکز اعلام حریق آرات

 

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم