سیستم اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

نصب سیستم‌های اعلام حریق راهی برای کاهش خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آتش‌سوزی‌هاست. این سیستم‌ها به محض تشخیص علائم آتش اعلام خطر می‌کنند تا اقدامات لازم هر چه زودتر انجام بگیرد. سیستم‌های آدرس‌پذیر دارای دقت و هوشمندی بالاتری هستند و به این علت برای نصب در ساختمان‌های بزرگ مناسب‌ترند. در مورد این سیستم‌ها می‌توانید در صفحه‌ی سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر بیشتر مطالعه کنید. در این مطلب تصمیم داریم در مورد سیستم اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس نکاتی را بیان کنیم.

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

سیستم اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس

اعلام حریق زیتکس یکی از اولین برندهای ملی ایرانی است که توانسته تاییدیه سازمان آتش‌­نشانی را برای تجهیزات آدرس‌پذیر خود اخذ کند. قابلیت‌­های فوق العاده­‌ای در پنل آدرس­‌پذیر زیتکس وجود دارد که این سیستم را بیش از پیش برای پروژه‌­های بزرگ و صنعتی امکان‌پذیر کرده است. در ادامه به برخی از ویژگی‌های فنی اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس خواهیم پرداخت.

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

پنل­‌های مرکز اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس قابلیت اتصال شبکه با سایر پنل‌­ها و تکرارکننده­‌ها را دارد. این ارتباط به وسیله پروتکل RS-485 برقرار می­‌گردد.

آدرس‌­دهی اتوماتیک در سیستم اعلام حریق زیتکس

تجهیزاتی شامل دتکتورها و آژیرهای آدرس‌پذیر زیتکس ، بین پنل‌ها و تکرارکننده‌ها به صورت اتوماتیک شبکه‌سازی می‌کنند. در مقایسه با روش‌­های قدیمی‌­تر که در برندهایی مثل زتا و آپولو آدرس‌­دهی به صورت دستی انجام می­‌پذیرد یا برندهایی مثل هوچیکی و دکون که آدرس‌­دهی حتما نیاز به پروگرامر دارد، آدرس‌دهی اتوماتیک زیتکس یک مزیت محسوب می­‌شود.

تجهیزات بر روی لوپ­‌ها قرار می­‌گیرند، بعد از چک­‌شدن و نبود ایراد یا خطا فرآیند آدرس‌­دهی به صورت اتوماتیک انجام می‌­پذیرد.

پنل مرکزی آدرس‌پذیر زیتکس

نمایش گرافیکی وضعیت قطعات

بر روی پنل آدرس‌­پذیر زیتکس، لیست قطعات شامل نوع هر کدام و وضعیت آنها، به صورت گرافیکی نمایش داده می‌­شود.

ارتباط دو طرفه بین پنل و قطعات

ویژگی مهم سیستم‌­های اعلام حریق زیتکس آدرس‌پذیر، ارتباط پیوسته بین قطعات و پنل مرکزی است. تجهیزات این سیستم‌ها وضعیت خود را به صورت پیوسته برای پنل ارسال می­‌کنند. به بیان دیگر، پنل همواره در حال مشاهده وضعیت تجهیزات است و بدین ترتیب امکانات زیادی در اختیار بهره­‌بردار قرار می­‌دهد که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

دتکتور ترکیبی اعلام حریق Zitex

قابلیت SAFE SAVING

این قابلیت امکان گرفتن پشتیبان از تنظیمات و پیکربندی موجود روی پنل را فراهم می‌­کند و باعث می­‌شود که اطلاعات در زمان تعویض کارت لوپ­‌ها از دست نرود. همچنین پنل زیتکس این قابلیت را دارد که بدون نیاز به کامپیوتر میانی برنامه‌نویسی و تنظیم شود.

گزارش‌گیری و ثبت گزارش

پنل 10،000 زیتکس رویداد را ثبت و ذخیره می­‌کند، همچنین می‌­توان گزارش­‌گیری را از طریق چاپگر انجام داد، فایل TEXT تهیه کرد و یا روی U-DISK ذخیره کرد.

شستی آدرس‌پذیر زیتکس

قابلیت پیدا کردن ایراد در سیم‌کشی

تعیین نقطه دقیق محل آسیب سیم­‌کشی با مشخص کردن قطب مثبت و منفی آن از جمله قابلیت‌های این سیستم است.

آژیر فلاشر آدرس‌پذیر زیتکس

قابلیت تغییر در ویژگی‌ها از پنل مرکزی

برای اعمال تغییراتی که در این سیستم تعبیه شده است، لزوما نیازی به دستکاری در برنامه یا نرم افزار نیست، با قابلیت ارتباط دو طرفه امکان اعمال این تغییرات وجود خواهد داشت.

تغییر میزان حساسیت دتکتورهای دودی زیتکس

حساسیت سطوح پایین، بالا و متوسط این سیستم را  برای مکان­‌هایی مناسب می‌کند که ممکن است تنها در طول روز سبب جذب آلودگی­‌ شود.

یک کارگاه ریخته­‌گری یا چوب­‌بری به صورت طبیعی در زمان فعالیت مقداری آلودگی خواهد داشت در این مواقع می‌­توان میزان حساسیت دتکتورهای دودی را کم کرد، و در شب این میزان را افزایش داد تا با کوچکترین دود عکس العمل از خود نشان دهد.

دتکتور دودی اعلام حریق زیتکس (Zitex)

تغییر در میزان کلاس حرارتی دتکتورهای حرارتی در سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

دتکتورهای حرارتی در دو نوع دتکتور حرارتی دما ثابت و دما افزایشی تولید می‌شود. دتکتورهای حرارتی نیز می‌­توانند کلاس حرارتی خود را به وسیله پنل تغییر دهند. کلاس‌­های مختلف حرارتی، این قابلیت را برای سالن‌­های تولید در روزها و شب‌­ها نیز مناسب می‌کند.

دتکتور حرارتی اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

تغییر صدا و وضعیت آژیرها

از طریق پنل می‌­توان وضعیت آژیر فلاشرها را به حالت آژیر، فلاشر و یا هردو تبدیل کرد. ویژگی دیگر تغییر سطح صدای آژیرها از طریق پنل مرکزی است که در سه سطح بالا، متوسط و پایین قابل تنظیم است. قابلیت تعریف تن صدا و تغییر تناوب­‌های زمانی برای شرایط مختلف آلارم و هشدار تخلیه از دیگر ویژگی‌های این سیستم است.

آژیر آدرس‌پذیر Zitex

محافظت در برابر آسیب‌دیدگی‌ها در سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس

آسیب‌دیدگی‌­های پنل در برابر اتصال کامپیوتر و دستگاه، از آسیب‌دیدگی در زمان تعویض قطعات و دستگاه، و کارت لوپ در برابر جریان‌کشی مازاد محافظت می‌کند.

نرم‌افزار تخصصی

نرم‌افزار برنامه­‌ریزی و کانفیگ تخصصی

نرم‌افزار محاسبه میزان جریان­‌کشی قطعات روی لوپ بر اساس نوع تجهیزات و اندازه کابل

مشاهده آنلاین میزان جریان­‌کشی قطعات روی هر لوپ

تکرارکننده‌ی اعلان حریق آدرس‌پذیر زیتکس

عدم نیاز به لایسنس، و هزینه­‌های جانبی برای راه اندازی پنل

یکی از ایرادات ومشکلاتی که در سیستم‌­های اعلام حریق آدرس‌­پذیر موجود در بازار گاها مشاهده شده، وجود لایسنس برای راه‌اندازی پنل است. این موضوع که در بسیاری از موارد توسط فروشندگان سیستم­‌ها پنهان می‌­شود، باعث وجود انحصار، مشکلات پشتیبانی تجهیزات و تحمیل هزینه­‌های ظالمانه به مصرف­‌کننده سیستم‌­ها می‌گردد. در وهله اول، حرفی از این موضوع گفته نمی‌شود ولی با گذر زمان، مصرف‌کننده متوجه می‌شود که برای پشتیبانی، عیب‌یابی و حتی گاها راه اندازی سیستم، باید هزینه‌های بسیار بالایی را به فروشنده بپردازد.

همچنین موضوع تحریم‌ها در برخی مواقع پشتیبانی پنل‌ها و نرم‌افزارهای آنها را با مشکل مواجه می‌کند. در مورد پنل‌های زیتکس بنا به دلیل تولید داخلی، این مشکل به وجود نمی‌آید. به صورت کلی، عدم وجود لایسنس مشکلات را از بین برده است.

البته قفل‌های سخت‌افزاری در چهار سطح برای پنل قابل تعریف هستند تا از دستکاری و دخالت افراد غیر متخصص در عملکرد پنل جلوگیری شود.

امکانات جانبی بیشتر در سیستم اعلام حریق آدرس‌­پذیر زیتکس

وجود 4 خروجی رله‌ای برای راه‌اندازی تجهیزات جانبی و سناریوهای حریق

وجود 2 خروجی آژیر متعارف

تکنولوژی پیش هشدار

و درنهایت استفاده از تکنولوژی Pre Alarm برای تشخیص دودهای مزمن در محیط و کثیفی‌های دتکتورها به کار گرفته می‌شود.

فروش محصولات زیتکس در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات در زمینه‌‌ی فروش انواع تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی فعالیت دارد. بهترین تجهیزات اعلام حریق و  همینطور سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر زیتکس را می‌توانید با قیمت مناسب و گارانتی معتبر از این مرکز تهیه کنید. برای اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره تلفن 09120149425 تماس بگیرید.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم