تجهیزات ضد انفجار: کارکرد و اهمیت نصب تجهیزات ضد انفجار در محیط های خطرناک

تجهیزات ضد انفجار

رعایت ایمنی در اماکن زندگی و کاری بسیار مهم است. مخصوصاً در برخی از اماکن کاری تجهیزات و مواد خطرناکی وجود دارند که ممکن است با کوچکترین تحریک منفجر شوند. بهترین کار در این اماکن استفاده از تجهیزات ضد انفجار و رعایت نکات ایمنی است. شما باید با توجه به محیط کاری بهترین راهبرد ایمنی آتش و تجهیزات ضد انفجار را انتخاب کنید. ما در این مطلب تعریفی از تجهیزات ضد انفجار، دلایل استفاده از آنها و چگونگی انتخاب را توضیح خواهیم داد. رعایت ایمنی در تمام محیط‌های کاری مسئله بسیار مهمی است. دستگاه‌های ضد انفجار می‌توانند به افزایش ایمنی مالی و جانی در این محیط‌ها کمک زیادی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات انفجار و ایمنی آتش ساختمان، می‌توانید با کارشناسان گروه اعلام حریق آرات در تماس باشید.

تجهیزات ضد انفجار چیست؟

اگر تجهیزاتی را مشاهده کردید که بر روی آنها مهر ex درج شده، اینها تجهیزات ضد انفجار ex محسوب می‌شوند. تجهیزات ضد انفجار برای استفاده در مناطق خطرناک طراحی و ساخته می‌شوند. چیزی که باعث می‌شود تجهیزات ضد انفجار مهر ex داشته باشند، محفظه‌هایی است که آنها را می‌پوشاند. این محفظه‌ها در صورت بروز انفجار از محتویات خود محافظت می‌کنند و نمی‌گذارند انفجار به محیط بیرونی‌شان برسد. به این صورت، محفظه‌های ضد انفجار از سرایت و گسترش آسیب به منطقه اطراف خود جلوگیری می‌کنند.

(وقتی در ساختمان آتش سوزی رخ می‌دهد، انواع سیستم اطفا حریق آبی، سیستم اطفا حریق گازی، سیستم اطفا حریق فوم و سیستم اطفا حریق آیروسل اصلی‌ترین وسیله در خاموش و مهار کردن آتش هستند.)

تجهیزات ضد انفجار چیست

محفظه‌های ضد انفجار ریسک انفجار را به داخل محفظه محدود می‌کنند

فرض کنید که تجهیزات برقی و خطرناک در یک محفظه نگهداری می‌شوند که ضد انفجار است. حالا سناریویی را در نظر بگیرید که انفجاری رخ می‌دهد. زمانی که انفجار رخ می‌دهد، فشار ناشی از انفجار منجر به پراکنده شدن جرقه‌ها و در نهایت، تشدید و بدتر شدن انفجار خواهد شد. محفظه‌های ضد انفجار استاندارد می‌توانند این فشار را کاهش دهند و انفجار را به داخل محفظه محدود کنند.

برای همین، محفظه‌های ابزار برقی و صنعتی با ریسک انفجار باید مهر ضد انفجار داشته باشند. همچنین، آن‌ها باید با قوانین ایمنی اصول برقی، انجمن ملی حفاظت در برابر آتش سوزی، UL و استاندارد‌های دیگر منطبق باشند.

تجهیزات ضد انفجار ابزاری هستند که می‌توانند در صورت بروز جرقه یا انفجار در محفظه، انفجار را به درون محفظه محدود کنند. برای خرید تجهیزات ضد انفجار می‌توانید به نمایندگی فروش اعلام حریق آرات یا سایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(در زمان آتش سوزی در ساختمان کپسول آتش نشانی یک روش دستی مبارزه با آتش در ساختمان است. اما می‌دانید از چه کپسولی باید برای چه مواد قابل اشتعال استفاده کرد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کپسول اطفای حریق مراجعه کنید.)

کاهش ریسک انفجار با محفظه‌های ضد انفجار

نحوه عملکرد تجهیزات ضد انفجار صنعتی چگونه است؟

تجهیزات ضد انفجار برقی و صنعتی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند در برابر انفجارات گازی و بخاری مقاوم باشند. برای مثال، اگر موتور یک وسیله برقی داخل یک محفظه ضد انفجار جرقه‌ای بزند، این محفظه به انفجار اجازه نمی‌دهد که به فضای بیرونی درز کند. زمانی که انفجار داخلی در محفظه رخ می‌دهد، طبیعتاً گاز ناشی از فشار انفجار می‌خواهد از محفظه خارج شود. اما طراحی محفظه ضد انفجار به گونه‌ای است که گاز را پیش از خروج از محفظه خنک می‌کند.

(آیا می‌دانید چگونه آب به سیسستم‌های اطفا حریق در ساختمان می‌رسد؟ از طریق وسایلی مثل هوزریل، شیر آتش نشانی یا هیدرانت و پمپ آتش نشانی. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌های مربوطه مراجعه کنید.)

نحوه عملکرد تجهیزات ضد انفجار صنعتی

تجهیزات ضد انفجار باکیفیت و عملکرد و ایمنی بیشتر

تجهیزات ضد انفجار مستحکم با خنک کردن گاز به پخش شدن آن در داخل محفظه کمک می‌کنند. همچنین، آنها اجازه نمی‌دهند که فشار ناشی از انفجار از محفظه فرار کند. استانداردهای ایمنی جهانی هم اهمیت این روش حفاظتی را تایید می‌کنند. با این حال، اگر مصالح ساخت محفظه ضد انفجار بهترین کیفیت را نداشته باشند، استفاده از این محفظه‌ها در محیط‌های خطرناک کافی نیست.

در صورت نامناسب بودن محفظه‌های ضد انفجار هر نوع آسیب بیرونی به محفظه باعث کاهش اعتبار و عملکرد آن خواهد شد. از سوی دیگر، جنس کم کیفیت محفظه ریسک بروز انفجار را هم افزایش می‌دهد. بنابراین، حتماً به مصالح ساخت محفظه ضد انفجار و کیفیت آن دقت کنید.

تجهیزات ضد انفجار از پخش گاز و فشار ناشی از انفجار داخل محفظه جلوگیری می‌کنند. به این صورت، انفجار از داخل محفظه به بیرون سرایت نخواهد کرد. اگر مایل به اطلاع از قیمت و خرید تجهیزات ضد انفجار هستید، می‌توانید به بخش لیست قیمت سایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(در هر ساختمان باید مکانی مناسب برای ذخیره و نگهداری وسایلی مثل شلنگ آتش نشانی برای خاموش کردن آتش وجود داشته باشد. این وسیله جعبه آتش نشانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌های مربوطه مراجعه کنید.)

کیفیت ساخت تجهیزاتِ ضد انفجار

چرا خرید تجهیزات مقاوم در برابر انفجار برای مناطق خطرناک مهم است؟

داشتن آرامش و امنیت در هر مکانی برای ما انسان‌ها بسیار مهم است، مخصوصاً در مناطق خطرناک. اگر در آزمایشگاه‌ها و مناطق خطرناک با تجهیزات برقی و صنعتی کار می‌کنید، باید بدانید که کار با این وسایل می‌تواند خیلی خطرناک باشد. یک جرقه یا شعله کوچک می‌تواند باعث انفجار و سرایت آتش شود. به همین دلیل، استفاده از تجهیزات ضد انفجار در این مناطق هم مایه آرامش ذهنی است و هم امنیت جانی شما را تامین می‌کند. در ادامه، دلایل بیشتری برای امنیت استفاده از تجهیزات ضد انفجار و مزیت‌های آن ارائه خواهیم کرد.

(ایمنی هر ساختمان با پیشگیری از رخ دادن حوادث برقی و مهار کردن آتش سوزی تا حد زیادی افزایش می‌یابد. اگر قصد ایمن کردن ساختمان‌تان از این جنبه را دارید برای دانستن بیشتر در این مورد به صفحه‌های کفپوش عایق برق و درب ضد حریق مراجعه کنید.)

خرید تجهیزاتی ضد انفجار برای مناطق خطرناک

تجهیزات ضد انفجار exp از آسیب رساندن به محیط اطراف جلوگیری می‌کنند

در بخش‌های قبلی در مورد نحوه کار تجهیزات ضد انفجار توضیح دادیم. هدف اصلی نصب و استفاده از تجهیزات ضد انفجار محدود کردن انفجارهای داخل محفظه و جلوگیری از سرایت آن‌ها به نواحی اطراف است. به این صورت، این تجهیزات از رسیدن آسیب به محیط و جان ساکنان جلوگیری می‌کنند.

برای مثال، فرض کنید که یک موتور در محفظه ضد انفجار قرار گرفته است. در این محفظه به مرور زمان گرد و غبار قابل اشتعال جمع می‌شود و انباشته شدن این گرد و غبار‌ها باعث جرقه و انفجاری کوچک خواهد شد. در اینجا محفظه ضد انفجار از سرایت انفجار و آسیب بیشتر آن به محیط اطراف جلوگیری می‌کند. به این صورت، محفظه ضد انفجار هم امنیت مالی و هم امنیت جانی ساکنان را افزایش خواهد داد.

تجهیزات ضد انفجار با محدود کردن انفجار به محفظه ضد انفجار از جان ساکنان و اموال محیط محافظت خواهد کرد. برای خرید تجهیزات ضد انفجار، شما می‌توانید به نمایندگی فروش اعلام حریق آرات مراجعه کنید که در زمینه فروش عمده محصولات ضد حریق و ضد انفجار فعالیت می‌کند.

(وقتی زنگ اعلام حریق به صدا در می‌آید، ساکنان ساختمان اول از همه به دنبال راهی برای تخلیه ساختمان، دوری از مناطق خطرناک و انجام مقررات ایمنی آتش هستند. در این مواقع نصب علائم راهنمای حریق و انواع چراغ اضطراری اعلام حریق برای افزایش امنیت مالی و جانی ساکنان ساختمان بسیار مهم هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌های مربوطه مراجعه کنید.)

کاهش خسارات با نصب دستگاه‌های ضدانفجار

تجهیزات ضد انفجار با مصالح مقاوم و خوب عمر وسایل را افزایش می‌دهند

برای بهبود عملکرد تجهیزات ضد انفجار، این تجهیزات باید بهترین کیفیت را داشته باشند. برای مثال، یک جعبه تقسیم را فرض کنید که در یک محیط خطرناک قرار گرفته است. مصالح سازنده محفظه جعبه تقسیم باید بسیار مقاوم باشند و بتوانند دمای اجزای داخل جعبه را کاهش دهند. همه اینها باعث می‌شود که محتویات جعبه تقسیم عمر طولانی‌تری داشته باشند. در نتیجه، مصالح تجهیزات ضد انفجار به افزایش عمر مصرف آن‌ها هم کمک می‌کنند.

مصالح با کیفیت تجهیزات ضد انفجار عمر مصرف‌شان را افزایش می‌دهند. برای اطلاع از قیمت مواد ضد انفجار و خرید آن‌ها می‌توانید به وبسایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(در یک سیستم اعلام حریق پنل اعلام حریق تمام کارکردهای سیستم را کنترل و بر آنها نظارت می‌کند.)

طول عمر بیشتر تجهیزات مقاوم در برابر انفجار

ایمنی تجهیزات ضد انفجار می‌تواند بازدهی کار را بیشتر کند

مسلماٌ داشتن بازدهی کاری زیاد یک هدف کاری مهم در هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. هر چه که محیط کار اطراف شما در آرامش بیشتر باشد، شما مجبور نیستید که حواستان به پروتکل‌های امنیتی بیشتر باشد. این مسئله می‌تواند بازدهی کاری را تا حد زیادی افزایش دهد.

(وقتی آتش سوزی در ساختمان رخ می‌دهد دتکتورها اولین تجهیزاتی هستند که می‌توانند وجود آتش را شناسایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحات دتکتور دودی، دتکتور شعله، دتکتور مونوکسید کربن، دتکتور گازی، دتکتور حرارتی و دتکتور ترکیبی مراجعه کنید.)

بازدهی کاری بیشتر با تجهیزات مقاوم در برابر انفجار

چرا تجهیزات مقاوم در برابر انفجار می‌توانند در بازدهی بیشتر کاری موثر باشند؟

برای مثال، فرض کنید کارگری در یک معدن عملیات استخراج کار می‌کند. در این محیط مواد خطرناکی مثل مواد منفجره وجود دارند. این کارگر از کلاه ایمنی با چراغ ضد انفجار استفاده می‌کند. استفاده از این لامپ بسیار کاربردی است. دلیل آن این است که کارگر دیگر نیاز نیست نگران لامپ و احتمال انفجار آن باشد. در نتیجه، او بیشتر تمرکزش روی کارش خواهد بود.

علاوه بر این هم باقی پرسنل مجبور نیستند نیروی کاری خود را به پروتکل‌های ایمنی مورد نظر اختصاص دهند. برای افزایش ایمنی در این محیط هم می‌توان اتصالات نور ضد انفجار و نورهای قابل حمل نصب کرد. پس همانطور که می‌بینید، تجهیزات ضد انفجار در محیط‌های خطرناک می‌توانند بهره‌وری کارکنان محیط و به طور کلی، بازدهی کار در محیط را افزایش دهند.

تجهیزات ضد انفجار با تأمین امنیت بیشتر در محیط کاری، تمرکز پرسنل بر روی کار و بازده کاری را افزایش می‌دهند. برای خرید تجهیزات ضد انفجار، شما می‌توانید به نمایندگی‌های فروش اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(در هر ساختمان محیط‌هایی وجود دارند که در آنها وسایل برقی و خطرناک وجود دارند. افزایش دما و حرارت در این مناطق می‌تواند ریسک آتش سوزی در آن‌ها را افزایش دهد. برای همین، مهم است که سیم‌های این وسایل را با کابل اعلام حریق مجهز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

بهره‌وری و بازدهی بیشتر کارمندان و کارگران با تجهیزات ضد انفجار

نصب تجهیزات ضد انفجار ارزش خدمات و محصولات در بازار را افزایش می‌دهد

محیط کاری و ایمنی پرسنل در کیفیت خدمات و محصولات منعکس می‌شود. ایمنی بیشتر محیط کاری منجر به بازدهی بیشتر در محیط کاری و کیفیت بهتر خدمات و محصولات خواهد شد. این باعث می‌شود که ارزش آنها در بازار هم افزایش پیدا کند و دیگران با دید مثبتی به خدمات و محصولات شما نگاه کنند.

برای ایمن کردن محیط کاری نیاز به اطلاعات و بودجه لازم دارید تا آموزش‌های لازم در این زمینه را به کارکنان خود بدهید و ارزش خدمات و کالاهای خود را افزایش دهید. به این صورت، به مشتریان و دیگران نشان می‌دهید که امنیت محیط کاری و محصولات خدمات برایتان مهم است.

دستگاه‌های ضد انفجار با افزایش امنیت محیط کاری، ارزش خدمات و کالاهای کسب و کارتان را افزایش می‌دهند. برای اطلاع از قیمت تجهیزات ضد انفجار شما می‌توانید به بخش لیست قیمت سایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(به غیر از دستگاه‌های اعلان حریق اتوماتیک شما با شستی اعلام حریق هم می‌توانید ساکنان ساختملن را از آتش سوزی مطلع کنید.)

افزایش ارزش خدمات و محصولات با نصب تجهیزات ضد انفجار

تفاوت بین تجهیزات ضد انفجار و تجهیزات ذاتا ایمن چیست؟

در تهیه تجهیزات ضد انفجار شاید به تجهیزاتی برخورده باشید که نام آنها تجهیزات ذاتا ایمن باشند. در زمینه ایمنی محیط‌های خطرناک دو مفهوم ذاتا ایمن و ضد انفجار شباهت‌هایی با هم دارند، اما نباید این دو را با هم دیگر اشتباه بگیرید. در این بخش در مورد تفاوت‌های مفهوم تجهیزات ذاتا ایمن و ضد انفجار برای تجهیزات خطرناک توضیح خواهیم داد.

(ایا می‌دانید در ساختمان چه نوع سیستم لوله آتش نشانی را نصب کنید تا خیلی سریع و کارآمد آتش را مهار کند؟ برای دانستن بیشتر در این مورد به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تفاوت بین تجهیزات ضد انفجار و تجهیزات ذاتا ایمن

منظور از تجهیزات ذاتا ایمن چیست؟

هدف اصلی تجهیزات ذاتا ایمن این است که خود وسیله اصلاً نمی‌تواند باعث به وجود آمدن آتش شود. برای مثال، دستگاهی را فرض کنید که با انرژی گرمایی و برقی کار می‌کند. اگر این دستگاه ذاتاٌ ایمن باشد، زمانی که گرمای وسیله یا ولتاژ آن خیلی زیاد می‌شود دستگاه به طور خودکار خاموش می‌شود. به این صورت، خطر آتش سوزی به مناطق اطراف کمتر می‌شود.

در مقایسه با تجهیزات ضد انفجار، دستگاه‌های ذاتاٌ ایمن طوری ساخته شده‌اند که می‌توانند تولید گرما را محدود کنند. در نتیجه، آنها می‌توانند از ولتاژ زیاد و بالا رفتن سطح جریان برق جلوگیری کرده و ریسک بروز جرقه را کاهش دهند.

(اگر خانه یا تأسیسات شما در محلی خطرناک بنا شده و دسترسی به آب برای آن دشوار است، پس شما نیاز به مخزن آب آتش نشانی نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه مراجعه کنید.)

تعریف تجهیزات ذاتا ایمن

طراحی تجهیزات ذاتاٌ ایمن ریسک جرقه و مشتعل شدن آن‌ها را کاهش می‌دهد

طراحی دستگاه‌های ذاتا ایمن به نحوی است که آنها دارای مداربندی برق ساده، دمای داخلی کنترل شده و مقاومت زیاد در برابر گرد و خاک هستند. در نتیجه، احتمال جرقه زدن و اشتعال دستگاههای ذاتاٌ ایمن بسیار کم است. همچنین، طراحی دستگاه ذاتا ایمن به گونه‌ای است که اگر در یک محیط خطرناک به کار گرفته شود، نمی‌تواند باعث ایجاد جرقه شود.

به خاطر این نوع طراحی است که این دستگاه‌ها وزن سبکی دارند و بدنه آنها حجم کمتری نسبت به دستگاه‌ها و تجهیزات ضد انفجار دارد. از این رو، نگهداری و تعمیر آن‌ها بدون متوقف کردن عملیات‌های تولیدی در تاسیسات ممکن است.

هدف طراحی دستگاه‌های ذاتاٌ ایمن جلوگیری از وقوع انفجار در محفظه ضد انفجار است، نه محدود کردن آن. برای اطلاع بیشتر درمورد دستگاه‌های ذاتاٌ ایمن می‌توانید با کارشناسان ما در سایت گروه اعلام حریق آرات در تماس باشید.

(در زمان آتش سوزی آژیر و آژیر فلاشر اعلام حریق وسیله اصلی مطلع ساختن ساکنان ساختمان از وجود آتش است.)

طراحی ضد جرقه و ضد اشتعال تجهیزات ذاتا ایمن

تجهیزات ضد انفجار و تفاوت آن با دستگاه‌های ذاتا ایمن

قبل از این گفتیم که دستگاه ضد انفجار برای محدود کردن انفجار و جلوگیری از سرایت آن به محیط اطراف طراحی شده است. این ویژگی یک تفاوت اصلی با دستگاههای ذاتاٌ ایمن دارد. همانطور که گفتیم، دستگاه‌های ذاتاٌ ایمن طوری ساخته شده‌اند که اصلا اجازه نمی‌دهند انفجار رخ دهد. این در حالی است که دستگاه‌های ضد انفجار از رخ دادن انفجار جلوگیری نمی‌کنند اما می‌توانند میزان سرایت آن را به داخل محفظه ضد انفجار محدود کنند.

به خاطر این هدف طراحی این دستگاه‌ها هم سنگین‌تر هستند و حجم بدنه‌شان هم بزرگتر است. از این رو، نصب آنها هم زمان بیشتری را می‌گیرد. این مسئله باعث می‌شود که آنها برای نصب دائم در تاسیسات گزینه بهتری باشند.

تجهیزات ضد انفجار در هدف و کارکرد با دستگاه‌های ذاتاٌ ایمن یک تفاوت مهم دارند و آن این است که از بروز انفجار جلوگیری نکرده و فقط شعاع آن را محدود می‌کنند. برای اطلاع از قیمت و خرید دستگاه‌های ضد انفجار، شما می‌توانید به نمایندگی فروش اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(ما چگونه از وجود آتش در ساختمان مطلع می‌شویم؟ با انواع اعلام حریق آدرس‌پذیر، اعلام حریق متعارف و اعلام حریق وایرلس. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌های مربوطه مراجعه کنید.)

تفاوت تجهیزات ضد انفجار با تجهیزات ذاتا ایمن

تجهیزات ضد انفجار و ذاتا ایمن برای چه محیط‌هایی مناسب هستند؟

وقتی دستگاه‌های برقی در محیط‌های خطرناک نصب می‌شود، گازها و مواد قابل اشتعال می‌توانند خطر آسیب زدن به آن را افزایش دهند. علاوه بر این، در این مکان‌ها یک جرقه آتش می‌تواند از وسایل برق به اطراف سرایت کند و باعث رخ دادن فاجعه شود. برای همین، نهادها و شرکت‌هایی که از محیط‌های خطرناک کاری استفاده می‌کنند، برای افزایش امنیت مالی و جانی پرسنل خود از دستگاه‌های ذاتاٌ ایمن یا ضد انفجار استفاده می‌کنند. اما در چه زمانی و شرایطی باید کدام یک از دستگاه‌ها را انتخاب کرد؟

با توجه به محیط کاری و لازمه‌های دستگاه‌های صنعتی و برقی می‌توانید تجهیزات ضد انفجار یا ذاتاٌ ایمن را تهیه کنید

پیشنهاد ما این است که اول با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. اما به طور کلی، انتخاب دستگاه ضد انفجار یا ذاتا ایمن به نوع دستگاه و لازمه‌های استفاده از آن بستگی دارد. بسیاری از تاسیسات صنعتی از دستگاه ضد انفجار استفاده می‌کنند. دلیل آنها این است که خیلی از این تاسیسات دارای دستگاه‌هایی هستند که نیاز به ولتاژ و برق زیاد دارند. بنابراین، دستگاه ضد انفجار بهترین گزینه برای آنها محسوب می‌شود. از سوی دیگر، شما می‌توانید از دستگاه ذاتاٌ ایمن هم برای نصب دائم و هم به عنوان ابزار قابل حمل استفاده نمایید.

انتخاب دستگاه ضد انفجار و ذاتاٌ ایمن برای محیط‌های کار به محیط و نوع دستگاه‌تان بستگی دارد. برای خرید دستگاه‌های ضد انفجار می‌توانید به سایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

(در حوادث آتش سوزی تشخیص مکان دقیق آتش سوزی مسئله بسیار مهمی است. در سیستم‌های اعلام حریق چراغ ریموت اعلام حریق این وظیفه را بر عهده دارد.)

انتخاب تجهیزات مناسب برای محیط‌های خطرناک

شباهت‌های دستگاه‌های ضد حریق و ضد انفجار

دستگاه‌های ضد انفجار و ضد حریق شباهت‌های زیادی با همدیگر دارند. دستگاه‌های ضد حریق هم از محفظه‌هایی برای محدود کردن آتش استفاده می‌کنند. دستگاه‌های ضد حریق دارای محفظه‌هایی هستند که ابزار و دستگاه‌های صنعتی در آن‌ها قرار می‌گیرند. در صورت بروز انفجار و آتش فشار از این محفظه‌ها خارج نمی‌شود. به این ترتیب، موادی که آتش گرفته‌اند به محیط اطراف سرایت نمی‌کنند و در محفظه باقی می‌مانند.

به طور کلی، دستگاه ضد حریق و ضد انفجار از لحاظ ویژگی‌های ایمنی، ابزارهای موجود و فرایند کلی محدود کردن آتش و انفجار شبیه هم هستند. تنها تفاوت آن‌ها می‌تواند در مشخصات فرایند، پارامترهای آزمایشی و جزئیات دستورالعمل باشد.

دستگاه‌های ضد حریق و تجهیزات ضد انفجار در هدف و طراحی شباهت زیادی با هم دارند. برای اطلاع بیشتر از قیمت دستگاه‌های ضد حریق و ضد انفجار، شما می‌توانید به لیست قیمت سایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

شباهت‌های دستگاه‌های ضد حریق و ضد انفجار

تجهیزات مقاوم در برابر انفجار در مرکز اعلام حریق آرات

کار کردن در تاسیسات صنعتی با تجهیزات برقی خطرهای زیادی به همراه دارد. در این عملیات‌ها بروز انفجار و آتش ریسک بالایی دارد. برای همین، اگر تاسیسات یا شرکتی دارید که از محیط‌های خطرناک استفاده می‌کند، حتماً باید ایمنی مالی و جانی پرسنل خود را تامین کنید. یکی از راه‌های تامین امنیت در این محیط‌ها نصب دستگاه‌های ضد انفجار است.

با توجه به نوع محیط و مشورت با کارشناسان متخصص در این زمینه، می‌توانید دستگاه‌ها و تجهیزات ضد انفجار مناسب با محیط‌های مورد نظر را نصب کنید. در صورت داشتن سوالات در این زمینه، کارشناسان ما در گروه اعلام حریق آرات می‌توانند مشورت‌های لازم در این زمینه را به شما ارائه دهند. برای اطلاعات بیشتر، شما می‌توانید به وبسایت گروه اعلام حریق آرات مراجعه کنید.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم