fire arat certificate fire arat certificate
dedal dedal
acl acl
bsi bsi

نشت یاب گاز کربن مونوکسید - دتکتور مونوکسید کربن: سنسور نشت گاز کربن مونوکسید

دتکتور گاز مونوکسید کربن دستگاهی است که وجود گاز CO در محیط را تشخیص می‌دهد تا از ایجاد مسمومیت با این گاز جلوگیری کند. گاز مونوکسیدکربن گازی بی‌رنگ، بی‌مزه و بی‌بو است که در اثر سوختن ناقص مواد حاوی کربن تولید می‌شود. گاز CO در واقع قاتل خاموش است که بدون استفاده از سنسور نشت گاز کربن مونوکسید نمی‌توان وجود آن در محیط را تشخیص داد و بسته به میزان گاز موجود در محیط و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن، می‌تواند باعث مرگ شود. فروش ویژه‌ و خرید دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز و سنسور هوشمند نشت گاز کربن مونوکسید تستوگاز (هشدار دهنده نشت گاز) از مرکز اعلام حریق آرات به این منظور برای همکاران گرامی تسهیل شده است.

راهنمای خرید سریع دتکتور مونوکسید کربن و نشت یاب گاز کربن مونوکسید

قیمت سیستم اعلام حریق
قیمت سیستم
اعلام حریق
برندهای اعلام حریق ایرانی
برندهای
اعلام حریق ایرانی

کاربری سنسور نشت گاز کربن مونوکسید تستوگاز

رابط‌های کاربری دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز

رابط‌های کاربری دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز

 • نمایشگر: نمایشگر دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز میزان مونوکسید کربن موجود در هوا را نمایش می‌دهد.

 • چراغ سبز: در صورت اتصال آداپتور دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز به برق یا برخورداری از شارژ باتری، چراغ دستگاه روشن و یا چشمک زن است.

 • چراغ زرد رنگ: در صورت ایجاد اشکال در سنسور و یا کاهش شارژ باتری دستگاه این چراغ روشن می‌شود.

 • چراغ قرمز: نشان‌دهنده‌ی نشت گاز کربن مونوکسید در سطح بسیار خطرناک است.

 • دکمه بازنشانی و تست: با فشردن این دکمه دستگاه به صورت خودکار خودش را تست می‌کند. استفاده‌ بیش از حد این دکمه به مرور طول عمر سنسور کاهش می‌یابد.

 • دکمه سکوت: با فشردن این دکمه دستگاه از حالت هشدار خارج می‌شود.

 • دکمه غیرفعالسازی موقت: با فشردن این دکمه دتکتور کربن مونوکسید تستوگاز موقتا به مدت سه دقیقه غیر فعال می‌شود.

 • رابط اتصال فیش آداپتور: آداپتور از این محل به دتکتور مونوکسید کربن متصل می‌شود.

 • رابط خروجی رله: برای اتصال به شیر برقی یا فن و هواکش، هنگام نشت گاز در نظر گرفته می‌شود.

 • محل عبور هوا و گاز: اطمینان حاصل کنید که این قسمت مورد رفت و آمد هوا باشد و به خوبی در آن جریان داشته باشد.

محل نصب دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز

محل نصب دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز

سازمان جهانی حفاظت از حریق (NFPA) توصیه می‌کند که محل نصب دتکتور گاز کربن مونوکسید در هر اتاق و هر طبقه به صورت جداگانه نصب شود. معمولا برای حفاظت بیشتر در فاصله سه متری از هر وسیله‌ای که با سوخت فسیلی کار می‌کند یک دتکتور گاز کربن مونوکسید نصب می‌گردد.

آلارم‌ها و آژیرهای دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز

آلارم‌ها و آژیرهای دتکتور مونوکسید کربن تستوگاز

 • بوق شروع به کار دستگاه: پس از هر بار راه اندازی دستگاه با یک بوق کوتاه شروع به کار آنرا اعلام می‌کند و چراغ سبز دستگاه نیز روشن می‌شود.

 • اخطار کاهش شارژ دستگاه: با روشن شدن چراغ زرد و خاموش و روشن شدن چشمک زن آن می‌توان به کاهش ذخیره باتری دستگاه پی برد.

 • هشدار نشت گاز: در صورت تشخیص گاز سمی و خطرناک در مقدار قابل توجه، چراغ قرمز دستگاه روشن و آلارم هشدار فعال می‌ود.

 • هشدار خرابی سنسور: با خرابی سنسور تشخیص گاز کربن مونوکسید بر روی نمایشگر عبارت Err ظاهر می‌شود که به معنی لزوم تعویض سریع سنسور آن است.

اقدامات لازم در زمان آلارم و هشدارهای دتکتور مونوکسید کربن

اقدامات لازم در زمان آلارم و هشدارهای دتکتور مونوکسید کربن

با فعال شدن سنسور هشدار و آژیر دستگاه به هیچ وجه نسبت به آن بی‌توجه نباشید. وجود گاز کربن مونوکسید می‌تواند به سرعت شما را بی‌حال کند پس فورا پنجره‌ها را باز کنید و پس از فشردن دکمه سکوت دستگاه با مرکز آتش نشانی شهر تهران تماس بگیرید. افراد داخل ساختمان را سرشماری کنید که مبادا کسی از قلم افتاده باشد. مطمئن باشید که دود حاصل از اگزوز خودرو به واحد شما راه ندارد؛ احتمال زیاد نشت گاز خطرناک از لوله بخاری آبگرمکن یا هر وسیله‌ای که سوخت فسیلی استفاده می‌کند باشد.

محدودیت‌های هشدار دهنده نشت گاز کربن مونوکسید

محدودیت‌های هشدار دهنده نشت گاز کربن مونوکسید

سنسور نشت گاز کربن مونوکسید فقط برای مصرف خانگی تولید شده و نباید برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد. هشدار دهنده نشت گاز کربن مونوکسید بدون برق کار نمی‌کند. دتکتور گاز کربن مونوکسید ممکن است گاز سایر طبقات را تشخیص ندهد. دتکتور گاز کربن مونوکسید جایگزین دتکتور دود اعلام حریق نیست.

دتکتور مونوکسید کربن

دتکتور گاز مونوکسید کربن دستگاهی است که وجود گاز CO در محیط را تشخیص می‌دهد تا از ایجاد مسمومیت با این گاز جلوگیری کند. گاز مونوکسیدکربن (CO) گازی بی‌رنگ، بی‌مزه و بی‌بو است که در اثر سوختن ناقص مواد حاوی کربن تولید می‌شود. حتما شما هم در مورد “قاتل خاموش” شنیده‌اید.

گاز CO در واقع همین قاتل خاموش است که بدون استفاده از دتکتور نمی‌توان وجود آن در محیط را تشخیص داد و بسته به میزان گاز موجود در محیط و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن، می‌تواند برای انسان بسیار خطرناک بوده و باعث مرگ شود. غلظت کمتر این گاز در مدت زمان طولانی و غلظت زیاد آن نیز در مدت زمانی کوتاه می‌تواند خطرساز باشد.

در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم در مورد دتکتور گاز مونوکسید کربن یا سنسور نشت گاز مونوکسید کربن و اهمیت استفاده از آن نکاتی را بیان کنیم. شما می‌توانید برای اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن با مرکز اعلام حریق آرات در ارتباط باشید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن فعالیت می‌کند.

معرفی دتکتور گاز مونوکسید کربن یا CO

خرید و نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن راهی برای افزایش امنیت ساکنان

همانطور که گفتیم گاز مونوکسیدکربن گازی بسیار کشنده و خطرناک است که به خاطر بی‌بو و بی‌رنگ بودن، تشخیص آن تنها به وسیله‌ی دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن امکان‌پذیر خواهد بود. در صورت فعال شدن سنسور تشخیص مونوکسید کربن و اعلام آژیر نباید به آن بی‌توجهی شود و لازم است فورا اقدامات لازم جهت رفع نشتی انجام شود. چک کردن مرتب و هفته‌ای هشدار دهنده مونوکسید کربن می‌تواند بسیار مهم باشد چرا که عدم عملکرد درست دستگاه به معنای عدم تشخیص خطر خواهد بود.

دتکتور گاز مونوکسید کربن با برق شهر و باتری‌های پشتیبان کار می‌کند و باتری‌ها باید به موقع تعویض شوند تا در صورت قطع برق، دستگاه بتواند کار کند. خرید دتکتور گاز مونوکسید کربن می‌تواند اقدامی هوشیارانه و پیشگیرانه از خطرات ناشی از مسمومیت با این گاز سمی و خطرناک باشد. روی هم رفته، سنسور تشخیص مونوکسید کربن وجود گاز CO را سریعا تشخیص می‌دهند اما تنوع زیادی در این دستگاه‌ها وجود دارد.

برخی از مدل‌های ساده از باتری و برق شهری استفاده می‌کنند و با آژیر وجود خطر را اعلام می‌کنند. این مدل‌ها از قیمت مناسبی برخوردارند. مدل‌های دیگر سنسور نشت گاز مونوکسید کربن نیز همزمان قابلیت تشخیص دود و گاز مونوکسیدکربن را دارند که می‌توانند جایگزین خوبی برای دتکتورهای دودی معمولی باشند.

همچنین می‌توانید مدل‌های هوشمند دتکتور گاز مونوکسید کربن را تهیه کنید که با سیستم امنیتی خانه یا سیستم اعلام حریق کار می‌کنند. این مدل‌ها نسبتا گران‌تر هستند اما اگر به دنبال امنیت بیشتری هستید، گزینه‌ای ایده‌آل هستند. برای دریافت مشاوره و خرید و اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن می‌توانید با مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید که به فروش دتکتور مونوکسید کربن می‌پردازد.

سنسور مونوکسید کربن: گاز کربن مونوکسید چیست؟

گاز مونواکسید کربن یک مولکول ساده متشکل از یک قسمت کربن و یک قسمت اکسیژن است. منوکسید کربن زمانی ایجاد می‌شود که سوخت کربنی مانند چوب، بنزین، زغال سنگ، پروپان، گاز طبیعی و نفت گرمایشی به طور کامل نمی‌سوزند (احتراق ناقص). این منابع انرژی اگر در محلی باز و یا دارای تهویه‌ی زیاد بسوزند، خطرناک نیستند اما گاز مونوکسیدکربن در فضاهای محدودی مانند زیرزمین، آشپزخانه، گاراژها یا کمپ‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

تشخیص کربن مونوکسید بدون سنسور تشخیص مونوکسید کربن بسیار دشوار است و به همین خاطر است که گازی خطرناک محسوب می‌شود. گاز مونوکسید کربن به این خاطر بسیار کشنده است که می‌تواند به گلبول‌های قرمز خون متصل شود و پس از ورود به ریه‌ها، باعث افت اکسیژن بدن شود. از علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن می‌توان به سردرد، حالت تهوع، استفراغ، سرگیجه، تنگی نفس و خستگی اشاره کرد.

برای تشخیص گاز مونوکسید کربن لازم است برای خرید این دتکتورها از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن اقدام کنید. ضمنا لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را نیز می‌توانید از همین مراکز دریافت کنید.

شاید نگران‌کننده‌ترین عوارض آن شباهت گازگرفتگی با علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا باشد که به راحتی افراد آن را نادیده می‌گیرند؛ علائمی مانند تنگی نفس، حالت تهوع و سردردهای خفیف. وقتی سطح منوکسید کربن به 150 پی‌پی‌ام برسد، بی‌هوشی و ناهشیاری اتفاق می‌افتد و در نهایت علائم بدون درمان، کشنده می‌شوند.

(در مورد دتکتور شعله و عملکرد آن بیشتر بدانید.)

سنسور مونوکسید کربن

دتکتور گاز مونوکسید کربن چگونه کار می‌کند؟

دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن با تشخیص میزان مشخصی از گاز منوکسید کربن در یک زمان مشخص، آلارم یا زنگ خطر را به صدا درمی‌آورند. سنسورهای مختلف هشدار دهنده مونوکسید کربن عملکردهای مختلفی دارند. از انواع مختلف سنسور دتکتور گاز مونوکسید کربن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنسور مونوکسید کربن بیومیمتیک یا زیست‌تقلید (Biomimetic sensor)

در این نوع سنسور نوعی ژل وجود دارد که با جذب مونوکسیدکربن تغییر رنگ می‌دهد و این تغییر رنگ باعث ایجاد زنگ خطر می‌شود.

 • سنسور مونوکسید کربن نیمه هادی اکسید فلز (Metal oxide semiconductor)

هنگامی که مدار تراشه‌ی سیلیس، گاز مونواکسید کربن را تشخیص می‌دهد، مقاومت الکتریکی را کاهش می‌دهد و این تغییر باعث ایجاد زنگ خطر می‌شود.

 • حسگر یا سنسور مونوکسید کربن الکتروشیمیایی (Electrochemical sensor)

الکترودها در محلول شیمیایی هنگام تماس با گاز مونوکسیدکربن باعث تغییر در جریان الکتریکی می‌شوند و این تغییر باعث به صدا درآمدن آژیر هشدار می‌شود.

برای انتخاب دتکتور و سنسور تشخیص مونوکسید کربن مناسب با مشاوران اعلام حریق آرات در ارتباط باشید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن، می‌توانید در این خصوص شما را راهنمایی کرده و بعلاوه لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را نیز در اختیار شما قرار دهید.

(در مورد دتکتور حرارتی و کاربرد ان مطالعه کنید.)

نحوه عملکرد دتکتور گاز مونوکسید کربن

رابط‌های کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 1. نمایشگر (Display)

میزان گاز مونوکسید کربن موجود در هوا را می‌توان روی نمایشگر هشدار دهنده مونوکسید کربن مشاهده کرد. بعلاوه اطلاعات مربوط به تست دستگاه نیز روی این نمایشگر قابل مشاهده است. برای اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن می‌توانید با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید.

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 2. چراغ سبز رنگ (Power)

چراغ سبز عملکرد صحیح سنسور نشت گاز مونوکسید کربن را نشان می‌دهد. اگر برق دستگاه متصل باشد و باتری‌ها شارژ کافی داشته باشند، چراغ روی دتکتور روشن و یا به صورت چشمک‌زن عمل می‌کند. اگر چراغ سبز خاموش باشد به این معنی است که آداپتور دچار مشکل شده و یا شارژ باتری‌ها تمام شده است.

فروش دتکتور مونوکسید کربن در مراکز مختلفی انجام می‌شود اما به شما پیشنهاد می‌کنیم به مراکز معتبر رجوع کرده و لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را نیز دریافت کنید.

(از مطلب مخزن آب آتش نشانی بازدید کنید.)

رابط‌ کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 3. چراغ زرد رنگ (Fault)

چراغ زرد رنگ روی دتکتور خطای دستگاه را نشان می‌دهد. در صورت اشکال در عملکرد سنسورهای دتکتور و یا کاهش شارژ باتری، چراغ زرد روشن می‌شود. برای اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن و نحوه عملکرد آن با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید.

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 4. چراغ قرمز رنگ (Alarm)

چراغ قرمز رنگ نشان‌دهنده‌ی میزان خطرناک گاز مونوکسید کربن در محیط است. اگر میزان نشت گاز در محیط زیاد باشد، چراغ قرمز روشن شده و رله‌ی خروجی دستگاه فعال می‌شود. نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن می‌تواند شما را در خصوص نحوه کارکرد این دتکتورها راهنمایی کرده و لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را نیز در اختیار شما قرار دهد.

(در فایرفایت در خصوص درب ضد حریق مطالعه کنید.)

چراغ‌های دتکتور گاز CO

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 5. دکمه‌ی بازنشانی و تست (Reset and Test)

با فشردن دکمه‌ی بازنشانی و تست، سنسور نشت گاز مونوکسید کربن به طور خودکار حسگر خود را تست می‌کند و اگر مشکلی وجود داشته باشد اعلام می‌کند. بعلاوه اگر خروجی رله‌ی دستگاه به خاطر نشت گاز قفل باشد می‌توان با فشردن این دکمه، رله را بازنشانی کرد. لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن دریافت کنید.

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 6. دکمه سکوت (Silent)

دکمه‌ی سکوت به منظور خاموش کردن صدای آلارم هشدار دهنده مونوکسید کربن تعبیه شده است. لازم است در مورد نحوه عملکرد این دتکتورها اطلاعات کافی را از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن دریافت کنید. برای اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن با مشاوران مرکز ارات در تماس باشید.

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 7. دکمه‌ی غیرفعال‌سازی موقت (Sleep)

این دکمه دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن را حداکثر به مدت 3 دقیقه به حالت غیرفعال درمی‌آورد و دتکتور دیگر هشدار نمی‌دهد. پس از سپری شدن این زمان، دتکتور دوباره به حالت اولیه‌ی خود بازمی‌گردد. از غیرفعال کردن غیرضروری این دتکتورها اجتناب کنید و برای رفع مشکلات خود را نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید. اگر قصد خرید دتکتور گاز CO دارید، می‌توانید برای دریافت لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن با آرات تماس بگیرید.

(در مورد کفپوش عایق مطالعه کنید.)

دکمه‌ی فعالسازی و غیرفعال‌سازی دتکتورهای مونوکسید کربن

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 8. رابط اتصال فیش آداپتور (Power Inlet)

این رابط برای اتصال آداپتور 9 ولتی به دستگاه است. لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن مجاز دریافت کنید.

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 9. رابط خروجی رله (Relay Output)

خروجی رله برای اتصال شیر برقی (برای قطع گاز) و یا اتصال فن و هواکش (برای تهویه‌ی هوا) هنگام نشت گاز تعبیه شده است. برای استفاده از این خروجی باید آن را به صورت سری با یکی از سیم‌های شیر یا هواکش قرار داد. در مورد رابط‌های خروجی با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید و در این خصوص اطلاعات کسب کنید. اگر بتازگی قصد خرید دتکتور CO دارید، لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را می‌توانید از آرات بخواهید.

کاربری دتکتور گاز مونوکسید کربن: 10. محل عبور هوا و گاز (Air Inlet)

برای عملکرد درست دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن، این قسمت باید به گونه‌ای باشد که هوا بتواند آزادانه در آن جریان پیدا کند.

(از مطلب چراغ اضطراری اعلام حریق بازدید کنید.)

عملکرد اشکارساز گاز مونوکسید کربن

عملکرد دتکتور یا آشکارساز گاز مونوکسید کربن: آلارم‌ها و آژیرهای دستگاه

شروع به کار سنسور نشت گاز مونوکسید کربن

هنگامی که سنسور تشخیص مونوکسید کربن برای اولین بار روشن شود، صدای یک بوق کوتاه خواهید شنید. سپس چراغ سبز روی دتکتور روشن شده و چراغ‌های زرد و قرمز نیز یکبار روشن و خاموش می‌شوند. برای راه‌اندازی و نصب دتکتورهای گازی CO از نمایندگی فروش دتکتور گاز مونوکسید کربن کمک بگیرید. برای خرید دتکتور گاز CO می‌توانید به لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن رجوع کنید.

نشانگر عملکرد صحیح دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن

اگر دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن به طور درست کار کند و مشکلی نداشته باشد چراغ سبز دستگاه باید روشن باشد و یا اینکه به صورت چشمک‌زن عمل کند. بعلاوه آژیر هشدار دهنده مونوکسید کربن نیز خاموش خواهد بود. بهتر است در مورد نکات مربوط به نصب این دتکتورها با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن مشورت کنید. شما می‌توانید اطلاعات کافی در مورد قیمت دتکتور مونوکسید کربن را نیز دریافت کنید.

(با کپسول آتش نشانی پودر و گاز و کاربرد آن آشنا شوید.)

آلارم‌ها و آژیرهای دتکتورهای گازی مونوکسید کربن

اخطار کاهش شارژ باتری سنسور نشت گاز مونوکسید کربن

در صورتی که باتری دتکتور گاز مونوکسید کربن ضعیف باشد، چراغ زرد روی دتکتور هر دقیقه یکبار چشمک می‌زند و همزمان آژیر آن نیز هر دقیقه یکبار به صدا درمی‌آید. در این شرایط باید سریعا نسبت به تعویض باتری‌ها اقدام کنید. علاوه بر دریافت لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن، شما می‌توانید در خصوص باتری‌ها و نحوه کارکرد این دتکتورها نیز از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن اطلاعات لازم را دریافت کنید.

قابلیت سکوت برای آژیر کاهش باتری حداکثر 24 ساعت است. با فشردن دکمه‌ی سکوت می‌توانید آژیر کاهش باتری را غیرفعال کنید اما پس از 24 ساعت این آژیر دوباره فعال می‌شود و باید نسبت به تعویض باتری‌ها اقدام کنید. در صورت عدم تغییر باتری‌ها، سنسور مونوکسید کربن شما با قطع برق، نمی‌توانند کار کنند.

اگر دکمه‌ی سکوت را فشار دادید و آژیر دستگاه قطع نشد به این معنی است که تعویض باتری‌ها باید هرچه سریعتر انجام شود.

(از مطلب کپسول اتش نشانی CO2 مطالعه کنید.)

اخطار کاهش شارژ باتری دتکتور گاز مونوکسید کربن

هشدار نشت گاز و خرابی سنسور تشخیص مونوکسید کربن

اگر میزان گاز مونوکسید کربن موجود در محیط زیاد باشد، دتکتور مونوکسید کربن آن را تشخیص داده و چراغ قرمز دستگاه روشن می‌شود و آلارم خطر نیز به صدا درمی‌آید.

اگر سنسور دتکتور گاز مونوکسید کربن خراب باشد یا به پایان عمر خود رسیده باشد، چراغ زرد روی دستگاه روشن شده و آلارم نیز هر 5 دقیقه یکبار به صدا درمی‌آید. بعلاوه می‌توانید علامت Err را روی نمایشگر سنسور نشت گاز مونوکسید کربن نیز ببینید. در این شرایط لازم است هرچه سریعتر نسبت به تعویض سنسور مونوکسید کربن اقدام کنید.

لازم است در خصوص هشدارهای این دتکتورها از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن اطلاعات کافی را دریافت کنید تا در صورت برخورد با هر گونه مشکل، بدانید چطور باید آنها را فع کنید. اگر قصد خرید دتکتور مونوکسید کربن دارید، پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن و انتخاب دتکتور مناسب، با مشاوران مرکز آرات تکاس بگیرید.

اگر سنسور نشت گاز مونوکسید کربن تشخیص دهد که سنسور به پایان عمر خود رسیده، هر پنج دقیقه یکبار آژیر کوتاهی می‌زند و چراغ زرد آن روشن می‌ماند. در این مورد از آنجایی که از کار افتادن سنسور به معنای عدم توانایی دتکتور در تشخیص خطر است، نمی‌توان آن را به صورت بی‌صدا در آورد و لازم است هرچه زودتر نسبت به تعویض دستگاه اقدام کنید.

(با انواع کپسول آتش نشانی آشنا شوید.)

هشدار خرابی سنسور مونوکسید کربن

مکان‌های مناسب برای نصب دتکتور گاز منوکسید کربن

بنابر توصیه‌ی سازمان حفاظت از حریق (NFPA)، دستگاه دتکتور گاز مونوکسید کربن باید در خارج از اتاق‌های خواب و در کنار اتاق‌ها نصب شود. بعلاوه برای حفاظت بیشتر، هر اتاق خواب و هر طبقه از ساختمان باید مجهز به یک دتکتور گاز مونوکسید کربن باشد. اگر راهروی اتاق خواب‌ها بیش از 12 متر باشد، در هر دو انتهای راهرو باید یک سنسور نشت گاز مونوکسید کربن نصب شود. دتکتور گاز مونوکسید کربن را تنها می‌توان روی دیوار نصب کرد و این نصب باید طوری انجام شود که بتوان به راحتی عبارت “آشکارساز مونوکسید کربن” روی آن را خواند.

برای خرید دتکتورهای گاز CO و اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن، به نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن رجوع کنید و نصب این دستگاه‌ها را نیز به افراد متخصص بسپارید.

در صورتی که ارتفاع سقف اجازه دهد می‌توان در ارتفاع 230 سانتی‌متری از کف و با فاصله‌ای کمتر از 15 سانتی‌متر، دتکتور گازی را روی سقف نصب کرد.

(از مطلب لوله آتش نشانی بازدید کنید.)

محل مناسب نصب دتکتور گاز منوکسید کربن

نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن در خانه‌های یک و چند طبقه و کانکس‌ها

برای خانه‌های یک طبقه باید در هر محل اتاق خواب یا نزدیک آن حداقل یک دتکتور گاز مونوکسید کربن نصب شود. برای احتیاط بیشتر لازم است حداکثر در فاصله‌ی 3 متری از هر دستگاه با سوخت فسیلی، یک دتکتور گاز مونوکسید کربن نصب کرد. بعلاوه در خانه‌های چند طبقه، هر طبقه به صورت مجزا نیاز به نصب دتکتور گازی مونوکسید کربن دارد.

برای دریافت لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن و خرید آن به نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن مجاز رجوع کنید.

در خانه‌های سیار نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن باید تنها روی دیوارهای داخلی انجام شود. دیوارهایی که عایق نیستند معمولا گرما و سرما را از فضای بیرون به داخل می‌آورند. به همین خاطر دتکتور گاز مونواکسید کربن باید حداقل فاصله‌ای 15 سانتی‌متری از این دیوارها و سقف‌ها داشته باشد و بعلاوه حداقل 30 سانتی‌متر از دریچه‌های تهویه دورتر نصب شود.

(با سیستم اطفا حریق آیروسل آشنا شوید.)

نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن در خانه

مکان‌های نامناسب برای نصب دتکتور گازی مونوکسید کربن

نصب دتکتور گازی مونواکسید کربن در خانه می‌تواند تا حد زیادی از خطرات جلوگیری کند اما در نصب این نوع هشدار دهنده مونوکسید کربن باید به نکاتی نیز توجه داشت. برای مثال نصب این دتکتور در برخی مکان‌ها موثر نخواهد بود که برای مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارکینگ‌ها، آشپزخانه و به طور کلی مکان‌های پر از گرد و غبار محل مناسبی برای نصب دتکتور منوکسید کربن نیست.
 • دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن نباید در فاصله‌ای کمتر از یک و نیم متر از وسایل آشپزی نصب شود.
 • فضاهای دارای رطوبت زیاد محل مناسبی برای نصب دتکتور مونوکسید کربن نیستند و باید حداقل 3 متر از حمام، سونا، دستگاه‌های رطوبت‌ساز یا بخارساز، ماشین ظرفشویی یا لباسشویی و وسایل مشابه دورتر نصب شوند.
 • حداقل دمای محل نصب دتکتور گاز منوکسید کربن صفر درجه‌ی سانتی‌گراد و حداکثر دمای آن نیز 40 درجه‌ی سانتی‌گراد باید باشد. دمای کمتر از صفر درجه و بیشتر از 40 درجه برای نصب این دتکتور مناسب نیست.
 • مکان‌هایی که نسبت به فضای بیرونی عایق نیستند، مانند اتاق زیرشیروانی، گاراژها، پارکینگ‌ها و ایوان‌ها.
 • مکان‌هایی با گردش هوای زیاد مانند نزدیک دریچه‌ی کولر، دریچه‌ی گرماساز، دستگاه تهویه‌ی هوا، پنجره‌های باز و غیره. جریان و گردش سریع هوا ممکن است مانع از رسیدن گاز مونوکسید کربن به دتکتور شود.
 • خارج از خانه‌های سیار
 • در معرض نور مستقیم خورشید

اطلاعات لازم در خصوص نصب این دتکتورها را می‌توانید از نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن دریافت کنید. اگر قصد خرید و اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسیدکربن با آرات در ارتباط باشید.

(با سیستم اطفا حریق آبی و عملکرد آن آشنا شوید.)

محل نامناسب نصب دتکتورهای گازی مونوکسید کربن

نکات مهم در مورد محل نصب دتکتور مونوکسید کربن

این دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن برای استفاده در داخل ساختمان طراحی شده است و نصب آن در فضاهای باز و اشتراکی مانند لابی ساختمان و یا انباری ممنوع است. در صورت نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن در فضاهای مشاع، صدای آژیر آن قابل شنیدن در داخل واحدهای مسکونی نخواهد بود. بعلاوه این دستگاه نمی‌تواند جایگزین سیستم‌های کنترل و پایش در ساختمان‌های عمومی مانند هتل‌ها و خوابگاه‌ها باشد؛ مگر اینکه در همه‌ی واحد یک سنسور نشت گاز مونوکسید کربن به صورت جداگانه نصب شود.

برای اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن به مرکز ارات مراجعه کنید که به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن و سایر تجهیزات اعلام حریق فعالیت می‌کند.

از این دتکتور گاز مونوکسید کربن نمی‌توان در انبارها، ساختمان‌های صنعتی و تجاری و ساختمان‌های غیرمسکونی استفاده کرد چرا که این سنسور مونوکسید کربن صرفا برای داخل ساختمان‌های مسکونی طراحی شده است و ممکن است نتواند حفاظت کاملی در ساختمان‌های غیرمسکونی داشته باشد.

(برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره بیم دتکتور به این صفحه مراجعه کنید.)

نکات مهم نصب نشت یاب گاز مونوکسید کربن

اقدامات لازم در زمان فعال شدن دتکتور گاز مونوکسید کربن و به صدا در آمدن آژیرها

وقتی آژیر دتکتور گاز مونوکسید کربن روشن می‌شود این بدان معناست که در محیط گاز منوکسیدکربن وجود دارد و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهید. اقدامات لازم در زمان روشن شدن آژیر دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن به ترتیب زیر است:

 1. اول لازم است نسبت به خاموش کردن آلارم هشدار دهنده مونوکسید کربن اقدام کنید.
 2. سپس با سازمان آتش‌نشانی (125) یا اورژانس (115) تماس بگیرید.
 3. پنجره‌ها و درهای خانه را باز کنید تا هوای داخل خانه عوض شود و گازهای خطرناک از محیط خارج شوند.
 4. برای ایمنی بیشتر، پیش از رسیدن ماموران آتش‌نشانی به محیط بیرون خانه بروید و مطمئن شوید کسی در داخل خانه نیست.
 5. اگر پس از 15 دقیقه دستگاه دوباره شروع به آژیرکشیدن کرد اقدامات 1 تا 3 را دوباره انجام دهید و برای پیدا کردن منبع نشت گاز از یک متخصص کمک بگیرید. اگر در داخل خانه وسیله‌های سوخت فسیلی مانند بخاری یا آبگرکن دارید می‌توانید نسبت به بررسی و رفع عیب آنها اقدام کنید.

اگر قصد خرید دتکتور گاز مونوکسید کربن را دارید به نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن مجاز رجوع کرده و لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن را نیز از این مراکز بخواهید.

یافتن منبع منواکسیدکربن بعد از هشدار سنسور مونوکسید کربن

پس از آلارم دتکتور گاز مونوکسید کربن و ساکت کردن آژیر دستگاه لازم است به دنبال منبع نشت گاز بگردید. از آنجایی که گاز کربن مونواکسید گازی بی‌رنگ و بی‌بو است، پیدا کردن منبع آن کاری دشوار خواهد بود و مواردی مانند تعویض هوای خانه پیش از رسیدن متخصص، مشکلات ناشی از فشار منفی هوا و نشت موقت مونوکسیدکربن از یک جای خاص، تشخیص منبع را دشوارتر نیز می‌سازد.

(در مورد هوزریل آتش نشانی مطالعه کنید.)

اقدامات لازم پس از فعال شدن دتکتور CO

استفاده از قابلیت سکوت در دتکتور گاز مونوکسید کربن

قابلیت سکوت در دتکتور گاز مونوکسیدکربن صرفا برای کاهش آلودگی صوتی و آرامش ساکنان طراحی شده است و مشکلات ناشی از نشت گاز را برطرف نمی‌کند. به همین خاطر لازم است پس از خاموش کردن آلارم هشدار دهنده مونوکسید کربن نسبت به پیدا کردن محل نشتی و رفع آن اقدام کنید و بی‌توجهی به این مساله می‌تواند با عواقب جبران‌ناپذیری همراه باشد.

لازم به ذکر است برای قطع آلارم دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن هرگز آن را از برق جدا نکنید و یا باتری‌های دستگاه را خارج نکنید. این کار باعث می‌شود دستگاه خاموش شده و وجود خطر را اعلام نکند. وقتی سنسور مونوکسید کربن را روی حالت سکوت قرار می‌دهید، دتکتور همچنان در حال بررسی و پایش هوای محیط و میزان گاز مونوکسید کربن موجود در آن خواهد بود.

اگر دستگاه باز هم میزان گاز موجود در هوا را خطرناک تشخیص بدهد، شروع به آژیر کشیدن می‌کند. به این ترتیب مدت زمان سکوت دستگاه 15 دقیقه خواهد بود و پس از سپری شدن این زمان، در صورت وجود منوکسیدکربن در هوا دستگاه پس از 15 دقیقه دوباره آژیر را فعال می‌کند.

برای خرید و اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید.

نکته‌ی قابل توجه این است که مطابق استاندارد ملی ایران، قابلیت سکوت برای غلظت‌های گاز مونوکسیدکربن بالای 300 پی‌پی‌ام غیرفعال است.

(از مطلب اسپرینکلر آتش نشانی بازدید کنید.)

قابلیت سکوت دتکتور گاز مونوکسید کربن

تست و نگهداری دتکتور گاز مونوکسید کربن

تست خودکار دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن

دتکتور گاز مونوکسید کربن قابلیت تست خودکار حسگر را دارد و در صورت عدم عملکرد حسگر، اخطار خرابی حسگر فعال می‌شود. در این صورت باید سریعا دستگاه تعویض شود. اگر دستگاه به درستی کار نکند نمی‌تواند وجود گاز منوکسیدکربن در محیط را تشخیص دهد. زمانی که آژیر دستگاه به صدا درمی‌آید نزدیک دستگاه نایستید چرا که قرار گرفتن در محدوده‌ی نزدیک به دستگاه می‌تواند برای شنوایی مضر باشد. اگر با فشاردادن دکمه‌ی بازنشانی و تست، زنگ هشدار به درستی کار نکند، موارد زیر را بررسی کنید:

 • از اتصال سنسور نشت گاز مونوکسید کربن به برق و قرار گرفتن درست باتری‌های آن اطمینان حاصل کنید.
 • از تمیز بودن و عدم وجود گرد و غبار مطمئن شوید.
 • چهار باتری جدید 1.5 ولتی درون سنسور مونوکسید کربن قرار دهید، آداپتور را متصل کنید و دوباره آن را تست کنید.

اگر دستگاه تشخیص گاز مونوکسید کربن دچار مشکل باشد، سعی نکنید آن را درست کنید چرا که ممکن است باعث نقص دستگاه شوید که ضمانت دتکتور شما باطل می‌شود. بعلاوه برای تست دستگاه از روشی غیر از فشردن دکمه‌ی بازنشانی و تست استفاده نکنید. بکاربردن روش‌هایی مانند اگزوز وسایل نقلیه، روشن کردن سیگار و غیره تاثیری بر تست دستگاه ندارد و تنها باعث خراب شدن حسگر دتکتور مونوکسید کربن و باطل شدن گارانتی آن می‌شود.

برای دریافت اطلاعات از جمله لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن، نکات تست و نگهداری و غیره می‌توانید با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن در ارتباط باشید.

(در فایرفایت در خصوص شیر سیامی مطالعه کنید.)

تست و نگهداری آشکازساز گاز مونوکسید کربن

نگهداری دوره‌ای دتکتور گاز مونوکسید کربن

برای اطمینان از عملکرد صحیح سنسور مونوکسید کربن لازم است هفته‌ای یک بار با استفاده از دکمه‌ی بازنشانی و تست آن را مورد بررسی قرار دهید. بعلاوه قاب دستگاه باید ماهی یکبار توسط برس نرم جاروبرقی تمیز شود. برای تمیز کردن سنسور نشت گاز مونوکسید کربن از مواد شوینده و محلول‌ها استفاده نکنید زیرا باعث آسیب رساندن به دستگاه می‌شود. لازم است پس از تمیز کردن دتکتور، دوباره آن را با استفاده از دکمه‌ی بازنشانی، تست کنید.

برای خرید و اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن با مرکز آرات به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن در ارتباط باشید.

اگر اخطار کاهش باتری به صدا درآمد (آژیر کوتاه هر دقیقه یکبار) لازم است هرچه سریعتر نسبت به تعویض باتری‌ها اقدام کنید. اخطار کاهش باتری حداقل 24 ساعت پیش از اتمام کامل باتری‌ها به صدا درمی‌آید اما بهتر است هرچه زودتر نسبت به تعویض باتری‌ها اقدام کنید.

(از صفحه پنل اعلام حریق بازدید کنید.)

نگهداری دوره‌ای نشت یاب مونوکسید کربن

انتخاب باتری مناسب برای سنسور نشت گاز مونوکسید کربن

این هشدار دهنده مونوکسید کربن نیاز به 4 باتری قلمی 1.5 ولتی دارد که می‌توانید از باتری‌های آلکالاین موجود در بازار استفاده کنید. همیشه از باتری‌های مشخص شده استفاده کنید و از قرار دادن باتری‌های قابل شارژ در دستگاه خودداری کنید. پیش از نصب باتری‌ها، اتصالات باتری و محل اتصال دستگاه به باتری را تمیز کنید و به جهت قطب‌های آنها نیز دقت کنید.

اگر قصد خرید دتکتور گاز CO دارید، برای اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن می‌توانید با مرکز آرات در ارتباط باشید که به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن فعالیت می‌کند.

از اسپری کردن مواد شوینده‌ی شیمیایی و یا حشره‌کش در نزدیکی دتکتور گاز مونوکسید کربن خودداری کنید و هرگز دستگاه را رنگ نکنید. این کارها باعث خراب شدن دستگاه شما خواهد شد. اگر لازم بود از حشره‌کش در اتاق استفاده کنید حتما پیش از این کار تهویه‌ی هوای اتاق را فعال کنید.

(در فایرفایت بخوانید: پرشر سوئیچ چیست؟)

باتری مناسب سنسور نشت گاز مونوکسید کربن

نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن و حفاظت از جان افراد خانواده

دتکتور مونوکسید کربن یک دستگاه ایده‌آل برای محافظت از جان انسان‌ها است. این دتکتور به طور مداوم منوکسیدکربن موجود در هوا را بررسی می‌کند و پیش از آنکه میزان آن در هوا به حد خطرناک برسد، با فعال کردن آژیر افراد را مطلع می‌کند. شما می‌توانید برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن با آرات در ارتباط باشید که به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن فعالیت می‌کند.

اگرچه سنسور تشخیص مونوکسید کربن دستگاهی مفید و کاربردی است اما لازم است همچنان به صورت دوره‌ای نسبت به سرویس و تعمیر لوازم خانگی و وسایلی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند، اقدام کنید. برای پیش‌گیری از نشت گاز منواکسید کربن و مسمومیت ناشی از آن لازم است به موارد زیر دقت کنید.

اهمیت نصب دتکتور گاز مونوکسید کربن

بررسی سالانه‌ی دودکش‌ها

لام است هرساله نسبت به بررسی دودکش‌ها اقدام کنید. دودکش‌ها باید عاری از اجسام خارجی باشند که ممکن است مانع از حرکت آزادانه‌ی هوا شوند. بعلاوه مسیر دودکش را از نظر زنگ‌زدگی، ترک خوردگی، پوسیدگی، شکستن و غیره بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آنها را رفع کنید. این موارد همگی می‌توانند مانع از حرکت آزادانه‌ی هوا در دودکش و بازگشت گاز مونوکسیدکربن به داخل فضای خانه شوند.

برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن با نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید.

نکات حفاظت در برابر نشتی گاز مونوکسید کربن

بررسی وسایل سوخت فسیلی

بررسی وسایلی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند باید حداقل سالی یک بار انجام شود تا در صورت بروز مشکل نسبت به رفع آنها اقدام شود. به وجود زنگ‌زدگی و سایش روی بدنه‌ی این دستگاه‌ها توجه کنید. به رنگ شعله و شمعک توجه داشته باشید. شعله‌ی این دستگاه‌ها باید آبی باشد و شعله‌ی زرد نشان‌دهنده‌ی عدم وجود هوای لازم برای سوختن گاز است که می‌تواند به خاطر وجود گاز مونوکسیدکربن در مسیر دودکش باشد.

با خرید دتکتورهای گاز CO می‌توانید ایمنی خانه را افزایش دهید. برای خرید و اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن با آرات به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن تماس بگیرید.

تهویه‌ی هوا نیز نکته‌ی مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. باز گذاشتن یک پنجره‌ی کوچک و یا تهویه‌ی هوا از دریچه‌های کولر می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد. بعلاوه هرگز از کباب‌پز یا منقل در فضاهای بسته استفاده نکنید.

(از مطلبی که در مورد پمپ آتش نشانی نوشته‌ایم، بازدید کنید.)

بررسی وسایل سوخت فسیلی از نظر نشت گاز

بررسی منابع بالقوه‌ی گاز منوکسید کربن در خانه

برخی از مواردی که می‌توان آنها را منابع بالقوه‌ی گاز مونوکسیدکربن دانست به صورت زیر است:

 • وسایلی که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، مانند شومینه‌ها، بخاری و اجاق گاز
 • دودکش آسیب‌دیده یا نامناسب؛ هرگونه ترک خوردگی، شکستگی یا انسداد دودکش می‌تواند باعث بازگشت گاز مونوکسیدکربن به داخل ساختمان شود.
 • استفاده‌ی نادرست از وسایل؛ برای مثال روشن کردن منقل در محیط‌های بسته
 • نشت موقت مونوکسیدکربن به خاطر حجم زیاد دود یا تخلیه‌ی معکوس ناشی از فشار منفی، وارونگی دما، در جا کار کردن ماشین در نزدیکی خانه یا در محیط گاراژ و کارکردن بیش از حد دستگاه‌های سوخت فسیلی بدون وجود تهویه.

دتکتور گاز مونوکسید کربن یکی از تجهیزات مهم برای تشخیص اولیه‌ی وجود این گاز در محیط‌های بسته است. برای خرید و اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن، پیشنهاد می‌کنیم به آرات رجوع کنید که به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن فعالیت می‌کند و می‌توانید در خصوص خرید این تجهیزات شما را راهنمایی کند.

(با علائم راهنمای اعلام حریق آشنا شوید.)

بررسی وجود گاز مونوکسید کربن در خانه

قوانین استاندارد برای دتکتور مونوکسید کربن

سطح گاز کربن مونوکسید (CO) برای ایجاد هشدار سنسور مونوکسید کربن

بر اساس استاندارد ISIRI13172-1، سنسور نشت گاز مونوکسید کربن در محیط‌های مسکونی باید بر اساس میزان غلظت گاز و مدت زمانی که در معرض گاز قرار می‌گیرند، به شرح زیر هشدار دهند. مقادیر زیر با واحد غلظت منواکسیدکربن در میلیون (ppm) در یک بازه‌ی زمانی (در دقیقه) تعیین شده‌اند:

شرایط ایجاد هشدار کاشف گاز کربن مونوکسید بر اساس استاندارد ISIRI13172-1:

 • گاز مونوکسیدکربن با غلظت 300 پی‌پی‌ام – هشدار قبل از 3 دقیقه
 • گاز مونوکسیدکربن با غلظت 100 پی‌پی‌ام – هشدار بین 10 تا 40 دقیقه
 • گاز مونوکسیدکربن با غلظت 50 پی‌پی‌ام – هشدار بین 60 تا 90 دقیقه
 • گاز مونوکسیدکربن با غلظت 30 پی‌پی‌ام – بعد از 120 دقیقه

بهتر است برای افزایش ایمنی خانه‌های خود نسبت به نصب سنسور تشخیص مونوکسید کربن اقدام کنید. برای خرید و اطلاع از لیست قیمت دتکتور مونوکسید کربن به نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن مجاز رجوع کنید.

(با سیستم اطفا حریق گازی و کاربرد آن آشنا شوید.)

استانداردهای نصب دتکتور مونوکسید کربن

استاندارد عملکرد دتکتور گاز مونوکسید کربن

دتکتور مونوکسید کربن به گونه‌ای طراحی شده که پیش از تهدید جان افراد، هشدار دهد. همانطور که گفتیم مونوکسیدکربن یک گاز بی‌رنگ و بی‌بو است و تشخیص آن بدون سنسور تشخیص مونوکسید کربن بسیار دشوار است. قرار گرفتن در معرض 100 پی‌پی‌ام گاز مونوکسید کربن به مدت 20 دقیقه تاثیری بر سلامت افراد سالم ندارد اما همین میزان گازپس از 4 ساعت باعث ایجاد سردرد در افراد خواهد شد.

میزان 400 پی‌پی‌ام گاز مونوکسیدکربن نیز پس از 35 دقیقه باعث ایجاد سردرد شده و پس از 2 ساعت باعث مرگ افراد می‌شود. این دستگاه میزان وجود گاز منواکسیدکربن در محیط را در طول زمان اندازه‌گیری می‌کند و در صورت بالا بودن مقدار منوکسیدکربن در یک دوره‌ی کوتاه زمانی و یا افزایش مقدار منواکسیدکربن در طول یک دوره‌ی زمانی طولانی، دستگاه شروع به هشدار دادن می‌کند.

به طور کلی دتکتور گازی مونواکسید کربن پیش از شروع علائم در یک فرد بالغ سالم، آژیر هشدار را به صدا درمی‌آورد و به همین خاطر یکی از تجهیزات مهم برای حفظ جان انسان‌ها است. برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور مونوکسید کربن با مشاوران مرکز آرات تماس بگیرید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش دتکتور مونوکسید کربن شما را در این خصوص راهنمایی خواهد کرد.

استاندارد ISIRI13172-1 هشدار دهنده مونوکسید کربن

دتکتور مونوکسید کربن تحت الزامات این استاندارد برای تشخیص نشت منوکسیدکربن از منابعی مانند اگزوز موتورهای با سوخت فسیلی، عملکرد غیرعادی وسایل با سوخت قابل اشتعال و شومینه به کار می‌رود. سنسور تشخیص مونوکسید کربن برای ایجاد هشدار و شناسایی غلظت‌های کمتر از حدی است که ممکن است باعث از بین رفتن توانایی واکنش در برابر خطر شود. این دتکتور به طور دائم هوا را پایش می‌کند و پیش از آنکه میزان گاز مونوکسیدکربن به حد خطرناک برسد، آن را تشخیص داده و اعلام می‌کند.

استاندارد هشدار دهنده مونوکسید کربن

محدودیت‌های کلی استفاده از دتکتور مونوکسید کربن

 • دتکتور گاز مونوکسیدکربن که برای مصارف خانگی طراحی شده مناسب استفاده در کاربردهای صنعتی، هوایی، دریایی و غیره نیست.
 • صدای آژیر هشدار دهنده مونوکسید کربن ممکن است نتواند همه‌ی افراد را بیدار کند. صدای آژیر دتکتور طبق استاندارد باید در محدوده‌ی 85 دسی‌بل یا بیشتر باشد. در هر صورت صدای موسیقی، پخش ویدئو و فیلم، ترافیک و غیره ممکن است مانع از تشخیص صدای آلارم دتکتور شود.
 • اگر فردی دچار مشکلات شنوایی و یا حرکتی است لازم است شخصی را برای کمک به آنها در موارد اضطراری تعیین کنید.
 • دتکتور گاز مونوکسید کربن بدون برق و یا باتری کار نمی‌کند. این دستگاه به برق 12 ولت و چهار باتری قلمی AA به عنوان تغذیه‌ی پشتیبان نیاز دارد.
 • سنسور تشخیص مونوکسید کربن تنها قادر به تشخیص مونوکسیدکربن در اطراف حسگر خود است این درحالی است که مونوکسیدکربن ممکن است در اتاق‌های دیگر نیز وجود داشته باشد. بنابراین اگر معمولا درهای اتاق خواب را می‌بندید لازم است در هر اتاق خواب یا راهروی بین آنها دتکتور نصب کنید.
 • هر طبقه از ساختمان نیاز به دتکتور جداگانه دارد و دتکتور گاز مونوکسید کربن قادر به تشخیص نشت گاز در طبقات و یا اتاق‌های دیگر نخواهد بود.
 • از دتکتور گاز مونوکسید کربن نمی‌توان برای تشخیص دود و آتش استفاده کرد و بنابراین در صورت احتمال وقوع آتش‌سوزی بهتر است دتکتورهای دودی نصب کنید.
 • اگرچه دتکتور قابلیت تشخیص میزان خطرناک گاز مونوکسیدکربن را دارد اما اقدامات پس از تشخیص بر عهده‌ی افراد است و دتکتور به تنهایی ضامن جان افراد نیست.
 • هشدار دهنده مونوکسید کربن عمر مفید دارد و ممکن است پس از گذشت زمان دستگاه خراب شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

در میان لوازم و تجهیزات ایمنی می توان به وسایل هشدار دنده و سنسور ها اشاره کرد. این محصولات با داشتن ساختار بسیار عالی خود می توانند وجود آتش سوزی را به شکل های مختلف شناسایی کنند. در نظر داشته باشید که برای خانه ها و دیگر محل ها می توان از دتکتور مونوکسید کربن استفاده کرد. این دتکتور ها دارای ویژگی های زیادی می باشند. تنوع بالا در این محصولات باعث شده است تا برای قسمت های مختلف و متنوعی مناسب باشند. توجه داشته باشید که این دتکتور ها در صورت نشت گاز عمل می کنند. دقت بالا در این وسایل باعث شده است تا با خیالی آسوده آن ها را نصب کرد.

انتشار گاز مونوکسید کربن باعث ایجاد مسمومیت می شود. قطعا در هوای یک محل وجود مقداری مونوکسید کربن یک امر طبیعی می باشد. در صورتی که این میزان از حد استاندارد بیشتر شود این حسگر ها می توانند به راحتی آن را تشخیص دهند. در نظر داشته باشید که انتخاب دتکتور مونوکسید کربن مناسب برای هر محل کاری کاملا تخصصی می باشد. این محصولات در گرید های مختلف تولید شده و دارای حساسیت های متفاوتی می باشد. می توان با استفاده از این محصولات احتمال گاز گرفتگی در یک محل را به حداقل رساند.

 

در نظر داشته باشید که مدل های مختلف را می توان در شرایط متنوعی نصب کرد. نصب و راه اندازی این محصولات بسیار راحت بوده و هر فرد می تواند برای محل زندگی خود نیز از این محصولات استفاده کند. بر روی دتکتور مونوکسید کربن از آژیر هایی استفاده می کنند تا افراد بتوانند هشدار های لازم را دریافت کنند.  این وسایل قبل از گاز گرفتگی افراد وجود این گاز را تشخیص داده و اعلام خطر می کنند. در نظر داشته باشید که برای هر مکان و محلی باید این محصولات به درستی نصب شوند.

 

خرید دتکتور مونوکسید کربن

 

برای خرید دتکتور مونوکسید کربن می توان نکات بسیار زیادی را بیان کرد. توجه داشته باشید که انتخاب مدل های مناسب باعث می شود تا بهترین عملکرد را مشاهده کنید. در خرید این محصولات بهتر است که مجموعه های معتبر را انتخاب کنید. امروزه این تجهیزات را برند های داخلی و خارجی بسیار زیادی تولید می کنند. می توانید با توجه به نیاز خود خرید این محصولات را در دستور کار قرار دهید. قطعا برای بالا بردن ایمنی افراد یک خانه و یا یک محل کار استفاده از این دتکتور ها بسیار الزامی می باشد.

در صورتی که با مدل ها و برند های موجود در بازار آشنایی ندارید بهتر است که مجموعه های معتبر را برای خرید خود انتخاب کنید. این محصولات را می توان به دو صورت نصب کرد. در نظر داشته باشید که این دتکتور ها به صورت تکی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. می توان بیان داشت که استفاده از این دتکتور ها باعث می شود تا شما حداقل ایمنی مورد نیاز برای یک مکان را تامین کنید. قطعا تشخیص مونوکسید کربن در یک محل بدون استفاده از حسگر های قوی امکان پذیر نمی باشد.

با توجه به این موارد می توان اهمیت استفاده از این محصولات را درک کرد. برای اینکه استاندارد های لازم در محیط های کاری را نیز رعایت کنید بهتر است که از این دتکتور ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که در فصول سرد سال می توانید این دتکتور ها را نصب کرده و در فصول سرد که احتمال وجود گاز مونوکسید کربن وجود ندارد آن ها را خاموش کنید. مصرف کم انرژی دتکتور مونوکسید کربن باعث شده است تا خرید آن ها بسیار مقرون به صرفه نیز باشد.

 

قیمت دتکتور مونوکسید کربن

 

قطعا در خرید انواع دتکتور مونوکسید کربن یکی از مهم ترین نکات که برای افراد با اهمیت می باشد قیمت است. قیمت انواع مدل های موجود را می توان به کمک برخی از ویژگی هایی که دارند به راحتی مشخص کرد. توجه داشته باشید که در مورد مدل های ایرانی و خارجی این دتکتور ها می توانید تحقیق های زیادی را داشته باشید. با مقایسه قیمت های بیان شده می توانید بهترین خرید را نیز انجام دهید. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت می توان به قدرت حسگر های به کار رفته اشاره کرد. با دریافت مشاوره های مختلف می توانید بهترین مدل های موجود را خریداری کنید. بهتر است که از باتری های قوی و باکیفیت در این محصولات استفاده کنید تا طول عمر بیشتری را داشته باشند. ساختار این محصولات به گونه ای است که می توان به راحتی آن ها را در معرض دید نصب کرد.

لیست قیمت برای مصرف کننده

برای با خبر شدن از تخفیف های همکاری با ما تماس بگیرین.

تماس برای اطلاع از تخفیف همکاری

برندهای اعلام حریق متعارف ایرانی

ارسال سریع
ارسال سریع
گارانتی کالا
گارانتی کالا
قیمت مناسب
قیمت مناسب

نمایندگی فروش سنسور نشت گاز و دتکتور کربن مونوکسید تستوگاز در ایران

مرکز اعلام حریق آرات در جایگاه نمایندگی رسمی و عاملیت فروش دتکتور کربن مونوکسید و هشدار دهنده نشت گاز کربن مونوکسید تستوگاز در ایران، آماده ارائه خدمات مشاوره و فروش تجهیزات اعلام حریق بویژه پنل اعلام حریق در برندهای مختلف، به همکاران محترم و مردم عزیز است. از مهم‌ترین مزایای خرید محصولات اعلام حریق از مرکز آرات، برخورداری از قیمت‌های مناسب و تخفیف‌های خوبی است که به همکاران ارائه می‌گردد. چنانچه برای خرید محصولات نیاز به مشاوره دارید، همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات آماده پاسخگویی به احتیاجات شما هستند.

تخمین قیمت

اطلاعات شما با نام و شماره تماس ثبت شد.
مبلغ کل :
0 تومان
0 تومان

فرم تخمین هزینه اعلام حریق

برای تخمین حدودی هزینه پروژه اعلام حریق خود کافی است از فرم پیش‌رو، برند و تجهیزات مدنظر خودتان را معین کنید. برای اطلاع از قیمت‌های همکاری با ما تماس بگیرید.
تخمین هزینه اعلام حریق آدرس پذیر
برای اطلاع از قیمت تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر با همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید. مرکز اعلام حریق آرات یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی عرضه تجهیزات اعلام حریق هوشمند در ایران است.

آخرین مطالب

لیست قیمت سیستم اعلام حریق

لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق

جدیدترین لیست قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی قبل از آنکه بخواهیم درباره عوامل موثر در قیمت سیستم‌ اعلام حریق صحبت کنیم، شما می‌توانید با کلیک بر روی نام شرکت‌های ایرانی…

اعلام حریق آرات
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
11 دقیقه
لیست قیمت دتکتور دودی

لیست قیمت دتکتور دودی اعلام حریق

دتکتور دودی (Smoke Detector) یک وسیله‌ی الکترونیکی کشف آتش است که به طور اتوماتیک وجود دود را به عنوان نشانه‌ی اصلی آتش‌سوزی حس می‌کند و سیستم اعلام حریق را فعال…

اعلام حریق آرات
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
7 دقیقه
نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم