لیست قیمت دتکتور گازی

قیمت دتکتور گازی

دتکتورهای گاز دستگاه‌هایی هستند که وجود گاز در محیط را تشخیص می‌دهند. از این وسیله برای تشخیص نشت گاز استفاده می‌شود و می‌توان آنها را همراه با سیستم‌های اعلام حریق بکار برد. از دتکتورهای گازی می‌توان به صورت مستقل استفاده کرد و با ردیابی وجود گاز زنگ خطر را به صدا در می‌آورند. استفاده از دتکتور گازی بسیار مهم است چراکه گازهای سمی و خطرناکی وجود دارد که می‌توانند خطرساز باشند. در مورد دتکتورهای گازی و قیمت آن سوالاتی زیادی مطرح است که نیاز به شفاف‌سازی و توضیح دارند. قیمت دتکتورهای گاز اعلام حریق به نوع کاربری آن بستگی دارد. این کاربری می‌تواند صنعتی یا شهری باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است چرا که دتکتورهای صنعتی بسیار متفاوت از دتکتور گاز شهری هستند. در ادامه‌ی این مطلب ضمن ارائه‌ی لیست قیمت دتکتور گازی اعلام حریق به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

 

تماس با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات

قیمت انواع دتکتور گازی صنعتی

وقتی در مورد قیمت دتکتور گازی صنعتی صحبت می‌کنیم پارامترهای زیادی را باید مد نظر داشته باشیم. معمولا در این موارد طراح با درنظرگرفتن نکات بسیاری اقدام به مطرح‌کردن پارامترها و مسائلی می‌کند که فروشنده را در بحث ارائه مشاوره، انتخاب دتکتور و غیره یاری می‌کند.

در بخش‌های صنعتی طیف گازهایی که مورد سنجش واقع می‌شود بسیار زیاد است ؛ گازهایی همچون متان، پروپان (و انواع گازهای هیدروکربنی) گاز آمونیاک، گاز هیدروژن، اکسیژن، سولفید هیدروژن و غیره. این گازها خطر اشتعال و انفجار دارند و بنابراین معمولا دتکتورهایی با قابلیت ضدانفجاری باید تهیه شوند. نکته دیگر این است که بحث گازسنجی با پنل‌های f & g انجام می‌شود؛ خروجی‌های 4-20 میلی‌آمپر و پنل‌هایی که قابلیت‌ها و پیچیدگی‌های بسیار بیشتری نسبت به پنل‌های فایر آلارم دارند.

دتکتورهای گاز صنعتی در مدل‌های پرتابل و ثابت تولید و ارائه می‌شوند. نمونه‌های پرتابل از تجهیزات ایمنی همراه پرسنل است که هنگام سرکشی در مناطق مختلف سایت در صورت وجود گاز و تهدید خطر، فرد را مطلع می‌کند. مدل‌های ثابت برای استفاده در سیستم‌های دارای مرکز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت جنس بدنه سیستم است. جنس بدنه باید در برابر شرایط خورندگی و محیط سایت مقاوم باشد.

قیمت دتکتور گازی صنعتی

قیمت دتکتور گازی در محیط‌های شهری و مسکونی

قوانین ایمنی و خطرهای بالفوه موجود، اجبار و نیاز به دتکتورهای گازی را در پروژه‌های شهری به وجود آورده است. دتکتور گاز مونوکسیدکربن یا دتکتورهای نشت‌یاب گاز مونوکسیدکربن از این جمله هستند.

قاتل خاموش عنوانی است که به گاز مونوکسیدکربن اطلاق می‌شود. خطر این گاز به گونه‌ای است که باعث شده تجهیزات حفاظتی برای این منظور تولید شود.

نکته بسیار مهم در پروژه‌های آتش‌نشانی و دتکتورهای مورد تایید آتش‌نشانی این است که دتکتورهای گاز مونوکسیدکربن که توسط سازمان آتش‌نشانی تایید می‌شوند الزاما به صورت مستقل عمل می‌کنند و به سیستم اعلام حریق متصل نمی‌شوند. این دتکتورها از باتری تغذیه می‌شوند و طول عمر باتری‌ها 7-8 سال است.

لیست قیمت دتکتور گازی مونوکسیدکربن مورد تایید سازمان آتش‌نشانی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

ردیفبرندکشور سازندهقیمت (تومان)
1سینکلنانگلستان - چین410000
2JBEچین390000
3BESTچین395000
4Sitrewellچین400000

قیمت دتکتور گازی در محیط‌های شهری و مسکونی

دتکتورهای گاز شهری

گاز متان گازی است که در صنعت و در بناهای مسکونی وجود دارد. گاز متان ذاتا بی‌بو است که در مصارف شهری با عملیاتی آن را بو دار می‌کنند تا در صورت نشت انسان‌ها با شامه‌ی خود متوجه حضور این گاز شوند. سازمان آتش‌نشانی در مورد تایید یا عدم تایید دتکتورهای گاز شهری فهرستی ارائه نکرده است اما در این مورد می‌توان به تاییدیه‌ی سازمان ملی استاندارد در خصوص محصولات ایرانی و تاییدیه‌های بین‌المللی برای محصولات خارجی دست یافت.

در میان محصولات تولید شده در ایران، می‌توان به نشت گاز شهری پیشگام اشاره کرد که به همراه نشت‌یاب گاز مونوکسیدکربن در یک دستگاه است. دتکتور گاز متان برند سینکلن نیز موجود است که می‌توان از آن به عنوان یک دتکتور مطمئن استفاده کرد. به طور کلی تولیدکنندگان بسیاری دتکتور گاز شهری را از نوع موضعی با تغذیه 220 ولت تولید می‌کنند که البته موفق به اخذ علامت استاندارد نشده است.

قیمت دتکتور گازی برندهای ایرانی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

ردیفمحصولقیمت (تومان)
1دتکتور گاز شهری زیتکس400000
2دتکتور گازی سایان مدل سقفی تغذیه 220 ولت210000
3دتکتور گازی سایان مدل دیواری 195000
4دتکتور گازی GST800000
5دتکتور گاز آساک110000
6دتکتور گاز آریاکتوقف موقت تولید
7دتکتور گاز تسلاتوقف موقت تولید
8دتکتور گاز سنستوقف موقت تولید
9دتکتور گاز شهری و مونکسید کربن پیشگام مدل ay-330s990000

قیمت دتکتورهای گاز شهری

فروش و قیمت دتکتور گاز در مرکز اعلام حریق آرات

از دتکتورهای گازی برای تشخیص نشت گاز یا وجود هر گونه گاز در محیط‌های صنعتی و شهری استفاده می‌شود. این تجهیزات با تشخیص وجود گاز نقش مهمی در کاهش خسارت‌های جانی و انفجار و آتش‌سوزی ناشی از وجود گاز دارند. مرکز اعلام حریق آرات آماده‌ی ارائه‌ی انواع دتکتورهای گاز اعلام حریق به مشتریان خود است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این تجهیز می‌توانید به صفحه‌ی دتکتورهای گازی اعلام حریق رجوع کنید. برای خرید و دریافت مشاوره در مورد دتکتور گازی اعلام حریق با مشاوران این مرکز در تماس باشید.

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم