معرفی سیستم اعلام حریق system sensor + عکس

معرفی سیستم اعلام حریق system sensor

در میان برندهای مشهور دنیا که به تولید تجهیزات اعلام حریق می‌پردازند، اعلام حریق System Sensor یکی از تولیدکنندگان برتر است و در ادامه‌ی این مطلب تصمیم داریم به معرفی تجهیزات اعلام حریق سیستم سنسور بپردازیم.

معرفی شرکت system sensor

شرکت اعلام حریق System Sensor در سال 1984 فعالیت خود را در زمینه‌ی تولید دستگاه‌ها و تجهیزات تشخیص حریق و ایمنی زندگی آغاز کرده است و امروزه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیستم اعلام حریق در جهان است. این شرکت در تکنولوژی تشخیص دود متخصص است و با تمرکز بر تحقیق، توسعه و دانش صنعت، تلاش می‌کند تا محصولاتی باکیفیت و مناسب برای کاربری‌های مختلف تجاری، صنعتی، مسکونی و غیره تولید کند. به این ترتیب برند سیستم سنسور با محصولاتی قابل اعتماد و مناسب برای کاربردهای واقعی شناخته می‌شود.

این شرکت طیف وسیعی از تجهیزات اعلام حریق از جمله دتکتور اعلام حریق مانند دتکتور دودی مکشی، دتکتور گاز مونوکسید کربن، دتکتور شعله، آژیر و آژیرفلاشر اعلام حریق، تجهیزات تشخیص دود HVAC و غیره می‌پردازد و در راستای تامین نیازهای رو به رشد بازار فعالیت می‌کند.

شرکت سیستم سنسور از سال 1984 فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه یکی از برندهای شناخته‌شده‌ی اعلام حریق در جهان است.

(از مطلب طراحی سیستم اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

معرفی شرکت system sensor

سیستم اعلام حریق متعارف system sensor

اعلام حریق سیستم سنسور گسترده‌ترین تولیدات را در دتکتورهای تشخیص دود متعارف دارد. سری جدید دتکتورهای i3 با سهولت نصب، هوشمندی و تشخیص سریع، رویکردی منحصربفرد برای کاهش هزینه‌ها است. بعلاوه دتکتورهای گاز مونوکسیدکربن، دتکتور حرارتی و بیم دتکتورها نیز راه‌حلی موثر برای تشخیص تخصصی حریق هستند. در ادامه به معرفی محصولات اعلام حریق متعارف سیستم سنسور می‌پردازیم.

برند سیستم سنسور طیف گسترده‌ای از دتکتورهای دودی را با قابلیت تشخیص سریع، نصب آسان و هوشمندبودن ارائه می‌کند.

(از مطلب فوم ضد حریق نیز بازدید کنید.)

سیستم اعلام حریق متعارف system sensor

دتکتور دودی فوتوالکتریک 2012JA با رله و آژیر داخلی

دتکتور دودی 2012JA اعلام حریق System Sensor با ظاهری جذاب و جمع و جور و نصب آسان برای پاسخگویی به طیف وسیعی از آتش‌ها طراحی شده است. این مدل دتکتور همچنین دارای سیم‌کشی ولتاژ پایین است که آن را برای کاربردهایی مانند خانه‌ها، ساختمان‌های مسکونی، مراکز نگهداری از سالمندان و غیره ایده‌آل می‌سازد.

دتکتور دودی فوتوالکتریک 2012JA غیرچفت‌شونده (non-latching) است و دارای بوق زنگ هشدار 85 دسی‌بلی است و کنتاکت شکل C است. دکمه‌ی فشاری روی بدنه‌ی این دتکتور امکان تست زنگ دتکتور و همینطور خاموش کردن آلارم را فراهم می‌کند. حداکثر 12 واحد از این دتکتور را می‌توان به یکدیگر متصل کرد تا اگر یکی از واحدها آلارم هشدار بدهد، باقی واحدها نیز آلارم هشدار بدهند.

این دتکتور دارای یک نشانگر LED است که در حالت استندبای هر 40 ثانیه یکبار چشمک می‌زند و در حالت تشخیص دود نیز چشمک زدن آن سریع خواهد بود. این دتکتور اعلام حریق System Sensor عملکرد ولتاژ پایین و ویژگی ضددستکاری را ارائه می‌دهد و دارای یک میکروکنترلر است که به طور مداوم یکپارچگی محفظه‌ی دود را بررسی کرده و در صورت خرابی، سیگنال مشکل را به صدا درمی‌آورد.

دتکتور دودی متعارف سیستم سنسور مدل 2012JA برای کاربردهای مختلف و نصب در ساختمان‌های مسکونی، اداری و غیره مناسب است.

(پیشنهاد می‌کنیم از مطلب کپسول اطفا حریق نیز دیدن کنید.)

دتکتور دودی فوتوالکتریک 2012JA با رله و آژیر داخلی

دتکتور دودی سری 100 اعلام حریق متعارف

دتکتورهای دودی 100 Series اعلام حریق سیستم سنسور شامل مدل 2151A (سنسور فتوالکتریک) و مدل 2151TA (سنسور فوتوالکتریک و حرارتی) می‌شود و می‌توان از آنها با انواع پایه‌های آداپتور در سیم‌کشی و ولتاژهای مختلف استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های این دتکتورها می‌توان به جریان کم، عملکرد پایدار در جریان هوای بالا، طراحی پایه‌ی مقاوم در برابر دستکاری، پوشش قابل جداسازی و سوئیچ تست داخلی اشاره کرد.

دتکتورهای سری 100 برای برآوردن معیارهای عملکرد تعیین‌شده توسط ULC طراحی شده‌اند. محفظه‌ی حسگر در برابر جریان هوا با فشار معکوس تثبیت شده است. قسمت‌های بالایی محفظه با یک صفحه‌ی یک تکه پوشانده شده است که ورود گرد و غبار و حشرات به داخل آن را کاهش می‌دهد. این صفحه را می‌توان برای تمیزکاری جدا کرد. ویژگی‌های کلیدی اضافی شامل انواع پایه‌های نصب و مجموعه‌ی کاملی از لوازم جانبی می‌شود. همه‌ی دتکتورهای دودی فوتوالکتریک سری 100 اعلام حریق System Sensor دارای یک محفظه‌ی حسگر نوری (اپتیکال) هستند که برای تشخیص ذرات دود ناشی از منابع آتش مختلف طراحی شده است.

دتکتور دودی فتوالکتریک 2151A به گونه‌ای طراحی شده است که دود ناشی از آتش‌سوزی‌های مختلف را شناسایی کند و ترمیستورهای الکترونیکی دوگانه نیز سنسور دما ثابت 57 درجه‌ی سانتی‌گرادی را به مدل 2151TA اضافه می‌کند.

(در مورد دتکتور دودی یونیزاسیون نیز مطالعه کنید.)

دتکتور دودی سری 100 اعلام حریق متعارف سیستم سنسور

بیم دتکتور اعلام حریق متعارف System Sensor

مدل BEAM1224A اعلام حریق System Sensor یک دتکتور متعارف چهار سیم است که به طور ویژه مناسب حفاظت از مناطق باز با سقف‌های بلند است که نمی‌توان از سایر دتکتورهای دودی استفاده کرد. این بیم دتکتور اعلام حریق تنها با کنترل پنل‌های سازگار با ULC قابل استفاده است. این دتکتور متشکل از یک فرستنده/گیرنده و یک بازتابنده است. هنگامی که دود بین دتکتور و بازتابنده قرار می‌گیرد، باعث کاهش سیگنال می‌شود و وقتی سطح دود به آستانه‌ی از پیش تعیین شده می‌رسد، آلارم هشدار به صدا درمی‌آید.

یکی از مزایای این طراحی بازتابی یک سر این است که نصب آن آسان‌تر از بیم دتکتورهای دو سر است و تراز دستگاه به سرعت از طریق دید نوری و سیگنال‌سنج دو رقمی گنجانده شده در دستگاه انجام می‌شود. یکی دیگر از مزایای بیم دتکتور BEAM1224A این است که برای نصب و کارکرد در دماهای بین منفی 30 تا مثبت 55 درجه‌ی سانتی‌گراد طراحی شده است؛ این بدان معناست که می‌توان از این دتکتور در مناطق باز استفاده کرد که سطح دما ممکن است بیش از قابلیت‌های سایر دتکتورهای دودی باشد.

بیم دتکتورها برای حفاظت از مکان‌های بزرگ با سقف بلند که استفاده از سایر انواع دتکتورهای دودی کاربردی یا مقرون به صرفه نیست، بسیار مناسب است.

(با سیستم اعلام حریق اینیم نیز آشنا شوید.)

بیم دتکتور اعلام حریق متعارف System Sensor

ویژگی‌های بیم دتکتور BEAM1224A اعلام حریق System Sensor

این بیم دتکتور دارای 4 گزینه‌ی حساسیت استاندارد و دو تنظیمات Acclimate (حساسیت قابل‌تنظیم) است. وقتی یکی از دو تنظیمات Acclimate انتخاب می‌شود، دتکتور به صورت اتوماتیک میزان حساسیت خود را با استفاده از الگوریتم‌های نرم‌افزاری پیشرفته تنظیم می‌کند تا حساسیت بهینه را برای یک محیط خاص ارائه دهد.

دتکتور BEAM1224SA همچنین مجهز به یک ویژگی تست حساسیت است که شامل یک فیلتر تست متصل به یک سروو موتور در داخل اپتیک دتکتور می‌شود.  هنگامی که از ایستگاه تست از راه دور RTS151KEYA استفاده می‌شود، موتور فعال می‌شود و فیلتر را به سمت پرتو نور حرکت می‌دهد تا حساسیت بیم دتکتور را آزمایش کند. این ویژگی تست یکپارچه به کاربر امکان می‌دهد تا به آسانی و سریعا نیازهای نگهداری و تست سالانه‌ی استاندارد NFPA 72 را برآورده سازد.

بیم دتکتور اعلام حریق متعارف System Sensor دارای 4 حالت حساسیت است و بعلاوه ویژگی تست یکپارچه امکان نگهداری آسان دتکتور را فراهم می‌سازد.

(در مورد شستی اعلام حریق نیز مطالعه کنید.)

ویژگی‌های بیم دتکتور BEAM1224A اعلام حریق System Sensor

دتکتور گاز مونوکسید کربن اعلام حریق متعارف System Sensor

دتکتورهای گاز مونوکسیدکربن CO1224T، CO1224TR و CO1224A از یک سلول سنجش الکتروشیمیایی بسیار دقیق و قابل‌اعتماد برای تشخیص سطوح خطرناک گاز CO استفاده می‌کنند. وقتی که مقادیر خطرناک گاز CO شناسایی می‌شود، دتکتورهای گازی CO سری CO1224 با به صدا درآوردن و چشمک زدن یک زنگ هشدار به ساکنان خبر می‌دهند. با نظرات 24 ساعته در ایستگاه مرکزی، ساکنان می‌توانند همیشه از محافظت در برابر گاز CO مطمئن باشند.

سری دتکتورهای CO1224 برای عملکرد سیستم طراحی شده‌اند. این دتکتورها یک رله‌ی مشکل نیازمند به کد ارائه می‌دهند که سیگنال مشکل سنسور یا سیگنال پایان عمر دستگاه را به کنترل پنل و ایستکاه مرکزی ارسال می‌کنند. این دتکتورها همچنین جریان مصرف کم دارند و امکان اتصال دتکتورهای بیشتر به پنل بدون نیاز به منبع تغذیه‌ی اضافی وجود دارد.

دتکتور گاز CO متعارف سیستم سنسور بسیار قدرتمند و قابل اطمینان است و جریان مصرف کمی نیز دارد.

دتکتور گاز مونوکسید کربن اعلام حریق متعارف System Sensor

تست و بررسی دتکتورهای گازی اعلام حریق متعارف System Sensor

با تکنولوژی RealTest می‌توان سنسور گاز CO استفاده شده در سری دتکتورهای گازی CO1224 را با استفاده از یک عامل گاز آزمایش کرد. برای این کار لازم است دتکتور را روی حالت RealTest قرار دهید و مقدار کمی گاز CO را به سمت دتکتور نصب شده اسپری کنید. طی چند ثانیه دتکتور به حالت هشدار می‌رود که نشان‌دهنده‌ی ورود موفقیت‌آمیز گاز است.

تکنولوژی RealTest امکان تست و بررسی سریع دتکتورهای گازی اعلام حریق سیستم سنسور را فراهم می‌سازد.

(از مطلب کابل اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

تست و بررسی دتکتورهای گازی اعلام حریق متعارف System Sensor

 

دتکتور حرارتی اعلام حریق متعارف System Sensor

دتکتورهای حرارتی مکانیکی سیستم سنسور سری 5600 وسیله‌ای مقرون به صرفه برای محافظت در برابر حریق است و می‌توان از آنها در مکان‌هایی استفاده کرد که امکان نصب دتکتورهای دودی وجود ندارد. در ادامه در مورد ویژگی‌های این نوع دتکتورهای اعلام حریق System Sensor می‌پردازیم.

دتکتور حرارتی اعلام حریق متعارف System Sensor

تنظیمات چندگانه

سری دتکتورهای 5600 مجموعه‌ی کاملی از گزینه‌های تنظیمات را ارائه می‌دهند که برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب است و مدل‌های تک مدار و دو مدار این دتکتورها برای نرخ دمای پایین و بالا چه به صورت دما ثابت و یا ترکیب دما ثابت و دما افزایشی در دسترس است. عنصر دما افزایشی در دتکتورهای حرارتی ترکیبی دما ثابت و دما افزایشی قابل بازیابی برای انجام آزمایشات میدانی است.

تنظیمات چندگانه دتکتورهای سیستم سنسور

انعطاف در نصب

برای برآوردن نیازهای مختلف نصب، سری دتکتورهای 5600 را می‌توان به راحتی روی جعبه‌های پشتی تک باند و هشت ضلعی نصب کرد. این مدل‌های دتکتور همچنین قابل تطبیق با جعبه‌های مختلف هستند و براکت نصب امکان نصب سطحی یا نیمه سطحی جعبه را نیز فراهم می‌کند.

(از مطلب نصب سیستم اعلام حریق نیز بازدید کنید.)

انعطاف در نصب دتکتورهای اعلام حریق سیستم سنسور

شناسایی بصری

سری 5600 دتکتورهای اعلام حریق System Sensor برای اطمینان از استفاده‌ی درست از دستگاه، دارای علامت واضحی در بخش بیرونی بدنه است. کاراکترهای الفبایی روش فعال‌سازی و همینطور نرخ دما را در فارنهایت و سانتی‌گراد نشان می‌دهند. مدل‌های دما ثابت با FX شناسایی می‌شوند، در حالی که دتکتورهای ترکیبی دما ثابت و دما افزایشی با FX/ROR مشخص می‌شوند.

سری 5600 همچنین یک نشانگر پس از فعالسازی را نیز به شکل یک کلکتور ارائه می‌دهد. وقتی که دتکتور فعال می‌شود، کلکتور از دستگاه خارج می‌شود و شناسایی دستگاه در حالت هشدار را آسان‌تر می‌سازد.

شناسایی بصری تجهیزات سیستم سنسور

دتکتورهای دودی فوتوالکتریک سری i3 اعلام حریق متعارف سیستم سنسور

دتکتورهای دودی فتوالکتریک اعلام حریق System Sensor سری i3 پیشرفت قابل‌توجهی را در دتکتورهای متعارف دارد. خانواده‌ی دتکتورهای i3 بر سه اصل بنا نهاده شده‌اند: راحتی نصب، هوشمند و بازرسی و نظارت فوری.

سهولت نصب

سری دتکتورهای i3 سهولت نصب را با طراحی پلاگین ارائه می‌دهند. این ویژگی به نصاب امکان می‌دهد تا پایه‌های شامل سری را از قبل سیم‌کشی کند. پورت ورودی سیم بزرگ و ترمینال‌های درون خطی، فضای کافی برای مسیریابی منظم سیم‌کشی‌ها در داخل پایه را فراهم می‌کنند. برای اتمام نصب، سر دتکتور i3 به سادگی به پایه متصل می‌شود.

سهولت نصب دتکتورهای اعلام حریق سیستم سنسور

هوشمند بودن

دتکتورهای سری i3 دارای ویژگی‌های هوشمندی هستند که تست و نگهداری آنها را ساده می‌سازد. در این دتکتورها آلارم‌های کاذب به حداقل رسیده است. با اتصال دتکتورهای i3 به ماژول تست و نگهداری C2W-MOD2A، دتکتورهایی که نیاز به تمیز شدن دارند، می‌توانند سیگنال تعمیر و نگهداری از راه دور را ارسال کنند. این سیگنال توسط LEDهای ماژول و پنل مرکزی نمایش داده می‌شود.

هوشمند بودن تجهیزات سیستم سنسور

نظارت فوری

سری دتکتورهای i3 اعلام حریق System Sensor نشانگرهای LED قرمز و سبز با زاویه‌ی دید عریض را ارائه می‌دهد تا بتوان شرایط و وضعیت دتکتور از جمله حالت استندبای نرمال، عدم حساسیت، آلارم یا مشکل یخ‌زدگی را تشخیص داد. هنگامی که این دتکتورها به ماژول لوپ تست/نگهداری C2W-MOD2A یا پنل (از طریق پروتکل i3) متصل هستند، ویژگی تست لوپ EZ Walk در دتکتورهای i3 دوسیمه وجود دارد. این ویژگی سیم‌کشی حلقه‌ی راه‌اندازی را از طریق LED نشان‌دهنده‌ی وضعیت دتکتورها، تایید می‌کند.

نظارت فوری تجهیزات سیستم سنسور

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر یا هوشمند System Sensor

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌ها برای تشخیص حریق است. دتکتورهای هوشمند اعلام حریق System Sensor از پروتکل‌های ارتباطی پیشرفته برای اطمینان از دقت و پایداری استفاده می‌کنند. نرم‌افزار پیچیده باعث کاهش آلارم‌های کاذب می‌شود و به طور اتوماتیک میزان حساسیت دتکتورها را بررسی و کنترل می‌کند. تحقیق و توسعه‌ی گسترده به این دتکتورها امکان می‌دهد تا فناوری را بر اساس محیط و میزان خطر، بهینه کنند. در ادامه به معرفی تجهیزات این دسته از محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر System Sensor می‌پردازیم.

سیستم‌های آدرس‌پذیر اعلام حریق سیستم سنسور از پروتکل‌های ارتباطی پیشرفته برای دقت و پایداری تجهیزات استفاده می‌کنند.

سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر System Sensor

بیم دتکتور هوشمند System Sensor

بیم دتکتورهای BEAM200A و BEAM200SA انعکاسی برای نصب در محیط‌هایی با سقف بلند مناسب هستند که نصب سایر انواع دتکتورهای دودی غیرممکن یا دشوار است. این دتکتورهای دودی با کنترل پنل‌های سازگار با ULC هستند و از آنجایی که همه‌ی سیم‌کشی‌ها به یک طرف متصل است، نصب این دتکتور تک سر، بسیار آسانتر از بیم دتکتورهای دو سر است. این دتکتور در دمای –30 تا 55 درجه‌ی سانتی‌گراد قابل استفاده است و به همین خاطر می‌توان از آن در مناطق باز استفاده کرد که به خاطر درجه حرارت بالا امکان استفاده از سایر دتکتورهای دودی وجود ندارد.

 • محدوده‌ی حفاظتی 5 تا 100 متر
 • طراحی انعکاسی تک سر
 • تراز آسان با نمایشگر دیجیتال
 • دارای 6 سطح حساسیت قابل انتخاب
 • دارای ویژگی تست حساسیت کاملا انتخابی NFPA 72
 • کنترل گین اتوماتیک داخلی سیگنال ناشی از تجمع گرد و غبار را جبران می‌کند
 • مجهز به ایستگاه تست از راه دور
 • دارای روکش قابل رنگ‌آمیزی

بیم دتکتور اعلام حریق سیستم سنسور گزینه‌ی خوبی برای نصب در اتاق‌ها یا محوطه‌هایی با سقف بلند است و با دقت بالایی دود را تشخیص می‌دهد.

بیم دتکتور هوشمند System Sensor

دتکتور دودی کانال DNRHSA اعلام حریق آدرس‌پذیر System Sensor

دتکتور دود کانال DNRHSA حساسیت بالایی دارد و برای محافظت از دارایی‌هایی با ارزش بالا در برابر حریق و انتشار دودهای خطرناک محافظت می‌کند. این دتکتور بررسی وضعیت دود را از طریق سیستم‌های مدیریت هوا انجام می‌دهد. حسگر لیزری هوشمند دتکتور می‌تواند مقادیر بسیار کم دود (0.0 درصد در هر 30 سانتی‌متر) که از طریق کانال‌ها جریان دارد را تشخیص دهد و برای محیط‌هایی مناسب است که تغییرات هوا با سرعت و حجم بالا وجود دارد. از دتکتور دود کانال DNRHSA می‌توان در مخابرات، زیرساخت‌های تلفن همراه، اتاق‌های کامپیوتر، اتاق سرور و موارد مشابه استفاده کرد.

دتکتور دود کانال DNRHSA دارای چند ویژگی است که برای کاهش زمان نصب و هزینه‌ها طراحی شده است. محفظه‌ی چرخشی این دتکتور به هر دو پیکربندی مربع و مستطیل تغییر می‌کند تا نصب‌های مختلف را امکان‌پذیر سازد. لوله‌های نمونه‌برداری نیز بدون نیاز به پیچ تنظیم به جلو یا عقب دتکتور متصل می‌شود. بعلاوه سر ردیاب دود لیزری را می‌توان برای تمیز کردن، نگهداری و تعویض سریع، جابجا کرد.

 • محدوده دمای 0 تا 38 درجه‌ی سانتی‌گراد
 • نرخ سرعت هوا از 300 تا 400 FPM
 • عملکرد 24 VDC
 • گزینه‌های نصب متنوع: پیکربندی مربع یا مستطیل
 • دارای پوشش شفاف برای بازرسی بصری آسان
 • قابلیت تست از راه دور

دتکتور دود کانال می‌تواند کمترین میزان دود را تشخیص دهد و به همین خاطر برای نصب در ساختمان‌هایی با دارایی‌های بسیار ارزشمند، ایده‌آل است. دتکتور دودی کانال اعلام حریق System Sensor در هزینه‌ها و نصب مقرون به صرفه است.

دتکتور دودی کانال اعلام حریق آدرس‌پذیر System Sensor

دتکتور اعلام حریق ترکیبی پیشرفته System Sensor

این دتکتور چهار عنصر حسگر مجزا را در یک واحد ترکیب می‌کند:

 1. محفظه‌ی دتکتور دودی فوتوالکتریک که ذرات معلق هوا را از نظر وجود دود بررسی می‌کند.
 2. تکنولوژی سلول‌های الکتروشیمیایی که مونوکسیدکربن تولید شده توسط آتش‌سوزی‌های آهسته را تشخیص می‌دهد.
 3. سنسور سنجش مادون قرمز (IR) که برای اندازه‌گیری نور محیطی و علائم شعله است.
 4. تشخیص حرارتی که برای نظارت بر دمای محیط است.

ادغام این چند سنسور باعث می‌شود دتکتور سریع‌تر به آتش واکنش نشان دهد و ایمنی تشخیص بالاتری داشته باشد. این دتکتور ترکیبی پیشرفته معمولا سطح ایمنی بالایی دارد و به محض تشخیص نشانه‌های حریق، نسبت به آن حساس می‌شود. به این ترتیب مزاحمت‌ها نظارت شده و نادیده گرفته می‌شوند و آلارم‌های کاذب کاهش می‌یابد.

هوش داخلی دتکتور الگوریتم‌های پیشرفته‌ای را اجرا می‌کند که به صورت پویا پارامترهای تشخیص را تنظیم می‌کند تا به ورودی حسگرها پاسخ داده و پاسخ سریع را نسبت به تغییر شرایط محیط، امکان‌پذیر سازد. این برنامه آستانه‌ی حسگر، گین سنسور، تاخیر، ترکیب، نرخ نمونه‌برداری و میانگین نرخ را تغییر می‌دهد. اگر هر کدام از سنسورها غیرفعال شود، دتکتور به طور اتوماتیک سایر سنسورها را تنظیم می‌کند و بعلاوه شرایط خطا را نیز تشخیص می‌دهد.

دتکتور اعلام حریق ترکیبی پیشرفته System Sensor

سنسور CO دتکتور ترکیبی اعلام حریق System Sensor

سلول سنجش CO دارای طول عمر تقریبا 6 ساله است. سلول CO یک جزء قابل تعویض نیست. یک تایمر داخلی به پنل مرکزی سیگنال می‌دهد تا نزدیک شدن به پایان عمر سنسور CO را اعلام کند. پس از انقضای این سنسور، باید با نمایندگی محصول تماس بگیرید و نسبت به تعویض دتکتور اقدام کنید. با این حال، با انقضای سنسور CO تشخیص سایر سنسورها دچار مشکل نمی‌شود و الگوریتم‌ها به طور خودکار تنظیم می‌شوند تا ورودی‌های حسگرهای فوتوالکتریک، حرارتی و IR را به درستی تنظیم کنند.

سنسور CO دتکتور ترکیبی اعلام حریق System Sensor

سنسور نور IR و حرارت دتکتور ترکیبی اعلام حریق هوشمند System Sensor

سنسور نور IR اعلام حریق ادرس پذیر سیستم سنسور موقعیت‌های خاصی مانند جوشکاری را تشخیص می‌دهد و به سرعت تنظیمات را برای کاهش پتانسیل آلارم‌های کاذب را انجام می‌دهد. عملکرد سنسور حرارتی این دتکتور نیز فناوی ترمیستور را با یک پاسخ دمایی خطی و اصلاح شده توسط نرم‌افزار ترکیب می‌کند تا ایمنی در برابر آلارم‌های کاذب و تشخیص بهتر حریق را فراهم کند.

(از مطلب اعلام حریق مراکز خرید نیز بازدید کنید.)

سنسور نور IR و حرارت دتکتور ترکیبی اعلام حریق هوشمند System Sensor

دتکتورهای دودی اعلام حریق آدرس‌پذیر سیستم سنسور سری Select

دتکتور دودی Pinnacle اعلام حریق هوشمند (آدرس‌پذیر) System Sensor یک دتکتور دودی فوتوالکتریک است که برای تشخیص زودهنگام حریق و محافظت از دارایی‌ها و ساختمان‌های باارزش طراحی و ساخته شده است. این دتکتور با حساسیت بالا دارای یک محفظه‌ی حسگر دود و بلوک نوری است که برای تقویت سیگنال‌های دود طراحی شده است اما بازتاب‌های داخلی سرگردانی که ممکن است باعث آلارم‌های کاذب شوند را کاهش می‌دهد. فناوری LED جدید به دتکتور Pinnacle امکان می‌دهد تا سطح حساسیت 25 برابر دتکتورهای دودی فوتوالکتریک استاندارد داشته باشد.  این دتکتور تشخیص نقطه‌ای آتش‌سوزی را از طریق آدرس‌پذیر بودن ارائه می‌دهد و نظارت کاملی بر سیم‌کشی و دتکتور دارد.

این دتکتور یک راه‌حل ایده‌آل برای محیط‌های حساس است که حتی مقدار کمی دود نیز نباید وجود داشته باشد:

(از مطلب اعلام حریق استادیوم نیز دیدن کنید.)

دتکتورهای دودی اعلام حریق آدرس‌پذیر سیستم سنسور سری Select

خرید تجهیزات اعلام حریق System Sensor

در این مطلب به معرفی تجهیزات اعلام حریق آدرس‌پذیر و متعارف برند سیستم سنسور پرداختیم. این شرکت کانادایی با تولید محصولاتی منحصربفرد و قدرتمند توانسته جایگاه خوبی در سراسر دنیا بدست آورد. تجهیزات اعلام حریق همچون دتکتورهای دودی، دتکتورهای ترکیبی پیشرفته، دتکتورهای حرارتی و غیره برای تشخیص زودهنگام حریق و کاهش خسارت‌های جانی و مالی ناشی از حریق بسیار حیاتی هستند. مرکز اعلام حریق آرات به عنوان نمایندگی فروش اعلام حریق System Sensor فعالیت می‌کند و برای اطلاع از قیمت و موجودی تجهیزات این برند می‌تواند با مشاوران مرکز آرات تماس بگیرید. ضمنا برای اطلاع از قیمت سایر سیستم‌ها به صفحه‌ی لیست قیمت سیستم های اعلام حریق رجوع کنید.

خرید تجهیزات اعلام حریق System Sensor

منبع مطلب

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم