اعلام حریق ایرانی

اعلام حریق در ایران

در ایران نیز استفاده از سیستم های اعلام حریق مانند بسیاری از کشور های دیگر برای تامین امنیت مالی و جانی الزامی می باشد. حتی دریافت پایان کار در بسیاری از پروژه های ساختمانی نیاز به تاییدیه آتش نشانی دارد. به طور مثال تمام ساختمان‌های ۵ طبقه به بالا، برای اخذ مجوز پایان کار ملزم به نصب سیستم اعلام حریق هستند. سازمان آتش نشانی نیز تاییدیه را به مجهز بودن ساختمان به سیستم های اعلام حریق مورد تایید خود منوط کرده است. سیستم‌های اعلام حریق ایرانی چند سالی هست که در زمینه سیستم‌های متعارف وارد رقابت با نمونه‌های خارجی شده‌اند، حتی اخیرا برخی برندهای اعلام حریق ایرانی سیستم‌های اعلام حریق پیشرفته و کنترل پذیر را هم جهت احراز استاندارد به سازمان‌های مربوطه ارائه کرده‌اند که نشانه پیشرفت در زمینه توسعه‌ی سیستم‌های اعلام حریق تولید داخل است.

اعلام حریق ایرانی

برندهای اعلام حریق ایرانی

سابقه ی تولید سیستم های اعلام حریق در ایران بسیار طولانی است. اولین کارخانجات تولید سیستم‌های اعلام حریق در ایران در حدود ۳۰ سال پیش فعالیتشان را در شهر تبریز آغاز کردند. در حال حاضر برند های متفاوت و زیادی در کارخانجات ایران در حال تولید هستند که شاید مهمترین و نام آشناترین آنها شرکت اعلام حریق زیتکس باشد. بسیاری از تولیدات اعلام حریق در داخل کشور به کشور های همسایه نیز صادر می شود.

با سابقه ترین و با اعلام حریق ایران عبارتند از :

  1. اعلام حریق زیتکس
  2. اعلام حریق سایان
  3. اعلام حریق تسلا
  4. اعلام حریق آریاک
  5. اعلام حریق سنس

برندهای اعلام حریق ایرانی

وضعیت کیفیت و تاییدیه‌های تجهیزات اعلام حریق ایرانی چگونه است؟

سیستم های اعلام حریق داخلی که بالاتر نام بردیم دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی تهران و نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد می باشند. علاوه بر استاندارد ملی ایران، تاییدیه های بین المللی نظیر Dedal اروپا نیز تولیدات ایرانی را تایید کرده اند. کیفیت تجهیزات اعلام حریق ایرانی به گونه ای است که از نظر نگارنده برای پروژه های مسکونی به شرط حفظ شرایط نگهداری کاملا مکفی است و مصرف کننده نیاز به هزینه های بیشتر برای تهیه تجهیزات اروپایی ندارد. شرکت اعلام حریق زیتکس به طور مثال با تاسیس آزمایشگاه تخصصی تجهیزات اعلام حریق، کیفیت محصولات خود و سایر تولید کنندگانی که تمایل داشته باشند را افزایش داده و در مقایسه با برندهای اروپایی کارایی مناسب و قیمت اقتصادی‌تری ارائه می کند.

حتما بخوانید:
لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان

سیستم‌های اعلام حریق ایرانی استاندارد

آیا سیستم اعلام حریق آدرس پذیر ایرانی نیز تولید می شود؟

در ابتدا در ایران تنها سیستم های اعلام حریق متعارف تولید می شدند. درسال های اخیر نیز تنها تولید کننده ی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر سنس را تولید شد که تاکنون موفق به اخذ تاییدیه از سوی سازمان استاندارد و سازمان آتش نشانی نشده است. اعلام حریق زیتکس ایران نیز محصولات آدرس پذیر خود را روانه بازار کرده و این تولید کننده نیز منتظر دریافت تاییدیه ها از سمت مراجع مربوط می باشد. شرکت اعلام حریق تسلا، محصولات آدرس پذیر را تولید کرده است اما فعلا به مرحله تولید انبوه نرسیده است.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]جمع بندی: در زمان نوشته شدن این نوشته، برند ایرانی آدرس پذیر که موفق به اخذ تاییدیه آتش نشانی باشد در دست نیست [/box]

توجه داشته باشید سیستم های آدرس پذیر بیشتر مناسب مکان های بزرگ و با پیچیدگی بالا می باشد و جهت ساختمان های مسکونی و پروژه های کوچک استفاده از سیستم های متعارف توصیه شده چرا که دارای نصب و استفاده آسان‌تری بوده و قیمت آن نیز مناسب‌تر می باشد.

انواع اعلام حریق ایرانی

 قیمت سیستم‌های اعلام حریق ایرانی

در کل سیسستم های اعلام حریق داخلی نسبت به برند های خارجی قیمت مناسب تری دارند. در صورت تمایل برای خرید سیستم اعلام حریق ایرانی توصیه می شود از برند های مورد تایید سازمان آتش نشانی استفاده شود. با کلیک بر روی لینک های زیر می توانید لیست قیمت سیستم ها اعلام حریق ایرانی مورد تایید آتش نشانی را مشاهده نمایید. لیست قیمت های ارائه شده قیمت مصرف کننده است، جهت دریافت تخفیف های همکاری با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

حتما بخوانید:
لیست قیمت سیستم اعلام حریق تسلا

لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت اعلام حریق تسلا

لیست قیمت اعلام حریق سایان

لیست قیمت اعلام حریق زیتکس

لیست قیمت اعلام حریق آریاک

فروش اعلام حریق ایرانی

مرکز اعلام حریق آرات تمامی دستگاه های اعلام حریق ایرانی را جهت ارائه به همکاران محترم در کل کشور فراهم آورده است. برای اطلاع از تخفیف همکاری برندها، وضعیت موجودی انبار و یا طرح هرگونه مساله‌ای که به نحوی به فروش تجهیزات اعلام حریق ایرانی یا خارجی مرتبط است، با همکاران ما در بخش فروش تماس گرفته و یا فرم زیر را تکمیل نماییدتا به سرعت با شما تماس بگیرند.

order

fdsf
  • Section Break

alifirefight وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *