fire arat certificate fire arat certificate
dedal dedal
acl acl
bsi bsi

دتکتور گازی (Fire Alarm Gas Detector)

دتکتور گاز یا همان دتکتور گازی امکان تشخیص و شناسایی گازهای سمی و قابل اشتعال را فراهم می‌کند. بطور کلی دتکتورهای گازی به دو بخش صنعتی و شهری تقسیم می‌شوند. دتکتورهایی که برای تشخیص گازهای حریق مورد استفاده صنایع مختلف قرار می‌گیرد به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. دتکتور گازهای حاصل از حریق و آتش‌سوزی و گازهای قابل انفجار، و دتکتورهای تشخیص دهنده‌ی گازهای سمی که هر یک بسته به نوع گاز در برندهای مختلف و قیمت‌های مختلف وجود دارند. (دتکتورهای گاز اکسیژن را اغلب در این دو دسته طبقه‌بندی نمی‌کنند.)

راهنمای خرید دتکتور گاز اعلام حریق

قیمت سیستم اعلام حریق
قیمت سیستم
اعلام حریق
برندهای اعلام حریق ایرانی
برندهای
اعلام حریق ایرانی

دسته بندی دتکتور گاز اعلام حریق

دتکتور گازی مخصوص تشخیص گازهای حاصل از حریق

دتکتور گازی مخصوص تشخیص گازهای حاصل از حریق

همانطوری که از نام این دتکتورها پیداست ماموریت آنها تشخیص و اعلام هشدار به پنل مرکزی بابت انتشار گازهای حاصل از حریق و آتش سوزی است. البته که مکانیزم و سازوکار برخی از دتکتورها قابلیت تشخیص همزمان گازهای قابل اشتعال و گازهای حاصل از حریق را دارد اما دتکتور گاز تشخیص دود و گازهای حاصل از آتش سوزی به صورت اختصاصی به این ماموریت گماشته شده است.

دتکتور گازی مخصوص تشخیص گازهای قابل انفجار

دتکتور گازی مخصوص تشخیص گازهای قابل انفجار

این مدل دتکتور گازی ماموریت تشخیص و اعلام هشدار به پنل مرکزی را بابت انتشار گازهای قابل اشتعال و قابل انفجار بر عهده دارد. گازهایی مثل گاز اکسیژن و گازهای سمی و خطرناک که به شدت اشتعال‌پذیر هستند و خطر انفجار را به وجود می‌آورند. تشخیص این گازها به پیشگیری از وقوع انفجار و کاهش تلفات ناشی از حریق کمک می‌کند.

دتکتور گازی مخصوص تشخیص گازهای سمی

دتکتور گازی مخصوص تشخیص گازهای سمی

دتکتور گازهای سمی در زمره‌ی تجهیزاتی هستند که به منظور شناسایی و مانیتورینگ گازهای سمی در مراکز حساس مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دتکتورها مجهز به سیستم‌های اعلام و اخطار دیداری شنیداری هستند. در صورتی که در مراکز حساس با گازهای خطرناک سمی کار می‌کنید لازم است به لیست تجهیزات اعلام حریق مورد نیاز مجموعه خود نام این مدل دتکتور گازی را هم بگنجانید. گاز دی هیدروژن سولفید یکی از خطرناک‌ترین گازهایی است که به انسان صدمه می‌زند و در مکان‌هایی مانند معادن و تونل‌ها نیاز است که هیدروژن سولفید به وسیله یک سنسور گازی به طور مداوم اندازه‌گیری شود تا امنیت به طور کامل حفظ و از آتش‌سوزی جلوگیری شود.

دتکتور گازی شهری – خانگی

دتکتور گازی شهری – خانگی

دتکتور گاز شهری دتکتور گاز طبیعی در شناسایی گازهایی از قبیل گاز شهری، پروپان، گاز مایع، گاز کپسول، گاز CH4 و غیره بسیار کارآمد است. اگر بخواهیم به موضوع علمی نگاه کنیم، گاز طبیعی، از ساده‌ترین نوع هیدروکربن متان (CH4) گرفته تا پیچیده‌ترین و سنگین‌ترین آن شامل اتان (C2H6)، پروپان (C3H8) و بوتان (C4H10) به وجود آمده و قابلیت اشتعال و انفجار زیادی دارد. دتکتورهای گاز شهری یکی از ابتدایی و ضروری‌ترین انواع دتکتورهای سیستم‌های اعلام حریق هستند.

دتکتور خانگی صنعتی

دتکتور خانگی صنعتی

دتکتورهای گازی در محیط‌های صنعتی بسیار متفاوت و پیچیده‌ هستند. در محیط‌های صنعتی گازهای متنوع و خطرناک‌، گازهای سمی و کشنده وجود دارند. کشف گازهای محیط صنعتی با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. سنسور دتکتورهای گازی صنعتی مبتنی بر تکنولوژی تشخیص به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

 • سنسورهای گاز تکنولوژی مادون قرمز

 • سنسورهای گاز الکتروشیمیایی

 • سنسورهای کاتالیستی

دتکتور گازی

مناطق زیادی هست که گازها و بخارهای قابل اشتعال و سمی در آنها وجود دارد و به عنوان خطر محسوب می‌شوند. دتکتورهای گازی، دستگاه‌های تشخیص و هشدار گاز هستند تا از خطرات احتمالی جلوگیری کنند. اندازه‌گیری گازها و بخارات قابل اشتعال می‌تواند به سه شیوه‌ی متفاوت انجام شود: دما، فشار و حجم. دانستن اینکه هر دستگاه و هر روش اندازه‌گیری نقاط قوت و محدودیت‌های خودش را دارد در انتخاب و خرید دتکتور گاز مناسب، ضروری است. در ادامه علاوه بر معرفی دتکتورهای گازی در خصوص لیست قیمت دتکتور گازی و خرید از نمایندگی فروش دتکتور گازی صحبت می‌کنیم.

خرید دتکتور گازی اعلام حریق از مرکز اعلام حریق آرات

دتکتورهایی که برای تشخیص گازهای حریق مورد استفاده صنایع مختلف قرار می‌گیرد به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند.دتکتورهای تشخیص گازهای حاصل از حریق و آتش‌سوزی و گازهای قابل انفجار، و دتکتورهای تشخیص دهنده‌ی گازهای سمی که هر یک بسته به نوع گاز در برندهای مختلف و قیمت‌های مختلف وجود دارند. (دتکتورهای گاز اکسیژن Oxygen را اغلب در این دو دسته طبقه‌بندی نمی‌کنند.)

در برخی برندها دتکتورهای گازی با تشخیص چند نوع گاز مختلف نیز وجود دارند. بیشتر این نوع دتکتورها ازدو قسمت Transmitter و Sensorتشکیل شده‌اند. Transmitterهاگاه به قابلیت‌های کنترلی و نمایشی نیز مجهزند. برخی سازندگان دتکتور گازی برای دتکتورهای برند خودشان پنل‌های مخصوص دتکتورهای گازی نیز تولید می‌کنند اما اغلب دتکتورهای گازی را با ماژول به پنل اعلام حریق متصل می کنند.

دتکتورهای گازی امکان تشخیص و شناسایی گازهای سمی و قابل اشتعال را فراهم می‌کند. بطور کلی دتکتورهای گازی به دو بخش صنعتی و شهریتقسیم می‌شوند.

قبل از ادامه متن اگر برای خرید انواع ادوات اعلام حریقنیاز به مشاوره دارید می‌توانید با مشاوران مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش دتکتور گازی و سایر تجهیزات اعلام حریق شما را راهنمایی می‌کند و ضمنا لیست قیمت دتکتور گازیرا نیز می‌توانید دریافت کنید.

(در فایرفایت بخوانید: پرشر سوئیچ چیست و چه کاربردی دارد؟)

خرید دتکتور گازی اعلام حریق از مرکز اعلام حریق آرات

طبقه‌بندی ویژگی‌های انواع دتکتورهای گازی اعلام حریق

 • تفاوت در خروجی‌های موجود در دتکتور گازی
 • داشتن قابلیت ضد انفجار
 • توانایی تشخیص نوع گازهای حریق

انواع مختلفی از دتکتورهای گازی در بازار وجود دارد  قیمت دتکتور گازی نیز بسته به نوع و ویژگی‌های آن می‌تواند متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر با نمایندگی فروش دتکتور گازی در ارتباط باشید.

(با دتکتور شعله آشنا شوید.)

معرفی انواع دتکتور گازی اعلام حریق

دسته‌بندی دتکتور گازی از نظر نوع گاز چگونه است؟

گاز O2 وگازهای سمی و خطرناک که به شدت اشتعال‌پذیر هستند و خطر انفجار را به وجود می‌آورند. تشخیص این گازها به پیشگیری از وقوع انفجار و کاهش تلفات ناشی از حریق کمک می‌کند. دتکتورهای تشخیص گازهای حاصل از حریق و آتش‌سوزی و گازهای قابل انفجار، و دتکتورهای تشخیص دهنده‌ی گازهای سمی که هر یک بسته به نوع گاز در برندهای مختلف و قیمت‌های مختلف وجود دارند. (دتکتورهای گاز اکسیژن Oxygen را اغلب در این دو دسته طبقه بندی نمی‌کنند.)

در برخی برندها دتکتورهای گازی با تشخیص چند نوع گاز مختلف نیز وجود دارند. بیشتر این نوع دتکتورها از دو قسمت Transmitter و Sensor تشکیل شده‌اند. Transmitterها گاه به قابلیت‌های کنترلی و نمایشی نیز مجهزند. به این ترتیب لیست قیمت دتکتور گازی نیز با توجه به مشخصات و ویژگی‌ها متفاوت خواهد بود. برای خرید این دتکتورها پیشنهاد می‌کنیم به نمایندگی فروش دتکتور گازی مجازرجوع کنید.

دسته‌بندی دتکتورهای گازی از نظر نوع گاز

دتکتورهای گازی پرطرفدار کدام‌اند؟

دتکتور گاز شهری – دتکتور گاز طبیعی (Natural Gas)

این دتکتور در شناسایی گازهایی از قبیل گاز شهری، پروپان، گاز مایع، گاز کپسول، گاز CH4 و غیره بسیار کارآمد است.اگر بخواهیم به موضوع علمی نگاه کنیم، گاز طبیعی، از ساده‌ترین نوع هیدروکربن متان (CH4) گرفته تا پیچیده‌ترین و سنگین‌ترین آن شامل اتان (C2H6)، پروپان (C3H8) و بوتان (C4H10) به وجود آمده و قابلیت اشتعال و انفجار زیادی دارد. دتکتورهای گاز شهری یکی از ابتدایی و ضروری‌ترین انواع دتکتور اعلام حریق هستند.

برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور گازی می‌توانید با مرکز آرات در تماس باشید که به فروش دتکتور گازی و سایر تجهیزات اعلام حریق می‌پردازد.

(از مطلب مخزن آب آتش نشانی بازدید کنید.)

دتکتورهای گازی شهری

دتکتور گاز مونوکسید کربن (CO)

حتما می‌دانید که سالانه افراد زیادی با مرگ خاموش از دنیا می‌روند. این مرگ خاموش که همان انتشار گاز مونوکسید کربن در اثر سوختن ناقص کربن است، سالانه جان بسیاری از افراد را می‌گیرد. این گاز مانند آب بی‌رنگ و بی بو است. از دتکتور گازی مونوکسید کربن در جهت هشدار انتشار این گاز خطرناک استفاده می‌شود.

برای خرید انواع دتکتور گازی و اطلاع از لیست قیمت دتکتور گازی با نمایندگی فروش دتکتور گازی در ارتباط باشید.

دتکتور گاز دی‌هیدروژن سولفید (H2S)

از دیگر گازهای سمی بدون بو و رنگی به زلالی آب، می‌توان گاز سولفید دی هیدروژن را نام برد. این گاز در اثر تجزیه مواد آلی به وجود می‌آید. گاز سولفید هیدروژن به طور طبیعی در نفت خام، مخازن گاز طبیعی، گازهای آتشفشانی و چشمه‌های آب گرم وجود دارد. گازهیدروژن سولفید (H2S) یکی از خطرناک ترین گازهایی است که به انسان صدمه می‌زند و در مکان‌هایی مانند معادن و تون‌ها نیاز است که هیدروژن سولفید به وسیله یک سنسور به طور مداوم اندازه‌گیری شود تا امنیت به طور کامل حفظ و از آتش‌سوزی جلوگیری شود.

خرید سنسور تشخیص گازبرای معادن و تونل‌ها برای تشخیص گاز H2S می‌تواند برای حفظ جان افراد بسیار ضروری باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت دتکتور گازی به مرکز آرات رجوع کنید که نمایندگی فروش دتکتور گازی در تهران است.

(از مطلب اسپرینکلر آتش نشانی بازدید کنید.)

چگونگی دسته‌بندی دتکتورهای گازی اعلام حریق از نظر خروجی

 • به طور معمول دتکتورهای گازی در مصرف خانگی دارای خروجی‌هایی هستند که سیگنال‌هایی را به پنل اعلام حریق می‌فرستند.
 • در این دتکتورها آژیربه کار گرفته شده کهبه طور مستقل کار می‌کنند.
 • در هوشمند سازی ساختمان، جهت راه‌اندازی خط آژیر جداگانه، خروجی رله‌ای استفاده می‌شود.
 • مصرف‌کنندگان می‌توانند از کارایی‌هایی همچون بستن شیرهای گاز به صورت اختیاری و یا راه‌اندازی سیستم تهویه استفاده کنند.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات در خصوص خرید و قیمت دتکتور گازی با نمایندگی فروش دتکتور گازی در ارتباط باشید.

در سازمان آتش‌نشانی از دتکتور گازی چه استفاده‌ای می‌شود؟

در صورت نیاز تاییدیه سازمان آتش‌نشانی، استفاده از دتکتورهای گازی الزامی است. منظور از این دتکتور، دتکتور گاز مونوکسید کربن است. از آنجایی که تمام دتکتورهای مورد نظر در لیست آتش‌نشانی از نوع دتکتور مونوکسید کربن بوده و هرکدام عملکرد مستقلی دارند، ازمحل باتری تغذیه می‌کنند. عمر باتری‌ها حدود 7 سال است و نصب آن‌ها به صورت دیواری انجام ‌می‌گیرد. برای خرید دتکتور مونوکسید کربن و اطلاع از لیست قیمت دتکتور گازی، با مرکز آرات به عنوان نمایندگی فروش دتکتور گازی در ارتباط باشید.

کاربرد دتکتور گازی اعلام حریق در سازمان آتش‌نشانی

تجهیزات اعلام حریق ایرانی

برخی از برندهای اعلام حریق ایرانی که دتکتور ایرانی گازی تولید می‌کنند به شرح زیر است:

 • دتکتور گاز آریاک
 • دتکتور گاز تسلا
 • دتکتور گاز سنس
 • دتکتور گاز زیتکس
 • دتکتور گاز سایان

نکته‌ای که باید به آن اشاره شود این است که دتکتورهای گازی ایرانی دارای علامت استاندارد و تاییدیه‌ی سازمان آتش‌نشانی تهران نیستند. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید انواع دتکتورهای گازی از برندهای مختلف ایرانی و خارجیو اطلاع از لیست قیمت دتکتور گازی با مشاوران مرکز آرات در ارتباط باشید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش دتکتور گازیمی‌تواند شما را راهنمایی کند.

ویژگی مشترک دتکتورهای گازی

 • تشخیص گازهای مونوکسید و گاز شهری به صورت همزمان
 • نداشتن علامت استاندارد ملی ایران
 • امکان استفاده مستقل و همچنین در کنار سایر دتکتورها از جمله دتکتور دودی و دتکتور حرارتی در سیستم اعلام حریق
 • تغذیه 220 ولت و 24 ولت به صورت جداگانه
 • امکان استفاده از خروجی رله‌ای برای راه‌اندازی سیستم‌های جانبی

در مورد انتخاب دتکتور گازی مناسب و لیست قیمت دتکتور گازی از نمایندگی فروش دتکتور گازی مشورت بگیرید.

(از مطلب کپسول آتش نشانی CO2 بازدید کنید.)

دتکتور گازی ایرانی استاندارد

نشت‌یاب‌های گاز پیشگام که عمر آنها 5 سال است، به عنوان تنها برند ملی ایرانی استاندارد، گازهای مونوکسیدکربن و گاز شهری را به صورت همزمان تشخیص می‌دهد. ازویژگی‌های نشت‌یاب‌های گاز پیشگام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خروجی رله
 • باتری پشتیبان
 • کشف همزمان گاز شهری و گاز مونوکسید
 • تغذیه 220 ولت
 • خروجی رله
 • نصب به صورت دیواری
 • گارانتی 5 ساله

برای خرید دتکتور گازی و اطلاع از قیمت دتکتور گازی با مشاوران مرکز آراتتماس بگیرید. این مرکز به عنوان نمایندگی فروش دتکتور گازی و سایر تجهیزات اعلام حریق می‌تواند شما را در خصوص خرید تجهیزات و سیستم‌های اعلام حریق مختلف از جمله سیستم اعلام حریق متعارف و سیستم اعلام حریق آدرس پذیر راهنمایی کند.

دسته‌بندی صنعتی دتکتور گازی

دتکتورهای گازی درمحیط‌های صنعتی بسیار متفاوت و پیچیده‌ هستند. در محیط‌های صنعتی گازهای متنوع و خطرناک‌، گازهای سمی و کشنده وجود دارند. تشخیص گازهای محیط صنعتی با روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. بزودی در مطلب جداگانه‌ای به معرفی انواع دتکتورهای گازی صنعتی خواهیم پرداخت. برای اطلاع از قیمت دتکتور گازی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز اعلام حریق آرات به شماره 09120149425 در تماس باشید. این مرکز به فروش دتکتور گازی و سایر تجهیزات اعلام حریق می‌پردازد.

لیست قیمت برای مصرف کننده

برای با خبر شدن از تخفیف های همکاری با ما تماس بگیرین.

تماس برای اطلاع از تخفیف همکاری

برندهای اعلام حریق متعارف ایرانی

ارسال سریع
ارسال سریع
گارانتی کالا
گارانتی کالا
قیمت مناسب
قیمت مناسب

تخمین قیمت

اطلاعات شما با نام و شماره تماس ثبت شد.
مبلغ کل :
0 تومان
0 تومان

فرم تخمین هزینه اعلام حریق

برای تخمین حدودی هزینه پروژه اعلام حریق خود کافی است از فرم پیش‌رو، برند و تجهیزات مدنظر خودتان را معین کنید. برای اطلاع از قیمت‌های همکاری با ما تماس بگیرید.
تخمین هزینه اعلام حریق آدرس پذیر
برای اطلاع از قیمت تجهیزات اعلام حریق آدرس پذیر با همکاران ما در مرکز اعلام حریق آرات تماس بگیرید. مرکز اعلام حریق آرات یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی عرضه تجهیزات اعلام حریق هوشمند در ایران است.

آخرین مطالب

بررسی انواع سیستم اطفاء حریق آبی

بررسی انواع سیستم اطفاء حریق آبی

بررسی انواع سیستم اطفاء حریق آبی سیستم‌ های اطفای حریق برای خاموش کردن آتش و کنترل گسترش آن طراحی شده‌اند. این سیستم‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: 1. سیستم‌های…

mahdie
۱۳ تیر ۱۴۰۳
8 دقیقه
آشنایی با انواع کابل ها در سیستم اعلام حریق

آشنایی با انواع کابل های نسوز در سیستم اعلام حریق

انواع کابل های نسوز در سیستم اعلام حریق کابل‌های نسوز در سیستم‌های اعلام حریق در بازار ایران، کابل‌های نسوز که برای سیستم‌های اعلام حریق استفاده می‌شوند، اساساً به سه دسته…

mahdie
۱۳ تیر ۱۴۰۳
9 دقیقه
لیست قیمت اعلام حریق سایان

لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان

لیست قیمت سیستم اعلام حریق سایان سیستم اعلام حریق سایان، در بین سایر محصولات سیستم اعلام حریق ایرانی که مورد تایید سازمان آتشنشانی هستند، دارای مناسب‌ترین قیمت است. اما از…

اعلام حریق آرات
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
4 دقیقه
نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم