لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت اعلام حریق سنس

قبل از اشاره به لیست قیمت اعلام حریق سنس، باید بدانیم که سیستم اعلام حریق سنس یکی از سیستم‌های اعلام حریق شناخته‌شده ایرانی است. شرکت سانا پژوهش گستر، تحت برند اعلام حریق سنس (Sens) از سال 1387 تولید محصولات سیستم‌های اعلام حریق را آغاز کرد. اعلام حریق سنس درکنار برندهای مشهور خارجی و همچنین رقبای داخلی توانسته جایگاه مناسبی برای خود دست‌وپا کند. قیمت سیستم اعلام حریق سنس، به مانند سایر شرکت‌های ایرانی مزیت رقابتی خوبی با برندهای خارجی دارند؛ اگرچه همانطور که قبلا گفتیم محصولات آدرس‌پذیر ایرانی هنوز نتوانسته‌اند استاندارد سازمان ملی آتش‌نشانی ایران را کسب کنند، اما سیستم اعلام حریق سنس در کنار برند زیتکس در تلاش است تا عنوان اولین تولیدکننده محصولات اعلام حریق آدرس‌پذیر ایرانی را به نام خود ثبت کنند.

سیستم اعلام حریق سنس در بخش تولید محصولات متعارف موفق به اخذ تاییدیه سازمان آتش نشانی تهران شده، دارای استاندارد سیستم های اعلام حریق ایران و استانداردهای معتبر بین‌المللی است. قبل از ادامه متن لیست قیمت اعلام حریق سنس را که مربوط به پاییز 99 است مشاهده کنید. برای اطلاع از جزئیات تخفیف می‌توانید با شماره ۰۹۱۲۰۱۴۹۴۲۵ تماس بگیرید.

نام دستگاهمدلقیمت (به تومان)
پنل اعلام حریق 2 زون سنس

PCS1,350,000
پنل اعلام حریق 2 زون سنس
MCS1,450,000
پنل اعلام حریق 4 زون سنس
PCS1,450,000
پنل اعلام حریق 4 زون سنس
MCS1,550,000
پنل اعلام حریق 6 زون سنس
PCS1,550,000
پنل اعلام حریق 6 زون سنس
MCS1,650,000
پنل اعلام حریق 8 زون سنس
PCS1,650,000
پنل اعلام حریق 8 زون سنس
MCS1,750,000
پنل اعلام حریق 10 زون سنس
PCS1,750,000
پنل اعلام حریق 10 زون سنس
MCS1,850,000
پنل اعلام حریق 12 زون سنس
PCS1,850,000
پنل اعلام حریق 12 زون سنس
MCS1,950,000
پنل اعلام حریق 14 زون سنس
MCS2,050,000
پنل اعلام حریق 16 زون سنس
MCS2,150,000
پنل اعلام حریق 18 زون سنس
MCS2,250,000
پنل اعلام حریق 20 زون سنس
MCS2,250,000

پنل اعلام حریق 22 زون سنس
MCS2,450,000
پنل اعلام حریق 24 زون سنس
MCS2,550,000
دتکتور دودی سنس
SD-101105,000
دتکتور حرارتی دما ثابت سنس
HD-101103,000
دتکتور مولتی سنس
MD-101135,000
دتکتور دما افزایشی سنس

RD-100105,000
شستی اعلام حریق سنس
RC-10060,000
آژیر اعلام حریق 24 ولت سنس
RSF-9070,000
آژیر فلاشر 24 ولت سنس
RSF-9175,000
ریموت اندیکاتور سنسRX-9920,000
اسپری تست دود سنسUTS99,000
دتکتور نشت گاز سنسGD-300370,000
حتما بخوانید:
پنل مرکزی اعلام حریق

معرفی محصولات اعلام حریق سنس

محصولات اعلام حریق سنس در دسته‌های سیستم های متعارف (Conventional) و آدرس پذیر (Addressable) ارائه می‌شوند. شرکت سنس اولین تولیدکننده‌ی سیستم‌های اعلام حریق ایرانی است که توانسته‌است سیستم اعلام حریق آدرس پذیر خود را روانه‌ی بازار کند، اگرچه رقابت بین این شرکت و شرکت زیتکس برای ثبت استاندارد محصولاتشان ادامه دارد. در ادامه به معرفی تعدادی از اقلامی که در لیست قیمت محصولات اعلام حریق سنس به آنها اشاره شد می‌پردازیم.

لیست قیمت اعلام حریق سنس

لیست قیمت پنل اعلام حریق سنس – پنل اعلام حریق متعارف (Conventional Fire Alarm Control Panel)

پنل‌های سیستم متعارف اعلام حریق سنس در دو مدل MC۵ و PC۵ طراحی و تولید شده اند. این پنل ها طراحی میکروکنترلری دارند بنابراین بسیار پایدار هستند و خطای کمی دارند. در سیستم اعلام حریق سنس مانند سایر تولیدات ایرانی از جمله سیستم اعلام حریق آریاک یا اعلام حریق تسلا از فناوری SMD در طراحی و مونتاژ بردهای الکترونیکی تجهیزات استفاده شده است. لیست قیمت اعلام حریق سنس با پنل‌های چندزون را در پاراگراف قبل معرفی شده بودند.

لیست قیمت پنل اعلام حریق سنس | پنل اعلام حریق متعارف

لیست قیمت دتکتور سنس – دتکتور دودی (Smoke Detector) – اپتیکال دودی (Optical Smoke Detector)

 • دتکتور S۶-CDS-۲۰۰: این یک دتکتور دودی میکروکنترلری است، برای تشخیص انواع دود مناسب بوده و به خاطر ساختار میکروپروسسوری خطای ناچیزی دارد.
 • دتکتور SD-۱۰۱: مدل دیگری از دتکتور های دودی نوری متعارف اعلام حریق سنس است که تنها تفاوت آن با دتکتور قبلی میزان پوشش‌دهی آن است.

دتکتورهای دودی برای نصب در مکان‌هایی با احتمال آتش دودزا، مانند مناطق مسکونی و تجاری، بسیار ایده‌آل است. گاهی برای تخمین قیمت اعلام حریق سنس لازم است به این جزئیات نیز توجه کنیم.

لیست قیمت محصولات اعلام حریق Sens

انواع دتکتور حرارتی سنس (Heat Detector)

انواع دکتورهای حرارتی به شرح زیر است:

۱- دتکتور حرارتی دما ثابت (Fixed Temperature Heat Detector)

S۶-CHD-۱۰۱ و HD-۱۰۱ در صورت رسیدن دمای محیط به بالای ۷۰ درجه سانتی گراد هشدار حریق را به مرکز اعلام حریق ارسال می کند.

۲- دتکتور حرارتی افزایشی (Rate of Rise Heat Detector)

S۶-CRD-۱۰۰ و RD-۱۰۰ این دتکتور در صورتی که سرعت افزایش دما از ۸ درجه سانتی‌گراد بر دقیقه تجاوز کند، فعال می‌شود. دتکتور گازی مونوکسیدکربن (که انواع آن را در لیست قیمت اعلام حریق سنس مشاهده کردید) در دو نوع ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت با استفاده از یک سنسور الکتروشیمیایی میزان دود در محیط را اندازه می‌گیرد. سنسور حرارت هم دمای محیط را اندازه‌گیری می‌کند. دتکتورهای گاز و دما برای محیط‌هایی که دارای وسایل گاز سوز و یا سوزاننده‌ی سایر سوخت‌ها هستند، مانند پارکینگ‌های طبقاتی اتومبیل، بسیار مناسب هستند. این دتکتور‌ها در دو مدل توسط سیستم اعلام حریق سنس ارائه شده است:

حتما بخوانید:
لیست قیمت اعلام حریق زتا (Zeta)

مدل‌ GH2 220 Volt:در این دتکتور در صورتی که غلظت گاز از حد مجاز بگذرد و یا دما از 70 درجه سانتی گراد عبور کند، ابتدا وارد مرحله پیش هشدار و سپس وارد مرحله هشدار می‌شود. گاز متان و گاز بی رنگ‌و‌بوی مونوکسیدکربن از گازهای قابل شناسایی توسط این دتکتور است. این دتکتور بازوی قدرتمندی دارد که امکان اعلام حریق و استفاده مستقل از پنل اعلام حریق را ممکن می‌سازد. این دتکتور به تنهایی یک سیستم اعلام حریق است. بعلاوه اینکه برای استفاده در زمان‌های اضطرار و یا اتصال به شیرهای برقی، دو خروجی رله‌ای در این دتکتور در نظر گرفته شده‌است.

مدل GD-101 24 V: نسبت به مدل قبلی دارای عملکرد مستقل نیست، خروجی رله ای ندارد زمان راه اندازی آن 7 ثانیه است که در مدل قبلی زمان اعلام آلارم 2 دقیقه بود. در این مدل هم مانند مدل قبلی، برای تشخیص گروه گازی متان و گاز مونوکسید کربن مورد استفاده قرار می گیرد.

3- دتکتور سقفی 220 ولت:

این دتکتور شبیه دتکتور GH2 220 Volt است و عملکرد مستقلی نیز می تواند داشته باشد. دتکتور مولتی سنسور دودی حرارتی سنسور حرارتی ثابت در کنار سنسور حساس به دود در این دتکتور قرار داده شده تا با بررسی همه وضعیت ها وضعیت شناسایی شود.

 

لیست قیمت آژیر و آژیر فلاشر سیستم اعلام حریق سنس

یکی از مواردی که در لیست قیمت اعلام حریق سنس مشاهده کردید انواع آژیرها و فلاشرهای اعلام حریق است. در برند سنس آژیر و فلاشرهای زیر تولید و عرضه شده‌اند.

 •  RSF-91 آژیر و آزیر فلاشر: دارای صدایی با شدت و کیفیت مناسب است. قابلیت نصب آسان به سقف و دیوار دارد.
 •  آژیر و آژیر فلاشر چند صدایی: بر روی این آژیر ها دیپ سوئچ هایی تعبیه شده که می توان با استفاده از آنها صدای مورد نظر را انتخاب کرد.
 •  آژیر و آژیر فلاشر 220 ولت AS-5 و ASF 5: این آژیرها نسبت به آژیرهای نوع اول IP بالاتری دارند.
 • تلفن کننده اتوماتیک: تلفن کننده اتوماتیک دستگاهی است که در هنگام بروز حادثه به صورت اتوماتیک با شماره‌های ذخیره شده تماس می‌گیرد و پیام از پیش ضبط شده‌ای را پخش می‌کند. این شماره‌ها می‌تواند شماره مرکز آتش نشانی یا مدیر HSE سازمان باشد. تلفن کننده اتوماتیک اعلام حریق سنس قابلیت ذخیره‌سازی تا 8 شماره را دارد. در صورت موفق نبودن تماس مجددا اقدام به تماس می‌کند. در برابر نوسانات برق مقاوم است. قابلیت نمایش رویدادهای اخیر را دارد. بعلاوه دارای طراحی زیبا و چشم‌نوازی هم هست.قیمت محصولات متعارف سنس
حتما بخوانید:
معرفی نمایندگی رسمی اعلام حریق سنس در تهران (Sens)

آیا اعلام حریق سنس محصولات بیسیم (وایرلس) هم دارد؟

سیستم‌های اعلام حریق بیسیم، یکی از انواع دستگاه‌های اعلام حریق بوده که نصب و راه‌اندازی آن نیاز به کابل‌کشی ندارد. در سیستم‌های اعلام حریق معمولی برای ایجاد ارتباط از کابل‌های 2 رشته یا 3 رشته استفاده می‌شود. این ارتباط در سیستم‌های بیسیم از طریق پروتکل بیسیم و امواج اتفاق می‌افتد. این موضوع موجب مزیت‌هایی برای این سیستم شده‌است که می‌توان از جمله آن به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت و راحتی نصب
 • عدم نیاز به وجود ساختارهای کابل‌کشی (لذا امکان تجهیز ساختمانی که در آن ساکنین، سکونت دارند فراهم است)
 • هزینه کابل و کابل‌کشی صفر
 • سرعت بسیار بالا در اجرای پروژه
 • عیب‌یابی آسان

در حال حاضر تنها برند ایرانی که محصولات اعلام حریق بیسیم دارد شرکت هگزا است. سایر رقبای ایرانی در تلاشند تا سیستم‌های اعلام حریق پیشرفته‌تر را هم تولید و روانه بازار کنند. همانطوری که مشاهده کردید درحال حاضر هیچ محصول وایرلسی در لیست قیمت اعلام حریق سنس نبوده، اما مرکز اعلام حریق آرات تمامی محصولات اعلام حریق سنس را که در بازار موجود است، با قیمت کارخانه به همکاران و مشتریان ارائه می‌کند. برای اطلاع از تخفیف‌های همکاری تماس بگیرید.

نمایندگی فروش اعلام حریق سنس در تهران – لیست قیمت اعلام حریق سنس را از مرکز آرات بخواهید

یکی از اهداف مرکز اعلام حریق آرات فروش بی‌واسطه و مستقیم تجهیزات اعلام حریق ایرانی، ازجمله محصولات اعلام حریق سنس است. شما می‌توانید برای راهنمایی و انتخاب بهینه‌ترین و مناسب‌ترین سیستم اعلام حریق با ما تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نمایندگی رسمی فروش سیسم اعلام حریق ایرانی و جدیدترین قیمت‌های اعلام حریق ایرانی به این صفحه رجوع کنید.

0/5 (0 Reviews)
alifirefight

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *