سیستم اطفا حریق هارنس

سیستم اطفا حریق هارنس

تجهیزات اعلام و اطفا حریق امروزه بخشی جدایی‌ناپذیر از ایمنی ساختمان‌ها هستند. تشخیص زودهنگام حریق با سیستم‌های اعلام حریق و خاموش کردن سریع آن با سیستم‌های اطفا حریق می‌تواند در کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از حریق موثر باشد. در ادامه این مطلب اعلام حریق آرات، تصمیم داریم به معرفی سیستم اطفا حریق هارنس و انواع اسپرینکلر آتش نشانی این برند ایرانی صحبت کنیم. برای خرید اسپرینکلر هارنس و دریافت لیست قیمت اسپرینکلر هارنس با مشاوران مرکز آرات در تماس باشید.

سیستم اطفا حریق هارنس: معرفی شرکت هارنس

شرکت هارنس بیش از 20 سال سابقه در زمینه‌ی تولید تجهیزات اعلام و اطفا حریق دارد و اخیرا به تولید انواع اسپرینکلرهای آتش نشانی می‌پردازد. محصولات شرکت هارنس از کیفیت بالایی برخوردار هستند و مطابق با استانداردهای بین‌المللی و معتبر تولید می‌شوند. سیستم اطفا حریق هارنس با استفاده از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا توانسته است محصولات باکیفیت خود را به بازار عرضه کند و بخش قابل‌توجهی از بازار فروش اسپرینکلر را به خود اختصاص دهد.

تست محصولات اطفا حریق هارنس مطابق با استاندارد ملی اسپرینکلر آتش نشانی و سیستم‌های کنترل کیفیت انجام می‌شود و تمامی محصولات این برند ایرانی موفق به اخذ نشان استاندارد ملی و تاییدیه‌ی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در ایران شده‌اند.

اطفا حریق هارنس در سبد محصولات خود، اسپرینکلرهای مخفی یا دکوراتیو را با عملکرد Drop down ارائه می‌دهد.

(در مورد پمپ آتش نشانی و انواع آن مطالعه کنید.)

سیستم اطفا حریق هارنس

محصولات اطفا حریق هارنس

صنایع مهندسی هارنس محصولات متنوعی در دسته‌ی اسپرینکلر اتش نشانی تولید و عرضه می‌کند. از جمله محصولات این برند ایرانی می‌توان به انواع اسپرینکلر بالازن، پایین‌زن، کنارزن، اسپرینکلر مخفی و غیره اشاره کرد که همگی منطبق با استانداردهای بین‌المللی و ملی تولید و عرضه شده‌اند و کیفیت و عملکرد بسیار بالایی دارند.

سیستم اطفا حریق هارنس از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و به عنوان رقیبی برای برندهای خارجی شناخته می‌شود.

(در مورد درب ضد حریق مطالعه کنید.)

تجهیزات اطفای حریق برند هارنس

معرفی سیستم اطفا حریق هارنس: 1. اسپرینکلر پایین زن هارنس مدل HS100

اسپرینکلرهای آتش نشانی پایین‌زن اتوماتیک دارای حباب‌های شیشه‌ای هستند که با بالا رفتن حرارت مایع درون آن منبسط شده و می‌شکند. به این ترتیب اسپرینکلر فعال شده و آب را روی آتش می‌پاشد. اسپرینکلر پایین‌زن هارنس منطبق بر استاندارد و گواهینامه‌های داخلی (گواهی سازمان ملی استاندارد ایران 22253-1) و بین‌المللی (UL،  FM، LPCB، VDS و CE) طراحی و ساخته شده است.

این اسپرینکلر سیستم اطفاء حریق هارنس الگوی پاشش آب به صورت نیم‌کروی در زیر صفحه‌ی منحرف‌کننده خود ایجاد می‌کند. آب با صفحه‌ی منحرف‌کننده برخورد می‌کند و سپس با الگویی ثابت و یکنواخت روی آتش اسپری می‌شود.

اسپرینکلر پایین‌زن هارنس باید در مکان‌هایی با حداکثر دمای 38 درجه‌ی سانتی‌گراد نصب شود. حباب شیشه‌ای این اسپرینکلرهای سیستم اطفا حریق هارنس در دماهای 57، 68، 79، 93، 141 و 182 درجه‌ی سانتی‌گراد فعال می‌شوند.

(در مورد سیستم اطفا حریق آیروسل و کاربرد آن بیشتر مطالعه کنید.)

اسپرینکلر پایین زن هارنس

معرفی سیستم اطفاء حریق هارنس: 2. اسپرینکلر بالازن هارنس مدل HS200

اسپرینکلرهای بالازن نیز با حباب شیشه‌ای فعال می‌شوند. این اسپریتکلرها منطبق بر استانداردها و گواهینامه‌های داخلی و بین‌المللی طراحی و تولید می‌شوند. با بالا رفتن حرارت و منبسط شدن مایع درون حباب، حباب شیشه‌ای شکسته و آب پس از برخورد با صفحه‌ی منحرف‌کننده به صورت یکنواخت و ثابت روی آتش اسپری می‌شود.

اسپرنکلرهای سیستم اطفا حریق هارنس را هرگز رنگ‌آمیزی، آبکاری و غیره نکنید و از نصب اسپرینکلرهای آسیب‌دیده خودداری کنید. نصب اسپرینکلر آتش نشانی باید مطابق با استانداردهای NFPA و EN12845 انجام شود.

اسپرینکلر بالازن هارنس را در مکانی با حداکثر دمای 38 درجه‌ی سانتی‌گراد نصب کنید. اسپرینکلرهای بالازن سیستم اطفای حریق هارنس در دماهای 57، 68، 79، 93، 141 و 182 درجه‌ی سانتی‌گراد فعال می‌شوند.

(در مورد مخزن آب آتش نشانی مطالعه کنید.)

اسپرینکلر بالازن هارنس

معرفی سیستم اطفا حریق هارنس: 3. اسپرینکلر دیواری هارنس (HS300)

اسپرینکلرهای دیواری در شرایطی نصب می‌شوند که امکان نصب اسپرینکلرهای بالازن و پایین‌زن در محل وجود ندارد. این اسپرینکلرها اغلب در راهروها و راه‌پله‌ها نصب می‌شوند و نوع پاشش افقی دارند. بخش منحرف‌کننده در اسپرینکلرها معمولا مشابه هم است اما در اسپرینکلرهای دیواری برای پاشش افقی مایع اطفای حریق، بخش منحرف‌کننده متفاوت است.

اسپرینکلر دیواری سیستم اطفا حریق هارنس مطابق با استانداردهای داخلی و بین‌المللی طراحی شده است و نصب آنها نیز باید متناسب با قوانین NFPA و EN12845 انجام شود.

(از مطلب سیستم اطفا حریق گازی بازدید کنید.)

اسپرینکلر دیواری هارنس

معرفی سیستم اطفای حریق هارنس: 4. اسپرینکلر مخفی یا دکوراتیو هارنس (HS400)

نوع دیگری از اسپرینکلرهای سیستم اطفا حریق هارنس، اسپرینکلر مخفی یا Concealed Sprinkler است که منطبق بر استانداردهای داخلی و بین‌المللی طراحی و تولید می‌شود. نصب سیستم اطفا حریق اسپرینکلر برای کنترل حریق در ساختمان‌های مختلف بسیار ضروری است اما اسپرینکلرهای معمولی با توجه به مشخص بودن روی سقف یا دیوار، ممکن است در برخی ساختمان‌ها انتخاب مناسبی نباشند. بنابراین اسپرینکلرهای معمولی از نظر زیبایی‌شناختی ممکن است در ظاهر ساختمان تاثیر منفی بگذارند و یا در برخی موارد که امکان آسیب رساندن به اسپرینکلر هست، این تجهیزات ممکن است کاربردی نباشند.

در این موارد توصیه می‌شود از اسپرینکلرهای مخفی یا دکوراتیو استفاده شود که به صورت توکار نصب می‌شوند. بخش حفاظ اسپرینکلر مخفی سیستم اطفا حریق هارنس در دمای 57 درجه‌ی سانتی‌گراد جدا می‌شود و سپس حباب شیشه‌ای اسپرینکلر در معرض دمای حریق منبسط شده و می‌شکند. در نهایت با فعال شدن اسپرینکلر، آب برای اطفای حریق پخش می‌شود.

اسپینکلر مخفی هارنس از نظر ظاهری جلوه‌ی خوبی دارد و می‌توانید صفحه‌ی رویی آن را با رنگ سفید، استیل یا چوبی سفارش دهید.

(با سیستم اطفا حریق فوم و عملکرد آن آشنا شوید.)

اسپرینکلر مخفی یا دکوراتیو هارنس

معرفی سیستم اطفا حریق هارنس: 5. اسپرینکلر 3/4 اینچ هارنس مدل HS130

این اسپرینکلر که از نوع اسپرینکلرهای پوشش گسترده است با ضریب پوشش 115 K می‌تواند مساحت گسترده‌ای را با مایع اطفای حریق بپوشاند. پوشش‌دهی بالای اسپرینکلرهای پوشش گسترده باعث می‌شود به تعداد کمتری اسپرینکلر در یک مکان نیاز باشد و در نتیجه در هزینه‌های خرید و نصب اسپرینکلر صرفه‌جویی خواهد شد.

اسپرینکلر پوشش گسترده‌ی سیستم اطفای حریق هارنس با پوشش‌دهی بیشتر تا حدود 43 درصد، می‌تواند برای مکان‌های بزرگ مناسب باشد و لوله آتش نشانی را نیز کاهش می‌دهد.

(از مطلب کفپوش عایق برق بازدید کنید.)

سیستم اطفا حریق هارنس - اسپرینکلر 3/4 اینچ

معرفی سیستم اطفا حریق هارنس: 6. اسپرینکلر سیلابی هارنس مدل HS-HV

اسپرینکلر سیلابی با نازل پرسرعت پاشش آب، نازل باز با حالت چرخشی داخلی است که برای اطفای حریق سیلابی کاربرد دارد. نازل‌های اسپرینکلر سیستم اطفا حریق هارنس، آب را با سرعت بالا به صورت پیوسته، متراکم و هماهنگ پخش می‌کند و معمولا برای خنک کردن سطوح و همینطور اطفای حریق کاربرد دارد. حداقل فشار کاری برای ایجاد یک الگوی پاشش مناسب و قابل‌قبول، 50Psi است.

حداکثر فشار کاری اسپرینکلر سیلابی 12 بار یا 175 Psi است. این اسپرینکلرها در فشار 3.5 تا 10.5 بار (50 تا 150 Psi) کار می‌کنند.

(در فایرفایت بخوانید: هوزریل آتش نشانی چیست؟)

سیستم اطفا حریق هارنس -اسپرینکلر سیلابی

معرفی سیستم اطفاء حریق هارنس: 7. اسپرینکلر پنجره‌ای هارنس مدل HS-W

اسپرینکلر سیلابی جهت‌نمای ساختمان یا اسپرینکلر پنجره‌ای هارنس از جمله سیستم های اطفا حریق هارنس برای استفاده در خارج ساختمان و محافظت از پنجره‌ها، دیوارها و سقف‌های در معرض حریق کاربرد دارند. این اسپرینکلرها یک الگوی پاشش 180 درجه ایجاد می‌کنند و می‌توانند یک پرده‌ی آبی برای جلوگیری از گسترش آتش تشکیل دهند.

این تجهیزات سیستم اطفا حریق هارنس در اندازه‌ی ½ و ¾ اینچ با پاشش 180 و 360 درجه تولید می‌شوند و برای حفاظت از ساختمان‌های بلند در برابر حریق کاربرد دارند.

اسپرینکلر پنجره‌ای هارنس

خرید سیستم اطفا حریق هارنس از مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات به عنوان نمایندگی فروش سیستم‌های اعلام و اطفا حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. برای خرید سیستم اعلام حریق آدرس پذیر یا سیستم اعلام حریق متعارف و همینطور تجهیزات مختلف از جمله دتکتور اعلام حریق مانند دتکتور دودی، دتکتور حرارتی، دتکتور شعله و غیره، شستی اعلام حریق، پنل مرکزی و غیره می‌توانید به این فروشگاه اینترنتی رجوع کنید.

برای خرید اسپرینکلر هارنس و اطلاع از لیست قیمت سیستم اطفا حریق هارنس می‌توانید با مشاوران این مرکز تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

منبع مطلب

خرید سیستم اطفا حریق هارنس

اعلام حریق آرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارین؟

اگر سوالی و یا نیاز به مشاوره دارین اطلاعات خود را بنویسید تا با شما تماس بگیریم