فروش عمده شستی اعلام حریق – مناسب ترین قیمت شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق

امروزه نصب سیستم‌های اعلام حریق در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و به طور کلی مکان‌هایی که احتمال آتش‌سوزی در آنها بالاست، بسیار لازم است. سیستم‌های اعلام حریق با کشف زودهنگام آتش سرعت رسیدگی به آن را بیشتر می‌کنند و به این ترتیب میزان خسارت‌های ناشی از آن بسیار کاهش می‌یابد. یکی از روش‌های اعلام بروز حریق در سیستم‌های اعلام حریق استفاده از شستی‌ها است. تنها کافی است شستی‌ها را فشار داده تا آژیر اعلام خطر روشن شود. در این مطلب تصمیم داریم در مورد شستی اعلام حریق نکاتی را بیان کنیم.

خرید شستی اعلام حریق

مرکز اعلام حریق آرات یکی از عرضه‌کننده‌های بزرگ و یکی از عوامل فروش عمده شستی اعلام حریق در تهران و شهرستان‌ها است. در ادامه مطالبی در خصوص خرید انواع شستی‌های اعلام حریق و معرفی انواع آن می‌پردازیم. برای آگاهی از لیست قیمت انواع شستی اعلام حریق می‌توانید به صفحه قیمت سیستم اعلام حریق  رجوع کنید. بعلاوه برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجهیزات اعلام حریق و شستی‌ها با شماره 09120149425 تماس حاصل فرمایید.

خرید شستی اعلام حریق

انواع سیستم‌های اعلام حریق – شستی اعلام حریق بخشی از محصولات هر برند

سیستم‌های اعلام حریق از نظر کاربری در پروژه‌های کوچک و از طرف دیگر پروژه‌های متوسط و بزرگ، به دو دسته متعارف و آدرس‌پذیر طبقه‌بندی می‌شوند. تفاوت سیستم اعلام حریق متعارف و اعلام حریق آدرس‌پذیر در موارد زیر است:

  • تفاوت در کابل‌کشی و توپولوژی چیدمان تجهیزات
  • تفاوت در منطق و مبانی عملکردی
  • قیمت تجهیزات
  • مناسب بودن برای اندازه‌های مختلف

پیش‌تر در مورد تفاوت سیستم اعلام حریق آدرس‌پذیر و متعارف مطلبی نوشته‌ایم که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید. در ادامه در مورد شستی‌های اعلام حریق و فروش عمده شستی اعلام حریق صحبت خواهیم کرد.

حتما بخوانید:
فروش محصولات اعلام حریق اینیم (inim)

معرفی شستی‌های اعلام حریق

سیستم‌های اعلام حریق مجموعه‌ای از قطعات هستند که کار تشخیص و هشدار اعلام حریق را انجام می‌دهند. تجهیزاتی مثل دتکتورها بسته به نوع آن، دود، حرارت یا آتش را شناسایی می‌کنند. هشدارهای سیستم اعلام حریق به دو صورت اتوماتیک و یا دستی امکان‌پذیر است. در حالت اتوماتیک، پس از تشخیص حریق توسط دتکتور، اعلام خطر به سیستم مرکزی فرستاده می‌شود، اما در هشدارهای دستی مثل شستی‌های اعلام حریق فرد باید شستی را فشار داده و اعلام خطر کند.

شستی‌های اعلام حریق (Manual Call Point به اختصار MCP) که به آنها شاسی نیز گفته می‌شود به افراد این امکان را می‌دهد تا در صورت بروز حادثه‌ی آتش‌سوزی با فشار دادن این شاسی، سیستم اعلام حریق را فعال کنند. در دتکتورهای اعلام حریق مانند دتکتور دودی، آتش به صورت اتوماتیک کشف می‌شود اما شستی‌ها زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که فردی آتش را مشاهده کرده و می‌خواهد هشدار دهد. شستی‌های اعلام حریق باید در مکان‌هایی نصب شوند که رفت و آمد زیاد است تا به راحتی در دسترس باشند.

شستی‌های اعلام حریق معمولا دو نوع فشاری قابل ریست شدن و شیشه شکستنی در دسترس هستند. شستی‌ها به عنوان کلید اعلام هشدار و به صورت مستقل از سیستم اعلام حریق نیز کاربرد دارند. برخی از انواع شستی‌ها یک کنتاکت باز در اختیار قرار می‌دهند که با فشرده شدن شستی، آن کنتاکت عمل کرده و سیگنال مورد نظر را ارسال می‌کند.

فروش عمده شستی اعلام حریق

انواع شستی های اعلام حریق

  • شستی آدرس پذیر: که در سیستم آدرس‌پذیر مورد استفاده قرار می گیرد و باید با سایر تجهیزات سیستم نظیر پنل مرکزی، هم نام باشد.
  • شستی متعارف: شستی‌های متعارف با تمامی سیستم‌های متعارف از برندهای دیگر قابل استفاده است.
حتما بخوانید:
لیست قیمت اعلام حریق زتا (Zeta)

در سیستم‌های متعارف معمولا در هر طبقه از ساختمان مسکونی و در محلی که درب واحدهای هر طبقه در آن باز می‌شود یک شستی قرار می‌دهند. در سایر بناها شستی‌ها باید در مکانی قرار بگیرند که فرد از هر نقطه حداکثر 60 متر تا شستی اعلام حریق فاصله داشته باشد. بهتر است شستی‌ها در مسیرهای خروجی ساختمان قرار گیرند و در دسترس و معرض دید باشند. شستی‌های اعلام حریق باید در ارتفاع 1.4 متری از سطح زمین نصب شوند.

فروش عمده شستی اعلام حریق باید توسط مراکز معتبر انجام گیرد. شما برای اطلاعات بیشتر در خصوص شستی‌های اعلام حریق و قیمت آنها می‌توانید با مرکز اعلام حریق آرات در تماس باشید.

شستی قابل ریست و شیشه شکستنی

شستی‌های اعلام حریق در دو مدل قابل ریست و شیشه شکستنی تولید می‌شوند. تقریبا تمامی شستی‌های اعلام حریق قابل ریست بوده و پس از فشرده شدن می‌توان آنها را بازنشانی کرده و مجددا مورد استفاده قرار داد. برای استفاده از شستی‌های شیشه شکستنی در هنگام حریق باید شیشه یا طلق روی شستی شکسته شود. پس از استفاده از شستی‌ها می‌توان شیشه یا طلق روی آن را تعویض کرد و دوباره شستی قابل استفاده خواهد بود.

نوع دیگر شستی‌های قابل ریست شدن هستند. پس از استفاده می‌توان با فشردن دکمه‌ی ریست آن‌ها را به تنظیمات اصلی بازگرداند. هنگام استفاده از شستی‌ها زمان آزیر اعلام خطر نباید بیش‌تر از 3 ثانیه طول بکشد.

شستی‌های اعلام حریق با قابلیت ریست

فروش عمده شستی اعلام حریق در مرکز اعلام حریق آرات

مرکز اعلام حریق آرات به عنوان فروشنده‌ی انواع تجهیزات اعلام حریق ایرانی و خارجی فعالیت می‌کند. فروش عمده شستی اعلام حریق با مناسب‌ترین قیمت توسط این مرکز انجام می‌شود. شستی‌های اعلام حریق به همراه سایر ادوات یک سیستم تهیه شده و یا به صورت مجزا توسط فروشندگان سیستم‌های ایمنی و امنیتی خریداری شده تا در خلال راه‌اندازی سیستم‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

حتما بخوانید:
اعلام حریق تهران - تنها مرکز فروش تخصصی سیستم اعلام حریق
0/5 (0 Reviews)
alifirefight

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *